Hádky vo vzťahu

glow1
23. nov 2016

Vie niekto poradiť? Píšem za sesternicu ktorá má o mesiac 19. S jej priatelom ktorý má 20 ,onedlho tiež 21-je od takmer jej 15 rokov. 4 roky sú spolu. On je jej prvý a ona jeho prvá. Bývaju od seba 100km. Jej priatel k nej chodí každý týždeň .Od piatku do nedele je u nej.V poslednom čase ,tak pol roka aleborok sa začali dosť hádať. Ona začala žiarliť , bývala dosť nervozna pretože nema najlepšiu situaciu doma a kopu problemov a on rovnako. Radi by tieto problemy vyriešili ale nevedia ako. Ona sa s mamou o tom doma nerozprava pretože s mamou nemá najlepší vzťah a o ich vztah sa velmi nezaujima. Viete niekto poradiť ako by sa to dalo vyriešiť? pripadne ako oživiť vzťah?

moni244
23. nov 2016

A sesternica vie, ze rozoberas jej problemy na nete? No osamostanit sa, zacat byvat spolu a problemy sa mozno utrasu, alebo sa este prehlbia a pojdu od seba

sibalka21
23. nov 2016

@glow1 Ona ma 19, predpokladam ze skolu uz ma za sebou, ma pracu? Preco nejdu spolu byvat? Su spolu kazdy vikend ale na to ze su spolu 4 roky, to nieje bohvieco, ked byvaju 100km od seba...4 roky je dost dlha doba na to aby on kazdy vikend prespaval u nej... Treba sa osamostatnit, ak maju byt spolu tak sa hadky utrasu, ak nemaju byt spolu tak sa rozidu.... Necudujem sa ze su tam stale hadky, ziarlivost a problemy... Vyriesit si to bohuzial musia iba oni dvaja, my im nemame ako pomoct.... Jedine si to vyrozpravat

jankalukasova
23. nov 2016

No tak ak 4 roky chlapec pendluje 100km hore dole... a sú spolu len cez weekendy, tak sa nečudujem... ani jej, ani jemu... môže im z toho pekne šibať. Obdivujem, že v tak mladom veku spolu takto vydržali. To je veľmi pekné a o mnohom to vypovedá... ale pravdepodobne prišiel čas posunúť vzťah ďalej inak to pôjde do kytek...

mysicka36
23. nov 2016

A ja radím, aby sa rozišli. Sú spolu len preto, že boli svoji prví. Nič iné ich moc nespája a sú spolu zo zotrvačnosti. Pubertálne lásky by mali končiť v puberte 😎

glow1
autor
23. nov 2016

@moni244
@sibalka21
@jankalukasova ona ešte nedokončila školu a on študuje na vysokej. Nemajú peniaze na to aby sa osamostatnili..

@mysicka36 nie sú spolu iba preto 🙂

jankalukasova
23. nov 2016

@glow1 v tom prípade je len jedna cesta... sandúť si na to, porozprávať sa, že to tak je, že ten vzťah stagnuje a povedať si či chcú byť spolu ďalej alebo nie (odhadujem, že áno). A urobiť si plán do budúcna... teda škola bude ešte toľko a toľko... potom sa presťahujeme.. alebo potom budeme mať dieťa... aby sa bolo "načo tešiť" a aby bol dôvod makať ďalej... na škole, aj na vzťahu.

tyelde
23. nov 2016

Osamostatniť sa...nech si obaja najdu brigadu, z toho im na podnajom isto vyjde...na zaciatok kludne aj s inymi studentmi nejaký privat, ale aspon budu spolu a uvidia...

sibalka21
23. nov 2016

@glow1 tak bohuzial, dialka robi vela... Ocividne su spolu len zo zvyku, musia si to vyriesit sami

glow1
autor
23. nov 2016

@sibalka21 zo zvyku určite nie,pretože stale sa to snažia vyriešiť

emilia25
23. nov 2016

Podla mna tu je jedine vychodisko vydrzat kym aspon mlada neskonci skolu potom sa zamestnat a ist do podnajmu.on si tiez moze najst nejaku brigadu a prispievat.ine riesenie neni ona je este dieta co chodi do skoly ake ine moznosti mozu mat.ziadne iba vydrzat.

