Ľúbi ma, no dieťa nechce

somtopokazila
26. feb 2015

dievčatá, táto téma je z mojej strany zatiaľ čisto teoretická, ale zaujíma ma to, ako ste to cítili vo vašich vzťahoch s mužmi vy....neviem to presne opísať, mám na mysli ten pocit, keď ste sa cítili fajn pri mužovi, keď všetko klapalo, keď ste cítili, že aj ten muž vás ľúbi, či sa muži nejako vyjadrovali na tému spoločného dieťaťa, či tú tému otvorili oni sami, alebo ako? poviem príklad, ja dieťa už neplánujem hoci priznávam, že občas mám chvíľky, keď sa pristihnem pri myšlienke, že by som to možno ešte chcela, ale to je naozaj len myšlienka a pre partnera je to skoro hororová predstava, on deti nemá ani nechce. tak by som chcela poznať aj iné názory, lebo stále od neho počúvam, ako som pre neho najlepšia, najkrajšia, ako ma ľúbi a neviem čo ešte, čo mu verím, lebo mi to aj dokazuje, ale kdesi v kútiku duše my ženy možno čakáme, že muž, ktorý nás ľúbi tak naozaj a z hĺbky duše, by spoločné dieťa možno aspoň teoreticky navrhol, resp. možno by sa mu silou-mocou nebránil....neviem.....my sme sa akurát zhodli na to, že ak by zlyhala antikoncepcia, tak ok, ale inak ani náhodou. trošku, málinko ma to mrzí, aj keď dieťa neplánujem ani ja, ale kdesi v kútiku mojej ženskej duše by ma potešilo, keby mi povedal, že síce ani on, ale že so mnou si to vie predstaviť.....táto téma je teda čisto na diskusiu, problém ani radu nečakám, len vaše názory z vašich skúsenosti.

dada07
26. feb 2015

Ahoj. Ja si neviem predstavit, ze by som nechcela dieta alebo ze by ja hej a partner nie. Ale to je kazdeho osobna vec, len neskor, ked uz sa to neda, to cloveku pride luto, ze sa zariadil ako sa zariadil. Pisem len velmi vseobecne, pretoze nepises, ci mas nejake deti alebo ziadne nemas. Ja tiez UZ nechcem mat deti, ibaze by to nahoda zariadila inak. 😉

Neber to osobne, on by to dieta nechcel so ziadnou inou a mozno prave to na Tebe ocenuje, ze mas podobny nazor, aj ked mozno menej jednoznacny. Spolocne dieta rozhodne nemusi byt dokazom nehynucej lasky, na to su ine vec/udalosti/ciny.

Trosku Ta to skrie mozno preto, lebo mozno by si to dieta aj chcela, ale z roznych dovodov (nielen kvoli partnerovi) si sa rozhodla inak a prekvapuje Ta ako velmi partner dieta nechce. Ale ver mi, nemusis to brat osobne akoze by si v jeho ociach to dieta nezvladla. Asi Ta chce mat len a len pre seba 😉

sardinka333
26. feb 2015

Ja som nechápavá, a o čo vlastne ide? Aku diskusiu o čom? Tvoj chlap vie, že dieťa nechceš, neplánuješ, chránite sa a nechce ani on a nečakaj, že takéto veci ti bude ,,teoreticky,, navrhovať a riešiť nejaké ,,čo by bolo keby bolo,, ked vie, že to realne neplanujete a ešte je to k tomu pre neho ,,hororová myšlienka,,. A tobôž nie sám od seba. Pre neho je to jasná vec a nemá čo riešiť. Tvoj chlap žije realny život, užíva si vzťah s tebou a ty si kdesi v oblakoch. Čo ťa mrzí? Že máš pekný vzťah? Ako sa vraví asi ťa ,,páli dobré bydlo,,.

