Chcem takto fungovať?

22. mar 2022

Ahojte, v poslednom čase sa zamýšľam nad svojím životom.. Som vydatá, manžel dobre zarába, no kvôli pracovným aktivitám je často na cestách. Po materiálnej stránke sa nemáme zle, veľa cestujeme, nič zásadné mi v živote nechýba. Deti zatiaľ nemáme. On je však niekoľko mesiacov v roku preč. Teda aby som bola presnejšia, odchádza na rôzne dlhé obdobia preč kvôli práci. Napr. nebýva doma ani cez sviatky, Vianoce prakticky netrávime spolu alebo ich máme rozbité povinnosťami, najbližšie mesiace bude viac na cestách ako doma. Zároveň leto máme tak 50 na 50, čo sa týka spoločného času a odlúčenia.
V poslednom čase sa však zamýšľam nad tým, či mi takýto život vyhovuje. Resp. či by som radšej nechcela muža, ktorý je častejšie so mnou, aj za cenu, že budeme musieť viac šetriť, možno sa niekde uskromniť. Nie som žiadna zlatokopka, mám svoju stabilnú prácu, pracujem od školy viac ako 10 rokov bez akýchkoľvek prestávok, nebola som nikdy na úrade práce, ani na PNkách. Keď sme sa s mužom dali dokopy, bol to úplne obyčajný chalan s priemerným platom, všetko sme si vybudovali sami, vypracoval sa až postupne.. No ja akosi cítim, že už by som sa rada viac usadila, mala deti, no paradoxne sme spolu čoraz menej...

zlostitko
22. mar 2022

Niekomu takyto zivot vyhovuje, poznam vela zien, ktorych manzelia pracuju v zahranici a vyhovuje im to. Je to o tvojich prioritach, mozno by ti pomohlo dieta, lebo asi mas vela volneho casu a riesis aj to, co riesit netreba. Uzivaj si aku taku financnu slobodu, co by ine za to dali. Mne by sa to pacilo 😉 alebo si kup psika 😘

nnnuuunnn
22. mar 2022

Môžeš žiť akokoľvek chces. Záleží či ho miluješ, vtedy si viete byť blízki aj na diaľku. Tak isto si môžeš nájsť muža, ktorý bude s Tebou každý deň. 🙂

veronika3110
22. mar 2022

Mne by to nevyhovovalo a určite by mi ten manžel chýbal.. nemyslím si, žeby to dieťa zachránilo, kedže by som sama bola na muža ešte viac nahnevaná, že ho potrebujem a potrebujem jeho pomoc a on je preč... sama mám o 3 týždne termín a určite by som nechcela byť na všetko sama..
a ak hovoríš, že ti to už nevyhovuje, určite sa o tom porozprávajte a snažte sa prísť na spoločné riešenie.. samozrejme, že milujúci človek pri tebe je dôležitejší ako peniaze... aspoň ja to tak vnímam

helena1982
22. mar 2022

co ti na to povedat, je to tazke a chapem, vziat mu to, co si roky vybudoval nemozes. takyto vztah rozhodne nie je pre kazdeho a sama si musis tak nejak utriedit myslienky aby si sa rozhodla co najlepsie

sissy27
22. mar 2022

no a je problém cestovať s ním? aspoň občas? Prípadne ak je preč napr. mesiac, tak je problém kúpiť si letenku a na týždeň vybehnúť za ním? veď nech je kdekoľvek, určite má aj tam nejaké osobné voľno a viete ísť aspoň na večeru, prechádzku a kým pracuje tak si popozeráš mesto... to isté sa dá s malými deťmi, kým si na RD a dieťa nechodí do škôlky.
Ak ty chceš sedieť doma a on sa nechce vzdať svojej práce, ani spomaliť pracovné tempo, tak to bude ťažké...

