Chodia vaši partneri na dovolenku bez vás a deti?

ceemea
24. feb 2015

ahojte, chcem sa spytat, chodia vasi partneri sami s kamaratmi na dlhsie dovolenky? moj priatel ide 3ti krat zajtra na 12 dni, bezo mna a bez syna. je mi smutno, velmi sa mi to nepaci a neviem aky postoj mam zaujat. mam kopec znamych, ktori nesuhlasia tak ako ja, no tu v rodine sa vsetci tvaria ze je vsetko ok.

sorciera24
24. feb 2015

nie, nikdy!

moni244
24. feb 2015

Nie nechodi a urcite by som mu to na takuto dlhu dobu netolerovala, max. raz do roka na chatu, ale jeho to ani nenapadne, aj na pivo ho musim vyhanat

vroni
24. feb 2015

Nie. Niekedy idem sama s detmi bez chlapa, ale to je z nedostatku jeho dovolenky a prebytku prazdnin u deti. Sama bez partnera a deti nechodim na dovolenku ani ja, nevidim dovod, preco by sme si zo spolocneho casu mali este takto ukrajovat.

qwerty81
24. feb 2015

Nie. Ja som mojmu povedala, ze taketo srandicky si mal uzivat ked bol sam a bez zavazkov... Kam by sme takto dosli...? 😀

katrin21
24. feb 2015

max. na vikend idu s chalanmi na chatu.. inak nie... na 12 dni? a co tam akoze chce robit? obhanať cudzie baby a žabky?? dovi dopo,...

mysicka36
24. feb 2015

😲 nie.

Ale mám kamošku, ktorej muž pár krát bol s kamošmi na motorkárskej ceste cez Európu. Bolo by asi blbé vláčiť deti a ženu 😀 aj ona už bola pár krát bez neho s babkou a s deťmi pri mori. (on nešiel, lebo mal vela práce) ak sa vedia dohodnúť, všetko je v pohode a danom partnerstve.

hanka_april
24. feb 2015

no to by ma asi nastvalo 😝

libka1
24. feb 2015

Mne to ok nepride. Tolerovala by som to iba keby mal nejake sialene hobby ktoreho sa ja s detmi neviem zucastnit a iba by sme tam zavadzali. Inac mi to pride sebeckost najhrubsieho zrna. 😝

simik22
24. feb 2015

Nie. A nie je to ok.

esterba
24. feb 2015

@ceemea nie a dokonca som tak naivna, ze si myslim, ze ho to ani nenapadlo.

ceemea
autor
24. feb 2015

@moni244 co znamena netolerovala? zakazes? mne oznami ze s kupi letenky a finito.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
libka1
24. feb 2015

@ceemea tak normalny partner druhemu nieco neoznamuje ale sa ho spyta na jeho nazor a potom sa spolu rozhodnu co dalej. Aspon my to tak mame 😅

vika35
24. feb 2015

tak si kup aj ty a deti mu hod na krk a chod 😝
inak je to od neho nepekne. keby si ta vazil ako rovnmocennu partnerku mal by to s tebou pred kupou prediskutovat a mohli ste najst nejaky kompromis. inak vie o tom, ze mina vase spolocne peniaze? kedze ste manzelia.

moni244
24. feb 2015

@ceemea ani nie zakaz, ale jasne negativne stanovisko a vysvetlenie, co ho caka, ak predsa len odide

timi1012
24. feb 2015

Rozhodne nie, my sme jeho rodina, a s kamarátmi môže ísť akurát tak na pivo nie na 12 dní niekam do tramtárie a tobôž nie 3x.... Hm.

belllinka
24. feb 2015

@ceemea Ak by sme mali k dispozícii toľko dni dovolenky a toľko financií, že by sme si moli dovoliť dovolenky spoločné, aj potom osamote, tak v tom nevidím problém. Aj ja by som si rada oddýchla od detí a partnera.
Takže zatiaľ iba na predĺžený víkend chodieva s kamarátmi na chatu, to nestohí skoro nič, ja tiež občas s kamoškami. Treba aj iné zážitky, nielen byť na sebe nalepení.

