Čo so susedmi?

31. aug 2023

Bývame v paneláku. Dve malé deti (4r a 1,5r). Susedia pod nami nám každý deň búchajú na stenu. Vždy ked jedno z detí prebehne po byte alebo niečo buchne. Deti non stop upozorňujeme aby nebehali, nebuchali, nekricali. Ale su to deti, sto razy im môžem povedať a nič. Boli nás uz aj nahlásiť na bytové a sťažovať sa na nás. Z tadiaľ nám len zavolali a len nám povedali, co je vo veci. Ja sa cítim veľmi blbo, sama si uvedomujem, že je to nepríjemné ale proste neviem co s tým mám robiť. Ako by ste to riešili aby neboli susedské vzťahy také napäté? Susedia nám prišli povedať len raz ked sme sa nasťahovali. Potom uz len to udanie. Mám ísť ja za nimi sa porozprávať o tom? Alebo kašľať na to? V byte máme plavacku a podlahu. Tam, kde sa deti hrajú sme na zem dali penovu podložku a v druhej izbe koberec.

januska12323
31. aug 2023

Prosím ťa, nič si z toho nerob sú to deti. Susedia keď chcú mať pokoj nech si dajú štuple do uší.

luccija
31. aug 2023

Nič ignorovať...čo si pomôžeš, keď im povieš, ze máte 2 malé deti dali ste podložku...oni počujú hluk a vadí im to.To budú napäté vzťahy na roky.
Nech búchajú je to bežný život s deťmi v paneláku buď to vzdáte vy, alebo oni

cookie29
31. aug 2023

zabuchaj im naspat... je to na nervy ja viem. My sme sa kedysi nastahovali do bytu a vedla susedia este len videli kamion nas prisli "privitat" a cosi somrat o klude a pod. Boli tam tenke steny a ked som vecer o 20h pustila spravy na normalnu hlasitost, tak mi buchali na stenu a dokonca prisli vysvetlovat, ze si mam kupit sluchadla... aby sme inych nerusili, no co Ti poviem.
Ja som rada, ze teraz pod nami nikto nebyva, lebo deti su deti a su zive. Presne, penova podlozka, koberec na stlmenie, chodia vacsinou bose...

cacianka
31. aug 2023

deti sú deti, nie kus nábytku priklincovaný na stene. potrebujú aj pohyb, niečo vyapdne z rúk,
ale skús počúvať hluk z bytu, kde je plávačka, niekedy nie je správny urobená, izolácia je nedostatočná, tak sa zvuky prenášajú a nenormálne znásobujú

anickaaa6aaa
31. aug 2023

takéto deti pochopím... ale mne už celkom lezie na nervy keď nad nami behajú hore dole deti vo veku 8r a 6r. im však nikto nič nepovie...

autor
31. aug 2023

@cookie29 moje deti to inak berú ako hru, hlavne ten mladší a brucha im naspäť a rehoce sa. No zatiaľ sa mu vysvetliť nedá 🤷

stanislavicenka
31. aug 2023

Vazne toto riesis, ked mas male deti? Vobec by som si s tym starosti nerobila. A ty sa citis trapne? Tvoji susedia by sa mali citit trapne, ze su to bytosti bez pochopenia. Aj by som im to isla povedat. A spravila by som im neprijemnu situaciu, ze by som ich s tym oslovila na chodbe, ak sa stretnete. Co su male deti, aby sa museli "zalovat" na bytovom? S takou blbostou? Nebuchas rezne kazdy den, nepremavaju sa tvoje deti na auticka h kazdy den, alebosa nenaha aju cez cely byt. To robia moje deti. Krotime ich, no sused pod nami nebol u nas ani raz. Raz na chodbe mal nejaku poznamju, tak som mu povedala, ze ked mu nieco vadi, moze to povedat. Mne to nevadi, kludne moze prist povedat, ja to beriem. Tvoje deti su fakt malicke, aby toto tak vnimali, chodili ako mysi po spickach. Moje maju 5 a 7, a skutocne pri here robia ramus. Mame doma dlazbu, a plavacie podlahy. Do izby sme im kupili jeden koberec, ale nie kvoli hluku, ale aby nesedeli na chladnej zemi, ked nieco vymyslaju. Takze, ty budes v pohode, ked seba oslobis o myslienky typu, ze je to neprijemne. Moj syn plakaval ako babatko, velmi casto, cele noci som nespala, nosila ho. Muselo ho byt pocut vsade, a vedlajsi susedia nepovedali ani slovo. Ked sme sa im ospravedlnovali, ze tie noci su take hekticke, povedali Sami, ze aj oni mali male deti, ze vedia, ake to je

