Korona, nekorona a stretávanie sa s rodinou

lauriema
28. sep 2020

Ahojte, akurát čítam topky, viem viem topky🤪😀No k veci po et nakazených rastie, tak ma napadá že v prvej vlne keď nebolo toľko prípadov som sa nestretavala s rodinou, aby som ich nejak nenakazila, bolo nám smutno, ale moja otázka teda znie je odomna zodpovedne stretávať sa teraz s rodinou, alebo radšej nie? Za každý názor Vám budem vďačná.

klarissa25
28. sep 2020

zase raz divna otazka...ale ked vidím nick tak sa nečudujem 🙂a k otazke, s rodičmi sa stretavam stale, ani som sa neprestala...

diewcatqoo
28. sep 2020

Ked ti niekto napise nestretavaj sa, tak sa zrazu prestanes stretavat?
My sme v zahranici, v cervenej krajine, takze rodicov som videla pocas tohto roka raz a asi ich opat tak skoro neuvidim. Ale inak, ak by som byvala blizko pri rodicoch, riadila by som sa tym, ako ziju. Moji rodicia napr. chodia do prace, cestuju verejnou dopravou kazdy den, pretoze nemaju auto... cize pocas dna stretnu xy ludi, ktori ich potencialne mozu nakazit. V tom pripade by som za rodicmi s cistym svedomim sla.
Ak by ale rodicia boli na dochodku, mali vazne zdravotne problemy a nevychadzali by z domu, pretoze by sa bali, respektovala by som ich a asi by som za nimi nechodila. Max tak s ruskom posediet narychlo niekam na dvore v altanku.
Mam aj 80 rocnu babku, ktora ma zdravotne problemy a ked sme sa v lete chystali na slovensko, pytala som sa jej, ci ju mame prist pozriet alebo sa boji. Babka mi odpovedala, ze jasne, ze nas chce vidiet, ze co vymyslame.. ze radsej teda podstupi toto riziko ako nevidiet nas zas po zvysok roka 🤷‍♀️

panelacikova
28. sep 2020

@lauriema ty sama musíš vedieť, nakoľko si/nie si nebezpečná pre iných. či chodíš medzi ľudí v hromade (bez rúška a inej ochrany), či dodržiavaš hygienu ty, deti, muž... ak sa pýtaš, či môžeš, môžeš. zatiaľ je to povolené, nikto to nezakázal, neodporučil nestretávať sa. ak sa však bežne stretávaš s x ďalšími ľuďmi, alebo chodia deti do kolektívu, kde je riziko nákazy alebo muž sa stretáva-zhromažďuje s inými či chodí do práce, kde je kopa ľudí... tak riziko tam bude momentálne určite nejaké. ak si doma, deti doma, nie si často v kontakte s ľuďmi, dávaš si pozor, muž je doma alebo pracuje povedzme na týždňovky, alebo dlhšie turnusy alebo pracuje von - napríklad stavba, kde je čerstvý vzduch a veľmi sa nezdržuje v nejakých vnútorných priestoroch, riziko je menšie, hoci stále je... sama si musíš zvážiť. ďalší faktor je zdravotný stav ostatných príbuzných. ak rodičia či starí rodičia sú chorľaví alebo majú iné chronické ochorenia, opäť je riziko väčšie... toto nie je vec, na ktorú ti môžeme dať odpoveď my. na to si musíš odpovedať sama

lauriema
autor
28. sep 2020

@klarissa25 Ahoj ach ty si si ma takto zaskatulkovala 🤦‍♀️😀Véd nemusís reagovať ak nechceš na moju otázku, nikto ta nenúti.

lauriema
autor
28. sep 2020

@diewcatqoo Ahoj, tak pekne si to napísala. Ja mam ťažkú dilemu som na materskej s tretím babom. Deti chodia do školy, manžel do prace autom. Niesom nejaká prehnaná panikarka alebo co ale ten počet narastá a ja nechcem nikoho ohroziť, preto ma zaujíma názor iných

lauriema
autor
28. sep 2020

@panelacikova Ahoj, aj tak ti teda ďakujem za reakciu. Nechcem byť nezodpovedna. Manžel pracuje vo firme, takže stretáva sa XY ľuďmi... Ja som na materskej, bývame na dedine tak max. keď kocikujem. Je pravda ze to musím vedieť sama len ma zaujímal aj iný názor

lucia147852
28. sep 2020

Za mna nie. Tiež som bola včera s babkou a dnes už je podozrenie že môžeme byt nakazení. V mužovej robte sa to vyskytlo u kolegovej ženy. Takze dúfam že sme ok a nikoho som nemohla nakaziť

lauriema
autor
28. sep 2020

@lucia147852 Och to mi je ľúto, verím ze budete v pohode. Ďakujem za reakciu

nicollette332
28. sep 2020

ono je to tazke teraz, ako fakt nevies, kde sa mozes nakazit a na tych starych ludi, na tych by som proste davala pozor. radsej im volaj kazdy den, ako ich vystavit tej pliage