timi1012
24. feb 2015

@libka1 Presne tak!

zelmirka1
24. feb 2015

@ceemea nehľadaj odpoveď u iných, každý sme iný, závisí ako to cítiš ty. Poznám páry, ktoré takto fungujú a chodia aj osamote na dovolenky a vyhovuje im to, ale samozrejme že iné páry si to ani nevedia predstaviť, proste by im také niečo nevyhovovalo. Ak ti to vadí povedz svoj názor, ak ti ide iba o okolie na to sa môžeš vykašlať.

sahraa79
24. feb 2015

Nie..a ani ja by som nesla bez neho..

mysicka36
24. feb 2015

@libka1 presne, keby bol horolezec a ide vyšlapať K2-ku tak nech sa páči ale inak nechápem.

@ceemea a ty si už bola takto na dovči len s babami bez neho? Zaveď to ako pravidlo a uvidíš, či sa mu to bude zdať normálne 😀 😝

martina833
24. feb 2015

chodi maximalne na vikend, dlhsie by som ho nepustila, iba ak by som aj ja mohla ist na dovolenku a on by sa postaral o deti 😀

belllinka
24. feb 2015

Baby, tie čo by ste si najradšej uviazali muža doma o radiátor, veď počkajte za pár rokov tu budete vyplakávať ako vám to doma neklape 🙄

godyna
24. feb 2015

Ja občas idem sama s dcérou , ale pýtam sa ,ci s tym nema problém. Ak by išiel on sám , tak mi to tiez nevadi a celkom by som si to sama doma užila...ale prosila by som si to normalne odkomunikovať a nie veta oznamovacia, ze idem.

libka1
24. feb 2015

@belllinka to neni o uviazani o radiator 😅 vsetko je dovolene co vyhovuje obidvom stranam, ale zozierat sa roky lebo mne nieco vadi a partner na to zvysoka kasle nie je cesta 😝 tak sa stastne a dlhe manzelstvo nebuduje 😝 ved ked niekto ide do partnerstva musi vediet ze absolutna sloboda skoncila a treba sa aj prisposobovat.

moni244
24. feb 2015

@belllinka no my sme spolu 9 rokov, mali sme aj dovolenky osobitne, ale ako mame malu, skoncilo to, sme obaja rodicia, ak by chcel ist na vikend bez nas, OK, ale na 12 dni? Tak to nie, hlavne ak to ma byt sposobom, kupim letenky a idem

sorciera24
24. feb 2015

@belllinka mojmu nemusim ani nic zakazovat (to by bolo pod moju uroven), on je natolko uz zrely, ze by si pri rodine a 2 detoch toto uz nedovolil!

oldman50plus
24. feb 2015

Podľa mňa to závisí od toho čo považujete za dovolenku.
Mňa nebaví opekať sa na pláži alebo popíjať pri mori v reštaurácii, manželku mrznúť na horských hrebeňoch alebo liezť do priepasti.
Pri kompromise je vždy jeden "utláčaný".
S týmto nebol nikdy problém dosť sú partneri spolu počas zbytku roka.

vroni
24. feb 2015

@ceemea, akoze, keby mi chlap oznamil, ze si kupil letenky a hotovo, tak ho zachlostim (slovne). To kde sme? Ano, muz nie je tvoj majetok, aby si mu cosi nedovolovala, ale ani ty nie si jeho personal, aby si mu fukala do zadnice, ked sa on rozhodne, ze ma na teba prave cas a chut. Taketo veci si s muzom vydiskutujeme vopred, mozno sa povadime a nebudeme mat rovnaky nazor, ale rozhodne nebudeme jeden druheho stavat pred hotove rozhodnutia sposobom: "A mozes aj puknut, ked sa ti nepaci." A ze som zlomyselna potvora, mal by odo mna velmi rychlo "aky pozicaj, taky vrat" (tj. sla by som po jeho navrate kamsi na dovolenku aj ja. Bez dietata, ved je otec, nech si poradi, aj ja som si musela)

jalucija
24. feb 2015

ano chodi a vzdy sa ma spyta ci moze a najprv to preberieme. Ja sa tesim s nim.