Mám povedať rodičom a svokrovcom o tehotenstve v 6. týždni?

hederamonstera
12. jún 2021

Ahojte, chcem len pocut rozne nazory, aby som si sfinalizovala ten moj. Neviem sa rozhodnut, ci rodicom a svokrovcom oznamit, ze cakame babo. Som len v 6tt a v pondelok idem len na 1.utz. Ide o to, ze by som im to povedala, kebyze som pred 2,5 rokom nepotratila. Takto sa bojim, ze im to poviem, oni sa mega potesia a v pondelok bude nieco zle😥 (kedze sa momentalne viac bojim ako tesim). Lenze mame dnes oslavu, kde budu vsetci a je to pekna prilezitost. Tak neviem, co robit. Na jednej strane im to chcem moc moc povedat, lebo svokrovci este nemaju vnuca ale na druhej strane sa bojim, ze sa najprv potesia a potom zasa pride sklamanie. Vztahy mame velmi dobre.

anile12
12. jún 2021

Výdrž, tak ako by sa tešili z tej správy teraz. Sa z nej budú tešiť aj neskor. Chápem tvoju radosť a ze sa chceš o to podeliť. Ale ešte by som aspoň do toho 3 m počkala

doda26
12. jún 2021

@hederamonstera my sme to rodicom a svokrovcom povedali na oslave mojich narodenin a to bolo len tyzden po tom ako sme to zistili, cize som mohla byt asi v 5tt 😊 ale tiez sme mali dilemu ci cakat alebo nie...sprav ako citis, my sme boli taky nadseni ze sme to museli povedat, ale ak mas take obavy tak kludne pockaj, su ludia co to povedia az po prvom trimestri

zooeynka
12. jún 2021

Cakaj. Naco roztrubovat nieco co nemusi dobre dopadnut....

janage
12. jún 2021

Nie, aj bez ohľadu na minulosť je to príliš skoro. Počkala by som aspoň 3 mesiace.

nighttide
12. jún 2021

@hederamonstera ahoj, ja by som ešte s tým počkala, moji rodiča mi oznámili ze budem mat sestričku keď moja mamka bola v 3mesiaci tehotenstva. Takže kľudne počkaj, nestresuj, všetko bude dobre ❤

hederamonstera
autor
12. jún 2021

@janage ani rodicom?:/

bolarazjedna
12. jún 2021

Ja by som nepovedala. My sme chceli povedať najbližším, až keď lekár potvrdí akciu srdiečka, žiaľ sa to nestalo 😔 takže naši doposiaľ nevedia, že sme mali missed ab. Keď sme boli u svokrovcov a chceli si pripit (a je ešte som čakala na finálny verdikt lekára, či je to patol tehotenstvo alebo sa len neskoršie počali), tak som im povedala, že som prechladnutia zo spodu, beriem antibiotika a nechcem to miešať alkoholom. Ja naozaj nezvyknem klamať, ale v tej chvíli mi to prišlo najvhodnejšie. Stačilo nám náš žiaľ, nechceli sme, aby aj rodičia smutili.

hederamonstera
autor
12. jún 2021

@zooeynka lebo su to nasi rodicia

hederamonstera
autor
12. jún 2021

@bolarazjedna asi ano no. 😔

Tak mi aspon poradte nazov nejakych antibiotik, bo im pride podozrive, ze si nevypijem

mata1001
12. jún 2021

Ja by som nevydržala, povedala by som... ved oni su najbližšia rodina...

kataina
12. jún 2021

ja by som povedala. Ved je to radosť. Babatko citi emocie. A keby sa stalo niečo... boli by Ti rodičia oporou. Ale posud podla vasich vztahov v rodine, ako citiš ty

sapetka
12. jún 2021

My sme cakali 3m. A tak isto aj pri druhom bude

katkati
12. jún 2021

@hederamonstera Keď povieš svojim rodičom, mali by ste povedať aj svokrovcom. Netreba robiť rozdiely.

jarnajar
12. jún 2021

@hederamonstera zamysli sa nad tým, či by si bola schopná utajiť pred nimi, ak aj toto nedopadne dobre a podľa toho sa rozhodni. Ja som vedela, že aj keby som potratila, tak ten smútok pred našimi neskryjem. Celkovo sme vzájomne vždy veľa zdieľali. Preto to v oboch tehotenstvách vedeli okolo 5 - 6 tt, pravdaže s tým, že je to ozaj len začiatok a hocičo sa môže stať a držali palce, nech je to OK. So svokrovcami nemáme taký blízky vzťah, bývajú aj ďaleko, im sme oznámili neskôr.

hederamonstera
autor
12. jún 2021

@katkati To urcite, bud obidvom alebo nikomu

3petka
12. jún 2021

@hederamonstera určite počkaj. Ja som po dvoch potratoch…. Teraz by som čakala naozaj kým by som si nebola istá.

