Máme 20 rokov, malé bábo a žijeme v biede

sabrina987
1. jún 2014

Ahojte, píšem sem anonymne pretože na svojom mám veľa známych a hanbím sa trošku ako som dopadla :(
Sme mladá rodina, ja s priateľom máme len po 20 rokov a trojmesačné bábo. Žijeme len z materskej čo ja už nezvládam priateľovi sa nedarí nájsť prácu pritom sa snaží vidím to. Elektrinu a vodu nám platia svokrovci ale z tych 200€ nevyzijeme a nestačim ani na jedlo takú biedu som ešte nezažila u nás doma to vyzerá ako z 80 rokov staré nábytky postele hanbím sa zobrať návštevu dnu. Je to neskutočne ťažké už neviem ako si počať, 200€ mesačne je dosť málo ako každá žena chcela by som sa pekne obliekať mať na kozmetiku :'( už som hotova psychicky. Maly začne onedlho papať a ja netuším čo bude ďalej. Nemám sa Už ani komu vyrozprávať kamarátkam sa vyhováram že nemám čas aby ma nevideli ako to funguje u nás.

maminuska
26. sep 2014

@sisi1978 aký svokor ? Uveď súvislosti .
žiadneho svokra nespomínam , jedine tak syna známeho ktorý zomrel.

sisi1978
26. sep 2014
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

@yanni
ááááá pani golfová....a ešte k tomu krásne napíše, že je aj múdra...no áno, keby sme boli všetky "tak múdre" tak by sme rodili po tridsiatke,mali minimálne jednu vš a stretli princa na bielom koni, alebo minimálne na bielom BMW a žili šťastne....lenže život je o ničom inom a ja ti prajem, aby aj tvoje deti boli tak uvedomelé ako ty a nie osprostené ako si sa vyjadrila ty.....
inak teraz som kukla, no jasne, žiješ v Nemecku....nerozumiem, prečo vypisuješ na slovenské fórum, kde majú mladé mamičky úplne iné problémy ako tie kde žiješ ty...asi sa len potrebuješ pochváliť....na to by si si mala vytvoriť inú tému a nie sa vystatovať ako sa mám v diskusii, kde mamička žije z 200 eur....trošku ďaleko od múdrosti nemyslíš???

caoli
26. sep 2014

@sisi1978 nič si nepochopila. ani len to, ze nikde nepisem, ze nepracujem.
ale to je jedno. ani tvoje, ani moje siahodlne texty popisane na konovi zemegulou nepohnu.

davita
26. sep 2014

@maminuska teba čítať je naozaj .... hm ....... zamestnávajúce ....... koooopec chrliš zo seba slov, a je tažké v nich násť cit, porozumenie, a pod. mne sa nezdá, že by si spomalila, aspoň nie podľa tej kadencie čo tu predvádzaš .... ale mám jednu otázočku ... vyššia stredná trieda kam vpraceš svoje 4 deti je aké auto????? ďakujem za odpoveď, mne stačí jedno slovo (názov toho auta) 😀

a neľutuj ľudí okolo seba, čo na tom, že niekto niekoho niekam vlečie??? tebe to nie je po chuti? no a čo, je to ich život, teba je do toho ... veď vieš čo 😉

sisi1978
26. sep 2014
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

@maminuska
pre tvoju info, dala som si tú námahu a skopírovala tvoj príspevok....označila si ma, vraj mám čítať s porozumení......no keď neviem čítať s porozumením, tak mi prosím povedz ako by si chápala posledné vety tvojho príspevku....

Prečo som to videla inak ? No mala som 30 . Dnes mám o 10 rokov viac a zistila som že život nie je len o splácaní hypotéky a rozširovaní biznisu. Druhý manžel pracuje v nadnárodnej spoločnosti a tie tlaky ktoré sú vyvíjané na neho čo sa týka ziskovosti sú neúmerné , nič nikoho vo vedení nezaujíma len čísla a čísla a čísla, polovička vedenia ani nevie čo je to vzťah , normálny vzťah , žije singl, od rána do večera v práci , samé mítingy , nechápu že muž má cez víkend vypnutý telefón , ktorý mimochodom vypínam už aj ja asi 4 roky , nechápu že cez víkendy nie je on line na skype ... a to je u tých ľudí už "prúser."
Ja som svoj život prehodnotila v momente , keď som sa na pohrebe pýtala aký bol jeho otec - " ani neviem , skoro som ho nevidel " .