autor
22. mar 2022

Ja by som už dieťa, samozrejme, chcela. No najprv sme si museli vyriešiť nejaké zdravotné problémy. To bolo pre nás vlani prioritou. Teraz sa skôr obávam toho, že ak nám aj dieťa bude dopriate, či nebudem na všetko sama, nerada by som napríklad trávila sviatky osamote a nie ako kompletná rodina..
Viem, že veľa žien by bolo nadšených z takého života, keď by mali pri sebe dobre zarábajúceho muža, ale tým, že som celý život nezávislá a samostatná - normálne pracujem, mám svoje financie - dokonca do manželstva som išla ja s ušetrenými peniazmi, nie on, tak pre mňa mužove peniaze nie sú žiadny magnet. Zároveň viem, že veľa na sebe makal, aby sa vypracoval a som za to na neho aj patrične hrdá, len si to proste vyžiadalo daň tým, že sme stratili spoločný čas, rodinné sviatky a pod.
Cestovať s ním nemôžem, mám svoju prácu a navyše to ani nie je stále možné kvôli Covidu. Keď ide na služobku, majú prísne nastavené pravidlá. Všetko sa kontroluje, stále sa testujú, často museli byť úplne izolovaní od okolitého sveta.. Dokonca na poslednej služobke v zahraničí boli zavretí len na hoteli, nemohli nikam ísť. Inak ja nie som žiadny domased, milujem spoločnosť ľudí, idem pri každej príležitosti von s kamoškami, stretávam sa s ľuďmi, chodím do práce do kolektívu, aj keď môžem robiť z domu...

lilyianka
22. mar 2022

Ešte ako bezdetnej by mi to možno aj tak nevadilo,ale ak budete mat deti, je fajn ak bude muž doma,pomôže a tak. Poznám niekoľko párov co majú deti a otcovia chodili na dlhé obdobia preč. Lenže tam potom žiadny vzťah dieťa otec nebol. Všetko mala na starist matka. V podstate som mala pocit,že si všetci tak zvykli,že ak už otec prišiel na pár týždňov domov,nikomu z nich to nevyhovovalo. On mal svoj režim inde a mama a dieťa sa zariadili akoby boli len sami. Muž posielal peniaze,na to bol dobrý.

petkavka
22. mar 2022

Ahojky. Mozno si len trosku idilizujes bezny rodinny zivot. Ono to ale v realite ale muzi pracuju casto do noci a ten "spolocny" cas vecer je minimalny. To co sa skutocne pocita je kolko casu travite spolu aktivne - t.j. spolocne dovolenky, predlzene vikendy, vylety. A len pre predstavu- ja pracujem v uctovnej firme, kde sa 1.1.robi rocna zavierka- tak si domysli nase sviatkovanie :/. A aktualne staviame, takze ak manzel nepracuje, tak je na baraku. A napriem tomu, ze ma home office, tak je v kuse za PC a ja mu max. podam obed :/....To je bezna realita...Tak skus sa zamysliet, kolko mate teraz aktivne spolocneho casu a kolko by ho bolo potom. A cas, ked pride unaveny z prace domov fakt nerataj 🙂

janetinka27
22. mar 2022

musis si to poriesit s nim. manzelstvo je o dvoch a zivotny styl musi vyhovovat obom. z jednej strany on moze svoju pracu mat velmi rad, moze ho naplnat, ale nie az doplna, ze by sa mu tam uz nic ine nevoslo. mne osobne by takyto zivot nevyhovoval, mam rada manzela doma, o to viac, keby boli deti. nehovorim, ze mas hladat ineho, skor by som sa snazila najst cestu spolu manzelom, aby ste boli spokojni obaja.

autor
22. mar 2022

@petkavka sme spolu 10 rokov, takže viem, aký bol život predtým a aké je to teraz... určite sme v minulosti trávili spolu viac času... napríklad teraz nebude doma týždeň, potom keď sa vráti, začína mu ďalší projekt, na ktorom bude robiť väčšinu času v apríli (z toho musí opäť na týždeň odcestovať), v máji cestuje preč na 3 týždne, to isté v júli.. október a december nebude doma prakticky vôbec... Veľká noc, aj Vianoce sú u nás úplne pasé.. to viem už teraz, že si môžem robiť program sama alebo odcestovať za rodičmi, on je po celý čas preč... a skôr sa zamýšľam, či budeme takto vedieť fungovať aj s dieťaťom, resp. či ho dieťa naozaj prinúti zmeniť sa

ivetta1234
22. mar 2022

a tvoj manzel to ako vidi? Ja som mala velmi podobnu robotu kde sme vacsinu casu boli v zahranici a furt makali soboty/nedele/sviatky/nocne aj cele mesiace a potom len na vikend domov a hned sup nazad. Mne sa to lubilo ale mojim kolegom to po case zacalo hrozne vadit najma kvoli frajerkam/manzelkam a nakoniec aj dali vypoved ked si zalozili rodiny lebo chceli byt doma pri detoch. Nakoniec som to aj ja povesila na hak a zalozila rodinu. Mozno uz aj tvoj manzel zvazuje ze by to zanechal a mozno by prave potrebovat lahke "presviedcanie" od teba 🙂

