Chcem utiecť z domu

ivka226
1. sep 2015

ahojte..🙂 píšem sem pretože mám važny problém doma s mojou mamou..začala by som tým že som už vyše roka a pol v tajnom vztahu s priatelom ktory je odomna o 9 rokov starši.vo všetkom si rozumieme a nemáme problém lenže moja mama je proti nemu a tvrdí že nech si najde mladsiu a chova sa k nemu zle a nadava mu .Prave preto sme sa rozhodli ze nic jrj neppvieme a budeme sa stykat tajne a Len teraz sme začali s priatelom riešit byt pretože už to nemôžme zniest a hllavne ja som z toho zufala a nedokazem uz dlhsie klamat o tom kde som a s kym som vonku moja mama mi nic nedovoli a sleduje ma ako keby som bola male decko pritom mam 17 a pol roka 18 🙂 chcem sa vazne odstahovat od nej pretoze to dalej uz nejde lenze priatel nema dost penazi na byt a dost tazko si nieco zohaname a dost casto sa o tom rozpravame a on ma pocit ze nanho s tym robim natlak lenze ja to uz nezvladam doma.. preto by som prosila od niekoho rada od vas co dalej robit a co zase robim zle dakujem 🙂

timea7
2. sep 2015

@ivka226 ja tvojho partnera vôbec nejdem riešiť, vekový rozdiel môže a nemusí byť problémom, dokonca ani to, že ešte býva u rodičov ako problém nevidím, ak sa podieľa finančne a pomocou na chode ich domácnosti, je asi rozumnejšie šetriť, ako vyplieskať značnú časť príjmu na nájom, energie....Môj dospelý syn tiež býva ešte s nami, sám si perie, keď je treba navarí, pokosí, neviem, prečo by mal mať nutne svoj byt, keď ešte vážna známosť nehrozí. Ide skôr o teba, ja by som sa snažila s mamou úprimne porozprávať, povedať jej, že chápeš jej obavy, ale nemusí sa báť, do ničoho sa bezhlavo nechceš vrhať, ako prioritu máš dokončenie školy, prácu, prípadne ´vysokú školu. Nerob jej nič poza chrbát a nenáhli sa odísť s priateľom, si na ňom finančne závislá a to nie je zrovna dobrým štartom.

giziinka
2. sep 2015

@ivka226 za malo 🙂 tiez ma udivuju niektore nazory ktore som sa tu docitala 😀 ale co uz... verim, ze vsetko do coho sa pustis budes riesit s chladnou hlavou a ze to dopadne ok 🙂 hlavne pockaj do 18 🙂 je mi jasne ze keby slo o zdrhnutie z domu tak nepytas rady co ako, balis saky paky a ides hlava nehlava.. Drz sa

jalito
2. sep 2015

@giziinka - ja som nemyslela že všetky 17 ročné, ale že väčšina, nechytaj za slovíčko a nehľadaj tam niečo čo tam nie je...

jurinkova
2. sep 2015

@ivka226 pocuvaj maminu lebo ti urcite nechce zle.... teraz si zamilovana ale potom ked ta prvotna zamilovanost prejde budes to vsetko vidiet inak abudes este mamine dakovat. Si mladunka mas cely zivot pred sebou. Neviaz sa na nikoho a uzivaj si bezstarostnost a slobodu ktoru ti rodicia dopraju.

giziinka
2. sep 2015

@jalito fajn, ja som ani nepovedala ze hadzes vsetky do jedneho vreca 🙂 ale pozri sa co si napisala pred tym 🙂 za to ze ty si nad takymi vecami neuvazovala tak co? Ini co uvazuju maju ruzove okuliare? 🙂

jalito
3. sep 2015

@giziinka Hm... Ty sa asi rada hádaš ... múdrejší ustúpi, maj sa krásne a prosím na mňa neraguj.

giziinka
3. sep 2015

@jalito zareagujem a poviem len tolko... stacilo mi precitat nazory v tvojom blogu aby som pochopila, kto na tu cest mi napisat, ze sa rada hadam.. 🙂 pa

eri28
4. sep 2015

ahoj aj ja som mala tvoj vek a tiez som usla z domu a dopadla som dost zle nikoho som nepocuvala a to som uz chodila do prace a byvala na ubytovni kedze s rodicmi som sa nezhodla.Zamestnavatel mi ubytovnu udobril aj ked som nebola cez polna.Mala som asi 21 ale rozum nikde,Priatel bol rozvedeny a ja som naletela na jeho reci a este som ho lutovala.Az ked sme spolu zacali zit odisla som zo super roboty do zahranicia s nim zistila som ze je alkoholik.Jasne nepil kazdy den cize ja som nemala tusenie.Ale tak raz za pol roka poriadne a to stacilo na to aby minul peniaze a vratila som sa sama domov k mame s nicim este aj doklady nam ukradli.Moj mily ex je v base uz ako recidivista a ja som stastna, ze som to vsetko prezila bez deti, lebo ani antiku som neuzivala, asi vsetci svaty boli pri mne.Ale to ti pisem len moj pribeh.Este som mala vela cudnych priatelov az kym som sa nezoznamila s terajsim.Samozrejme moja mama ho chcela vidiet pozdaval sa jej aj ked moc nesuhlasila aby sme isli do zahranicia odisla som a zijeme si.Podotikam mala som 28 rokov a partner je o desat rokov starsi.
Moc nechapem tvoju mamu aky ma ne neho nazor a to sa s nim ani nechce stretnut???Ked nie to sa mi moc nezda tam mi nieco nesedi.Ak ano tak uvidis ako to dopadne.Moja sestra tiez odisla v 18 tich z domu isla do podnajmu s kamoskou a mala priatela.Chodila po brigadach a uzivila sa da sa to, ale uz mala dokoncenu strednu skolu.Pises ze ste si vela prezili, tak uz vydrz do 18 a hlavne dostuduj potom si mozes robit co chces,Mna sice zivil priatel terajsi 3 mesiace ale potom sme mali pauzu a az o dva mesiace sme sa dali do kopy.Uvidis cim si este preskacete a nemas istotu kolko ta bude chciet zivit?Ja ked som sa vratila k nemu spat zacala som robit.Nemas to podla mna podla mna jednoduche aj aj vekom clovek ziska skusenosti.Drz sa.

bekky1567
10. nov 2019

Dobry den chcel by som pomost mam priatelku a mama je proti tomu aby som sa s nou rozisiel ale je premna ta baba velmi ju milujem aj jej sestra je proti tomu aj babka poradte mi ako mam zdrhnut s domu neda sa to furt pocuvaj velmi ju milujem a chodime uz spolu 5 rokov a ma 21 rokov a je omna starsia o jeden rok

msally
25. nov 2020

@ivka226 prešiel nejaký čas. Ako to celé dopadlo?? Napíš

bluka2
25. nov 2020

@msally neaktivna. Ale bol to Happy end určite 😉