pozri, mne išlo o niečo úplné iné, ako tu vypisovať čo ktorá napísala a bla bla bla....ani jedna ste tejto mladej babe nenapísali, čo má robiť, na koho sa má obrátiť, ako jej pomôcť....píšete len o tom, aké ste úspešné...
a to mi dosť vadí....to je celé....

danculik
26. sep 2014

@sabrina987 ..ahoj a nejake vecicky pre babo by ti pomohli?🙂..ak ano, neboj sa, napis RP...a poslem nieco pre male...🙂

sisi1978
26. sep 2014
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

@caoli
určite sú moje príspevky menej siahodlhejšie ako tie tvoje....nakoľko viem čítať, tak aj vidím... 🙂
som rada, že si pochopila....tieto príspevky vôbec nikomu nepomohli a sú o ničom...ja som ich však nezačala.... 🙂

davita
26. sep 2014

@sabrina987 ženy si tu na rôznych témach radia o práci na doma, privyrabajú si ručnými prácami, pečú doma torty a zákusky, strihaju vlasy, robia nechty, mnohé sú samoživiteľky, opatrujú deti, jedna má salón na psov .... aj chlapy robia po "fuškách o haluškách" .... možností je veľa, len sa treba rozkukať a naštartovať .... je ti ťažko? poľutuj sa, poplač, ale potom vypni hruď a zariaď sa podla okolností, tvoj život za teba nikto neodžije .....
vieš čo? ani pozerať napravo naľavo čo má druhý nepomôže .... žiť skromne ale v čistote a harmonii nie je hanba, naopak, s tým sa pochváľ, ak máš kamošky, čo ťa za tvoju ako píšeš chudobu odsúdia, hľadaj si iné 😒

sisi1978
26. sep 2014
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

@caoli
tvoj príspevok zo včera o 23.18:

ja s tebou suhlasim, vsetko je to presne tak ako pises.
ja to tiez uz nerobim. a vies preco? lebo UŽ nemusim. tak ako ty. UŽ nemusis.

😨 😨 😨

sisi1978
26. sep 2014
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

@danculik
@davita
ďakujem vám, že píšete k téme, poradili ste a chcete pomôcť.....dôstojne, ľudsky...palec hore... 🙂

yanni
26. sep 2014

@sisi1978 moja mila, jasne, ze si nezila nikde inde ako na SK. Myslis, ze tu ludom padaju pecene holuby do huby len tak? Aj tu plati: bez prace, nie su kolace. Aj tu mas rodiny, co maju malo, popripade nic. Tiez ziju z pridavkov, podpory atd. Vy tam na SK mate aspon tu rodicovsku. Tu po 12. mesiacoch take nieco nepoznaju.

Neviem o co ti ide. Zakladatelka tejto diskusie sice uz nie je aktivna ale tato tema sa netyka len jej. Je tu viac takych diskusii. Co chce ta baba tomu dietatu ponuknut? V 20tke ma skoncenu, ak vobec ma, nejaku tu SS bez remesla, popripade ucnovku. Ano, aj to je vzdelanie. A aj remeselnikov treba. Ale mala ist najskor pracovat, nieco si zarobit, nasporit, a az potom plodit deti. Ako cche byt tomu dietatu prikladom? Myslis, ze tu v DE nie su aj taketo rodiny? Deti si beru priklad z rodicov. Maloktoremu dietatu z takejto rodiny sa podari vysplhat sa vyssie ako boli/su jeho rodicia. Ked vidia doma, ze stat da a da sa aj inak, naco by sa ucili a pracovali....

Ja nechapem preco si vela ludi na SK mysli, ze ludom zijucim na zapade vsetko len tak predlozia na zlatom tanieri. Taketo hlasky ako mas ty, som uz pocula na tisice. Myslis, ze mne niekto nieco len tak dal. Sa ti ani nesnivalo ako som sa tu musela pocas VS obracat. Mala som tri roboty aby som sa uzivila a este chodit do skoly a ucit sa. Moj muz tak isto. Nema otecka Rockeffelera. Ked sme sa spoznali uz mal kazdy z nas dostudovane a trvaly pracovny pomer. Na dom, na auta, na dovolenky ale aj tie uplne pezne veci nam nik nic nedal. Nikdy sme nic nedostali od rodiny ani od statu. Akurat tie pridavky na deti. Ale tie dostanu vsetci. Ostatok bolo len na nas. Tiez sme najskor roky makali a sporili. Stale sa vzdelavali a vzdelavame.

