Internet a súkromie v partnerstve

jadelka
3. aug 2016

Zaujimal by ma vas nazor na internetove stranky,ako napr.fb,skype,mailove schranky a partnerstvo. Ma pravo mat v tom partner uplne sukromie,utajit si tam priatelov a zaheslovat a strazit si to pred partnerom,alebo maju partneri pravo vediet aspon zakladne veci o ludoch ,ci temach,ktorych tam ich partner ma,ci riesi? Dakujem za odpovede.

misel0806
3. aug 2016

Najlepsie je nemat nic. Socialne siete su zlo.. Ale zasa vsetko zalezi na dôvere partnerov😊

stardust
3. aug 2016

pokial su k sebe partneri ferovi a uprimni, tak by im nemalo robit problem mat na FB ucty a vediet o sebe.

svetluska82
3. aug 2016

keby nic neskryvali tak si tam nezahesluju a neutaja priatelov 😉

sissy27
3. aug 2016

@jadelka samozrejme, že na to má právo... a nie len v partnerstve, ale aj v manželstve má stále každý jedinec právo na súkromie... tak ako voľakedy by normálny človek neotvoril obálku a neprečítal list adresovaný niekomu inému, tak v dnešnej dobe nevidím dôvod liezť niekomu do emailov, telefónu a podobne...
buď svojmu partnerovi verím, alebo je to zbytočne stratený čas s nesprávnym človekom... a nechápem, čo ľudí drží vo vzťahu, v ktorom nie je dôvera (teda okrem peňazí, veľa peňazí, ale tam potom asi tá jedna strana nerieši, čo partner robí a s kým 😅 )
to, že mám nastavené súkromie na soc. sieťach ešte nemusí nutne znamenať, že niečo skrývam - jednoducho je to moje súkromie a tak, ako nevytrubujem do sveta všetko, čo mi prebleskne hlavou, tak aj tu môžu niektoré veci zostať len moje, resp. sa o ne môžem podeliť len s tými, s ktorými uznám za vhodné - presne tak, ako aj v reálnom živote... aj keď v dnešnej dobe je trend presne opačný - informovať všetkých o všetkom bez ohľadu na to, či ich to zaujíma alebo nie...a akosi automaticky očakávať, že keď sa takto správam ja, tak sa budú aj ostatní...

bajana
4. aug 2016

@jadelka asi takto by som to zhrnula: má rozhodne právo na súkromie a na druhej strane ho mu má partner dopriať....napr.my si nechávame FB otvorený, ale nelezieme si tam navzájom, tým si vzájomne prejavujeme dôveru

jadelka
autor
4. aug 2016

@bajana a keby ma tvoj partner fb nastaveny tak,ze mu nevidis priatelov a na otazku povie,lebo nechcem?

angelina1986
4. aug 2016

Presne to bol pripad mojho ex...najprv chcel,aby som mu ukazala nonstop fb alebo mobil bo mi vobec nedoveroval,ja som s tym problem nemala,nic som netajila a ukazala som mu vsetko..ale..ked uz som chcela ja vidiet jeho fb,tak uz bol problem. Vsetko mal zaheslovane a vtedy zacala rast nedovera v neho..podarilo sa mi dostat k jeho mobilu,este nestihol byt zablokovany a co som nenasla...plno erotickych sprav,na fb si pisal s dievcatami nechutnosti a jedna dokonca mu pisala,ze ma nanho chut ze kedy si to zopakuju..mala som dost!! Doveruj ale preveruj!!! Ak nechces robit zo seba hlupanu a naivku..prajem vela stastia a dufam ze to nebude tvoj pripad 😉😉

dominika6
4. aug 2016

@jadelka ak je čo skrývať,tak skrýva..ak nie,tak nemá problém ukázať kde a s kým surfuje

bajana
4. aug 2016

@jadelka tak v tom prípade by som asi chcela vysvetlenie...alebo nechcela, ale bola by som "v strehu" či sa niečo deje....ale každý vzťah je iný, keby ma chcel podviesť mm, tak to urobí a nikdy by som sa o tom nedozvedela..."pomôcky" typu FB či Skype k tomu nepotrebuje

sissy27
4. aug 2016

@angelina1986 toto ja absolútne neviem pochopiť... keby ti partner povedal, že síce ťa miluje, chce s tebou žiť a vychovávať spoločné deti, ale aj tak si ťa raz za čas preverí, tak by si s tým bola ok? ja nie... urazil by ma asi najviac ako sa len dá a viac by som sa s ním nemala o čom baviť... buď niekomu verím alebo neverím, nič iné medzi tým pre mňa neexistuje... nevera aj tak vždy vyjde na povrch aj bez toho, aby človek po nej pátral...