aaaa1111
31. aug 2023

nevsimaj si to. kazdy clovek, ktory byva v panelaku, s takym niecim musi ratat, ze ked tam pride rodina s malymi detmi, tak vsetko pocut. moja sestra ma takisto chorych susedov pod nou, ten sused pravidelne vola mestsku policiu na sestru aj na dalsieho suseda, co byva pod nimi. mestska policia pride, oznami, ze sused volal, ze museli prist a uz aj idu, nic neriesia, lebo je to normalna vec

vulka
31. aug 2023

Možno by stálo za porozprávať sa s tými susedmi. Prejaviť pochopenie. Tiež bývam v bytovke. A mali sme to šťastie, že keď sme mali deti, tak nad nami mali susedia tiež deti. Navštevovali sme sa a mali sme možnosť počuť, čo je z toho druhého bytu počuteľné. A bola som šokovaná. Fakt aj chodenie dospelého(nie behanie, nie klopkanie papučami) bolo počuť. Ani fakt, že sme mali koberce moc nepomohol. Všetko bolo počuť v obidvoch bytoch.

mogaa
31. aug 2023

so susedmi neurobíš nič, rieš si deti, nie susedov....a prepáč ak vidíš že susedia búchajú a dieťa naspäť, tak len sa prizeráš? skríknem na dieťa a idem sa ospravedlniť susede....lebo takto to vyzerá ako čistá provokácia, oni zabúchajú a niekto im odbúcha naspäť...takže sa ani nečudujem že sa sťažovali....ale ani deti nemusia byť doma ako odrhnuté z reťaze čo zrejme aj sú, keďže vám suseda vybuchuje každý deň....aby nezačala ona búchať alebo vŕtať pred desiatou večer keď ti deti spia.....

stanulienkat
31. aug 2023

Porozprávať sa slusne so susedmi. Skús deti častejšie brať von a určite sa rozprávat s deťmi. Nerozumiem prečo ti tu ostatní radia, aby si si to nevšímala. Aj ti susedia majú nárok na svoj klud a nepotrebujú počúvať uvrieskané decká. My sme mali tiaz male dieta a snazili sme sa byt ohladuplni. To, ze ma niekto dieta, neznamena, ze ostatni maju drzat hubu. A to, že je také malé deti búchajú naspäť a smejú sa pritom, to je obraz tvojej výchovy. Moju malu by to ani nenapadlo.

cipina
31. aug 2023

Ak nebuchaju v case nocneho kludu neriesila by som. Porozpravat sa mozes skusit ist ale ci uspejes. To su bezdetni susedia? Nas zvykli hadzat papierik do schránky nech nenechavam syna behat po byte ale kedze bol cely den v skolke a behal tak 3 hodiny kym nesiel spat tak mi mohla suseda vlezt na hrb 😄

