Kotlíkový vegan guláš a reakcie rodiny

2. nov 2022

S mužom sme vegetariáni, Ted a skoro,jeme občas,ale veľmi zriedka maso. A chceli by sme urobiť kotlíkový guláš a pozvať rodinu. A premýšľame, že vegan, cícerovy lebo fazuľovy. len si neviem predstaviť reakcie rodiny. Ako by ste to vy vzali ? Že fuj to čo je alebo že je,môžem vyskúšať niečo nové ?

hederamonstera
2. nov 2022

Kazdy je iny. Mne by to nevadilo, bola som vegan a doteraz jem take jedla. Ale moj muz, by to doma ofrflal😂 🤷🏻‍♀️
Ale podla mna kludne sprav, taky fazulovy, dobre ochuteny bude urcite chutit. Cicer nie je moc oblubeny

simona20201309
2. nov 2022

Sme vegetariáni a občas jeme mäso. Rodine chceme uvariť vegansky guláš...😅👍
Vegetariáni nie ste. Vegetarián neje ani občas, ani parku, ani šunku... nikdy a nič z mäsa.
Keďže občas jete mäso, tak urobte výnimky teraz pri tom gulasi.
Mne to skôr príde,,hráme sa na niečo, a dáme návšteve fazuľový vegan guláš" ale večer si možno dáme rezne...
A ešte - vegetariánstvo a veganstvo je dosť rozdiel.....

veronikaszabova
2. nov 2022

Trocha som mimo z tvojho textu... Vegetariani, vegani, sem tam maso... 🤷🤷🤷

rachel36a
2. nov 2022

Mne by to vobec nevadilo, ved ked chcem zjem , ked nie nechcem nezjem..ja by som zjedla a s chutou

ivangeline
2. nov 2022

Nevolajte to gulas ale povlievka. ;)

stanulienkat
2. nov 2022

Ja by som to s radostou zjedla. Ak vsak budete pozyvat masozravcov, tak vas zlyncuju.😄

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
2. nov 2022

Ak máte dobré vzťahy s rodinou, tak urobte klasický guláš. Ak príde svokra, ktorú nemáš rada, tak kludne urob vege guláš s cícerom, aspon ju dlhšie neuvidíš. 😀

natalala
2. nov 2022

Ja ked chystam obcerstvenie pre navstevu, tak nachystam co viem ze maju radi oni. Ak sa ti vylozene nehnusi priprava masa, tak by som gulas spravila normalny, nech si hostia pochutnaju a pripravila by som aj nejake vege/vegan obcerstvenie mimo (napriklad jednohubky s nejakymi rastlinnymi natierkami a tak), tak mozu aj ochutnat nieco nove a ine. Mne by napriklad vege gulas nevadil a urcite by som pchutnala, ale z toho ze sa tu na to pytas dedukujem, ze tvoja navsteva ma asi skor tradicnejsie preferencie.

jankalukasova
2. nov 2022

Mne sa vegetariánske/vegánske jedlá páčia, hoci sama nie som ani jedno. Ale... Neprezentovala by som to ako guláš. Tie jedlá sú väčšinou chutné ale keď sa povie guláš, každý to automaticky porovnáva a proste od guláša to má ďaleko. Rovnako ako všetky recepty na úžasný vegetariánsky tatarák. Áno, je to veľmi chutná nátierka, výborná, zdravá... Ale s tatarakom to nemá nič spoločné. Z môjho pohľadu je hlúposť viesť neustále snahy o podobnú alebo dokonca identickú chuť, konzistenciu... atď, s mäsovým pokrmom.
Proste rodinu zavolajte na obed/večeru a povedzte, že ste im pripravili výborný eintopf.

tosomja
2. nov 2022

Urob aj aj, keď sa zje mäsový, aspoň nebudeš musieť týždeň variť pre seba.

autor
2. nov 2022

@simona20201309 jeminky, tak použijem slovo čo som minule počula pri tomto, že keď niekto väčšinu času neje mäso ale vegetariánov sa nemôže navzat (lebo presne ľudí ako ty ho hneď sundaju) že sme reducetariani. Mäso jeme možno raz za mesiac. A viem rozdiel medzi vegetarianskym,veganskym. A my jeme mlieko,syry vajcia,to neobmedzujem ale guláš by bol bez všetkého,iba zelenina,voda,strukovina a olej klasický,takže by bol veganskym.

amadea3
2. nov 2022

vyskusajte spravit klasicky gulas a k nemu vege alternativu pre odvazlivcov. Mame kamaratov ktori maso nejedia (resp. ona maso neje z presvedcenia, on z donutenia😂) a oslavy u nich prebiehaju tymto stylom, vsetci su spokojni 🙂

nikpa
2. nov 2022

Keď pozvem rodinu na obed alebo máme oslavu tak sa snažím pripraviť niečo, aby som vyhovela väčšine alebo spraviť volake neutrálne jedlo, o ktorom viem, že nič nepokazím. Ale aj tak každemu nevyhovies, to je jasné. Takže ja by som nerobila určite vegan guláš. A keď tak ich na to priprav 😄 nech sa doma najedia, keby chceli, pre istotu 🤷😄

