Mám 30 rokov a som bez partnera

Ahojte, baby. Posledne dni mi je extra nanic a tak mi napadlo, ze mozno najdem povzbudenie tu.
Mam 30 rokov, toho roku budem mat vlastne 31, som bez partnera. Su dni, ked presviedcam samu seba, ze vzdy je vsetko tak, ako ma byt. Ale su aj horsie dni, ako teraz, ked stale myslim na to "a co teraz idem urobit". S poslednym priatelom som sa rozisla, ked som mala 28. Potom som sa odstahovala za pracou do zahranicia, sustredila sa na ine veci a mozno aj "prepasla cas".
Vlastne ma netrapi len "partner", ale aj to, ze raz by som velmi rada mala deti. A mam obavy, ze to uz nestihnem. Ved este moze trvat, kym niekoho najdem a babatko sa tiez nemusi podarit hned. Vcera som listovala v casopise a tam clanok o tom, ze po 35ke otehotnie prirodzenou cestou len 15% zien.
Viem, ze vy mi nepomozete najst praveho partnera...skor hladam nejaku podporu, ze aj v "tomto veku" este nic nie je stratene.
Katka.

Zelam vsetkym peknu nedelu 🙂

mircalla
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu poslem ip...inak to bola nahoda, lebo vacina tam bola o nicom
inak moj ma svoje muchy a mali sme aj riadnu krizu priznavam, ale je absolvent harvardskej univerzity (bez srandy), ma iq 178 a je byvaly reprezentant irska v plavani a tiez fical na zoznamke..

vsetkyloginituuzsu
autor
2. aug 2015

@mima4 Dakujem za komentar. Na druhej strane, to je taka uvaha, nemyslis si, ze ked prijmem fakt, ze mne rodina a deti nebudu dopriate, ze sa s tym zmierim, ze akoby som odpisala samu seba? Milion blbovin si teraz aj tak nebudem möct natrepat, ebo predsalen chodim do prace a som velmi pohodlny clovek 😠 Navyse zamyslanie sa nad zmyslami mam v povahe...zamyslala by som sa nad sebou aj keby som mala aktivity od 6-22...lahnem do postele a predsalen este na nieco myslim.

zlotazla
2. aug 2015

nebrala by som to až tak tragicky 🙂 kamarátka sa rozišla s priateľom keď mala 32,skoro dva roky bola sama.stretla svojho už manžela a po pol roku chodenia ju požiadal o ruku,o rok bola svadba a teraz čakajú druhé bejby 😀 tiež budem mať tridsať,bola som dlhodobo single,momentálne sa v mojom živote niekto vyskytuje ale kto vie 🙂 keď budeme spolu bude dobre,keď nie tak si splním sen a idem budúci rok do Indie.svet sa mi nezrúti 🙂 hlavné je nezúfať a žiť svoj život ako najlepšie vieš,lebo to že si nájdeš priateľa ti šťastie nezaručí 🙂 držím ti palce 🙂

alby2014
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu Ja som prave stretla svojho muza, ked som sa vyrovnala s tym, ze uz na veky budem sama ... Byt sama neznamena byt osamela a nemat partnera/manzela neznamena byt nemilovana... Neodpises samu seba, len sa vnutorne upokojis a aj ty chlapi nebudu vnimat, ze v kazdom z nich hladas potencionalneho muza ( ona psychika je svina a fakt to robi 🙂 ) Skor by som povedala, nerobit si z manzelstva a materstva modlu, ono je to fest tazke a komplikovane, minimalne tak ako sa vyrovnat s tym, ze si sama... A ironicky musim povedat, ze pri priemernom veku zien (cca 75) a muzov (69) by sme sa mali naucit byt same, lebo nakonci same budeme.

