Chronický klamár

novylogin
5. nov 2013

ahojte nie som tu nova iba som si zalozila novy nick. nechcela som aby ma niekto spoznal.
tak k veci : som vydata a mam syna. s manzelom sme spolu 2 roky a v podstate od zaciatku nasho vztahu klame. nepytajte sa ma preco som si ho teda brala. proste som bola zalubena a zaslepena. nepotrebujem pocuvat prednasky som si vedoma toho vsetkeho co sa deje.
Pred svadbou som sa ho pytala ci je nieco co by som mala vediet na to mi odpovedal ze nie. ked uz som bola tehotna nasla som ale v papieroch rozne doklady o viacerych pozickach a veci zo sudu (financie) a tak isto aj lekarsku spravu od psychiatra (patologicky hrac) dokonca sa aj liecil v banskej bystrici.(prekonal to ale vsetci vieme ze to je diagnoza na cely zivot) klame ma neustale co sa tyka penazi. stale mi vravel ako sme na tom dobre a pritom si poziciaval peniaze od kamaratov a znamych a nosil mi ich domov ako vyplatu. jedno obdobie dokonca rano odchadzal do prace a pritom po tyzdni mi zvonil doma jeho kolega ze preco neni v praci. proste klamar klamar. jeho otec mu dal 900eur aby si manzel urobil autoskolu na autobus. ale manzel dostal akysi skrat a vsetky peniaze prehral a prestavkoval. vtedy sme sa skoro rozviedli no slubil mi ze uz mi nebude klamat a ze vsetko ohladom penazi mi bude hovorit. bohuzial znova som sa dozvedela ze mi klamal pretoze si zobral pozicku 400eur . ktore priniesol tak isto domov ako vyplatu to bolo v tom obdobi ked nechodil do prace. ja fakt neviem uz mi slubil ze sa zmeni a ze mi uz nebude klamat. chcem mu verit! nechcem sa rozviest .chcem zachovat rodinu .mame syna .jednoducho neviem si predsatvit ze mam zostat sama. co na to povedeia moji rodicia? existuje nejaka diagnoza klamar? da sa to liecit? zmeni sa? nechcem sa rozviest ale tak isto s nim nechcem byt za kazdu cenu. viem ze teraz vsetky mi budete vraviem ako sa mam zbait a odist ale nieje ine riesenie? prosimvas poradte mi

novylogin
autor
5. nov 2013

este dodam ze nieje zly je skvely otec o dieta sa postara aj uprace aj navari ale s financiami ma problem ako keby ho nutili klamat

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubelko
5. nov 2013

@novylogin ci je to diagnoza, netusim, nie som lekar. ale ak s nim chces zostat, tak riesenie vidim jedine v navsteve psychologa, ak uz nie psychiatra, ktory by sa na to pozrel a riesil to s nim. lenze to musi on sam priznat, ze je v niecom problem, inak s nim nepohnes.
pripadne sa nacas odstahovat k rodicom, ak mozes, aby si ziskala odstup a on si uvedomil, ze to, co vravis, myslis vazne.

novylogin
autor
5. nov 2013

@bubelko on to uzna. je ten typ ze ked mu na to pridem je mu to luto a prizna si chybu(ked som sa dozvedela ze nedostaval vyplatu a kvoli tomu si popoziciaval peniaze tak mi povedal ze mi to nechcel povedat aby som sa netrapila) viem ze by k psychologovi isiel ale chcem vedeit ci sa to vobec da zmenit ci stym ma niekto skusenosti

silvinuska
5. nov 2013

No a ja sa chcem opytat co v jej pripade, ked mal dlhy pred manzelstvom. Chapem, ze ktore urobil pocas manzelstva idu na polovicu pri rozvode. Ale tie, co mal pred? Aj za tie bude "pikat" ona? Dakujem za odpovede😉

zivika
5. nov 2013

@novylogin nebudem ti teda pisat, ze mas odist, ale obavam sa, ze ked raz niekto klame v takomto rozsahu, asi sa to nezmeni a jedine, co mozes urobit je neustale ho kontrolovat ako male dieta...hlavne by som sa obavala toho, ako si stale poziciava peniaze...neviem, ci ich dokaze aj splacat, ale davaj pozor, aby si neskoncila tak, ze ako jeho manzelka to budes musiet splacat ty, lebo ak sa dostane do exekucie, budes dlznikom aj ty...neviem, co by som robila v tvojej situacii, ale asi by som mu dala ultimatum a pokial by ho nedodrzal, tak by som odisla...v prvom rade sa musi chciet zmenit on sam, ked to nechce, ty s nim nepohnes...