horana
26. feb 2015

Ked ma byt jeho chcenie len na urovni retorickeho cvicenia, ktore by ta potesilo a zalichotilo, teda malo mat len tuto funkciu kasli na to. Taketo bonmoty by nemali byt pouzivane na "zvysenie ziadostivosti", aj ked proti gustu...
A ty - bud chces alebo nie. Ked nie, tak je haluz chiet po nom co tiez nie (cize sa zhodnete) aby aspon predstieral ze ano 😠
Alebo je to skor tak ze ty vlastne v skutocnosti aj chces, len si to nechces priznat, ale chces aby iniciativa vysla od neho a aby vlastne on bol ten co ta akoze presvedci.
To si treba predovsetkym v sebe ujasnit a podla toho jednat, nehrat sa na nieco, pred sebou ani pred inymi.
Aby si potom neskoncila tak ze po par rokoch cakania zistis ze si spolocne dieta chcela a reci ze ta lubi a si pre neho naj, vlastne ako dokaz lasky vobec nestacia a ty si komplet nestastna..

Skratene chciet sa neda napol, aj ano, aj nie. Daj si cas a priklon sa definitivne k jednej s moznosti.
Zatial podla popisu mi to totiz pripada ze si uz z "nie" preklopila na "ano", len si to este sama bojis priznat 😉

zdena12345
26. feb 2015

Niektorych ludi tazko pochopit 😀
len aby ked sa rozhodnete ze ano nebolo uz neskoro. dieta da vztahu novy rozmer a pokial nie je dovod netreba odkladat

bonaqa2013
26. feb 2015

podľa mňa dieťa patrí do manželstva, partnerstva a keby mi chlap povedal, že nechce dieťa - tak takýto vzťah skončím. Pre mňa by nemal perspektívu.

timea7
26. feb 2015

@somtopokazila po prečítaní iných tém, ktoré si tu založila sa ti divím, že klameš samú seba, keď píšeš, že ťa partner ľúbi a ešte naivne očakávaš, že bude chcieť s tebou dieťa. Otvor konečne oči, usporiadaj si svoj život a nezabíjaj čas s niekým, kto s tebou do budúcnosti až tak strašne neráta.

moonlight1210
26. feb 2015

@somtopokazila

takze este raz a po slovensky:
to je ten isty, co si o nom pisala, ze si sa u neho dovracala, ked si bola opita a uz ho viac preto ani nechces vidiet?
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/trapas-u-frajera/
(toto sa este ako mimozmyslovy ulet da pochopit)

ten isty, co ta silou-mocou zatlka pred mamou a tvari sa ze, si len taka akasi znama?
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/vztahova-dilema-2/

ten isty, s ktorym si sa na zaciatku tohto roka "definitivne" rozisla a on ti napisal, ze sa chovas ako p**a?
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/nepochopeny-a-unahleny-rozchod-2/

tak teraz ste zase raz na chvilu zadobre (a uz ta mozno priznal oficialne mame), si "pre neho najlepšia, najkrajšia, ako ma ľúbi a neviem čo ešte, čo mu verím, lebo mi to aj dokazuje" a este k tomu "keď ste sa cítili fajn pri mužovi, keď všetko klapalo, keď ste cítili, že aj ten muž vás ľúbi" a pre zmenu ta zerie, ze tej laske chyba na dokonalosti, aby ti navrhol spolocne dieta, ktore by si samozrejme odmietla, ale citila by si sa taka nejaka podctena?

???

alebo je to niekto dalsi? a ak ano - to po mesiaci vztahu uz riesis, ze ti nenavrhne dieta?

kolko mas rokov?

