Je normálne, keď mi toto povie snúbenec?

marina24
18. feb 2015

prosím vás,poradte mi,mám niekolkoročný vzťah s partnerom,zasnúbili sme sa,prirodzene sú medzi nami problémy,ako v každom vzťahu,niekedy väčšie inokedy menšie,ale v posledných mesiacoch,(predtým to nerobil) mi hocičo dokáže povedať.dosť často sa hádame,hádky vyprovokujem ja,on je nehádavý typ,je však cholerik,ktorý je stále v strese,ma stresujúce zamestnanie,dosť výbušný a pod,nikdy nie je pokojný a vyrovnaný,ale práve naoopak. 😢 kedže som NEMALA odvtedy vzťah,a ani on,neviem,som neskusená,nezrelá,a najmä mi nemá kto poradiť,nemám sestru,nemam nikoho,kto by vedel poradiť,o tomto.a kamoškám o tom nehovorím. on vyrastal medzi samými chlapmi,a troma bratmi,možno preto berie hrešenie ako niečo uplne bežné a normálne :(neviem si dať s týmto rady,vadí mi to veľmi a trápim sa v poslednýdch mesiacoch.
je celkom bežné a normálne,ked napríklad...dajme tomu ..napečiem šišky,a vynukujem ho trikrátech si dá,že su vyborne,a tak,a on mi povie,že nechce a potom,ked to poviem štvrtý krat tak mi povie," bo*a kolko krat som ti povedal,že nechcem "? další prípad..prihoreli mi zemiaky,lebo som musela ist na toaletu,ale len trošku,dali sa jesť a on mi na to povie " bo*a,prečo ti prihoreli,čo sis nimi robila,kam si šla ?"
ono niekedy je to povedano miernym tonom,niekedy zurevejším,hnevlivým...on strašne často používa nadavky a tie najhoršie,a najma boa ,to je jeho najoblubenejšia nadávka.inak je to milý chlap,priemny,aj nežný vie byť..normálen sa tak,ale rozpráva doma :(( a preto asi si to dovoluje,no mna to veľmi mrzí a trapi,povedala som mu,vždy mu poviem,že sa ma to dotklo,ale on tvrdí,že " predsa mne nevynadal,ale len tak to berie ako citoslovce"... ☹ ☹ je pravda,že mne nikdy nepovedal,že som pi ..alebo čo,ale aj tak ma toto hnevá,prečo proste nemože sa ma normálne opýtať,že "nechcem tie šišky ",alebo podobne,ale prečo tam musí použiť tu nadavku ?kedysi pred rokmi takýto nebol..viem,že žije stále v strese a ma nervy :(ale ..neviem,či je to to pravé orechové,kedže som nikoho ,žiadneho chlapa ešte nemala,tak je to bežné chovanie ? nepočula som niekedy,že by moj ocino zahrešil mame takto,alebo že by hrešil,a on hreší každý den :(poradte ,ako ho to odnaučiť.mam sa vobec za to uraziť,či ?ako to je ?som zmatena,neviem,čo je normalne a čo už nie.

natalym
23. mar 2015

@marina24 Gratulujem. Držte sa.

natalym
23. mar 2015

@lauritta124 Prečo si potom tu?

lauritta124
23. mar 2015

@natalym :D ako? ja som písala odpoveď a nezadávala som nejaký problém.... modrý koník je aj o inom, ak ešte nevieš 🙂

natalym
23. mar 2015

@lauritta124 hromadne...........Tak sa nezapájaj a nerieš hromadne.

lauritta124
23. mar 2015

@natalym no predovšetkým je to pre dospelých. Ak sa tu má niekto urážať ako dieťa, nie je to pre neho vhodné ☹ ešte nevyzrel...
A určite je lepšie pre akýkoľvek vzťah si poriešiť veci najprv medzi sebou. Veľa krát sa to stalo (aj mne) že som zbytočne robila z toho bublinu a nakoniec stačilo tak málo - vážne sa porozprávať s partnerom. Tak to bolo odo mňa myslené ako dobrá rada. Ak to niekto tak nepochopil, už za to nemôžem ja..

natalym
23. mar 2015

@lauritta124 Ale to by sme tu potom nemali o čom a radi sa poučíme aj my ostatní. Inak to čo píšeš je svätá pravda.........

marina24
autor
24. mar 2015

noo ,ale ved ja som to s ním riešila vážne už predtým než som sem písala,svoj rpoblém,takže nie to celkom na mieste,očom sa tu bavíte.hromadne by som to nikdy neriešila,pokiaľ by on bol na to pristál hned,ale nepristal,až teraz ..
takže ale dakujem ...
no len eviem dokedy nám to vydrží ....:(takto ,resp.jemu ..asi až pokiaľ nepríde nepríčetná zurivosť pre nič za nič :D ale to sa uvidí,budem vas informovať 🙂

papricka33
25. mar 2015

@esterba 😀 ze trochu nesuvisle 😀....

ela2015
26. mar 2015

@marina24 preč od neho, bude sa to len zhoršovať. Poznám pár prípadov. Muž si má ženu vážiť, podporovať ju, mne keby prihoreli zemiaky, tak mi muž povie a ty si stále taká zaľúbená....a vezme ma na večeru 🙂 a nerieši to. Len by sme sa rehotali na tom.
Začne to pomalými výbuchmi a skončí to ako agresivita a bude to horšie. Kým nie ste svoji, utekaj od neho kade lahšie.

marina24
autor
26. mar 2015

@ela2015 nooo nie je to vyslovene agresivita akým tonom to povie,je to skr znechutenie,že zase som niečo posrala ...

ela2015
28. mar 2015

@marina24 prepáč za úprimnosť, ale ja by som s takým chlapom nemohla žiť, a opýtam sa ak sa jemu niečo nepodarí skritizuješ ho, alebo si zahryzneš do jazyka ?

medovka7
28. mar 2015

@matko10 dobra odpoved 🙂

marina24
autor
31. mar 2015

@ela2015 no on neni taky clovek,že by sa mu niečo nepodarilo,čo ja viem 🙂on všetko robí dokonale a perfektne,čo ja viem,tak neviem,nestáva sa mu,že mu prihorí,alebo čo,aa ked čosi,tak jemne sa zasmejem bud nad tým,alebo mu poviem,že " joooj,tak totooo no nič,vsak ved nejako bude ..nejak to napravíš "ja mu toto poviem,ako normalny človek,a určite mu nepoviem,do pič....to co si vyparatil... 😖 ja proste nie som na také jednanie zvyknutá ...

monka91
26. okt 2022

@marina24 🥺aj ja sa niekedy tak cítim možno si to berieme moc k srdcu nie ako chlapi alebo si neuvedomuju ako nám niake veci vedia ublížiť 😔😥