Manžel má milenku

klaudia333
5. okt 2016

Ahojte,potrebujem poradit neviem co dalej.Manzel sa na služobke asi pred dvomi mesiacmi zoznamil s jednou ženou,neviem či spolu spali on tvrdi že nie.Hovorila som aj snou povedala že mu da pokoj ked ma rodinu a aj tak bolo.Lenže ja viem že su v kontakte a o to horšie je že ta iniciativa je z jeho strany stale ☹ Neviem čo sa mu deje ,nerozumiem tomu čo ho tak taha.Co mam robit?

timea7
7. okt 2016

@phillippa pozor, ja tu nepíšem také veci, že mne sa to nikdy nemôže stať, naopak, napísala som, že by sa mi zrútil svet. ja tu nerobím zo seba hrdinku,bola by som tak isto hotová, ako ktorákolvek iná. A práve preto by som vo vzťahu nepokračovala, lebo viem, čo to dokáže narobiť. Mne veľmi blízka osoba toto zažila a snažila sa odpustiť. Možno aj odpustila, ale stále na to myslela a nikdy už s ním nebola šťastná, jej dôvera bola navždy otrasená. Ja som ho úplne znenávidela, nedokázala som sa s ním už tak uvoľnene baviť, ako kedysi, lebo z nej sa stal úplne iný človek. Bohužiaľ už zomrela, ale keby sa vtedy bola na neho vykašlala, prebolelo by a možno by mala šancu na iný vzťah. A keď aj nie, netýrala by sa. Toto zažívať nemienim, boli sme si veľmi blízke, poznala som jej názory, postoje, neverila by som, že ju to dokáže takto zložiť, ale bol láskou jej života. Mňa to dosť ovplyvnila, dovtedy prevládala skôr tá hrdosť a to, že muža nepotrebujem na to, aby ma zabezpečil, ale aby bol pre mňa po jeho boku život krajší. mám dlhoročný vzťah a neverím slepo, ale samozrejme, že si neželám, aby sa niečo také medzi nami stalo, každá normálna žena si túto myšlienku nechce ani pripustiť. ja na Božie mlyny a karmu neverím, to je len utešovanie sa, je prirodzené, že si človek v takej situácii želá, aby bol ten, kto ublížil, potrestaný, aby sa mu to raz vrátilo. Vôbec som ani nemyslela strkať hlavu pod vankúš, ja som osoba akčná, určite by som sa neutešovala, že zajtra bude lepšie, ani neklamala sama seba. Je to pre každého nesmierne ťažká situácia, každý sa ju snaží vyriešiť tak, aby to bolo pre neho čo najprijateľnejšie. Pre mňa by bolo najprijateľnejšie ukončiť vzťah a začať znova, najlepšie aj inde. Mňa nedrží až tak práca, dieťa mám dospelé, som finančne nezávislá, skutočne by som sa netýrala pokračovaním vzťahu.

nela1916
7. okt 2016

@natalienka12 A vieš, že mne je to šum a fuk? Teda to, že sa mimomanželský sex pritrafí atď. Aj slováci sú tak trochu alkoholický národ, ale sú ženy, ktoré sakramentsky dobre vedia, prečo chcú abstinenta. Ak by bolo 90 % populácie polygamnej, to pre mňa neznamená, že mám znížiť svoje nároky a začať striedať partnerov, alebo si takého striedača vziať.

Odpustenie nevery je podľa mňa jedna vec, je to o snahe zachrániť konkrétny vzťah medzi dvomi ľuďmi, resp. o rezignácii na tento vzťah, ale druhá vec je znížiť svoje nároky a poňať neveru ako prirodzený a akceptovateľný vzťah. Sorry, za mňa nie.

kikikat
11. okt 2016

zienky pomoc,to ze ma moj muz milenku,uz viem,ale teraz som vo faze ze mi to vadi,teda nie ze ma milenku ale to ze mi o nej rozprava,ona ma 18,samozrejme ze vyzera lepsie ako ja,ved mam dve deti,ako sa mam cez to preniest,ona je momentalne v nemecku vrajze "casnicka" vsetky dobre vieme co asi moze robit 18 rocne dievca bez skoli v nemecku?!ked sa vrati moj muz sa planuje odstahovat s nou niekam,neviem kam,ak tu nebude budem to zvladat lepsie,lebo nebudem stale na neho pozerat,ale co dovtedy?

kikikat
11. okt 2016

mimochodom po tyzdni mu uz tvrdi ze je tehotna

obsadenemeno
11. okt 2016

@kikikat no dovtedy sa budes musiet na neho pozerat, no.....

timea7
11. okt 2016

@kikikat veď si nedávno písala, že milenky mal vždy, prečo ti to zrazu prekáža? Lebo o nej rozpráva? Čakala si od primitíva niečo iné? Nemusíš predsa zostať v miestnosti, ak o nej spieva ódy, môžeš odísť, nie? Prípadne sa rozosmej na celé kolo a povedz mu, že sa tešíš, ako ho o pár rokov kopne do riti, keď si nájde mladšieho a on už bude pre ňu starý cap. Byt je koho?

