Manžel miluje inú

zuzana645
27. jún 2014

viem ze takychto diskusii tu uy par je ale ... ja uy mam pocit ze to nezvladnem ... asi pred 2 mesiacmi mi manzel oznamil ze miluje inu ked som sa pytala co sa deje preco je taky odmerany - sme spolu 16 rokov a mame 3 deti 6,7,9 rokov, nechcela som aby odisiel nevedela som si predstavit ze budem sama mala som pocit ze to sama nezvladnem tak ostal ale postupne aj tak viac a viac casu netravil s nami a teraz uz doma nespava vobec a s nami travi iba jeden den v tyzdni cez vikend podla toho ako mu to vyhovuje ... ked sa stazujem ze by mi mohol pomoct ze mam dost byt sama na vsetko povie mi ze zoberie deti so sebou k nej ... pre mna nepredstavitelne ...ta osoba ma 2 deti a vedela aj o mojom muzovi ked si ho vyhliadla ze je zenaty ... snazila som sa robit mozne aj nemozne ale nepomohlo nic ... casto mam pocit ze neprezijem dalsi den strasne to boli a citim sa strasne sama neviem sa z toho spamatat ... ako sa s tym da vyrovnat on tvrdi ze nemam pocitat ze sa vrati ku mne ... tie pocity sa nedaju opisat ...je hrozne ze clovek co bol pre mna vsetkym mam pocit ze cely zivot tu zrazu pre mna nie je a ze reaguje a chova sa uplne inak je odmerany a aj ked je doma neustale mu chodia smsky alebo telefonuje je to hrozne ... neviem si predstavit zit sama potrebujem aby ma niekto miloval a bol mi oporou ... deti o nicom nevedia on ma pracu ze casto cestuje takze akurat "cestuje" viac viem ze by to detom velmi ublizilo pretoze ho velmi lubia a mali spolu uzasny vztah a pre mna je to hrozne ze ani s nimi nepotrebuje byt ...

moonlight1210
1. sep 2014

@januska1986 pocula som taky vyrok od muzov ze vydata je istota. Ta sa sama bude snazit aby to neprasklo.
(ked som im povedala ze mozno naopak pojde prave preto hlavou proti muru, lebo si bude mysliet ze nasla tu pravu nahradu a bude sa dozadovat rozvodu aj u neho - tak ich pri tej predstave seklo v krizoch). A druhy vyrok ze ako bonus je tam prijemny hrdy pocit ze on narozdiel ineho neschopneho samca (podvadzaneho manzela) je schopny jej dat viac. Takze vlastne akoby nad tym inym vyhraval boj o samicku.

Kazdopadne je podla mna najpravdivejsie to ze v prvej faze vztahu so zadanym partnerom jeho zavazky jednoducho ignorujeme a neriesime. To pride az potom. Dovtedy ho vnimame skor ako volneho. Uz aj preto ze sa tak sam sprava.

serpentino
2. sep 2014

@januska1986... ☹ wau ☹ ako chces dalej pokracovat,to je strasna situacia ☹

zuzana645
autor
7. sep 2014

ja uz mam pocit ze to nebude mat nikdy koniec ze mi nikdy nebude dobre ... on si spokojne zije a ja tu placem do vankusa kazdy den velmi sa mi pohorsilo neviem preco ale je mi uplne naprd ... neplacem ale za nim a ani neviem preco ... ale kazdy den ... on mi nechyba ... ale som nestastna velmi stale smutna a kazde rano vstanem len kvoli detom ... cely den ako robot prejdem a rano odznova ,,,
boze kedy toto skonci

anatalia77
7. sep 2014

@zuzana645 neboj sa prejde to,chce to cas. Ja viem,ze sa mi to lhko pise,ale aj ja mam este niekedy take navaly nostalgie. Proste mi niekedy chyba ta klasicka rodina. A nie ze nie.

zuzana645
autor
7. sep 2014

@anatalia77 asi ano ... tak nejak je to aj u mna citim sa hrozne sama aj ked mam okolo seba vela ludi co mi pomahaju chyba mi objatie a laska partnerska ...
mne uz bolo fajn ale nechapem tie depresie co na mna dolahli vcera aj migrena taka ze som vracala jak ma hlava bolela proste otras

anatalia77
7. sep 2014

@zuzana645 ja to mam od vcera tak isto,tiez som z rodinnych starosti dostal krce do zaludka. No a dnes som si na hodinku poobede pospala a snivalo sa mi s exsvokrou. Normalne som dostala tachykardiu.
Ale je to tak ako pises,nie je tam smutok za konkretnym muzom. Proste uz nie sme v tej ulite"manzelstvo".My sme s tade vyliezli,lebo to nebolo dobre. Sme vonku,je nam krasne ten vzduch a ta obloha..ale po chvili sa aj tak obzerame za tou ulitou a cnie sa nam. Bola to akasi istota,bezpecie.Ano uz tam bolo tesno a nedobre,ale bolo to fajn. Tu vonku sme tak zranitelne,musi nam narast vlastny obranny oblek. A to chvilu potrva.