somtopokazila
autor
26. feb 2015

DADA, pekne a celkom výstižne napísané 🙂
TIMEA, moje ostatné témy nerieš, nemajú s touto nič spoločné...a na margo budúcnosti...čo je to budúcnosť? ja s dotyčným neplánujem žiť, aj keby som s ním dieťa mala, určite by som mnou nežil on 😎 neriešme tento rozmer, to nie je predmetom diskusie

lubkavargova1
26. feb 2015

zeny na com frcite? Neplanujes s nim zit ale dieta od neho chces...waaaaau to fenomen zivych kreditiek este funguje?? 😀

timea7
26. feb 2015

@moonlight1210 presne toto som myslela, keď som písala svoj príspevok 😝 ,alebo sa tu niekto zabáva, alebo je totálne naivný a má pocit, že ten muž je posledný na zemeguli, alebo si niekto stoj, čo stoj potrebuje skomplikovať život a o nejaký čas tu vypisovať, že mu partner nepomáha, že o dieťa ktoré OBAJA plánovali nemá záujem, že uteká stále za matkou a rieši všetky problémy s ňou....potom si tu fakt pripadám ako tĺk. No niekto adrenalínové športy, niekto vzťah za každú cenu. A to mám pocit, že už jedno dieťa s iným mužom má, tak potom je to dvojnásobne nezodpovedné. 😖

sendy182
26. feb 2015

@moonlight1210 wau sikovna...@timea .....co na to @admin ?..@
@somtopokazila preco ich tu zakladas....to je forum kde mame moznost sa vyjadrit.....schyzofreniu tu netolerujeme 🙂 ......alebo vymysel je teda co?... 😀 😀

timea7
26. feb 2015

@somtopokazila ja už ťa nemienim riešiť vôbec, pretože tvoje myšlienkové pochody nedokážem pochopiť, ani keby som chcela. Ak ťa tvoj partner nazval p...u, tak to je naozaj ten pravý.

mysicka36
26. feb 2015

Ak je to stále ten istý, čo ťa zatĺka pred mamou tak nechápem čo riešiš. O dieťati by som anilen neuvažovala 😀

lubkavargova1
26. feb 2015

teraz ma ukamenujete...ale niektore zeny si zasluzia poriadnu vychovnu utat aby sa spamatali 😀

somtopokazila
autor
26. feb 2015

nepotrebujem, nechcem a nezaujímajú ma vaše názory na to, kto je ten muž, či je to on či nie je to on či kto vlastne......téma je jasná, kto vie odpovedať normálne na danú tému, prosím, nech sa páči, ostatné ženy ma nezaujímajú - teda tie čo hľadajú súvis s inými moji témami, tak súvis nenájdete....vyjadrite sa len k tejto tému tu...dakujem za pochopenie! 😎

sendy182
26. feb 2015

@somtopokazila smola 😉 .....ak ta vystopovali a klames....zavadzas tak to takto dopadne....kazdy vidi suvis len ty nie 😀 .....uzamkni si tie temy....

moonlight1210
26. feb 2015

@sendy182 jednak tie temy pisala v kratkom casovom rozpati a jednak jej myslienkove pochody su velmi osobite. a jednak staci Google a "somtopokazila" a ono ti to vyhodi vsetko.

buda je to dalsia "marienka", co sa tu bavi, alebo je to typ, ktory ked rano svieti slnko, fuka vlazny vanok, je kvetna nedela, chlap s chutou sprace prazenicu, co navarila, tak riesi, ze jej den by bol dokonaly, keby predsa len aj povedal, ze bola ta prazenica vyborna. nie zeby to vyzadovala, to nie, vobec nie, vsak ona vidi, ako mu chutilo a citi, ze si ju ako kucharku vazi, ale predsa - nemohol by to aj povedat? lebo vsak - nezatuzila po tomto raz kazda zena?

libka1
26. feb 2015

@somtopokazila k tejto teme: ked mate jasno v tom ze dieta nechcete nechapem co riesis...
k predchadzajucim temam: necudujem sa ze ta partner prirovnal k znaku Renaultu 🙂

lubkavargova1
26. feb 2015

podla mna ten chlap ma viac rozumu ako sa ocakava od chlapa 😀

moonlight1210
26. feb 2015

@somtopokazila
tak dobre - odosobnime sa od tem predtým. ty nepises, ze prave s tymto by si to dala, ale teraz ti to tak letmo cvrnklo hlavickou, stislo ti srdiecko, ake by to bolo sladke, tak si hodila temu na net a chcela by si pocut odpovede.