autor
31. aug 2023

@stanulienkat
@mogaa neprizeram sa a nenechám to len tak. Dookola im vysvetľujem, co sa deje, prečo sa to deje. Ten starší to uz aj chápe ale 1,5 ročný nie. Nevie ešte ani rozprávať. Tak jeho zoberiem a počkám pokiaľ sused dobucha. Celá táto situácia nás všetkých privádza do stresu lebo my nerobíme celý deň nič iné len upozorňujeme deti aby nebehali, nebuchali, nekricali. Ked sa dá,ideme s nimi von. Deti o ôsmej večer uz spia, cez den spia tri hodiny na obed kedy je kľud. Poobede sme minimálne tri hodiny von. Ked sme sa nastahovali, mali sme len jedno dieťa. Keď prišli klopať, ospravedlnila som sa im. Dieťaťu sme zobrali všetky hlučné hracky a prestali sme nosiť papuče. Máme pravidlo, ze ked sa chce hrať s autami, môže len na podložke. Tu ide vyslovene o to, ze niekde pobehne alebo niečo spadne alebo raz za čas ked dostane amok, začne búchať.

simca06022011
31. aug 2023

viac ako koberce co tlmia vsetko urobit nevies. ale nie tie tenucke metrazne, ale hrube, aby tlmili ked nieco padne... a byt co najviac von ked sa da, ale ked sa neda, tak s tym nic ne urobis. Deti vyrastu.
So susedmi mozes prehodit par milych slov.. bohuzial mate deti, do domova ich neposlete, lebo susedom vadi pohyb v byte :DD choidt okolo deti a v kuse ich upozornovat nie je zivot. Vobec by som to neriesila a fungovala primerane, beznemu pouzivaniu bytu.

Pri jej amoku a vytrieskavani by som ja zbehla dole, s nahravim vo vrecku asi na mobil, keby to bola psychoska, co bude vyhukovat somariny. A opytala by som sa jej , ci jej nikdy nic nespadne, ze robi kvoli tomu vacsi cirkus na panelak ako to samotne buchnutie.

autor
31. aug 2023

@stanulienkat mne táto situácia nie je ľahostajna tak isto. Tiež si to predstavujem, ze ak by nad nami mali deti ( a isty čas mali), mala by som nervy. Ale neklepkala by som zakaždým. A to nie je, že pár krát zabucha ale také dlhšie silné búchanie akože už ideš vystreliť od nervov. 🤷 muž mi hovorí, ze my máme svedomie čisté a nemám prečo za nimi ísť. Ale mne to nedá. Ale na druhej strane mám normálne strach. Ja nemám rada takéto konflikty a väčšinou ani neviem primerane reagovať.

autor
31. aug 2023

Ešte dodám, ze susedia su tak cca o 10 rokov starší ako my a majú jedného čerstvého pubertiaka. Očakávala som viac pochopenia keďže majú dieťa. A zaujímavé je, ze to je aj cez deň v bežný pracovný deň ked by teoreticky mali byť v práci. Susedu som raz zažila na schôdzi, kde s ňou mal jeden sused problém a bola extrémne nepríjemná. Asi naozaj nemám.co urobiť len krotiť deti a ignorovať ich búchanie.

nikipepo
31. aug 2023

Z mojich skusenosti by som vobec ale vobec nesnažila na takychto ludi brať ohlad. My sme mali takých v byte sme sa bali aj dýchať, desili sa každej navštevy lebo čo zas susedia pod nami. S deťmi vonku. Čim viac sme sa snažili tým horšie. Odsťahovali sme sa. Potom robili zle aj inym čo tam byvali a deti nemali, stale v praci.Čiže to nebolo o našich deťoch že buchali a behali ale o tom že im hrabalo. Tiež ona stale doma lebo nerobila lemra a on len sem tam, niekdajši policajt čo ho za uplatky vyhodili. No bohužial nie je horšie ako taky sused 🤮

jesenzima
31. aug 2023

Mojim deťom vždy pripomeniem, nech sa hrajú na koberci a nebehaju, lebo máme pod nami suseda, a nemusí sa mu to páčiť. Samozrejme, že dokonale ticho pri deťoch nebude nikdy, ale decká sa naučili, že nemajú dupat ako kone ... A keby mi niekto pri každom zvuku vyklopkaval, klopkala by som naspäť, a keby ma udal, udam aj ja jeho, že má obťažuje vyklopkavanim...