j.a.n.e.7
2. aug 2015

Ahoj, v prvom rade určite nič nie je stratené, len pociťuješ tlak času, čo je normálne. Ver tomu, že toho Pravého stretneš v pravý čas, aj keď sa Ti to už teraz zdá neskoro, nemusí to tak byť. Mám kamošku, ktorá prvé dieťatko porodila okolo 36 a čoskoro porodí druhé dieťa, tiež bola dlho po rozchode sama a už prestala mať aj nádej, že raz.... a vtedy to prišlo. Tiež mám inú kamošku, ktorá si "počkala" na lásku z detstva, on ovdovel, dali sa dokopy a v 45-ke sa jej narodila krásna dcérka. Takže život vždy nie je presne nalinajkovaný a tak to má byť, ja som tiež vždy bola napätá ak niečo nešlo tak ako som dúfala, ale v podstate časom sa moje túžby naplnili, takže ak si presvedčená že raz nájdeš toho Pravého a založíš si rodinu, tak tomu ver, buď otvorená novým príležitostiam (kamoške takto známi dohodili známeho a sadli si) a teš sa zo života tak ako plynie, neutápaj sa v snoch, možno Ťa čaká ešte niečo krajšie ako o čom snívaš.... Prajem veľa šťastia!

zuska88
2. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu ahoj, moj brat je na tom presne tak isto ako ty :D myslim ze ked je s nasou malou, rad by mal svoju rodinu ale akosi tak ako tebe mu "usiel vlak" venoval sa studiu a potom si spravil doktorat a dostal grant na vlastny vyskum takze ostatne slo bokom...ak chces posli mi IP 🙂

minutka
3. aug 2015

zacni chodit do posilky. Ak tam nemas s kym ist, na zaciatok si na 1-2 hod zaplat trenera,nech ti ukaze ako sa cvici so strojmi. Tam sa urcite zoznamis s nejakym fesakom 🙂 Zrovna teraz v juli mal svadbu kamarat mm,kt.sa zoznamil s holkou posilke ako 32r. 😀

jolinka
3. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu ahoj precitala som len prvu stranu prispevkov...

ja som bola tiez dlho sama, skoncila som vysku ako 25 rocna, byvala som v prenajme a pamatam sa ako kazdu jesen /v oktobri mam narodeniny/ na mna prisiel smutok ze presiel rok a ja som opat sama 😒 😒 ... Takychto jeseni bolo presne osem. Az ako 33 rocna som si nasla priatela, dnes aj muza , presne den po mojich 33tich narodeninach sme sa stretli...

a pozri do pasu , mam 4 deti, sme pekna rodinka, zijeme v domceku na dedine a mame sa radi. 😉

waitinka7
3. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu
Tvoj vek este nie je ziadna katastrofa, verim, ze stastie ta este len caka a ako sa vravi, najkrajsie, najopravdivejsie a najzivelnejsie lasky su vzdy najneocakavanejsie. Drzim palce.

janickacrazy
3. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu Neboj sa, určite ešte niekoho stretneš. Ja som sa rozchádzala s mojím ex ako 30ročná so 7ročným synom na krku, takže pre mna bolo náročnejšie nájsť niekoho, kto bude mať rád nielen mna, ale aj mojho syna. Do roka som stretla súčasného manžela, další rok bola svadba, další rok som otehotnela úplne bez problému, hned na prvý krát. Teraz mám 38 a čakáme tretie bábo, cítim sa super a všetci mi hádajú o 10 rokov menej. Moj muž je odo mna o 3 roky mladší a je super. Zoznámili sme na tiež cez internet, na nejakej zoznamke, už som aj zabudla ako sa volala, ale pokec neodporúčam, tam je to o ničom. Držím ti palčeky. 😉

kadri
3. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu zmen svoje vnutorne nastavenie 😉 uz tvoj nick je aky povzbudivy... 😀 poznas teoriu "secret"? pozitivne afirmacie, ziadosti medzi nebo a zem, veriaci sa modlia, bosorky caruju, dnes sa tomu hovori pozitivne myslenie a otvorena mysel. nic sa nedeje len tak 🙂 viem, ze to funguje, nasla som si tak skvelu pracu, novych priatelov, spriaznenu dusu. posli objednavku a necakaj, ale zi kazdy den 😎

vsetkyloginituuzsu
autor
3. aug 2015

@kadri 😀 Vies, nick som si vytvorila len vcera, lebo som si myslela, ze na konika chodia len mamicky. A ked som vcera zadavala asi desiaty nick a vsetko uz bolo obsadene, tak som si dala tento 😀

Inak, dnes som sa vybrala na kupalisko. Neviem, ako to opisat, ale som momentalne v moduse "otvorena vztahom" a sama zo seba som sa musela smiat, lebo ked som plavala tak som periferne pozerala po okrajoch bazena, ze kto by sa mohol hodit 😀 .

