Darček od krstných rodičov pri narodení dieťaťa 🤷‍♀️🥳

lapaloma1987
11. máj 2020

Ahojte,
Manzelovej sestre sa ma narodit dieta a vybrala si nas za krstnych rodicov 🥰... chcem sa spytat kedy dat nejaky darcek.🤷‍♀️🤷‍♀️..ci pri narodeni ked prideme babo pozriet alebo potom pri krste az... a co odporucate?? Peniaze, plienky alebo nejaky iny dar? Pravdepodobne sa im narodi chlapec Nevidame sa casto len tak 4x do roka max... A je to potom podmienka, ze aj my si musime volat ich za krstnych?? Alebo ako to funguje v sucastnosti?? 😂😂🙏🙏🙏❤💋
Jskdijeieie
A

lenuliatko84
11. máj 2020

Nam davali takto,ked sa narodil maly dali peniaze a plienky a nejaku malu hracku a na krste to iste.
A vy nemusite dat ich za krstnych rodicov,to sa uz nerobi,dajte si potom koho vy chcete.
Mne napriklad krstna mama kupila zlate nausnice.

vierka1991
11. máj 2020

@lapaloma1987 ahoj, no ja by som napríklad pri prvej návšteve, keď pôjdem pozrieť malé dala nejaku supravicku, alebo plienky, obrúsky, hrkalku niečo také a na krst by som dala peniaze, tortu, ak by bolo dievčatko tak náušničky. A vy ich za krstných dat nemusíte.

lapaloma1987
autor
11. máj 2020

@lenuliatko84 tak aj pri narodeni aj pri krste darceky? Lebo mi je blbe prist pozriet babo s prazdnou rukou a potom zas pri krste 🤷‍♀️ ako ja tych dvoch moc nemusim ale akceptujem, ze je to muzova rodina 😂😂😂😂

veronikaszabova
11. máj 2020

@lapaloma1987 ked pojdete "nahliadat" tak sa patri nieco priniest - ja sa vzdy radsej opytam (ake plienky nosia, ci potrebuje nejake oblecenie, atď - aby som nedoniesla zbytocne blbosti).
Krstinky - v niektorych rodinach su tradicie ako napr., ze krsny kupuju nausnice, retiazku, ... si to zisti 🙂 ale peniazmi nic nepokazis.

pribinak
11. máj 2020

Peniaze sú asi Najpraktickejši darček. Ja za plienky veľmi nie som. To môžete dať hocikedy, ale a krst sa to veľmi nehodí. Pozri nejaké fotenie s bábätkom v meste kde žijú, že by ste im dali nejaký poukaz na fotenie babo + rodičia.

V niektorých rodinách je zvyk, že ak si ty Krstna ich dieťaťu, že oni automaticky budú krstní tvojmu dieťaťu, ale povinnosť ich volať za krstných to rozhodne nie je

lapaloma1987
autor
11. máj 2020

@veronikaszabova ked ako poznam svagrinu tak povie ze nic!!! Ona je taka tazka povaha a s bars cim sa jej nezavdacis 🤦‍♀️😂😂😂😂😂 a ohladne maleho to bude desatnasobne si myslim, ze rradsej si vsetko sama... ale tak zatial ta plienkova torta mi napadla 🤷‍♀️🤷‍♀️🥰🙏

lenuliatko84
11. máj 2020

@lapaloma1987 no ked nas prisli pozriet dali asi 50 € ,plienky a niekto aj kusatko a podovne.a pri krste dali potom okolo 50 tiez.ale dohodni sa s nimi ,niekto rad od krstnych zlatu retiazku alebo tie nausnicky.ono vserko zalezi aj od toho ako je dana rodina na tom financne a co si moze dovolit.nas sa vzdy pytali ze co doniest,ake plienky a pod.doteraz sa jedname o darcekoch aby kupili co maleho bavi a co este nema,lebo on ma asi vsetko uz

lapaloma1987
autor
11. máj 2020

@pribinak tak ja tehotna este niesom, ale odjakziva chcem za krstnu moju sestru, ono ta svagrina ani do kostola nechodi a ja chcem mat za krstneho ozaj niekoho co vie co ten krst znamena a nie len ze sa to "musi" ako to maju svagrovci

sashiik
11. máj 2020

@lapaloma1987 toto presne bol aj náš prípad že nič nechceli no a nakoniec sme dali na Sashe spraviť fotoalbum s pekným dizajnom a menom a dátumom narodenia dietata a na krstiny sme zaplatili profi fotografa a spravil pekné fotky a mame celá rodina pamiatku ..