0silvia0
4. aug 2016

@sissy27 no a @bajana nad tebou píše, že keď chce niekto podviesť, tak to urobí a nikdy sa to nemusíš dozvedieť, takže...
Tiež si myslím, že nie každá nevera musí byť odhalená...

sardinka335
4. aug 2016

@jadelka pravo na to aby si zahesloval fb a neviem čo samozrejme partner ma. Otazka je čo to prinesie do vztahu. Akoze ja nie som nijaka stihačka, muzovi nesledujem mobil ani fb ale neexistuje aby predo mnou skryval kamaratov.....to uz čo je? uplne narušenie dovery ved čo skryva? Spoločny priatelia, spoločne temy su predsa velmi dolezite pre spoločne fungovanie. Fakt takyto chlapi na baterky...ja by som si zaheslovala ,,fufňu,, a mal by po ,,ptákách,,. Sila toto....

dominika6
4. aug 2016

@sardinka335
zaheslovala fufňu 😀 😀 😀....jáááj dievča..
že ty daj heslo na stránky,a ja na fufňu 😀

sissy27
4. aug 2016

@0silvia0 ak je niekto natoľko šikovný, že to dokáže dokonale utajiť po všetkých iných stránkach, tak je úplne zbytočné mu liezť do telefónu či mailu, pretože tam nič nenájdeš 🙂 a takí tí jednoduchší, ktorí potrebujú mať videá aktu v telefóne, tak u tých sa to prevalí aj bez toho, aby im bolo treba niekam liezť 🙂
a teda ešte čo mám tak odpozorované z okolia a aj tu z mk - 99% žien aj tak nič nespraví, keď niečo v tom telefóne nájdu... buď "si to nechajú vysvetliť" a uveria tomu, že to si kolegovia len robili srandu alebo niečo podobné, alebo maximálne tak odídu na týždeň k mamičke v domnení, ako tým chlapa potrestajú... a chlap celý spokojný že sa mu to prepieklo a ešte ako bonus týždeň veget, tak nabudúce ani nebude váhať keď bude možnosť...

angelina1986
4. aug 2016

@sissy27 no vsak sa ma to aj dotklo,ale mala som vtedy ruzove okuliare..nechcela som,aby mi nedoveroval a aby som ho videla sa trapit,teraz sa nad tym smejem,ze naivnejsia a sprostejsia uz ani nemohla byt 🙂 🙂 proste odvtedy neverim ziadnemu chlapovi ani nos medzi ocami,aj ked cest vynimkam..to ako sa citim vedia pochopit len zeny ,ktore to same zazili..

sardinka335
4. aug 2016

@dominika6 ved to je nonsens! Ludia spolu zdielaju tie najintimnejšie veci ako su ich pohlavne organy, sex....ale nevedia o sebe to s kým sa partner kamarati, o čo sa zaujima, čo rieši, maju ,,moje,, a ,,tvoje,, učty, veci, dovolenky....Ako nehovorim ze to je tento pripad, ved nepoznáme tento pár ale ja tomu hovorím partnerska prostitucia.

dominika6
4. aug 2016

@sardinka335
niekto poníma pojem vzťah -pomer,manželstvo,dosť divne..
čo je tvoje,to je moje,čo je moje,do toho ťa nič...
ako sa hovorí,manželstvom nadobúdaš spojenie tela a duší...
najnovšie pri oltári by mali doplniť ,,účty,heslá,atd atd 😀

sissy27
4. aug 2016

@angelina1986 aj ja som to zažila, môj ex a otec mojej dcéry bol okrem iných "porúch" aj prvotriedny kurevník deluxe... ale jednoducho nebudem posudzovať ďalších chlapov podľa môjho ex - mňa keby nejaký chlap porovnával so svojou ex alebo by mi povedal, že mi neverí na 100% už len z princípu, že ona bola taká, tak neviem či si stihne aj pobaliť veci... nebude mňa nikto hádzať do jedného vreca s inými ženami, ktoré majú veselý rozkrok, ale nebudem to robiť ani ja druhým...

