Keď má muž nebezpečnú prácu

cta
8. mar 2013

Ahojte dievčence. Mám menší problém. Mám priatela (teda budúceho muža) ktorý pracuje v nebezpečnej oblasti a teda každý deň riskuje svoj krk. Popravde keď sme sa spoznali bola som z neho očarena a stále som, Je šarmantny, milý, pozorný proste presne taký typ muža akého som hladala. Lenže v čase keď sme sa spoznali sa toho vela zmenilo. Sme spolu 5, 5 roka a za ten čas sa dosť v práci vyšvihol a samozrejme to sa odrazilo aj na jeho práci. Ina by bola možno rada za to, že mám čas pre seba, že môžem ísť s kamoškami von, na nakupy a neotravuje ich chlap. Popravde mame harmonicky vzťah síce sem tam tie burky sú to je jasne ale teraz zisťujem, že nedokážem žiť v kľude. Kvôli jeho práci mam iba nervy pretože nikdy neviem či sa mi vôbec živy vráti domov ak sa vôbec vráti. Je bežné, že dovolať sa mu na mobil alebo do prace sa nedá aj tri dny ba viac. Trpnem či niekto nepríde s jeho kolegov a neoznámi mi, že sa mu niečo stalo. Už som to zažila keď skoro prišiel o život. Ale bohužial vybrala som si taky život. Milujem ho celým svojim srdcom. Začali sme pracovať na dieťaťku ale predstava, že zostanem s dieťaťom raz sama ma dosť desi...
Na valentína ma požiadal o ruku ale s odpoveďou dosť váham. ☹ Bojim sa, že ak mu poviem áno tak časom o neho príde. ☹

ematko29
8. mar 2013

@cta och máš to ťažké.Vieš čo by som robila ja?jednoducho by som mu dala ultimátum.Ved predsa ak chce rodinu tak musí vedieť,že dieťa potrebuje aj otca.Ja by som aj ked akokolvek milovala muža ,ale ak ryskuje svoj život tak to by bolo uttrpenie podla mna ktoré by ste nezvládli.Môj názor :(

iv01
8. mar 2013

zivot je velmi krehky a vacsinou za jeho stratou nie je nebezpecne povolanid

petusko
8. mar 2013

každá práca je svojím spôsobom nebezpečná. Mm pracuje 500m od domu, ale môže sa mu stať takisto čokoľvek, rovnako mne cestou do práce, tiež vlastne "riskujem krk", keď ráno sadám za volant.
Zaoberať sa štatistikami, percentuálnou možnosťou úrazu/smrti, predpokladmi, je vo vzťahu na škodu.
Milovať treba bezhranične, nikto nikomu nikdy nezaručí, ako dlho tu pobudne...
To je môj názor.

6mia6
8. mar 2013

Ahoj môj neriskuje doslova kazdy deň ale poznám pocit ked sa mu nemôžem dovolať. Rozmýšľala som či ma vôbec niekto bude hľadať keby sa mu aj niečo stalo, nemáme rovnakú adresu, staviame dom. Máme dve deti. Neopustila by som ho preto ze ma nebezpečné povolanie, nájdeš si iného a zrazí ho auto v meste. Nikto nevie kedy a kde ho to čaká.

cta
autor
8. mar 2013

@ematko29 už sme sa o tom rozprávali ale viem aká je pre neho ta práca dôležitá. Už kvôli otcovi. A nechcem byť tá čo ho bude staviať pred takéto rozhodnutia. Ja si neviem predstaviť ako budeme fungovať. Inak na neho sa dá spolahnuť keď mu poviem treba nakupiť urobiť to urobiť hento iba si vypýta papier všetko si pozapisuje a vybavi všetko v tom je spolahlivy ale ta práca. Ono je pravda, že aj vďaka jeho práci máme nový domček nemuseli sme sa zaťažovať hypotékou ale aj tak neviem dokedy toto vydržím ☹