simuskaaa123
11. máj 2020

Mne rodina pri narodení dala babyart, knihu dievčatko, oblečenie, hračky, plienky. Pri krste dostala 2x náušnice.. Pretože sme sa nejak nedohodli tak aj môj ocino aj moja sestranica, čo je krsna dala náušnice. Moja sestranica je krsna ale ja jej dcére nie..

pribinak
11. máj 2020

@lapaloma1987 o krstnom rodičovi našťastie rozhodujú vždy rodičia ;) a nie zvyky a tradície. Kľudne si daj sestru, obzvlášť ak so švagrinou nemáte ideálny vzťah

guiseppinka
11. máj 2020

Ak chce radsej vsetko sama, tak sa jej spytaj co potrebuje, co chce. Ja to poznam, ja som taka ista... Najradsej mam, ked si vyberiem ja sama, sama si to kupim. Pretoze mam predstavu a ked poviem konkretne co chcem, tak vset i naco ti to je atd a nestaci ti take? Takze takto sa poskladaju a ja nemam doma zbytocne haraburdy. Ale ak idete za krstnych, tak naozaj nejaky poukaz na fotky by bol fajn alebo dajte peniaze a mas pokoj plus kosielka a sviecka a ked pridete babo kuknut, tak plienky a nejake visiace hracky su fajn napr do vajicka

guiseppinka
11. máj 2020

A este som chcela, ze u nas su krstni nasi kamosi. Su obom a teda zrejme budu aj tretiemu. My ich detom nie sme.

fiafia
11. máj 2020

@lapaloma1987 pri narodeni nejaku drobnost hrkalku, body, nieco na kocik a nezabudnut drobnost pre maminku. Na krst peniaze alebo nausnicky, mozno tortu. Vy si krstnych mozete vybrat koho chcete

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janamexico
11. máj 2020

Ked prisli kstny domov tak nam ako rodicim dali peniazky ze mame malej kupit co potrebujeme tak som kupila oblecenie pre malu a boli krstny aj na krste a to malej kupili zlate nausnicky

saskia_98
11. máj 2020

Ja ako zachvilu 3 nasobna krstna davam pri narodeni len nejake hracky, oblecko, pri krste plienkovu tortu, tasku hraciek, oblecenia, darcekovy kos, zlatu retiazku (babe nausnice) a 200€ do obalky. Toto nech kazdy dava podla svojich moznosti. No a ja som naspat volala rodicov mojich krstnat nech su krsntí rodicia mojmu synovi. Aspon u nas sa tak dava. 🙂

maja22
11. máj 2020

@lapaloma1987 v prvom rade, tvoj muz vie, ze ty svagrinu nebudes raz chciet za krstnu? Mal by to vediet, aby to prip. potom mohol so sestrou on vykomunikovat, ze vy ich nezavolate. Lebo niekde sa to ocakava, tak aby z toho neboli zbytocne mrzutosti. K darcekom - nejaku malickost urcite prineste, oblecenie sa zide aj vo vacsich velkostiach, len treba brat do uvahy rocne obdobie, nekupit letne veci vo velkosti, ktoru dosiahne v zime 😁. Peniazky mozes potom vlozit do obalky s nejakym krasnym prianim a pripisat, nech mu rodicia nieco vyberu, co bude od vas. Mozno mu hned zalozia nejake sporenie 😀. Plienkove torty sme dostali dve. Boli pekne, efektne, fakt to vyzeralo super, ale mne potom vadilo, ze su tie plienky take zrolovane, snazila som sa ich zakazdym povystierat, ako sa len dalo... 🙈🤷‍♀️. Mozes mu ku krstu kupit pamatnu knihu ( u nas krstni kupuju sviecku aj kosielku, donesu tortu), nejaky obrazok na stenu s modlitbickou.

mimimami3
11. máj 2020

Nasim dievcatam krstni kupili nausnicky, obrazok s anjelom strazcom a detsku bibliu. Syncekovi ked sa pytali, tak sme ani sami nevedeli - krstna to potom vyriesila tak, ze mu dala usit patchworkovu deku a to bol uplne super napad, ako maly sa na nej rad hraval a doteraz sa z nej tesime.