s_a
28. sep 2020

so svokrovcami sa stretneme nachvíľu tak raz za 1-2 týždne, ale ja sa skôr bojím ísť za nimi trocha, lebo za nejakých 6 týždňov rodím a oni obaja robia v škole a škôlke a stretávajú sa s ostatnou rodinou, ktorá sa stretáva s kadejakými ľudmi.. ale inak my sme stále len doma, robíme od marca z domu, ideme len 2x do týždňa do obchodu

lauriema
autor
28. sep 2020

@nicollette332 Ahoj, ved práve to ze nechcem nakaziť rodinu, babku, dedka. Preto ja ostávam radšej zodpovedná a radšej ako píšeš im 100x zavolám, ❤️

lauriema
autor
28. sep 2020

@s_a Ahoj, jeeeeej budete mat babetenko, blahoželám ❤️❤️❤️Veľa zdravíčka prajem, áno tak to máš pravdu, ostaň radšej pekne domka

s_a
28. sep 2020

@lauriema ďakujem 🙂

rubinka
28. sep 2020

@lauriema - stretávame sa naďalej

lauriema
autor
28. sep 2020

@rubinka Ďakujem za reakciu

babababka
28. sep 2020

Ak nemajú nejaké chronické ochorenie a vy ste fit,tak prečo nie.

lauriema
autor
28. sep 2020

@babababka Ahoj, tak vieš v dnešnej dobe nevieš kto a kde je nakazený, tak preto taka opatrnosť moja babka ma 84 rokov určite ju nechcem ohroziť. Tak k nej radšej nepôjdem, hoc ona ma rada spoločnosť tak jej to asi bude ľúto, ale chcem aby tu bola co najdlhšie

sense
28. sep 2020

Pokial rodina nesedi len doma tak sa nakazit mozte kdekolvek... aj na navsteve sa da dodrziavat odstup, hygiena ....

lija22
28. sep 2020

my sme stopli rodinne akcie, oslavy. sem tam k nam chodi moja mama. my s muzom sme/pracujeme z domu, zvysok rodiny vsak nie. keby som nemala male deti myslim, ze by sme sa vidali castejsie ale ozaj by nas rozniesli v zuboch rodicia keby kvoli nam zavreli skolku a tak obmedzujeme ozaj vsetko.
mam najomcu, lukar usiel z dombasu s rodinou pred vojnou a vravi, ze no co korona tak budeme cusat doma vsetci noacco stale to nie je vojna, a ma pravdu. trochu striedmosti nam pre krista neuskodi

lauriema
autor
28. sep 2020

@sense To máš pravdu teda. Je to cele také o ničom teraz ale dáme to 😉Nepokazme si to 😂😂😂

lauriema
autor
28. sep 2020

@lija22 Presne, myslím ze v živote sú určite horšie veci ako korona.

felicitab
28. sep 2020

@lauriema Ahoj, ja chápem tvoje obavy. My s mužom obaja pracujeme, ja mám síce samostatnú kanceláriu, dochádzam však autobusom a muž je v spoločnej kancelárii s kolegami, ktorí na rúška v interiéri kašľú. Aj preto sme sa rozhodli, že kontakt s rodinou obmedzíme. S rodičmi sa stretneme vonku na dvore na pár minút. Starým rodičom (viac ako 80 rokov, chronické ochorenia) však len častejšie telefonujeme. Naozaj mi nejaké dočasné obmedzenia nestoja za to, aby som žila s výčitkami svedomia, že som nakazila starých rodičov, pre ktorých by to mohlo mať fatálne dôsledky.

misinka0611
28. sep 2020

Hladas tu povolenie? Si dospela osoba uvedomujes si rizika aj všetko. Zariad sa podla seba.

misinka0611
28. sep 2020

@diewcatqoo Ja aj muz sme rodinu videli naposledy tiez v marci a to bolo tento rok aj jedinykrat.

lauriema
autor
28. sep 2020

@felicitab Ďakujem za tvoju reakciu

lauriema
autor
28. sep 2020

@misinka0611 Ahoj, kde podľa teba hľadám povolenie? Pýtam sa na názor, zaujíma ma to, je to aktuálna téma tak diskutujem.

misinka0611
28. sep 2020

@lauriema Pýtaš sa či to je od teba zodpovedné. Sama musíš cítit ci sa spravas alebo nespravas v aktualnej situacii zodpovedne.

veronikaszabova
28. sep 2020

Stretavam sa a aj sa stretavat budem.

lauriema
autor
28. sep 2020

@misinka0611 Áno, samozrejme len som chcela počuť názor aj iný vieš.

lauriema
autor
28. sep 2020

@veronikaszabova Ďakujem ti za tvoj názor