Lenivosť chlapov

rutian
14. aug 2015

Ahojte, v prvom rade chcem napisat ze moje manzelstvo je stastne nemienim sa rozvadzat ani nemame ziadne problemy ALE chcem si len vypocut nazory z inych rodin, domacnosti.....ide o lenivost chlapov, ci sa s tym mam zmierit , ze proste vsetcia su taki alebo s nim nieco robit......
otazka : starate sa o chlapa v podstate ako o svoje dieta? to znamena on na gauci a vy s handrickou ? na zemi hodene tricko a on prejde okolo akoze nic? on zaraba peniaze, hra sa s demi a tym to konci? upratovanie, varenie, kupovanie oblecenia pre deti je na nas ? je normalne ze chlapa na jesen netrkne ci decko vobec ma prechodne topanky ? 😀 ja to vsetko robim, nevadi mi len ma zaujima ci je to naozaj od prirody dane alebo len v niektorych domacnostiach , mozno sa mi bude lepsie okolo nich skakat s vedomim, ze vsetky to tak mate 😝 😅 😉 😀

timea7
17. aug 2015

@jolinka presne tak, nemusí ani ženu baviť varenie, môže ho doslova neznášať, ale zvládnuť úkony, ktoré zvládne aj desaťročné dieťa, hádam môže každý muž.

bubelko
17. aug 2015

@jolinka 100% suhlas 😉

jolinka
17. aug 2015

Ja mam napr. skusenost ze ked je doma chlapec priprety do roboty, a je jedno ci do domacich "zenskych" prac v bytovke alebo ci ide o dedinu a tradicne delenie prac...ale proste nehlivie, nie je matkou obsluhovany a vobec daco robi...tak sa da. Da sa zvyknut aj zaucit sa na prace na ktore nebol zvyknuty.

Mala som starsiu kolegynu, kamaratku, ja som bola slobodna a casto som ich navstevovala, ucila som ich syna zaklady Aj...no a oni boli obaja z dediny, zvyknuty na delbu prac typu zenske muzske...atd. On nikdy nevaril, neupratoval,...lebo boli ine prace prenho na poli a okolo domu.

Po rokoch sa prestahovali do velkeho mesta do bytovky, a jej muz sa preorientoval...proste nebol zvyknuty ani predtym lezat na gauci...tak namiesto opravovania traktora a kosenia, prebral cast prace doma, umyl dlazku, riady, okna atd. nemal s tym problem, nebol uceny na lenivost od mala. 😉

miskakyblik
17. aug 2015

@timea7 coooo to si neviem predstavit, ja zas uplny opak, ja dokazem mat nakupny maraton aj 3 dni, bezne si na to beriem dovču a vyziviam sa v tom ze v jednom obchode stravim aj 2 hodiny, pozriem a chytim do ruk uuuplne vsteko, co chcem si kupim, niko ma neupozornuje ze take uz mam a co to stoji 😀 toje zas moja uplna uchylka, aj do potravin chodim s usmevom na ksichte natesena haha :D sranda ake to vie byt otocene, ja si sem tam vezmem mojho draheho so sebou ked jemu nieco treba, oblek, topanky, kosele, pracovne oblecko, to neviem kupovat bez neho, v prvom obchode vacsinou kupi vsetko, z tohopolovicu ani nechce skusat ze netreba nejako bude :D, a zdrha prosim pekne ani nieze do kaviarne, ale do auta spať :D spoti sa akoby fical maraton a pritom je za 10 minut vybaveny :D a normalne si ide dat slofika..alebo ide domov, a ja som svojim autom ... pre neho je to tak zly zazitok, ze on uz nechce ani v tej budove ostat radsje na parkovisko fici, sadne dozadu kde ma folie, zamkne sa a hodi si slofik :D to je prca proste, ja sa na nom vzdy tak smejem 😀 nikdy nezabudnem, ako sme prvykrat spolu isli nakupovat, boli sme spolu asi 2 tyzdne (cize vedelaosm ze nakupy neznasa ale nevedela som ako sa na nich sprava) a chcela som si aj ja nieco pozriet, on hladal nohavice tak som mu povedala ze nech si nieco najprv pokuka aked najde nech ma zavola a ja mu poviem ci ano alebo nie....nikdy nezabudnem na jeho vydeseny vyraz, ze on ma ist SAM medzi REGALY a SAM si pozriet co si ma ist vyskusat..proste to bol pohlad, aky len muz moze urobit ked mu ide o zivot, proste akoze : ja ? sam? preco ? co som urobil? preco ma tyras ? ako sa to robi? pomoc... :D

jolinka
17. aug 2015

@miskakyblik chudacik, normalna shopingfobia 😅 😅

timea7
17. aug 2015

@miskakyblik pripomína mi môjho bývalého muža, keď sme mu išli kupovať plášť, tak mi povedal, že ma počká vonku 😎 😎 😎 😎 😎

mircalla
17. aug 2015

@miskakyblik tak ja som pravy opak- nemam rada nakupovanie, fakt sa snazim co najrychlejsie....moj je presny opak....mota sa tam hodiny,mne uz nervy tecu...ja som taka,ze vsetko robim rychlo (aj v praci)....preto najradsej nakupujem sama...u mna ani s kamoskou nehrozi, proste ma to zdrzuje
@jolinka spravne pises veru

siska53
17. aug 2015

@rutia no..co ja viem,tak o mojho sa dost starali rodicia,lebo on na to zvacsa zabudol,robil a tak im uz praskli nervy a upratali aj jeho izbu.
My sme zacali spolu byvat az tyzden pred moj porodom..kedze som bola doma 5r. A on stale vela robil,resp.sa mu to nabalovalo,tak som viac-menej domacnost a deti riesila ja. On obcas vypral,obcas vylozil ci nalozil umyvacku,obcas si upratal a utrel prach na pracovnom stole ci pretriedil nejake papiere a somariny..
Uz niekolko mesiacov pracujem aj ja a bezo zmeny...resp.len s jednou..nemam na to cely den,nemam moznost si to rozlozit a naplanovat tak,ako predtym,nemam na to tolko casu.. Hlavne su deti,ked pridem domov,chcem byt predovsetkym s nimi.. Cez vikend to nie je ine,lebo aj to robi z domu.. Stale dufa,ze si konecne oddychne a bude mat normalne mnozstvo roboty..no hold,dal sa na podnikanie..
Tiez by mi bodlo,kebyze sa aspon s detmi viac zahra(lebo aj to nestiha,len chvilu uchytkom), skor pride domov a ja sa povenujem domacnosti.. Hadam sa toho aj dockam.
Takze u nas to ani nie je o lenivosti,ale o tom,ze sa dostal do nejakeho zacarovaneho kruhu a nevie vyjst odtial von.