kandelabra
31. aug 2023

Spravila by som si raz za cas s detmi diskoteku, a este aj pozvala ich kamaratov, nech sa dobre vyskacu. Susedia budu potom za normalne fungovanie vdacni 🙂
A nie, nie som hnusna mrcha, tiez som mala suseda blba, ale je rozdiel, ked je niekto sebec a robi naschvali, a ked niekto iba normalne existuje. Neviem akym sposobom rocnemu dietatu vysvetlit, ze mu nemaju veci padat z ruk, ze sa nesmie hrat a chodit ma len pomaly a po spickach, lebo susedom to vadi. No nech, panelakovy zivot je taky, s tym mali ratat ked sa tam stahovali. Nepoviem keby deti trieskali a jacali naschval, ale pokial len normalne zijete tak je to ich problem.

petamich
31. aug 2023

tak ja osobne by som to absolutne ale absolutne neriesila a uz vobec sa nechodila ospravedlnovat alebo nakupovat koberce

pokial tvoje dieta nerobia extremny hluk, nehraju sa s loptou v byte a pod. co znies, ze nie, velmi pragmaticky a rozumne to popisujes, tak to je pre mna prevadzkovy hluk a dovidenia - nebudem sa obmedzovat vo svojom vlastnom byte, lebo dieta prebehne zo zachodu do obyvacky 🙄

ja to stale volam dan za byvanie v panelaku a evidentne nie uplne dobre odhlucnenom resp. tenke steny, my totiz susedov nad nami pocujeme iba, ked vrtaju, zatlkaju, klepu rezne alebo im seriozne cosi spadlo na zem, sused vpravo zasa trieska dverami a inak ich zavriet nevie akoze mam mu ist klopat?
lebo mne prave vtedy dieta spi?

jasne, ze aj my maleho upozornujeme, aby nevystrajal, nedovolime mu hrat sa dnu s loptou, tatrovkou...ale zasa napominat ho aby neprebehol po byte, daval pozor, aby mu auticko nespadlo, hral sa len na podlozke, no ako pardon

viky173
31. aug 2023

deti by som vzala na ihrisko, aby sa tam vysantili

autor
31. aug 2023

@petamich presne o to ide, myslím si, ze robíme maximum a nie sme takí, ze by nám to bolo jedno. Podlepili sme všetok nábytok, na šuflíky sme dali tiež tlmenie aby nebuchali, kúpili sme ten najhrubsi koberec aký mali v ptedajni. Ked sme predtým byvali v druhom byte, nikto sa na nás nestazoval a tiež sme vtedy uz mali dieťa. Asi to musím len ja spracovať a zbaviť sa pocitu viny. Ešte som neboal v takejto situácii a mala som vždy šťastie na normálnych susedov.

stanislavicenka
31. aug 2023

Ako ta tak citam, tvoji susedia su hlupaci. Po ovalitnom zabuchani k vam by som im kvalitnejsie odbuchala. Doslova. Ked oni nevedia rozpravat, tak nehovor ani ty nic. Proste, ked je niekto hlupy, annevie sa Ani vyjadrit, iba tupo buchotat susedom do bytu, nebudes ty predsa slusna. A uz vobec si nemusis robit vycitky