beata79
5. nov 2013

Ahoj, môj otec to robil, klamal, požičiaval peniaze, prehral aj byt. Mama sa nechcela rozviesť, ale nakoniec, keď už bolo po všetkom, sa rozišli. Ja som mame, hovorila, nech ho nechá, ale nechcela, lebo ho lúbila. Keď začal hrať, mala som 9 rokov, keď prestal, mala som už 28-29 rokov. Dovtedy klamal, prisahal na všeličo , že prestane hrať. Ja by som určite rozviedla s ním, lebo ja som ako dieťa prežila peklo. /hádky, klamanie, strach- že kto zazvoní pre peniaze/ A moja kamoška tiež to prežila, aj ona sa rozviedla a našla iného , ale 15 rokov žila v tom pekle aj s dcérkou.

novylogin
autor
5. nov 2013

@zivika ja sa ho snazim kontrolovat ale niekedy sa dozviem take veci ze ma ide uz porazit. viem ze to budem musiet splacat aj ja. to ci sa chce zmenit on neviem pretoze ked mu na nieco pridem tak mi vravi ze sa zmeni a ze sa zmenit chce aby som sa netrpila a nebola v strese. no o par dni uz ako keby sa nebolo stalo ja nahodim dobru naladu a atmosferu kvoli dietatu a on sa toho hned chyti a mysli si ze je vsetko v poriadku. vravi mi ze ho to zoziera a ze si uvedomuje co vsetko urobil hovori mi ze sa snazi dat to dokopy ale vzdy sa zase nieco dozviem

m_ij_ka
5. nov 2013

@novylogin podľa mňa sa nezmení a vždy ti bude klamať. Keby chce s tým prestať tak s tým prestane už dávno a bude ti o všetkom hovoriť. Súhlasím s fidka79 čo najskôr sa rozveď , osloboď sa od neho, aj ked to budeš mať ťažké, ale aby si nemusela svoje dieťa ukracovať o dlhy jeho otca.

novylogin
autor
5. nov 2013

@beata79 ja viem . ale ja stale dufam ze sa to zmeni a bojim sa ze budem dufat pridlho. stale to nechcem skoncit pretoze sme si slubili ze budeme spolu v dobrom aj v zlom

novylogin
autor
5. nov 2013

@m_ij_ka mne je to proste len luto lebo sme si slubili ze budeme spolu v dobrom aj v zlom a pride mi nefer opustit ho teraz ja viem je hlavne NEFER to co ON ROBI ..

m_ij_ka
5. nov 2013

@novylogin ja ťa chápem, že ho nechceš opustiť, ale bolo by dobré aj pre neho a hlavne aj pre teba a tvojho syna, aby začal teda s novou liečbou. Takto predsa nemôžete žiť. To sa nedá žiť neustále v strachu, v strese, kto a kedy k Vám príde, kto zaklope na dvere, kto si ťa vonku počká alebo jeho. Keď nič nepomáha, tak nech pomôžu lekári, veľa šťastia

novylogin
autor
5. nov 2013

@m_ij_ka ale ja ani neviem s akou liecbou ma zacat neviem ci znova hrava povedal mi ze nie len vtedy tych 900eur odvtedy ani pred tym nic. takze neviem ..myslite ze to klamarstvo sa da liecit?

kaktusik
5. nov 2013

@novylogin no laska, nelaska - utekaj co najdalej - osobne poznam zenu, ktorej muz zanechal take dlhy, ze sa dodnes z toho nevie spamatat, ma 4 prace len aby stihla vsetko poplatit, a to ako je na tom psychicky a zdravotne ti ani nebudem hovorit.... viem ze ked si slubovala, ze s nim budes v dobrom aj v zlom myslela si to vazne a chces to dodrzat, ale nie za cenu, ze ti bude ublizene....