Na Sk chcu mat ludia vsetko hned a zaraz. Domy, auta, najnovsiu techniky, telku, mobil, pocitac....

maminuska
26. sep 2014

Ja som svoj život prehodnotila v momente , keď som sa na pohrebe pýtala aký bol jeho otec - " ani neviem , skoro som ho nevidel " .

nuž keby si čítala všetko a aj predchádzajuci článok tak by si zrejme pochopila že som písala o známom , ktorý zomrel a pýtala sa jeho otca.

Ale to je v podstate jedno , vybrala si si z toho to čo si len chcela.

katarinka289
26. sep 2014

@yanni Jeziiiis babyyyy ze stare skatule?Neblaznite.Ja mam v nedelu 35.Pomooooooc :D

maminuska
26. sep 2014

@davita ja nereagujem na dva typy ľudí a to na tupcov a na ľudí ktorí sa snažia vyrobiť problém tam kde nie je. Zaraď sa do ktorej chceš . 🙂

yanni
26. sep 2014

@davita nazov auta: Mercedes Viano. Zatial len pre tri deti. Zatial. Ale zmesti sa tam 6 plus my dvaja vpredu.

maminuska
26. sep 2014

@yanni plánuješ ešte jedno ? Inak aj toto auto som obzerala.

yanni
26. sep 2014

@katarinka289 no faaaakt. Prave vcera sa mi to stalo. Idem domov z roboty vo vlaku a so mnou vo stvorke sedela taka co ja viem 20tka a ten chalan bol asi jej brat. Zhodou okolnosti Slovaci. Je ich tu strasne velaaaaa. Tito sa ale zdali, ze v DE uz boli ako male deti, lebo mali bezchybnu bezprizvukovu nemcinu. Bavili sa tak mis-mas, SK-DE, no ako je to aj u nas doma 😀 Zacali nieco o nose nejakej kamosky. Tak som ich pocuvala. Az mi zacalo byt do smiechu. Tak som musela to moje inkognito odhalit a kecnut po slovensky. Ked som musela vystupovat, tak ti dvaja ze "tak dovi, teta, majte sa". Skoro ma vystrelo, ze vraj teta 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A to vobec nevyzeram staro 😕

dai
26. sep 2014

@yanni to je strasne skarede auto 😎 prepac, ja hladam 7miestne... nie kvoli detom ale mojim rodicom aby sme nemuseli chodit 2mi autami a stale som nic nenasla co by bolo aj funkcne a aj nevyzeralo ako dodavka 😀
som od temy sorry, ale ak by si o niecom vedela tak daj vediet...

yanni
26. sep 2014

@maminuska ano nie len planujeme ale uz aj miesime 😀 😀 😀 😀 Len nejak to nejde. Asi vela stresu. A mozno ani nie. Aaaa ved hadam do 40tky to stihnem 😀 😀 😀 😀

sisi1978
26. sep 2014
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

@yanni
@maminuska

tieto vaše dva príspevky poukazujú na vašu múdrosť, vyspelosť a inteligenciu....
ešte raz, téma znie: mám dvadsať a žijeme v biede....
teraz očakávam od vás dvoch príspevok - nevyhrieva mi bazén.... 🙂 🙂 ach jaj, to IQ IQ IQ...kde si???

yanni
26. sep 2014

@dai ja viem, ani mne sa velmi nepaci. Ale pre vela ludi nemas velky vyber. Ono je to fakt ako dodavka. Len ja potrebujem tiez 7miestne. Muz je teraz v Saudi, tam dostat aj auta co na EUtrhu dostanes len z druhej ruky. Tak som mu nakazala, aby sa tam po nejakom poobzeral.

dai
26. sep 2014

@sisi1978 ked nevyhrieva tak to treba riesit 😎 s IQ to ma asi pramalo, ze ano... trosku nadhladu a neurazat sa hned... zakladatelku som nepostrehla niekolko stranok dozadu, len nejaky dialog zien dokazujucich si svoju pravdu... takze out of the topic je to uz asi dost dlho 😉

dai
26. sep 2014

@yanni tak daj potom vediet, budem ti vdacna... moje stare auto uz dosluhuje ale nechcem sa vyberom unahlit 😉