zuzana645
autor
7. sep 2014

@anatalia77 pekne si to napisala presne mala som vzdy pocit ze nie som na veci sama a teraz vsetko je na mne a mam pocit ze nevladzem nech robim co robim sice stale pocujem ze to dobre zvladam ze som silna a ze vsetko bdue dobre ze za ten relativne kratky cas co ubehol je to dobre ale ja nemam ten pocit

anatalia77
7. sep 2014

@zuzana645 ano je to tak,proste si teraz sama,bojis sa lebo ak zle stupis na tej svojej ceste,tak padnes do prazdna. A este sa bojis,ze nebodaj do bezodnej priepasti. Doteraz nech bolo akokolvek tak tam niekto bol. Ten domov a manzelstvo bol piler.
Clovek ma v zivote 3 pilere na ktorych stoji:praca,priatelia a rodina. Ak sa co i len jeden pilier strati,tak clovek balancuje. A ak clovek zisti,ze vlastne vsetky piliere su slabe,alebo nefunkcne,tak pada na zem.
Alebo levituje.

kubo3111
27. sep 2014

toto podobné prežívala moja kamoška a zvolila taktiku -daj mu deti na víkend aj viac krát povedz že máš niečo dohodnuté a tvár sa, že sa na niečo tešíš,buď nahodená a voňavá 🙂 ona sa bude mordovať s 5:deťmi a romantika bude v keli .Možno nie hneď ,ale na 2-3krát určiťe .A keď ich príde vrátiť buď spokojná maj super náladu .Viem bude to ťažké ale vojny také sú 🙂 DAJ VEDIEŤ

malamamka
3. apr 2015

Perfektné, trefné, páči sa mi to, aj pre mňa povzbudivé 🙂

barborka93
4. apr 2015

@zuzana645 citala som celu diskusiu je mi to luto :( ako sa teraz mate?

patricionella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patricionella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana645
autor
5. nov 2015

po dost dlhom case som sa sem dostala... a rozviedla som sa a bojujem... zachranit sa to nedalo nepodarilo ...kedze snaha bola iba z mojej strany... ale ja uz nechcem aby sa vratil a je mi lepsie ... nie lahko pretoze ked je clovek na vsetko sam tak je to nahovno ale niektore veci vidim inak a verim ze bude lepsie... bolo to velmi tazke a nakopnut sa znova do zivota je to najtazsie... kazdy povie ved mas deti mas pre koho zit... ano mam ale clovek citi tak strasnu samotu bolest prazdno ... nespravodlivost... ze to ide velmi tazko... ta strasna unava z toho sialeneho kolotoca deti praca domacnost... je to velmi tazke ale pre mna je dolezite ze idem dalej ... nie som stastna ale zijem.. nie je to lahke ale bojujem a...stale verim ze bude lepsie a ze vsetko co sa stalo malo zmysel
zial v dnesnej dobe su hodnoty ...prave hodnoty niekde v uzadi... ludia problemy neriesia ale pred nimi utekaju...lebo to je jednoduchsie...myslia ze inde bude lepsie...cely svet a doba je chora a moralka pokrutena a ten paralelny svet podvadzania ktory clovek vidi ked sa mu nieco taketo stane a otvoria sa mu oci... takje tazko najst niekoho komu clovek dokaze doverovat
ale treba bojovat...a treba verit ze zajtra bude lepsie

stefit
5. nov 2015

@zuzana645 Zuzka, drzim Ti velmi palce, aby si nasla pokoj do duse a niekoho o koho sa budes moct konecne opriet s ulavou..

6969eva
5. nov 2015

@zuzana645 Prajem veľa šťastia a sily. Iste bude už len lepšie.Opatruj sa.

maciatkolulu
5. nov 2015

@zuzana645 viem ako sa citis, bude lepsie, nie hned, ale bude, viem to z vlastnej skusenosti. Su veci, ktore ta neprestanu boliet, ale nevadi. Hlavu hore a skus pozerat na svet pozitvne. Presne viem ako boli ten pocit osamelosti. Ako ako na potvoru vidis vsade same stastne rodinky.... A mas pocit, ze len ty si na vsetko sama, aj to prejde a budes stastna. Ja sa teraz so sadistickou rozkosou pozeram na bývalého, ako mu baby rozpravaju o svojom malom bracekovi, ako si spolu s novym manzelom pekne v klude v novom domceku nazivame 😀 A vies co, niekedy mi aj chybaju tie chvile ked som bola sama... 😉 ako hovorila moja starka ani s chlapom, ani bez... 😀 drzim palce

cacianka
6. nov 2015

@zuzana645 - máš pravdu, zajtra bude lepšie, prebolí to a budeš silnejšia. drž sa , zvládneš to, si už silnejšia a zrelšia,.

jurkaa
30. okt 2018

@zuzana645 ahoj ...kukla som starú diskusiu kam som prispela a toto mi vyskočilo ...dúfam že sa máš dobre a všetko zle už zabudnuté 🙂

dasenka352014
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikaaa6
18. jún 2019

@zuzana645
Ahoj, citala som si celu diskusiu a mas moj obdiv. Riesit rozvod, ci rozchod, ked su v tom aj deti je uplne nieco ine.
Ako sa tebe a detom teraz vodi?