m_ij_ka
5. nov 2013

@novylogin tak sa s ním porozprávaj a navrhni mu, aby ste išli spolu za psychológom.

adeala
5. nov 2013

@novylogin ja byť tebou sa rozvediem a skúsim s ním žiť tak, ak ho teda ľúbiš a chceš s ním byť. Rozhodne by som nezostavála v manželstve s takou osobou, pretože ten dlh budeš nakoniec splácať ty. 😒

adri266
5. nov 2013

@novylogin diagnoza klamar sa k nemu nehodi. Skor zavisly na hrach ☹ Treba co najskor poslat na liecenie, inak sa to neda. To moze slubovat hory doly, ale to nutkanie je silnejsie ako pud sebazachovy, ako laska k rodine...

novylogin
autor
5. nov 2013

dakujem za rady . este neviem co urobim ale kazdopadne to budem riesit

zivika
5. nov 2013

@novylogin ja z vlastnej skusenosti viem, ze clovek sa dokaze zmenit, preto si myslim, ze sancu si zasluzi kazdy, ale obavam sa, ze tvoj muz sa zmenit nechce, alebo chce a nevie ako, preto by mozno pomohol odbornik, ale aj to iba v pripade, ze tvoj muz sa naozaj chce zmenit...to, ze ked mu na klamstvo prides, on sa prizna a povie ti, ze nechce aby si sa trapila je sice pekne, ale podla mna to hovori len preto, aby si mu dala pokoj a nerypala sa v tom, aby si nedosla este aj na dalsie klamstva...mali by ste sa otvorene a uprimne porozpravat, donut ho, aby ti predlozil vsetky jeho podlznosti a potom mozete zacat riesit, ako sa z dlhov postupne spolocne dostat...a este jeden preslap a rozluc sa s nim, lebo ak mu to budes stale tolerovat, tak stratis sebauctu aj hrdost a on ti zacne klamat este viac...ved naco by ti hovoril pravdu, ked ty mu to aj tak vzdy prepacis...

beata79
5. nov 2013

@novylogin Aj mama verila, ale otec sa nezmenil a mne skoro celé detstvo bolo peklo. Ja viem, že je to ťažké, aj kamoška verila , a bála sa, lebo jej dcérka mala 10 rokov, keď sa rozviedli. A 10ročné dieťa, to ešte nepochopí. Najprv sa hnevala na mamu, ale potom pochopila, prečo sa rozviedli a teraz tá kočka už má 18 rokov a nie je zvedavá na otca, lebo vidí , že čo robí jeho otec. Držím ti palce, nech sa tvoj manžel zmení. Môj otec sa zmenil, ale trvalo to 20-21 rokov.

janulabb
5. nov 2013

určite zájdite spolu za psychológom príp. do manželskej poradne. Neviem, či to tu niekto spomínal, ale je nevyhnutné podať návrh na zrušenie BSM (bezpodielového spoluvlastníctva manželov), aby ste chránili seba a budúcnosť dieťatka. Z vašich riadkov je zrejmé, že manžel si je vedomý svojich chýb, a možno by ich aj rád napravil a neklamal, ale pravdepodobne to ide už mimo neho, čiže nejaká diagnóza to asi bude. Pomôcť mu treba, chcete to obaja a kde je vôľa tam je cesta.

indiankaindi
5. nov 2013

@novylogin asi ťa chápem, že nechceš od neho odísť, pokiaľ tebe a synovi viditeľne, resp. citeľne neubližuje, je to ťažké. Myslím, ale nie som si istá, že je to patologické klamárstvo. je to oficiálna diagnóza a dá sa to liečiť. Musí pravidelne navštevovať psychológa a určite by nezaškodila aj manželská poradňa. u psychológa bude pracovať na svojom probléme a v poradni budete spolu budovať na vzájomnej dôvere. Pretože ja si myslím, že ak ho budeš aj neviem ako dôsledne kontrolovať, on sa bude jednoducho zlepšovať a klamať ťa lepšie a prefíkanejšie. Aj keď možno nie úmyselne, možno si len nevie pomôcť. Nehádž flintu do žita, aj keď to určite naštve, ale možno mu daj ešte túto jednu šancu a bude to fajn 🙂 Pokiaľ ako vravíš si chybu prizná, nemal by to byť problém. Držím palce 😉