yanni
26. sep 2014

@sisi1978 ved som dala. Treba vediet citat aj medzi riadkami. O com tu omielam celu dobu? Treba ist pracovat. Ked nemoze ona, tak ten je chlap. A nevyhovarat sa na zivnost, svokra atd. A ked uuz sme pri tej zivnosti, ked mas zivnost, mozes ist robit aj na zmluvu. Takze ziadne vyhovorky. Moj otec je sukromnik od revolucie. Jedneho casu mal tiez zle obdobie, zivnost sice nevratil ale dal si pozastavit a robil normalne na pracovnu zmluvu. Ked mal zase zakazky, zivnost si obnovil. Takze ziadne kecy, ze sa neda.
Mne sa skor zda, ze tomu chalanovi sa robit velmi nechce. Tak nech mu necha dieta doma, nech sa ion stara a nech ide robit ona, ak ma lepsiu moznost. Aj taketo pripady poznam.

sisi1978
26. sep 2014
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

@dai
súhlasím, toho IQ je tu pramálo, žalostne pramálo....ja si myslím, že tieto osôbky by sa mohli realizovať niekde inde a založiť si vlastnú skupinku a nekaziť tu vzduch.....napr. mám sa dobre, som úspešná, som múdra, mám všetko....hm? a tam nech si píšu o čom len chcú.....

dai
26. sep 2014

@sisi1978 moj prispevok skor smeroval k tomu ze IQ by som nemerala jednym nazorom 🙂
detto si myslim ze ludom ktori su na dne pomahaju rozne veci - mne napr. pomaha nakopnut ma - a nakopne ma skor popis ako sa veci daju robit ako polutovanie... to len pre priklad 😉 takze neodsudzuj zeny ktore pisu ako to spravili oni - ono fakt nikomu alebo teda 99% ludom pecene holuby do pusy nenalietaju - ani tu ani inde... ked sa nieco pokazi treba to co najskor opravit🙂 podla toho teda zijem ja...
detto verim na karmu - obklopuj sa uspesnymi a sama budes uspesna, optimistami a sama optimistkou budes, vyhladavaj stastie a budes stastna - u mna to fakt funguje 😅

zuzka_puska
26. sep 2014

ahojky 🙂
neviem,ci je tento problem este aktualny, kedze vidim ze prispevok bol pridany v juni 🙂

no, my mame s manzelom 25 rokov.ked sa nam narodila dcerka, obaja sme boli este studenti bez akehokolvek prijmu. takze....ja som si vybavila stipendium v skole, on tiez, ale to nam dali len 6 mesiacov 🙂

k tej nemoznosti najst si pracu...... tak sme z vychodu,co je tak povediac "hladova dolina" a prace tu fakt nie je vela....napriek tomu si moj manzel pracu nasiel. hoci len brigadu, narazovu, ale nasiel..... size, bud sa tvoj manzel malo snazi, alebo sa len tvari ze sa snazi...alebo je bez akehokolvek vzdelania, a tym padom chapem tu nemoznost najst si pracu.

k tomu staremu nabytku... pre boha, nikto nezacinal s luxusnym domom a luxusnym vybavenim. ale radsej sa zdrzim dalsich komentarov k tomu nabytku 🙂 🙂

no a k tomu,co budete jest..... jednoducho, manzel .alebo teda partner je chlap, nech sa nevyhovara na nic a najde si realnu pracu, dieta je nemala investicia. vzdy nieco treba, jedlo, plienky,obcas aj nejaku hracku....

zivnost sa urcite da zrusit, co je to za hlupa vyhovorka ze sa neda 🙂 idem, zrusim,a mam pokoj, pre boha 🙂 🙂

takze ,od juna preslo takmer pol roka,verim ze situacia je vyriesena, praca najdena, pripadne aj nabytok vymeneny 🙂 čiiiii?????

yanni
26. sep 2014

@dai my pokukujeme po Ford Expedition. Este je aj Ford Explorer, ten je trosku krajsi, tiez 7miestny, len ked je tam ta tretia rada, tak nemas ziadny kufor.
Este sa mi pacila nejaka Toyota, tiez taka velka, len neviem presne ako sa vola. Spytam sa muza.

yanni
26. sep 2014

@zuzka_puska super si to napisala.

A co sa tyka nabytku: ja som v mojom prvom byte pol roka ziadny nemala, len postel a skrinu. Jednoducho som nemala nan prachy. Potom som kupovala kus po kuse. nebola to ziadna sranda, ale dolezitejsie ako nejaky super nabytok, mi bola strecha nad hlavou.

yanni
26. sep 2014

@dai uz wiem Toyota Sequoia. To je 8 miestne.