mimka11111
8. mar 2013

@cta ahoj,z tvojho príspevku mám zmiešané pocity...na jednej strane ťa plne chápem,že sa bojíš / aj ked neuvádzaš o aký typ práce ide. to je ale vlastne úplne jedno /.....citujem" Na valentína ma požiadal o ruku ale s odpoveďou dosť váham. Bojim sa, že ak mu poviem áno tak časom o neho príde." Týmto chceš povedať,že keby nevykonávala "tú" prácu, nič by sa mu nestalo???? Dnes je doba,kedy nemusíš byť ani vážne chorá, vyjdeš na ulicu a prejde ťa auto. Prepáč, že to píšem takto surovo,ale je to pravda. Keby som v jednom kuse mala premýšlať nad tým,že sa môže niečo stať / čo sa môže hocikedy /, tak by som sa dávno zbláznila. A prepáč, tvrdenie, že sa mu bojíš povedať "áno" len kôli tomu,že časom o neho prídeš , mi pripadá ako dosť úbohá výhovorka.

cta
autor
8. mar 2013

a navyše ma ísť na 3 mesiace na misie do Afganistanu to si už rovno môžem mašlu hodiť! 😢

mata90
8. mar 2013

@cta vieš to si musíte vyriešiť spolu vy dvaja. Je to ťažké hlavne pre teba psychicky, ja si to neviem predstaviť, ale to že ti príde niekto povedať, že sa niečo stalo mužovi, sa moze stať aj ktorej kolvek z nás, aj keď naši mm nemusia mať nebezpečnú prácu, ale nikdy nevieš.....myslím si že ak ho miluješ tak by si ho neopustila koli jeho práci. tiež moj názor ☹

aduskatt
8. mar 2013

@cta pravdupovediac som na tom tak isto......castokrat som vedela, ze bol doma len podla toho, ze som nasla v kupelni pradlo na opratie....da sa to vydrzat, zvyknes si........ked ho milujes, nie je co riesit🙂)))

cta
autor
8. mar 2013

Pracuje v elitnej protiteroristickej jednotke zo zameraním na špeciálne operačne jednotky

cta
autor
8. mar 2013

Pochybujem že niekoho muž ešte pracuje v tejto oblasti

vadimka
8. mar 2013

@cta
a zmierni to tvoju bolest ked nebudete spolu ako manzelia, ale nahodou sa mu nieco stane?
ak niekoho milujes, nie je co riesit.

cta
autor
8. mar 2013

Baby ja mám niekedy nenormálnu chuť ho v posteli zaškrtiť keď mi povie zlatko na tri dni ideme na akciu a mne samozrejme nič nemôže povedať!

aduskatt
8. mar 2013

@cta moj pracije v ozbrojenych zlozkach......okrem ineho vyhladavanie obeti maf poprav a potom lovenie ich autorov...takze tiez nie med lizat

cta
autor
8. mar 2013

no to ano tak to Ti nezávidim ale zas keď ho to naplňuje? Čo narobim

aduskatt
8. mar 2013

@cta mne obcas ani nevie povedat nakolko, tak asi tak........ keby som mala rozmyslat ako ty, tak sa nevydam a nemam uzasneho chlapa a fajn rodinku🙂 da sa na to zvyknut, nehovorim, ze na to nemyslim, to ano, ale isto nerozmyslam tym smerom, ze som si ho radsej nemala vzat..........uz zopar noci som stravila nervozna pri okne a behajuc po celom byte s roztrasenym zaludkom, ale tak niekto musi robit aj toto