marse
4. aug 2016

Pravo na to ma, ano, tak ako ty, ja , ostatní... neviem ako to uz moc na fb chodi nemam ho ani ja ani moj partner a zijeme aj tak plnohodnotný život. radsej budem mat v mobile zopar čisel priatelov s ktorými udržujem kontakt ako ich mat vyše 200 a vediet o nich akurat to co daju na nastenku.

Ak nie je čo skrývať a mam čiste svedomie voči partnerovi tak nie je dovod daco heslovať a skrývať.

my napr. mame zaheslovane mobily, obaja, z dovodu ze ked ho mam v kabelke a je odblokovaný volam aj do mariapoču 😀 😀 ale svoje hesla vieme navzajom, už aj koli detom, že keby potrebovali alebo sa nieco stane vedia nase mobily pouzit. 😉

svetluska82
4. aug 2016

ja mozno z inej strany, mala som zaheslovane aj mobil aj fb pokial som mala co skryvat. Ak sa drahy opytal tak vzdy bola nejaka vyhovorka, ktoru zhltol. Teraz mam novy mobil a kedze uz nemam co skryvat tak zaheslovany nie je...

marianna_peskova
4. aug 2016

Zapísala som si nové slovo do svojho mentálneho slovníka: "fufňa". 😀 😀 😀
Nezdá sa mi správne zachádzať až do takých krajností, ako nastaviť si súkromie na FB, že môj vlastný partner nevie, koho mám v priateľoch. Je to nadmieru podozrivé.
Na druhej strane, nie som ani proti istej dávky tajomna. 😝

angelina1986
4. aug 2016

@sissy27 ja budem mat tiez dceru o par tyzdnov s mojim ex,,,,ale uz som ovela silnejsia akou som byvala vtedy a som rada,ze mozem konecne pozerat triezvo na ten svet,ale proste nedoveru v chlapoch budem mat vzdy,z toho dovodu ze sa nechcem popalit znovu..hovorim len sama za seba,nikomu netlacim do hlavy,ze by mali rovnako zmyslat

sissy27
4. aug 2016

@angelina1986 no ja už mám toto obdobie za sebou viac ako 10 rokov a áno, spočiatku som si aj ja myslela, že už nikdy nikomu nebudem môcť veriť a že sa z toho všetkého nikdy nespamätám (aby som bola úprimná, to, že spával s inými, bolo asi to najmenšie zlo zo všetkého ☹ )... ale proste prešlo to 🙂 dnes sa na tieto veci pozerám inak... a už je pre mňa jediným kritériom vo vzťahu to, či som alebo nie som spokojná 🙂 ak spokojná nebudem, tak ani nebudem strácať čas... a nebudem na to potrebovať dôkazy o nevere - jednoducho ak príde ten pocit, že mu už viac nemôžem veriť, tak zbohom... a on si je toho plne vedomý 🙂
a samozrejme, tiež hovorím sama za seba, každému vyhovuje niečo iné... niektoré sú spokojné s tým, že si myslia ako majú veci pod kontrolou, keď denne potajomky sledujú chlapovi mobil alebo fb, niektorým nevadí ani keď vedia o milenke - nejako si to už vykompenzujú, niektoré proste neriešia a žijú tu a teraz... podstatné je byť šťastná 🙂

sorciera24
4. aug 2016

moj muz neuznava soc. siete:D.....ak potrebuje, komunikuje mailom alebo cez telefon....aj mam FB, myslim, ze mam pravo na moje sukromie ako kazdy, sice zaheslovany FB nemam ani nic...ale len preto, ze viem, ze mi tam muz nepolezie, ak nieco chce spyta sa a a ja tak isto...aj tak si hovorime vsetko, tak sa hadam nebudeme sliedit a ano, to sukromie treba, co mne napr. napsie kamoska a on keby mi tam liezol?....hadam nie...alebo naopak.......nastastie to u ans s doverou funguje a nemame problem ani so soc. sietami, ani so sukromim....ani s nicim 😉