janickacrazy
22. mar 2022

Pozri sa, vždy je lepšie mať peniaze ako ich nemať a ked budeš na materskej, tak tým dupľom. Ked budeš mať malé bábo, tak budeš doma a možeš kludne vycestovať s ním, samozrejme nie vždy, ale aspon občas, aby ste boli spolu viac. Ja si myslím, že ked bude dieťa, tak aj on bude chcieť byť napr. na Vianoce doma. A teda by ma zaujímalo, čo robí, keď na Vianoce je na služobke? Mne ked sa narodilo druhé bábo, moj muž bol 2 roky v Irsku, ja som tam chodila za ním vždy na 2-3 mesiace aj s malým, potom zase domov, lebo starší syn tu chodil do školy. Mna to fakt bavilo, ja som si to riadne užila.

autor
22. mar 2022

@ivetta1234 nezvažuje, on sa práve pracovne dostal do úspešných vôd, takže mu to vyhovuje.. pekne zarobí, peniaze dávajú slobodu a takého života sa už človek ťažko vzdáva 🙂

autor
22. mar 2022

@janickacrazy pracuje v športovej oblasti.. takže často cestuje na rôzne podujatia, sústredia, tréningy, turnaje, workshopy.. áno, aj cez sviatky sú podujatia bežné, práve vtedy ich je úplne najviac, keďže ľudia majú voľno a z marketingového hľadiska sa vtedy očakáva najvyššia sledovať a záujem od divákov, preto to vychádza na takéto obdobia v roku...

ivetta1234
22. mar 2022

a on chce mat vobec deti? resp. on chce s tebou travit viacej casu? Lebo ak ma tak strasne rad svoju robotu a nechce sa nicoho vzdat tak asi bude problem

michaela.g
22. mar 2022

Napriklad ak budes mat dieta, budes na matersej budes ma vacsiu volnost na cestovanie. Dieta by som zbalila a isla s manzelom... bolo by mi jedno kde sme, hlavne spolu...

deti95060810
22. mar 2022

mne by vadili tie iodlúčenia...by som si myslela že žije dvojitý život - čo by nebol prvý ani posledný...😉
mám bratranca čo má s manž. 6 detí, postavený dom a tiež nepríde domov ani na Vianoce... Lebo robota. Pracujem v Čechách a šepká sa že má tam frajerku. Neprišiel ani svokrovcom na pohreb, ba ani svojej mame na 90tku čo mala min. týždeň... Nie nie je generálny riad. , je len obyč. šuplikant....

mischelin999
22. mar 2022

To sa tazko hodnoti, su pary ktorym to klape aj na dialku a su taki, ktori bez seba nevydrzia 🙂 Je to cele na vas 🙂

sashabb
22. mar 2022

Skôr by som riešila zmenu mužovej práce ako rozchod.

adriannasvk
22. mar 2022

Toto je na diskusiu medzi vami nie medzi tebou a zenami,ktore do vztahu nevidia...ak ho lubis tak by som sa nevzdavala. Manzel mal tiez casovo narocnu pracu,chodil na 3 tyzdne a vikend doma,alebo 2 tyzdne prec a vikend doma....atd zalezalo od projektu. Fungovali sme takto roky....kym sme boli sami bolo mi tak smutno obcas ale ako mame 2 deti,nemam cas mysliet na somariny😅a cas priniesol to,ze sa zmenila aj praca a po rokoch robi z domu...cize ak ho lubis,vydrz,najdite kompromis,chod obcas s nim,zober dovcu...ja by som vztah nezahadzovala ak inak funguje

aandrea9
22. mar 2022

A čo na to tvoj manžel?🤔

autor
22. mar 2022

@adriannasvk viem, že je to na diskusiu medzi mnou a mužom.. ale rada si prečítam alebo vypočujem nestranný názor.. práveže my s mužom sme už tak zacyklení v našich životoch a názoroch až mám pocit, že sa točíme v debatách stále dookola a bez riešenia... nič nezahadzujem, len častejšie uvažujem o tom, či takto chcem fungovať a či veci nabrali naozaj správny smer... a rozmýšľam o tom o to intenzívnejšie, že sa chcem v živote pohnúť ďalej, zamerať sa viac na rodinu, mať deti.. len ťažko sa to plánuje s človekom, ktorý každý mesiac nie je doma a navyše žijeme ďaleko od rodiny, takže nemám pri sebe blízkych, ktorí by mi pomohli, keď to budem potrebovať