0silvia0
12. okt 2016

@kikikat no nič, povedz mu, že sa tešíš, kedy už za mladuchou vypadne a nebudeš musieť počúvať jeho drísty a nebudeš musieť kukať na jeho zhýralý xicht...

charity
12. okt 2016

@kikikat Posli ho za nou do Nemecka alebo hraj na to, ze ak by jej na nom naozaj zalezalo, pristahovala by sa z Nemecka spat. Budes ho tak mat rychlejsie z krku. Byt je koho?

kikikat
12. okt 2016

@timea7 byt je jeho,ja od neho odchadzam do druhej miestnosti,snazim sa si ho nevsimat,ale on chodi za mnou aby ma viac nastval

kikikat
12. okt 2016

@charity ona mu pisala ze je tehotna,takze nepride o mesiac ako hovorila ale uz buduci tyzden

charity
12. okt 2016

@kikikat No ked je byt jeho, tak mas kam odist?
Mozno sa Ta snaxi tymto spravanim vystvat z bytu...

lubkavargova1
12. okt 2016

Nemali sme tu nedavno temu, mlada holcina 18ka so starsim na krku a robila v Nemecku????? A tiez tam daco nebolo koser...mne sa daco zda na tu temu...

kikikat
12. okt 2016

@charity nie nemam kam ist,on ma este dom ,on moze odist,ved nemoze byt az taka svina ze vystve vlastne deti,ci?

charity
12. okt 2016

@kikikat Ale áno, môže byť taká sviňa. Pred rozvodom máš právo užívať spoločný majetok, ale aj to je na dlhé lakte, ak by Ťa vymkol z domu. Po rozvode si delíte len majetok nadobudnutý počas manželstva. Takže je na Tebe, aby si sa s ním buď pekne dohodla na tom, či Vás nechá bývať po rozvode v jeho nehnuteľnosti alebo si hľadaj bývanie inde. K Tvojim rodičom nemôžeš ísť?

timea7
12. okt 2016

@kikikat no nejako budeš musieť riešiť bývanie a to už v dohľadnej dobe, prečo to neriešiš hneď teraz? Ak je byt jeho, smola....tak či tak budeš musieť odísť,nemáš tam nárok na nič. Ak nemáš kam ísť, jedine podnájom, ak ho finančne zvládneš, azylový dom, alebo sa spojiť si ženou s podobným osudom, ako máš ty a prenajať si byť s ňou. Pomohli by ste si aj s deťmi. Pochybujem, že by ťa tam nechal aj s deťmi bývať, keď sa spáva ako chrapúň. Zbytočne sa týraš, keď tam ostávaš a na deti to určite tiež dobre nepôsobí. Bohužiaľ, vedela si, čo je zač, tolerovala si to a ešte si s takým človekom mala deti....no držím ti palce, aby sa ti podarilo postaviť sa na vlastné nohy.

reja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lorela
28. apr 2017

@reja1 Fuha, sila toto povedať "budem s vami ale budem mať kamošku". Zváž všetky pre a proti, zváž svoju situáciu finančnú, s bývaním, aj dopad na deti. A ak je to len trochu možné, pobaľ ho a odporuč zmeniť bydlisko smerom "ku kamoške".

reja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lorela
28. apr 2017

@reja1 Ozaj, veď si na materskej. Byt je spoločný? Práveže, ak si nie ste súdení, je lepšie, že detičky sú veľmi malé.

emilia25
28. apr 2017

@reja1 no a taka kamoska bude aj nieco stat.tak radsej treba poziadat hlavne o vyzivne.no a najdi si aj ty kamosa a deti mu nechaj na starosti.chlapec mal asi vsetko pod nosom a tak mal cas si hladat kamosku.treba ho zamestnat.

reja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reja1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emilia25
28. apr 2017

@reja1 nuz netreba ani hladat staci ked mu len povies ze ides za kamosom a mozes ist dajme tomu ku kamoske a jemu nechat deti a hotovo.

mamesteskusit
2. máj 2017

@reja1 moj nazor - dobre su mu dala na vyber, ze bud vasa rodina bez milenky alebo milenka bez vas (tj odstahuje sa, nenahovaram ta tymto na prerusenie kontaktu medzi nim a detmi).

A hladat si niekoho, len aby si ho potrapila - strata casu a energie, ak ma on inu, tak mu bude fuk, ze aj ty niekoho mas, skor mu to nahra do karat.

nelinka2009
12. okt 2017

@reja1 no a ako to teda dopadlo???