Kedy je „ideálny” čas ísť do spoločného bývania?

23. máj 2022

Dobrý deň.
Aký je “ideálny” čas ísť do spoločného bývania? Čím skôr aby sme zistili či by to vôbec fungovalo alebo až po rokoch vzťahu aby sme sa spoznali najprv?
Nemyslím hneď hypo.

ninka99865
23. máj 2022

To ti nikto nepovie. S prvým frajerom som šla ihneď a po 2 týždňoch som vedela že toto nie 😅 aspoň som nestratila roky s ním.. s druhým aktuálnym sme šli asi po roku a zatiaľ sa nesťažujem 😂

lucia7933
23. máj 2022

po rokoch??? to urcite nie...my sme sli do spolocneho byvania (podnajom) po 8.mesiacoch vztahu..a nelutujem po 2.rokoch vztahu sme uz brali hypoteku a kupovali dom

zazrak1991
23. máj 2022

My sme spolu začali bývať po 2 rokoch chodenia ...ale nejak sme to neriešili že kedy je ten správny čas ,proste to tak nejak išlo samé ....mali sme obaja 22 aj niečo a nebavilo nás byť stále u rodičov v detskej izbe a zrovna sa vo vedľajšej dediny dostávala bytovka a prenajímali byty 🙂 tak to proste nejak samé prišlo 😁

kova85
23. máj 2022

ja som šla do spoločného bývania ani nie mesiac po začastí vzťahu. Ale my sme sa poznali aj predtým dlhšie 🙂 a stále sme spolu

lucia7933
23. máj 2022

ani my sme neriesili nic take ako spravny cas..proste sme obaja nasli pracu v BA a isli sme tam keby sme nasli skôr isli by sme do podnajmu skôr

nikdenikto
23. máj 2022

Pár mesiacov chodenia kedy sa partner viac menej k nám prisťahoval. Respektíve nikdy to nebolo oficiálne povedané že býva u nás ale začal pracovať v mieste môjho bydliska takže sa to tak nejako stalo. Ale tak našim to nevadilo, vzťahy boli super, prispieval na domácnosť a veľmi veľa porobil v dome aj na dvore. Asi po 3,5 roku sme kúpili pozemok a začali riešit stavbu domu.

h2
23. máj 2022

Po rokoch jedine, že by ste spolu začali chodiť, ako teenageri, prípadne študenti, pre ktorých je výhodnejšie bývať u rodičov. Ale ak už obaja bývate sami, prípadne hoci aj u rodičov, ale pracujete, určite by som roky nečakala. Takže za mňa možno tak 3-6 mesiacov, podľa situácie.

lucia7933
23. máj 2022

a myslim ze sa spoznate ovela lepsie ked si vyskusate fungovat spolu v spolocnej domacnosti...ako ked sa len stretavate. Ja som za mesiac spolocneho byvania spoznala priatela viac ako za tych 8 mesiacov len chodenia

jazula
23. máj 2022

Za mňa čo najskôr, na pár-hodinových randíčkach človeka menej spoznáš, ako pri spoločnom bývaní. Respektíve čo najskôr aspoň prespávanie a spoločné víkendy u jedného či druhého 🙂

viky173
23. máj 2022

my sme isli rovno s chodenim aj do spolocneho byvania 😀, ale uz sme sa poznali cca rok pred tym ako kamarati a kolegovia... s mojim ex sme boli este na skole/internate, takze spolocne byvanie prislo az po skole po 2,5 roku chodenia
podla mna spravny cas je u kazdeho iny, musite to tak obaja citit, ze uz je ten cas a chcete spolu byvat... urcite po 2 rande by som sa ku niekomu nenastahovala, kedze som introvert a potrebujem najskor cloveka spoznat pokym sa mu "otvorim"

autor
23. máj 2022

Problém je, že býva trocha ďaľej a neustále riešiť kde budeme, dokedy tam vieme byť aby sa stihol vrátiť domov, nemôže piť aby vedel šoférovať, benzín je drahý,..nás už nebaví. Len obaja síce pracujeme ale bývame ešte s rodičmi. On býva v jednej dedine blízko mesta kde aj pracuje, tam by som si aj ja našla prácu ale nechce ísť bývať do toho mesta. Na dedine zase podnájom (byt - aby sme vedeli platiť) nenájdeme.

evkamotka
23. máj 2022

A on by teda kam siel byvat, ked nie do toho mesta?