petamich
31. aug 2023

podla mna je to skratka v tych susedoch - uz som tu raz davnejsie prispievala v podobnej diskusii, ze rovnaky problem mala moja mamina s novym manzelom, mali nad sebou suseda, ktoremu evidentne prepinalo a volal na nich policajtov pomaly kazdy den, napr. na stedry den volal, ze vidi ist dym cez okno = mama varila/piekla a cez okno jen sla taka ta para alebo ako to povedat, policajti ich uz poznali a sa mame ospravedlnovali, ze to musia ist skontrolovat, mama sa snazila, kolace mu nosila, na decka stale hucala, aby nerozpravali, ticho boli...a aj tak to nepomohlo, nasi sa odstahovali a raz stretli toho jedneho policajta a vravel im, ze pan to robi aj tym, co prisli po nich 😵‍💫😅 niekedy je proste chyba inde ako v tvojich detoch a vasej domacnosti

a viem, ze sa mi to lahko hovori ale vobec by som sa pre to netrapila, urobili ste maximum, len ma mrzi, ze vam vlastne zneprijemnuju zivot vo vlastnom byte

lenkakravcova
31. aug 2023

Susedom treba vysvetliť, že žijete v paneláku. Deti sú súčasťou života a aj hluk s nimi spojený (samozrejme nie extrémny, ale asi to neklepu pokrievka mi v izbe hodiny,,)

Susedia nech si odhlucnia strop.
Dnes sú už na to rôzne spôsoby.

hanaxxx
31. aug 2023

Robite, co mozete, tak sa snaz tym uz velmi netrapit. Ja jedine, co som dietatu nedovolila, bolo hadzat gulicku z tvrdeho plastu po podlahe. Inak sa hra so vsetkym a ako rastie robi menej hluku a pokial pocasie dovoli sme skoro stale von, takze ak vecer hodinku pred spanim porobi nejaky hluk, tak ho necham. Pod nami byva dokonca spravca a vzdy ked ho stretneme je cely vysmiaty.

mirka438
31. aug 2023

Aj podla mna je im zbytocne nieco vysvetlovat (myslim susedov). Mozes sa aj na hlavu postavit a bude im to stale vadit. My sme byvali na prizemi a deti boli zvyknute dupat ako slony...minuly rok v septembri sme sa prestahovali na 8 poschode a doteraz DENNODENNE hucim do deti, aby uz konecne prestali dupat..vadi to aj mne samotnej nieto este tym chudakom dole ale mozem sa ozaj aj pos*at a oni nie a nie prestat dupat. Uz neviem ako im to vysvetlit. Naozaj kazdy den najprv pekne, potom uz hucim a nic. Uz som sa im niekolkokrat ospravedlnila aj napriek tomu, ze mi vzdy odpovedia, ze nevadi, ze su to deti...pani caka teraz dokonca babatko, o to viac hucim, ze nech ju uz nechaju kus oddychnut ale zas nemozem ich zavriet do zachoda 🙄🙄 minule sme sa stretli, zase som sa ospravedlnila tak uz taka chudina, ze ved uz pojdu hadam ochvilu do tej skoly tak bude kus ticho 😀😀 mrzi ma to velmi ale priviazat ich nemozem a vysvetlovanie zatial nepomaha tak co mam robit..

calypso
31. aug 2023

Syn hrá na elektronické bicie v paneláku, susedia si zvykli....iba raz prišiel jeden z hora, muž ho poslal do riti... cez deň každý má právo vo svojom byte robiť si čo chce

pbra40
31. aug 2023

Zaplatit si nejaku "specialnu rodinku so specifickym vyzorom" aspon 7 clennu, s rockovym lookom.Pozvat ich k sebe do bytu tak, aby sa stretli so susedmi, nech ich vidia. A potom povedat, ze to boli kupci na vas byt 😀😀😀 ze asi idete predavat byt. Ako budu radi, ked ostanete 😀😀😀

ahhola
31. aug 2023

Chod na fb Staviame svojpomocne, tam naberieš odvahu a drzosť Neriešiť.👿

Keď ti dnes zabuchaju... okolo 18. Keď sú všetci doma rozcap dvere na byte a zakrič..
Už to s nami vydržte, idú sem bývať cigani▪️..... sprosté, ale velmi účinné.