vroni
4. aug 2016

Asi by som tu s vacsinou diskutujucich zit nemohla. Mam zaheslovany mail aj mobil, moj muz tiez, na FB nie sme, ale ak by som sa v pomateni zmyslov chcela prihlasit, bude zaheslovany. Keby sme chceli, tak predpokladam, ze svoje hesla vieme zlomit (vacsinou sa nam hesla nechce menit a mame na mnohych miestach rovnake - ale neskusali sme) Sme spolu 13 rokov a doverujeme si maximalne. To vsak neznamena, ze nemame svoje sukromie i tajomstva. Len raz si moj muz "pozical" adresu z mojho mailu (nechala som ho otvoreny) a bola z toho hrmavica taka, ze na nu skoro poslo nase manzelstvo. Odvtedy obchadza oblukom radsej aj moj pocitac (neslo o nijaky steklivy mail od nadejneho frajera, islo o spor s remeselnikom) Takze za mna - ano, ma na to pravo, aj ja ho mam, rypat sa niekomu v mobile, maili ci inom konnte povazujem za rovnake no go ako slintanie po cudzich zenach (chlapoch)

sashabb
4. aug 2016

@jadelka "a keby ma tvoj partner fb nastaveny tak,ze mu nevidis priatelov a na otazku povie,lebo nechcem?"
----
Ja si myslím, že to je všeobecné nastavenie. Ak si to takto nastaví tak priatelov nevidí nikto. Pochybujem, že sa to dá nejako "vybrať" kto ich bude vidieť a kto nie.

svetluska82
4. aug 2016

@sashabb da sa to obmedzit aj na jednotlive osoby

daduska132
4. aug 2016

@vroni úplne s tebou súhlasím 🙂 neviem si predstaviť, že by mi liezol do všetkého a ani ja jemu ... A už vôbec nie do pracovných veci (takže zaheslovanie PC) do telefónu prístup má rovnako aj ja do jeho, ale nie preto aby mi čítal SMS alebo viber, ale koľkokrát sa stane že ho nechám doma a potrebujem nejaké číslo alebo čokoľvek odtiaľ (od poznámok, cez kontakt...) Heslá si navzájom vieme (teda ja jeho určite aj na FB,) ale nemám tam prečo chodiť .. keby ma chcel podviesť alebo čokoľvek urobiť tak to urobí či mu tam budem liezť alebo nie ..to je o charaktere a ak niekomu neverím tak namiesto toho aby som ho preverovala mu zabalím kufor a pošlem ho do teplých krajín....

Každý potrebuje svoje súkromie! a to že ste s niekým dlho alebo že s niekým chodíte alebo si ho vezmete, neznamená že musíte mať kontrolu nad jeho životom. 😉

viera27
4. aug 2016

@sissy27 " a už je pre mňa jediným kritériom vo vzťahu to, či som alebo nie som spokojná emoticon ak spokojná nebudem, tak ani nebudem strácať čas... a nebudem na to potrebovať dôkazy o nevere - jednoducho ak príde ten pocit, že mu už viac nemôžem veriť, tak zbohom..."
presne. Stotoznujem sa do bodky.
Mam FB aj ja aj manzel.koho tam ma medzi priatelmi nesmejdim 😀. Nemam blokovany telefon, netusim ci ho moja polovicka blokovany ma, nakolko mi nikdy nenapadlo sa mu po nom capat. Detto pocitac a podobne zalezitosti.

sardinka335
4. aug 2016

samozrejme, ze kazdy potrebuje nejake sukromie a aj ja aj muz mame zaheslovane mobily a v pohode. Dokonca moj manzel ide aj na ,,pansku jazdu,, kedze je potapač, tak ide s partiou potapať nič na tom zle nevidim, treba sa vzajomne podporovat a nechat dýchat toho druheho a mat aj svoj priestor, ale tu zakladatelka temy piše ze pomaly nevie o zakladnych veciach svojho mileho. Tak to je pre mna dost divne. Takze je rozdiel mat sukromie a a rozdiel nevediet o tom čo je moj partner vlastne zač.
Mna vobec netrapia najake fejsbuky a hesla....ja dobre viem, ze moj muz nahana pokemonov... 😀 😀 😀