adriannasvk
22. mar 2022

Ano,rozumiem. A aj chapem. U teba to je ine,ze ste zacinali inak,my sme sli do vztahu s vedomim,ze to bude tazsie a viac menej na dialku. Ja som odisla do uplne cudzieho mesta,kde som nikoho nepoznala,takze viem co to je vychovavat deti sama 😅 ale my sme vydrzali aj ked to bolo skoro 7 rokov takto. Je to o prioritach,ak uz nevidis v tom vztahu zmysel,necitis lasku,tak je najvyssi cas si sadnut a porozpravat sa, povedz co od zivota chces,co ti nevyhovuje a chces od neho adekvatnu odpoved,aby to nebolo zase nieco neurcite a tocenie sa v kruhu. U nas bolo tiez vela rozpravania sa a hladania riesenia...drzim palce

petkavka
22. mar 2022

Tak este dalsi pohlad. Vravis, ze peniaze nie SU pre teba dolezite a to kde vidis hodnotu je spolocne straveny cas a od partners chces preto, aby zmenil pracu.... Ak ale pre teba je vztah priorita- co keby si Ty zmenila pracu(nasla nieco na home office), alebo ju uplne opustila a cestovala jednoducho s partnerom? Sama zo svojej skusenosti vravim, ze je vzdy lahsie ocakavat zmenu od partnera(a pisat sem, ze partner nechce a bla bla ), nez zmenit postoj seba samej :/ Toto by som si sama sebe mohla zaramovat :/

autor
22. mar 2022

@petkavka nedá sa tu opísať celý náš život a fungovanie... ale ja nemám problém sa prispôsobiť, cestovala som za ním už nejedenkrát, vždy, keď mi to situácia dovoľovala.. v komentári vyššie spomínam, že odkedy je Covid NIE JE MOŽNÉ s ním cestovať.. majú prísne pravidlá - izolácia na hoteli bez kontaktu s okolitým svetom, nahlasovanie počtu a mien účastníkov služobky, program len na vyhradených miestach, kam sa ja bežne nedostanem, kontakt iba s určitými ľuďmi a nevyhnutnými kontaktmi.. toto sa nám stalo vlani, keď som za ním mala letieť do Kanady, dlho sme to plánovali, no žiaľ, pravidlá sa zmenili tak, že im nedovoľovali opustiť hotel, resp. presúvali sa len v skupinkách po vopred určených trasách a miestach, s vybranými skupinami ľudí.. a ver, že v mnohých krajinách biznis cesty nie sú také easy a plné voľnosti, ako by sa ti mohlo zdať... a ja od neho nechcem, aby zmenil prácu.. viem, že našiel zmysel života v tom, čo robí.. skôr sa zamýšľam, či som správna osoba po jeho boku
a ešte posledná vec- už dva roky mám home office, do kancelárie chodím len vtedy, keď ja chcem.. len toto nám nijako nerieši situáciu, keďže on je často preč a nemôžem ho sprevádzať len tak, kam si ja zmyslím... takisto viem, že ani jemu by nebolo príjemné, keby mal svoju ženu stále v pätách, pretože ani jeho kolegovia si nevodia partnerky na pracovné cesty

janickacrazy
22. mar 2022

Ved teraz sa opatrenia už dosť uvolnili, nie? Takže teraz cez leto by si mohla s ním cestovať, či oni to majú stále také prísne? Ja ti poviem, pokiaľ ho miluješ, tak sa dá všetko, len treba chcieť. Mna ani na sekundu nenapadlo, že muža opustím, lebo je daleko a nie sme často spolu. Proste vždy som hľadala spôsoby ako byť s ním viac.

sashabb
22. mar 2022

Ak by prácu zmenil, neznamená to, že prestane robiť to v čom našiel zmysel života. Možno len iná firma by mala iný prístup. Menej cestovania napríklad.

sidicek
23. mar 2022

Ja by som takto nechcela fungovať, ale našťastie ani môj manžel 🙂