1mina
2. nov 2022

Ja by som sa tesila (maso doma varim hlavne kvoli detom, moc ho nemusim) a moj muz by s tim tiez nemal problem 🙂 to ale nemozeme vediet ake typi ludi mate v rodine, niekto ofrfle aj kazdy aj keby bol z masa a jiekto bude spoko so vsetkym 😃

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
2. nov 2022

Však ich pozvi na fazulovicu a máš po probleme

nelca84
2. nov 2022

pre vacsinu ludi asi nebude problem zjest fazulovy gulas, no ale preco svoje akoze vegetarianstvo potrebujete praktizovat prave v den, ked planujete hostit ludi - nevegetarianov??? pride mi to ako naschval, alebo nerozumiem

petamich
2. nov 2022

v prvom rade u nas nehovorime fuj na jedlo a ked nas niekto pozve na nejake jedlo, tak by som si v zivote nedovolila ho ofrflat a zo slusnosti minimalne ochutnala 🙂 ale zasa na druhej strane ak viem, ze moji hostia su zaryti masozravci, tak by som asi do casti gulasu maso dala :D

benit
2. nov 2022

@viestta my sme v kotli na ulicke varili aj fazulovicu, ale bolo tam kooopec klobasy a udene rebra.🤣
Toto my pripada take, ze obcas maso jeme, ale navstevu odbavit fazulou. Urob 2 druhy a kazdy si da na co ma chut.

autor
2. nov 2022

@elizabet173 tak chceli by sme im ukázať že sa dá aj vegan/vegetarián jedlo urobiť chutne a dá sa z neho najesť.

autor
2. nov 2022

@petamich veď jasné že nepovedia fuj, ale skôr som myslela v takom štýle že by sa dovolí že čo to je a boli by sklamaní.

simona20201309
2. nov 2022

No skrátka vegetarian je vegetarián.... ani raz za mesiac to mäso nezje, takže nie, nemôžeš sa nazvať ze si vegetarián.
Keď ideš variť niečo pre návštevu, tak to uvar pre návštevu a sebe s muzom uvarte do malého hrnca cicerovu polievku.
To je len moja rada, nemusíš ma počúvať, ani sa urážať.
Pri akej príležitosti to vlastne chcete variť? Guláš sa väčšinou vari v lete. (Áno dá sa aj v zime, ale poctivý z masa😀... kvôli fazuli zakladať oheň a spinit kotlik sa neoplati)
Ak už chcete vynechať mäso, nechcete pripraviť nejaký zelerový šalát? Alebo z červenej kapusty? Cestovinový? K tomu čerstvá bageta a hotovo.
U nás to má vždy úspech.

viestta
2. nov 2022

Milá autorka, máš dve možnosti, uvariť mäso a príbuzenstvo bude spokojne alebo nedať tam mäso a niektorí príbuzní to pochopia, burami nie. Ale aj nepochopia, iste je jedno, majú zabezpečenú tému na ohováranie, nebudú si musieť nejakú vymyslat

melanta
2. nov 2022

Ja keď varím pre rodinu a blízkych, vždy vždy vždy varím to, čo oni majú radi. Preto ich pozývam okrem iného, aby si dali niečo, čo majú radi. Vy občas jete aj mäso, živočíšne výrobky jete úplne bežne a rodine ideš urobiť vegánsky strukovinový guláš? To mi príde dosť odveci, úplne to postráda logiku. U vegána s tým počítam a som s tým okej. Ale u niekoho, kto živočíšne výrobky je bežne a občas aj mäso, mi príde vegánske pohostenie ozaj úplne mimo logiku.

simona20201309
2. nov 2022

Ešte mi napadlo humus s vegetarianskymi fasirkami... toto u nás neodmietol ani pradedo (bývalý mäsiar 😃😃😃) a veľmi si to chvalil.

vroni
2. nov 2022

Ja som masozravec masozravy. Keď by mi niekto sľuboval guláš a podával ho vo vege verzii, asi by ma nepotešil. Hoci ani proti zemiakovému gulášu nič nemám, ale proste pod gulasom si predstavujem mäso. Ale taka fazulovica, to je veru mamka aj bez mäsa. Alebo šalát. Ale guláš nie. To je ako niekoho pozvať na vyprážané snicle a urobiť ich z tofu.

melanta
2. nov 2022

@simona20201309 súhlasím, buď som vegetarián a potom nejem mäso vôbecn, čiže ani občas, alebo som všežravec, len toho mäsa jem pomenej.

eeffka
2. nov 2022

ked pouzijes slovo gulas = maso, ako sorry ale zuvat cicer miesto masa, je dost fail, najma ak to maso jete.

zojazoja
2. nov 2022

No keby ma niekto pozval na guláš a dostanem fazuľová zeleninovú polievku, tak sa asi fakt nastvem😗😉 to ani fazulovica nebude...chyba v nej údené a klobasa🙃