andrejkap123
23. máj 2022

@ninka99865 ja tiez som sla po 3 mesiacoch byvat a dokym sme nebyvali spolu bolo vsetko ok a byvanie katastrofa 😂😂😂

kubkovamama
23. máj 2022

Moja kolegyňa,že čo najskôr.No ja neviem,bála by som sa ísť bývať s niekym napr.po 3mesiacoch vzťahu,veď to ani nevieš čo z toho bude akokoľvek úžasné pocity by som mala.A zvlášť ak je jeden alebo obaja rodicom.Citame všade o psychopatoch,manipulátoroch.Jasne,psychoš sa môže prejaviť až po 10rokoch..Ale tak za mňa aj pol roka je moc skoro.S ex sme po roku..a nedopadlo,koľkokrát som si vyčítala,že mala som ešte počkať,že už by to dlho nevydržal "tváriť sa".Terajší manžel na mňa tlačil,že hneď.No aj jemu som dala cez rok.Lenze my už sme mali deti a bola som fakt opatrná.Keby bolo na mne,možno randime ešte teraz.Skor by som skúsila spoločne víkendy,resp.jeden týždeň u mňa,jeden u teba,dovolenky apod.Aby si spoznala aj maličkosti čo by ťa prípadne mohli neuveriteľne vytáčať a buď sa pripravit,že ich budeš mať v spoločnom živote alebo do toho neísť.Ako obdivujem ženy,ktoré po pár týždňoch idú do spoločného bývania.Neviem si ani len predstaviť ako dokážu tak dôverovať.Ja by som sa bála

autor
23. máj 2022

On by chcel rodinný dom na nejakom podobnom mieste - vedľa mesta . Len na dom a hypo jednak ešte nemáme a po druhé je skoro brať si spolu hypo.

sense
23. máj 2022

S ex po roku a 3 mesiacoch cca, s terajším asi po 7 mesiacoch býval u mňa častejšie ako u seba a o ďalšie 3 mesiace sa ku mne nasťahoval definitívne, po ďalšom roku sme sa nasťahovali do jeho bytu kt kúpil pre nás aby sme na platili dráhy nájom.
Správna doba je vtedy keď sa vám už nestačí len stretávať na hodinu, dva, tri à riešiť kde budete.
Ja osobne by som s priateľom do spoločnej hypo nešla ale to som ja.

matkahelka
23. máj 2022

tazko povedat. niekto randi 3-4 roky, dalsie 3 roky spolu byvaju a potom pride dieta/deti a rozchadzaju/rozvadzaju sa. aj tu na koni je biac takych diskusii.
Ja som so svojim muzom zacala byvat, ked ma poziadal o ruku a mali sme termin svadby, teda byvali sme spolu asi 4 mesiace pred svadbou. A som v harmonickom a peknom manzelstve uz 14 rokov.

lucia7933
23. máj 2022

a ako dlho ste spolu? kolko mate rokov?

ninusa221
23. máj 2022

Byvali sme od seba 100 km on pracoval v uplne inom meste 200 km od svojho bydliska. Ja som práve išla na výšku tak som sa rozhodla že pojdem za ním. Po roku sme sa spolu nasťahovali. Byvame spolu rok a pol. Neviem či to dam ešte rok a chcela by som sa vratit nas5 domov nefunguje to…

joesvk
23. máj 2022

@ninusa221 Je to tvoje rozhodnutie, ale nečakaj zbytočne ďalší rok. Keď to nefunguje, zbytočne svoj čas života kazíš negatívnym prežívaním. Tvoj čas je najväčšia hodnota, akú máš.
Nie sú tu deti ani iný väčší záväzok.

evkamotka
23. máj 2022

Ja som dostala ziadost o ruku po 9 mesiacoch randenia, to bolo v oktobri a v aprili po roku a stvrt celeho chodenia sme uz brali hypo na byt (a subezne sa aj brali). Neprislo mi to dkoro

jana_eyre_2
23. máj 2022

To je silno individuálne, ja som si skúsila bývanie len s jedným mužom.. začal u mňa bývať od prvého rande a bývame spolu už 17rokov 😅

(Spoločný majetok sme však nadobudli až neskôr..)

miadi
23. máj 2022

Ved chodte najprv do mesta kde zozenete podnajom stym ze na dedinu do domu s hypo by ste sli o rok dva ked vsetko bude klapat a hypo po svadbe.. medzi tym
Sa vas vztah vykristalizuje ..ak to nebude Ono k rodicom sa mozete hocikedy vratit.

melanta
23. máj 2022

Takže ty si ochotná si nájsť prácu v inom meste kvôli nemu. Ale on nie je ochotný ísť bývať ani na čas do mesta, aby ste skúsili spolu žiť? Tak aký má návrh? Aké je podľa neho riešenie, ak teda s tebou počíta do budúcnosti? Ak ste dospelí a pracujúci a nie ste spolu mesiac, tak prečo neriešiť budúcnosť a tá začína spoločným bývaním.