podme na vec.

vies co? NIE. naozaj vyspela zena nepotrebuje pocut, aby jej muz navrhol, aby mali dieta, len tak, iba ako dokaz uplne dokonalej naplnenej lasky.

a uz vobec nie, ked to zakonci (cim?): len som tak zartoval? testoval? iba mi to tak flaklo hlavou, zabudni na to, hrozna predstava, pripime si? neboj, ukludni sa, dychaj normalne, len som ti chcel ukazat, ako ta milujem? ja som vedel, ze ani ty nie, vsak sme uz o tom hovorili, ale skoda. no nic, len som ti chcel povedat ako velmi ta milujem, ze aj ked deti su pre mna (fuj, ale ma striaslo), tak pre teba by som sa premohol a jedno ti urobil a nejak by som ho uz vychoval a miloval, snad ked uvidim brusko, alebo ked sa narodi, sa vo mne cosi mozno prebudi, no, hadam zeby mozno som bol aj milujuci otec, kvôli tebe laska vsetko na svete. ja sa zatnem, a nejak to uz dam.

NIE, nepotrebuje, lebo ona to dieta NECHCE a NIE, lebo on povedal, ze on ho NECHCE, a preto je s nim. lebo jej nehrozi, ze zrazu s tou temou vyrukuje a vsetko sa pokazi. presne toto od neho totiz pocut nechce.

ak to potrebuje pocut, tak preto, lebo ZMENILA nazor. a chce to pocut preto, lebo keby sa spytal, jej odpoved by bola - ANO, chcem s tebou dieta, podme si ho urobit.

pre talafatky, aby ukojil jej potrebu stale dokolecka pocuvat, aka je este viac dolezita, nepostradatelna, uzasna, vytuzena a chcena, to potrebuje pocut len nevyzreta zena, ktora este nedospela a jej mysel uviazla kdesi na pomedzi puberty a Pilcherovej romanmi a potazmo kniznicou Harlekynok kupovaných v stanku na rohu.

namornicka
26. feb 2015

@somtopokazila Píšeš, že s týmto partnerom neplánuješ do budúcnosti žiť a ani on s tebou. Tým pádom je veľmi rozumné, že dieťa neplánujete. Ak by si časom zmenila názor a rozhodla sa mať dieťa, bude lepšie mať ho s chlapom s ktorým by si chcela naozaj žiť a vytvoriť s ním dieťaťu rodinu. Bude to dobré pre dieťa aj teba, pre vaše šťastie.

mala_hobitka
26. feb 2015

@somtopokazila Akoze ze neriesme ine tebou dane temy? Pri tak dolezitej teme ako "dieta ano ci nie" je podstatne prave to aky mate s partnerom vztah.
Podla mna ho mate mizerny takze nechapem naco riesis dieta.

A k teme priamo - nepoznam chlapa ktory miluje a nechce za nic na svete s milovanou dieta....pochopitelne by boli dovody - vysoky vek, velmi zla financna situacia, vysoka sanca dedicnej choroby atd.....a to tiez je rozdiel ked chlap povie "ale ved vies ze by som s tebou mal rad dieta ale "viz vyssie uvedene"" alebo je proti dietatu tzv "dieta v ziadnom pripade nechcem"

moonlight1210
26. feb 2015

@somtopokazila a este jedna vec: "my sme sa akurát zhodli na to, že ak by zlyhala antikoncepcia, tak ok"

vsak ti to povedal. ci ty nepouzivas usi?