victoriab
3. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu to isté v tom bazéne robím aj ja. 🙂 aj pri prechádzaní na kupku, sedení pri bazéne 🙂))))

petra7777
3. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu Čo všetko by dali poniektoré za to, ak by mali 30 a boli by bez partnera 😀 😀 😀

mirka7222
3. aug 2015

Aj ja som mala 30 a bola som bez partnera, a teraz mám cerstvych 32 a mám ho a k nemu ešte stvormesacnu babiku, človek nikdy nevie kedy to príde, ale podľa mňa sa niekedy oplatí čakať🙂

operaphantom
5. aug 2015

Mozno netreba byt tak preberava pripadne nestracat cas s neperspektivnymi muzmi. 🙂

marca12
5. aug 2015

@operaphantom zeny,ktore preberaju zato nemozu.jednoducho nevedia byt stastne s nemoznym chlapom.netreba ich odsudzovat.

natsa
5. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu netráp sa a nesnaž sa za každu cenu byt s niekym,láska príde ked to najmenej čakáš,bud´ V POHODE,staraj sa pekne o seba a hlavne maj pozitývny postoj sama k sebe,zlou náladou a depresiamy nikoho nepritiahneš,skor usmevom a doprou náladou,ja viem lahko sa to piše ale je to tak,poznám to sama na sebe,mala som ročný vzťah rozišli sme sa ked som mala 22,bola som sama 2 roky,samozrejme že som mala depresie,nikto sa mi nepáčil,všedci bol blbý....... no hruza,mama mi nadávala že ostanem na ocot ked som aj s niekim začala chodit tak ma omrzel-no nebo to ten mravý pre mna prestal byt zaujímavy,už som sa zmierila že hádam aj budem sama,bez detí a mame na krku,no potom som stretla manžela zrovna ked som nebola(pripravená na lásku)prišlo to ako blesk s jasného neba,a to že sa bojíš že nestihneš mať dieťa?mala som 34 a mám užasného skvelého syna a nemám dojem že som ho mala neskoro,prišiel v pravý čas.HLAVU HORE

tanija133
5. aug 2015

Mam 38, a chcem zacat vztak a mat druhe dieta. prve som mala v 33, si uuuplne v pohode, a najblizsivh 5 rokov to urcite pride, len musis aj ty nieco pre to robit. Zoznaly si skusila? Konkretne badoo, kopa blbcov, ale sa sa najst ak ihla v kope sena😉

petrapod
5. aug 2015

Hlavu hore, mam vela kamosiek ktore si nasli partnera po 30, dokonca aj sestra , teraz je stastne vydata a ma krasnu dcerku 🙂

ossr
5. aug 2015

@erienka ahoj zaujima ma meno prababky..hladam predkov Terchova viac v sprave..dakujeem ☺

peneloppe
5. aug 2015

Hlavne je nesustredit sa na to prilis a nehladat si partnera/buduceho manzela zufalo a vsade. Lebo poznam taku skupinku dievcat a je ich viac a nedajboze si niekoho najst. Ja to nechapem lebo nevyzeraju zle, su to symposky, pekne, mudre tak kde je problem. Podla mna je to velmi okate a chlapov to odpudzuje.
Tazko sa mi radi, ja som v takej situacii nebola ale skusit sa zamerat na nieco ine a ono to pride.
Inak poznam aj pary ktore mali rande na slepo cez kamosov a dva taketo pary su dnes stastni manzelia s detmi. Tiez poznam babu co si nasla cez inzerat na nete aj s dcerkou uz, takze da sa to aj takto.

Uvidis,nieco sa podari, len nezufaj a nehladaj toho chlapa vsade. On pride v pravy cas. 🙂

operaphantom
5. aug 2015

@marca12 Problem je, ze niektore tak preberaju, ze je uz pre mne nemozny kazdy, respektive ocavakuju neocavatelne. Chcu dokonalost a pritom ju sami neponukaju 😀 A potom sa zobudia, ze maju 35 rokov a su same 😀

bbroskynka
5. aug 2015

Nebuď na tomto fóre, ale šup na zoznamku 🙂

beatrixka77
5. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu ja som si našla manžela cez net. bola som absolutne proti tomu ale zo srandy ma spolubyvajuca nahovorila, že nech to skusim, brala som to ako srandu a našla som si manžela a mame 2 ročného syna 🙂 skus, ved za stretnutia nič nedaš, ked sa ti nepozdava, nepojdeš na dalšie stretko. Ja som po prvom stretku s manželom vedela že ho chcem spoznat. 🙂