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petusko
8. mar 2013

myslím, že toto je príklad, že žiarliť sa dá nielen na inú ženu. možno ti ani tak nevadí, že tá práca je nebezpečná, ale že je pre neho jednoducho taká dôležitá, máš možno pocit, že dôležitejšia ako ty.
musíš ty sama vedieť, ako dobre ho poznáš a či chceš žiť a mať rodinu s niekým, kto stavia prácu/povolani/poslanie na prvú priečku.
Mám pocit, že sa nebojíš ani tak o jeho život, ako o svoj ☹
Ale sú to pravdaže iba moje dohady z toho čo čítam, možno je to úplne inak.
Každopádne Ti prajem veľa šťastia a len správne rozhodnutia v živote 😉

dai
8. mar 2013

@cta hm... poznam chalanov profesionalnych vojakov ktori boli v afganistane uz niekolkokrat a vratili sa zatial vzdy... a poznam chalana ktory robil v banke analytika a uz ho tu nie je, takeho ktory robil v kancelarii rozpocty a tiez ho tu uz nie je...
vies, takto rozmyslat nemozes - ja mam oboch rodicov chorych na rakovinu - a heslo nasej rodiny je - nikto nevie dna ani hodiny kedy ho boh povola - tvoj muz moze zit 10x dlhsie ako ja, napriek tomu ze budem napr. robit z domu... zivot bud zoberies aky je a naucis sa s tym zit alebo si budes mysliet ze si si vybrala tu lepsiu a lahsiu cestu a za 5 rokov zistis ze ona taka vobec nebola☹

ja byt tebou tak poviem ano

cta
autor
8. mar 2013

No popravde ja som na neho hrda si nevieš predstaviť som šťastná, že má prácu čo ho naplňuje ale som mu povedala ak chce aby sme mali dieťa bude musieť si na ich oddelení nájsť miesto s ktorým nebude ohrozovať seba a svoju rodinu . Akurát dnes ma prísť domov tak uvidime ako to dopadne ja len dúfam, že konečne sa zadari to babatko

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kattrin5
8. mar 2013

Pozri ja mam kamarara odstrelovaca tiez v elitnej jednotke a tiez uz bol dva krat v afganistane a raz v kosove a zatial v pohode dokonca co mi hovoril maloledy su naozaj v ohrozeni zivota...je to ich praca oni ju miluju..a ako uz baby povedali stat sa moze hocico a hocikomu...su muzi ktori jazdia na kamionoch ci pracuju vo vyskach na strechach...hocikde sa moze nieco stat...nemyslim ze praca vojaka je tak nebezpecna ako napriklad banika, elektrikara, murara...takze na tvojom mieste by som to brala tak, Ako to je a nestresovala...

maria117
8. mar 2013

@cta ja len nechapem,snazite sa o babatko,ale vahas so svadbou? Nechcem malovat certa na stenu,ale ak sa zadari,no jemu sa nieco stane este pred svadbou,nemas narok ani na vdovsky a co je horsie,dietatku potom len tazko vysvetlis,ze bolo planovane,chcene,nie nepodarok/nehoda/dovod svadby. Neber to v zlom,len naozaj nerozumiem tvojmu sposobu uvazovania. Co sa tyka prace,ak by skoncil v sucasnej,ake ma alternativy co by mohol/kde robit (za podobny plat,co by ho tiez tak bavilo,vedel by tam vyuzit svoje nadanie...) Nechcem posobit,ze sa na vsetko pozeram len cez peniaze,ale v tomto pripade ti odporucam vysoku zivotnu poistku (v zmysle,ak vezmem so sebou dazdnik,neprsi,ak necham doma,prsi,tak radsej vezmem,aby som si uzila slniecko). S priatelom jedine kominikacia,ale uvedom si,ze aj ked sa dohodnete,ze napr do 2 mesiacoch skonci a potom v sobotu sa beriete,stale sa v piatok moze nieco stat,ci na misii al "obycajna" dopravna nehoda a s babom v brusku to nebude lahke.... (Sorry,ak som prilis pesimisticka)

lucka1987
8. mar 2013

@cta ono v každom povolani je nieco. niekto ma take stresy, ze si z toho privedie infarkt v 30tke, niekto ma fyzicke priame ohrozenie ...... moj mi par krat tiez uz volal z takej kritickejsej situacie, napr, ked mu zacal na dialnici v Nemecku horiet kamion... a tak.. vtedy som bola tehotna a strasny strach. a mam ho stale, vzdy sa niekde hlboko v sebe obavam, aby dosiel zdravy domov a nic sa mu nestalo.