vilma7
23. máj 2022

My sme išli až po svadbe, keďže sme boli každý v inom štáte.
Nepotrebovala som sa skúšať s niekým, či to klapne alebo nie. Vzťah nie je o Tom, či to samé klapne.
Ak chcete ísť spolu bývať, je podľa mňa úplne jedno ako dlho ste spolu.

zuzuliennka1
23. máj 2022

My sme isli do spolocneho byvania az po svadbe 😁 sme svoji 6rokov, dokopy spolu 12r a vsetko v pohode. Nepotrebovali sme nic skusat, nie sme pokusni kralici jeden pre druheho, je to o kompromisoch, spoznani sa, hodnotach,..

zmrzlinka2021
23. máj 2022

Za mna - po svadbe.

Nevidim dôvod byvat spolocne pred vstupom do manzelstva. Dnes je zial stale vysoka rozvodovost, a to je 95 % parov, čo spolu zili aj dlhe roky pred manzelstvom v spolocnej domacnosti, vzali sa, mali deti (neiktori aj pred svadbou) a napriek tomu sa rozisli pre "nesulad povah"...

Za seba mozem povedat, ze to, ci "ano" moze zena vnimat uz pocas chodenia, pocas prvych tyzdnoch, sposob reakcie na zatazove veci, nazory na zivot, vztahy s inymi ludmi, s rodicmi.... Aj tu na MK, staci, ked niekto napise uplne trivialnu otazku a ludia uz vidia tam milion kontroliek...

zmrzlinka2021
23. máj 2022

Ešte na doplnenie, byvat sme tiez začali po svadbe (2 roky chodenia), manzelmi sme uz 13 rokov a je to super 🙂

lopka1313
23. máj 2022

My sme obaja po 30tke a oficialne sme sa k sebe nastahovali po roku a pol. Ale vlastne sa to natahovalo len kvoli corone (tazko by som sa stahovala pocas zakazu vychadzania) a tomu, ze nase byty su od seba 400km, tak okrem stahovania som riesila aj zmenu prace a podobne blbosti. Inak sme spolu travili asi 3 vikendy (tesne pred coronou) a pocas corony potom obcas tyzden/dva u mna alebo par dni u jeho rodicov (obaja home office, aj ked ja len v najtvrdsich vlnach, byvaju cca 120 km od mojho mesta) a ked som bola chvilku bez prace, tak som polovicu casu travila s nim u jeho rodicov. Az ked sa to trochu s coronou ukludnilo, prestahovali sme sa spolu do jeho bytu v pohranici a teraz spolu byvame uz asi 11 mesiacov. On u mna natrvalo byvat realne nechcel, nema rad moje mesto, uzival si zivot v rodnom meste a s priatelmi a rodinou (vratane starych rodicov), preto pocas randenia pendloval medzi mnou a rodicmi...
S ex sme sa k sebe nastahovali do tyzdna a za mna to bolo idealne takto skoro. Ked je clovek zalubeny, aj tak chce stravit s tym druhym kazdu jednu minutu a podla mna pri randeni typu par hodin spolu toho druheho aj tak nespozna. Ale ja som mala svoj byt, takze sme neriesili ziaden podnajom ani spolocnu hypo...
A podla mna nejde o "skusanie" byvat s niekym, ja to beriem ako normalny zivot a jeho plynutie, ziadna skuska zivota :D byvam s niekym, byvam sama, nebyva sa nam spolu dobre, rozideme sa a odstahujeme... Proste zivot. Neberiem napr. roky s expriatelom za stratene, kedze sme spolu zili 2,5 roka, ani za pokazenu skusku alebo nieco take. Proste bol mojim partnerom cast mojho zivota a bolo super, ze sme byvali spolu, ten vztah bol uplne iny, ako len o randeni a stretkach niekde vonku.

panelacikova
23. máj 2022

@zmrzlinka2021 prosím ťa, to odkiaľ máš tú informáciu, že, citujem: "95 % parov, čo spolu zili aj dlhe roky pred manzelstvom"......???

autorka: môj názor, čím skôr, tým lepšie. určite by som to nenaťahovala. a áno, pri spoločnom bývaní sa odhalí časť charakteru partnera (ďalšia časť po narodení detí).. ideál však podnájom, do spoločného majetku ísť až potom, čo zistíte, že si naozaj vyhovujete (u niekoho je to pár mesiacov, u iného možno 2-3 roky).