sharmana
6. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu ked som mala 30 mala som tú istú dilemu.... chcela som deti a partnera nikde, kedže po predchádzajúcich vzťahoch som neskákala do vzťahu len tak bezhlavo a vždy som mala aj nejaké nároky, proste som nechcela "chodiť" s niekým, len aby som niekoho mala, ale aby to bol ten "pravý".
No a jasné, že mi vrtali hlavou aj deti a že kedy si nájdem partnera, či to potom stihnem atd.. Poviem ti jedno. Staraj sa o seba, cvič, chodievaj do spoločnosti, za kulturou, stretávaj sa s kamarátkami, neodmietaj nejaké párty a podobne. Nikdy nevieš, kde ho strestneš. A nevynechávaj ani možno sa zoznámiť cez internet. Ja som si tak tiež našla manžela, aj ked som túto alternatívu považovala za absolutne nevhodnú a predsa motyka vystrelila. Dokonca vtedy žil ešte v zahraničí a kvôli mne bol do 3 mesiacov zbalený, všetko tam zanechal a prišiel na SK a odvtedy sme spolu. Už vyše 7 rokov.

Slobodných chlapov je v dnešnej dobe po 35 tke stále dosť, nehrnú sa do svadieb. Neboj, určite stretneš ešte svojho partnera, len musí z teba vyžarovať spokojnosť, nemysli na blbosti, že niečo nestihneš a podobne. Samú seba stresuješ. Nie je to tak. Maj sebavedomie. Nie si sama preto, že by ťa nechceli, ale preto, že máš predsa aj nejakú hrdosť, nároky na primeraného partnera a nároky na šťastie, lásku.

Nečítaj kraviny. Po 35tke takto neklesá plodnosť. Vieš kolko dnes žien máva po 35 druhé dieťa? Strašne vela. Dnes sa už rodia prvé deti úplne normálne po 30tke. Ja som splodila s manželom syna po 35tke na prvý šup. Je to individi. Poznám dvadsaťročné, čo nevedia otehotnieť. Nie je to vekom, ide o individuálny zdravotný stav ženy. 😉 Apropo. Kolegyna otehotnela v pohode ako 40 ročná.

marca12
6. aug 2015

@operaphantom vela zalezi aj na vychove.co mam znamych single povacsine im detstvo a nazory pohnojili rodicia.

monusik73
6. aug 2015

Ja som sice mladsia od teba mam 25 rokov vydata som cez 4 roky ale nemame deti este chceli by sme ale nedari sa a z rodiny mam sestrenicu ktora sa vydavala 32 nemala tiez stastie v laske ale raz isla sa korculovat na lade a tam sa spoznala s manzelom myslela si ze nebude mat deti ked ze ma uz nejaky vek a jej manzel je od nej starsi o 10 rokov ale stihla za dva roky mat druhe dieta takze nie je nic stratene urcite treba ist medzi ludi a tam spoznas vela muzov alebo s partiou si ist zahrat bowling, tenis co aj teba bavi a stastie si ta najde urcite drzim velmi palceky aby to prislo cim skor 😉

roxi
6. aug 2015

@vsetkyloginituuzsu baby ti radili skúsiť nejaké športy, vyber si niečo, čo robí viac mužov ako žien, napr. potápanie, lukostreľba, lezecká stena, a poznám veľa báb, ktoré si založili rodinu až po tridsiatke, sama medzi ne patrím, mám kamarátku, ktorá mala 40 a bola ešte bez partnera, teraz má 43, vydatá, 2 deti - žiadne problémy s otehotnením, Takže máš času a času, žiadne stresy, optimisticky sa nalaď a neboj - ten pravý príde. A ako môj kolega vždy hovorieval, neskôr aj tak každá zistíme, že je ľavý 😅 😀 .

igor211
6. aug 2015

Alebo ako sa hovori, ak sa chce zena vydat nech ide studovat alebo pracovat na Fakultu Elektrotechniky a Informatiky. Tam je 100 chalanov na jednu babu 🙂 A vydala sa kazda - aj ta najskaredsia 🙂