a co sa tyka svadby.. bojis sa, ze onho prides... to ta chapem, ale nesmies dovolit aby ti strach znicil vsetko pre co zijes. lebo sa budes len cely zivot bat. bude ta strata tvojho partnera boliet menej ked nebudete svoji ?

eeffka
8. mar 2013

@cta bud niekoho milujem alebo nie... Bojis sa o svoj zadok nie o jeho... Ma supertajnu pracu a na kona zavesis tvoju fotku a jeho pracovne zaradenie a sa cudujes ze ti nepovie kam ide...
Nie si jedina koho muz robi v ozbrojenych jednotkach ale nie kazdy z toho robi halo.

Co od jeho chces aby sedel na zadku v kasarnach? take miesta uz davno nie su...Spoznala si Ho ako vojaka tak bud buses zdielat zivot vojakovej manzelky alebo nie je o com.inak ked uz ma take nebezpecne zamestnanie co si myslim ze si kus prifarbila,jedna dobra rada do zivota.najprv sa vydaj,potom ries dieta. Vdovske a pod...

ematko29
8. mar 2013

ja neviem,ale nestotožnujem sa spríspevkami tipu,,že aj na ulici ho môže prejsť auto anemusí mať ani nebezpečnú prácu.Je to podla mna ovela večšie riziko ked pracuje v tkom nebezpečnom prostredí.Je to doslova pokúšanie abud velké šťastie ak sa mu nič nestane alebo len otázka čas ked sa mu niečo stane.A nik ma nepresvečí o opaku.Ked si človek dáva pozor je ovela menšia šanca,že sa mu niečo stane ako ten čo pokúša osud ,že pravda?Ja neviem čo by ste robili vy ženy na jej mieste,ale samozrejmä ak ho lúbi anevie bez neho žiť musí to rysknuť aj ona aužívať si adúfať,že snou bude čo najdlhšie.
@cta Ešte by som sa ťa spytala,či sa ho tá práca nedotýka psychicky a pouvažovať aký to bude mať dopad nanho po niekolkých rokoch.Ale píšem tu len svoj názor,možno ste všetky ostatné také silné,že by ste to zvládli 😉 ale ja určite nie,atiež vásž ženy ktoé takých mužoch máte,klobúk dole pred vami ato myslím naozaj 🙂

ervenka
8. mar 2013

@cta nemozes uvazovat, ze sa nieco stane. Stat sa moze uuuuplne ubycajnemu cloveku- ved si pozri spravy kolko bolo zase buraciek.... Vies uz davno, kto je, co robi. Moj brat je namornik, sice civil, ale zodpovedava za celu lod. Svagrina velmi dobre vedela, koho si berie. Jasne, ze od zaciatku nebol kapitanom, ale bol to jeho sen, a ten si asi splnil. Maju spolu 2 dcery. Nikdy mu nedala na vyber, bud oni alebo more. A to sa plavil uz fakt vsade a zazil vselico...

epsonka45
8. mar 2013

@cta Moja ja viem ze je nieco ine ked je vojak..moj robi na kamione a tiez som v strese ked niekam ide a ked bola zima a nedalo sa nikam prejst ked bola ta snehova kalamita som mrela vtedy ked mi volal ze zostal skrizeny ze sa nedostane odtial...ja viem ze je totazke..tiez mam znameho vojaka a bol tiez v afganistane a myslim ze siel aj druhykrat.

a stres hlavne ked sa neozyva

cta
autor
8. mar 2013

Takže som povedala áno (mali ste vidieť aku mal radosť, že vraj konečne) fakt ho niekedy ušvacať 😀 a rozhodol sa v práci skončiť (našťastie dosiahol svoj vek) takže odchádza na bezpečnejšie miesto. Toto prišlo jak volanie z nebies 🙂

vadimka
8. mar 2013

hm, priam telenovela 😉 😅