zontik
11. máj 2020

@lapaloma1987 určite by som niečo vzala, čo len drobnosť☺️mne sestra- krstná pri prvom doniesla pri prvej návšteve veci pre bábo ako mastičky na riťku,na bolesti bruška, podložky, odsavacku na sopliky, a veci, ktoré mne ako prvorodičke ani nenapadli😁 keď sa narodil chlapec, tak som si napríklad pýtala prenosnú postieľku, a ostatné som už nechala na krstnú.kosielka, a sviečka je samozrejmosťou.plus malý dostal vecičky, také, čo mu boli, keď mal pol roka, a to bolo super, dostal ešte plienky, bodynka, perinku novú, deku do kočíka☺️ ja som osobne proti peniazom, nemám to rada, ani na narodeniny, radšej poviem, čo potrebujem, alebo čo by si deti priali.samozrejme, že v nejakých fin.medziach😁 švagriná si napríklad pýtala kolotoč nad postieľku, a hraciu deku, takže možností je veľa 😊 a ich deti tiež nie sú naše krstňata☺️

kattyb
11. máj 2020

@lapaloma1987 ja som svojmu krsniatku pri prvej návšteve kupila nejaké vecicky plus malu hračku. A na krst som jej kupila stoličku na kŕmenie, keďže náušničky jej rodicia nechceli.

evik159
11. máj 2020

ehm... a preco sa krsti? lebo ste vsetci veriaci alebo je to spolocenska tradicia bez uvedomovania si obsahu? ak to druhe, kludne hocico od penazi, retiazok po plienky... ak to prve, potom existuju aj duchovnejsie darceky...

mariamagdalena212
11. máj 2020

Ak môžem poradiť nápadom, my sme dostali pre syna darček červenú šnúrku na rúčku so zlatým srdiečkom a inicialmi. Malý ma vyše 2 rokov a stále nosi, šnúrka sa dá naťahovať na väčší rozmer. Tento dar som kúpila svagrinej, ona svojej svagrinej 🤣je to krásne stojí cca 50e na sashe. Ak by náhodou neboli žiadne nápady 🍀

marselita10
11. máj 2020

ja som sa tiez nahodou dostala k tej teme, ked sa ma pytali ze koho budeme vyberat za krstnych rodicov. a mne bolo povedane ze : krstna vraj kupuje supravicku a perinku na krst . krstny sviecku a kosielku s vysitym menom na krst. a bud spolocne tortu alebo jednej aj druhy tortu.

maja22
11. máj 2020

@mariamagdalena212 ked uz ozdobu na ruku, vyhla by som sa cervenej farbe, nakolko cervena snurka sa nosi proti urieknutiu, co je pre krestana absolutne neprijatelne, nakolko by to bol hriech proti prvemu prikazaniu. Aj keby to bolo myslene iba ako ozdoba, zial, evokuje to prave spominany dovod. Takze radsej modru, zelenu, fialovu, zltu, oranzovu...farieb je mnoho...

lucinka1988
11. máj 2020

@lapaloma1987 ja som dávala pri narodení darček- hraciu deku a oblečenie- bol to chlapček a pri krste briliantovy šperk. Za krstných mám ale niekoho iného, toto som vôbec neriešila.

simuskaaa123
11. máj 2020

A inak áno, ako bolo vyššie spomenuté vydiskutuj si s mužom vopred, že švagriná krsna nebude.. My sme s tým mali problém. Chcela som sestranicu a jeho rodina sa mi otočila chrbtom, lebo nie je jeho sestra..

nikelca
11. máj 2020

Na návštevu prvu by som brala bodiky, vlhcene ale ozaj ideal sa na to opytat. Ku krstinam tortu, plienkovu tortu a urcite sa dohodnut na kosielke a sviečke. To bezne vybavuju krstny. Moja sestra a ja sme boli naraz tehotne aj sme mali naraz krst. Oni su krstni nasemu a my nie. Proste chceli kamaratov, nevidim v tom ziadny problem 🙂 teraz dcerke zasa dali kamarátku 🙂 my davame proste krstnych z rodiny oni takto do rodiny volaju priatelov zo spolocenstva 🙂

lapaloma1987
autor
11. máj 2020

@maja22
@simuskaaa123
Tak aby som to vysvetlila... moj muz vzdy povie ze temu krstny budeme riesit az kes to bude aktualne (zial nedari sa nam, som po 2 potratoch, plavujeme ivf) ono svagrovci beru krst ako frasku kedze do kostola vobec nechodia.... a my chodime tak chcem mat ako krstneho niekoho kto to mysli rovnako ako ja 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ svagrina je aj povahovo dost zvlastna, nikdy nevieme cim nas prekvapi 😂😂😂😂

amelie2017
11. máj 2020

Ked pojdete babatko pozriet, dones nejake oblecenie, bavlnene plienky (nie jednorazovky, to si kupi kazda mama sama a uz to nie je taky luxus ako kedysi), deku s menom alebo nejake leporelo. Na krst ozajstny darcek od krstnych- bud zlato, ako je to v rodine zauzivane, alebo peniaze. Vies, keby sa malo narodit dietatko mojej sestre alebo svagrovi, dala by som mu aj to posledne a neriesila nic. Z tvojho prispevku skor citim, akoby ti to dieta bolo ukradnute.