staronova
23. nov 2016

glow1 ty ich máš nejako podozrivo dobre prelustrovaných!!

glow1
autor
23. nov 2016

@staronova samozrejme,ked mi vsetko vyrozprava a byvame v jednom velkom dome..je to moja sesternica ......

bambi2225
23. nov 2016

moja rada: prestat veci riesit ako deti (ako ked spolu zacali), zacat riesit ako dospeli. vztah posunut dalej, alebo sa rozist, rozpravat spolu ako ludia. Ak ona nema dobre vztahy s rodicmi, mozno ma s uprimnou a otvorenou komunikaciou problem (vlasna skusenost), cize nie urazat sa, oduvat sa, ale komunikovat, robit kompromisy, snazit sa vyjadrit pocity...vela empatie treba - od priatela, ak ma ona doma problemy, ona voci priatelovi, ze za nou pendluje kazdy tyzden, a tiez to nema najlahsie, ked studuje, ucit sa treba, tiez ma stres... nie len kazdy presadzovat nasilu svoje, ale snazit sa aj pocuvat, co hovori ten druhy, nie pocut len blablabla...vzit sa do situacie toho druheho... ziarlit asi nema preco, on za nou kazdy tyzden chodi, keby mal inu, urcite by sa vykaslal tolko cestovat, je to chlap. ak mu nedoveruje - rozchod (lebo tou ziarlivostou len ublizuje vztahu a moze to skoncit este horsie)... inak, ziarlivost je strasna vec, a patri naozaj len do tych teenagerskych skolskych lasok... dospeli si maju doverovat a dopriat slobodu jeden druhemu, vztah nie je o tom, ze jeden z dvoch ma na nohe retaz a ocelovu gulu...

janickacrazy
23. nov 2016

@glow1 No pokiaľ nemajú peniaze nato, aby bývali spolu, tak toho veľa asi nenariešia. Proste bud musia vydržať tak ako to je, alebo sa na to možu vykašľať. Možno mu to už lezie na nervy, že musí stále za nou behať, ale nechce jej to tak otvorene povedať. Každopádne musia si to vyriešiť oni dvaja. Ja som tiež svoje problémy nekonzultovala s mojou mamou, tá ani netušila, že mám nejakého frajera, ked som bola v tom veku. Nie je dobre, ked sa rodičia starajú do vzťahu.

tutu_1
23. nov 2016

My sme sa tiez teraz uz s manželom videli cca 2 roky len cez vikendy. Tiez býval ďaleko. Keď zmenil prácu bol dva dni u nas a ja dva dni u neho. Teraz sme manželia. Ale dosť pomohlo vzťahu ze sme sa po dvoch rokoch mohli vidieť častejšie ❤️

danica2711
24. nov 2016

@glow1 napriek tomu, že ti sesternica "všetko" vyrozpráva, všetky aspekty ich vzťahu nepoznáš a aj to, čo poznáš, vieš len z jednej strany. Nemiešaj sa do toho, nerieš veci, ktoré sú len a len záležitosťou ich dvoch.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
24. nov 2016

to je to rychle dospievanie...od 15vazne chodenie,preskocenie fazy kamaratstva,kde by clovek male este sancu poznavat nezavazne aj inych ludi...a poto pride nuda,lebo...lebo,lebo....
a teraz nevravim,ze to nemoze niekomu vydrzat a naozaj moze vzniknut krasny vztah
co pomoze?
urcite nie miesanie sa cudzej osoby do ich zalezitosti=ani sesternice nie...
inak...kazdy vikend su spolu...a to akoze kedy chodieva domov...ake vztahy maju vlastne s rodicmi,to mi nepride uplne ok
ale aj tak=nemiesaj sa
a nerad....ani nechci vediet nic...je to len a len ich vec a ked sa maju radi,ustoja to
ked nie....