somtopokazila
autor
26. feb 2015

moonlight, normálne ti tlieskam, že si sa konečne dokázala venovať téme v tvojom vyššie napísanom dlhšom príspevku 😎 v poslednom odstavci si mi trochu nahrala s talafatkami na upokojenie....vieš, ono to je totiž u nás opačne, ja to nepotrebujem počúvať, občas ok, ale inak on mi dosť často omieľa čo pre neho znamenám a presne tie taľafatky, čo by ženy zrejme rady počúvali, ale mne je to už miestami nepríjemné, bud si z toho robí srandu, buď si ma chce rečami udržať, alebo je naozaj tak neskutočne zaľúbený, ale aj ked sme spolu, furt sa ku mne túli, hladká a to všade, v súkromí, na verejnosti, čiže ťažko by to bolo tak dlho hrané.....preto ma po všetkých tých veciach napadla téma dieťa....aj kled len naozaj teoreticky, ja problém s tým nemám, nechcem radiť, len názory a ten prvý od dady, je úplne fajn, pochopila zmysel diskusie

sardinka333
26. feb 2015

@somtopokazila a čo je predmetom diskusie? Že vlastne ako z neho dostať či čisto teoreticky by s tebou mal dieťa a či mu za to stojíš? Ved sa opýtaj! Ale sama vieš že dieťa nechce, píšeš že by s tebou dokonca ani v tom prípade nežil tak naozaj nie je o čom. S takým chlapom ktorý by ma s vysokovu pravdepodobnosťou nechal na dieťa samu by som ani teoreticky o dieťaťi neuvažovala. Vieš čo to je mať dieťa? Byť na neho sama? Žiť bez podpory partnera? Ja sa fakt dnes čudujem rozmýšľaniu žien, nehovorím že je to tvoj prípad tak do veci nevidím. Ludia spolu spávajú, ale neporiešia si financie - všetko je moje a tvoje, zriedka naše. Neporiešia si volný čas - chlap sa zoberie a ide a žena sa bojí aj nufak na kavu vytiahnuť. Prípadne žena živý svojho ,,princa,, z 500 ečiek ale planuju dieťatko! Proste mne to ,,hlava nebere,, kde ženy chodia na takýchto bullov... 😀

somtopokazila
autor
26. feb 2015

@sardinka333 áno, z mojej strany je predmetom diskusie teória a od ostatných som čakala skúsenosti z praxe....a áno, chcela by som teoreticky dieťa sama,ale samozrejme s prisunom jeho peňazí, to je logické, veď o tom som sa teoreticky s ním tiez bavila....viazať nie...dieťa/nedieta

moonlight1210
26. feb 2015

@somtopokazila si ako ta baba, ktorej chlapik, ktorého zblokovala pri predbiehani, jej na krizovatke ukopol spatne zrkadlo so slovami: nepouziva-nepotrebuje.
tak ani ty: nepouzivas mozog-nepotrebujes, aby ti to ten chlap povedal.

mmch - on tara talafatky a ty si vymyslas, co by este mohol popridavat, aby to teroreticky bolo dokonale. ja gratulujem tebe.
najlepsie bude, ked s tym prestane, ako v tych mailoch, a ty zase budes na vetvy rozhodena, ze uz nemas komu odmietat a citit sa tym obtazovana.

och, "marienka".

somtopokazila
autor
26. feb 2015

@moonlight1210 absolútny odvecak si dala, úplne...raz dáš k veci raz úplne out....vôbec ti nerozumiem

lanczi
26. feb 2015

@somtopokazila Ty kolko maš prosim ta rokov? Ty vieš čo obnaša dieta? Berieš hlad aj na to že bude potrebovat komplet rodinu?? že je to velka zodpovednost a obetavost 24hodin denne? Ty by si dieta rozhodne mat namala,nie si dost zrela,a ani tvoj partner,a aked si chceš z dietata urobit biznis alebo pacu pre tvojho partnera tak z toho vyjdeš ako porazena..teba mi luto nieje ale to male nevinne strvorenie velmi.

krissy1
26. feb 2015

@somtopokazila
sorry ,ale vychadza mi jedno:
dieta -ANO,jeho - NIE,prisun jeho penazi -ANO
vysledok(prosim bez urazky) ZLATOKOPKA