zutera
5. nov 2013

Ajajajajaj! Rychle pryč moja! Jen stručně:měla jsem podobneho exmanžela.
Po 6tiletem manželství jsem vyvázla jen z dluhem 6000 € které jako jeho manželka musím splacet jinak by zavreli i mě-bral si pozicky i během manželství o kterých jsem neměla ani páru.A protože jsme byli manželé tak musím platit já když on nic.Dluží me za 1, 5roku alimenty. Na bytě asi 5000 €-už ho delozovali, 1200 € elektrárnam, 326 € Orange, 268 € UPC, atad.atd.To bych tady mohla psat až do rána ☹.Takový člověk se nikdy nezmění. Pikala bys je ty.A taky to byl super tatino. ☹.Utíkaj co ti nohy stačí

novylogin
autor
5. nov 2013

@janulabb a co je to zrusenie bezpodieloveho vlastnicva manzelov? ako a kde sa vybavuje a kolko ma to priblizne bude stat? som rada ze mi pomahate

@indiankaindi dakujem za rady ale neviem ci si v nasej situacii mozeme dovolit manzelsku poradnu neviem kolko stoji. s tym psychologom to skusime dakujem

@zutera jooj to sa velmi zle pocuva ja stale dufam ze na tom aaz tak zle niesme

tomikejt
5. nov 2013

NIKDY SA NEZMENI. nikdy. naozaj. len bude tahat ku dnu aj teba.

almake7
5. nov 2013

zbaliť sa a utekať kade ľahšie, viem o čom hovorím môj ex bol presne taký istý plus mal aj veľa iných zlých vlastností a predstav o živote. taký človek sa nikdy nezmení, oni len sľubujú,ale to je len o tom aby si mu dala pokoj, nemyslia to vážne.

janulabb
5. nov 2013

@novylogin laicky povedané, čo je vaše zostane vaše nech sa stane čokoľvek, napríklad v prípade exekúcie majetku vám na vašu časť majetku nebudú môcť siahnuť. Je možnosť ísť za právnikom, aby vám ten návrh spísal, alebo by vám so spísaním návrhu mohla pomôcť aj nejaká mamička tu z koníka, ktorá zorientovaná je v problematike. Koľko to ale stojí právnik je indivindi, záleží od lokality atď. a čo to stojí na súde vám povedia na konkrétnom súde.

zutera
5. nov 2013

@novylogin to i já jsem si myslela. Neměli jsme se zle, na dovolenou jezdili, on slušnou práci.Malá chodila ve zznačkovém-jen až po 4 letech jsem zjistila že tam si půjčit 200 € jinde 500 € a nějak zapoměl splacet.Začli chodit upomínky, exekutori...a já se probudila a úroky rostli.Díky dluhum nás brzo rozvedly hned do pul roku.Jinak by toho bylo na mě o moc víc. Vím je to těžké a srdíčko bolí ale treba myslet i na tvého synka. Ani já nemůžu koupit dcerce co bych chtěla nebo by si zasloužila, hold musím splacet na tatínka :'( a to mě velmi mrzí!

novylogin
autor
5. nov 2013

@janulabb uz som zistila na intenete ze to stoji 165 eur a to ja bohuzial nemam len teraz nam sotva cosi zostane ked splatime vsetky dlhy. je mi z toho vsetkeho nanic. tento stat vyuziva ludi aj v takychto hnusnych situaciach . no nic musim to nejako vyriesit ale este neviem ako pre najhorsi pripad - kolko by asi stal rozvod? iba zhruba cca

novylogin
autor
5. nov 2013

@zutera to je strasne ☹ my uz teraz mame dlh vyse 2000eur nastastie to je iba od znamych cize s tym ja nemam nic spolocne (aj ked kym spolu zijeme a spolu hosodarime tak to samozrejme ma vplyv aj na mna) ale keby sa nahodou rozvedeieme tak to ja urcite platit nebudem . vsetky nebankovky su nastastie vyplatene