hederamonstera
autor
12. jún 2021

@jarnajar urcite povedala, obidvom. Len mi ide o to, ze teraz sa velmi potesia a potom zas bum, nic. Takto by bolo len to bum.😞

deti95060810
12. jún 2021

určite nie.... nikdy sme s mm nehovorili že som tehu... až keď rodičia uvideli moje väčšie brucho tak sa dovtípili...😉

klip0
12. jún 2021

Neviem ja poviem opačný názor.. ale to či povieš alebo nepovieš nijak neovplyvňuje to ako tehotenstvo dopadne. Ak to cítiš že chces povedať tak povedzte, načo čakať kvôli povere tri mesiace

martinaju
12. jún 2021

@hederamonstera my sme riešili ivf povedali sme hneď ako som vedela výsledok z krvi. Sú to rodičia, nikomu viac sme to nepovedali. Ostatným až v 16tt. Neviem prečo by to nemohli vedieť rodičia, treba veriť že to dopadne dobre a keby to aj nedopadne rodičia si určite na tebe všimnú že niečo ok nie je. A presne ako tu niekto už povedal, to žr to povieš nezmení nič na tom ako to dopadne ako ani to či si kúpiš niečo skôr alebo či budeš mať doma kočík pred pôrodom.

aleshka_supermama
12. jún 2021

@hederamonstera my sme druhé tehu oznámili keď som bola tuším 14tt, od začiatku boli problémy tak som to nechcela ešte hovoriť.
6tt je na mňa moc skoro.

len_nig
12. jún 2021

Je to na tebe ale keď už máš za sebou jeden potrat tak by som to nepovedala určite ešte. Veď si len predstav keby sa to nedajbože stane zasa akí by boli smutný a ty tiež....

niikoletka
12. jún 2021

Určite nie.. My sme povedali a ešte ten deň som potratila. Okrem môjho smútku som musela znášať aj smútok iných už to nechcem nikdy zažiť

amelie2017
12. jún 2021

My sme vzdy povedali, len som test ocikala. 2 krat to nedopadlo dobre, biochemicke, ale aj tak by som im povedala, ze sa to stalo. Ale chapem, ze sa bojis, ze sa budu radovat, ze si tehotna a mozno zas nic. Ale treba mysliet pozitivne. Vela stastia prajem

hindakus
12. jún 2021

@niikoletka a nie je lepšie, keď o potrate rodina vie? Za rok moze potratit sesternica, svagrina, a bude si mysliet, ze je divná, že niekde urobila chybu, ked sa to stalo len jej. Nerovoriac o tom, ze pripadne opakovane potraty v rodine su dolezity anamnesticky údaj

danieladugard
12. jún 2021

Povedala by som.. Ale len ľuďom, u ktorých by som našla tu najväčšiu oporu, ak to nevyjde. Neriešila by som, že oni budu smutní, ak potratim.

lorin29
12. jún 2021

@hederamonstera ja by som tiež povedala až po 13 tt

surama
12. jún 2021

Mna sa dost neprijemne ludia (hlavne cudzi) neustale pytali ci uz som tehotna a pritom my sme na dietati ani nepracovali, lebo sme si najprv chceli ine veci zariadit. Takze aj rodine sme povedali, ze nemusia to vobec riesit, ze nemame problem ziaden, ale ze este na dietati nepracujeme a ked budeme, tak im dame vediet. A tak aj bolo. Potom, ked sme to zacali riesit, tak sa to nastastie rychlo podarilo a oznamili sme to obom stranam tak mozno v 8.-9.tt. Ale dohodli sme sa, ze to nemaju dalej posuvat, ze je to len pre nich info a pochopili. Pohoda 🙂

Ale uprimne, ak by som mala za sebou MA, tak by som pravdepodobne cakala do konca 3. mesiaca. Svagrina tak potratila a bolo to velmi smutne pre celu rodinu... A na oslave sa vies vyhovorit na antibiotika a tak. Ale tiez zalezi ako casto sa stretavate. Ked menej, tak to vies natiahnut, ale ak napr. kazdy tyzden, tak to asi nie. Uz nech sa rozhodnes akokolvek, tak drzim prsty, aby bolo vsetko ok 🙂

mattkapd
12. jún 2021

@hederamonstera prvé tehotenstvo som oznámila len čo som ocikala test.. Minulý rok som po 2 rokoch konečne otehotnela a tak som sa tiež hneď pochválila.. V 9tt som potratila ale pre mňa super ze to vedeli moji najbližší boli mi veľkou oporou a dostala som sa z toho veľmi rýchlo vďaka nim.. Hneď po prvej menštruácii som ostala opäť tehotná.. A aj napriek zlej skúsenosti som sa o to šťastie s najbližšími podelila.. Zatial vyzerá všetko v poriadku a som v 22tt..drzim palčeky a však rozhodnúť sa o tom ci to povieš alebo nie je len na tebe

merica123
12. jún 2021

Stať sa môže hocičo hocikedy počas tehotenstva nielen v prvých tyzdnoch,ja by som sa s nimi podelila o tú radosť držím palce nech je všetko ok.