Manžel veľa pije

lllnnnkkk
11. apr 2014

Chcem sa spytat, ci je to normalne, ale som ja neni normalna. Sme s mm 6rokov, 2deti, ale problem je, ze casto pije, nikdy nie do kolien ako sa hovori, ale kazdy den ma vypte, take 4-6piv, niekedy ani jedno ale to len vtedy, ked ide do prace,alebo bol a domov mu kupim len dve, tak vypije dve, keby mu kupim sto tak ich vypije. vcera bol, dnes uz isiel druhy raz pricom dnes to bude okolo 7piv. nie je opity, len to nanom vidiet, skratka ma vypite. o rodinu sa stara, a aj kedmu to vyctam, tak mi vzdy povie, ze nase deti tym netrpia, mne nic nechyba, vdy sa osprchuje a pozera vecer tv, lenze ja toho mam dost, napriklad dnes uz v krcme bol, potom nieco porobil doma a zas siel, ked pride bude sa tvarit, ze ja som ta zla, lebo jemu nic neni, a ja som stale zduta. uz mato nebavi, aj v robote ma casto akcie, a pride v noci, smrdi mi cela spalna, co mam robit?? ja uz neviem, navonok sa to ani nezda, ved co je na tom, ked ise chlap na pivo? ale kazdy druhy den?? a nie jedno, ale rovno 4?? ved potom jasne, ze nie je triezvy.. namyslam si to? alebo aj u vas je to tak? poradte prosm? mam ho rada, a aj deti.

anahanabum
11. apr 2014

nie, nie je

aneri66
11. apr 2014

nie je to normálne

adri266
11. apr 2014

@lllnnnkkk je na najlepsej ceste stat sa alkoholikom. Skus sa s nim o tom porozpravat, a ak bude tvrdit, a dam ruku do ohna, ze bude, ze on nie je ziaden alkoholik, tak ho vyzvi, aby vydrzal bez pitia jeden tyzden. A ze potom uz budes navzdy ticho 😀
Som zvedava, ci by to vydrzal. Ak nie, tak zial, mate velky problem ☹

sharlotta
11. apr 2014

Nie je to normalne. Aj zavislost na pive je alkoholizmus...Moj muz si da takmer kazdy den 1-2 piva vecer, krcmu som razne zakazala este pred svadbou, bola to moja podmienka. Nad 1 pivo denne je to vela, podla mna. Ja sa hnevam aj na 2.

mima4
11. apr 2014

@lllnnnkkk
moj nazor nie je to normalne.
Je OK, ked muz alebo zena ide na pivo ale tak max raz za tyzden na 1-2, nie tak ako tvoj manzel. Moj manzel ide na pivo iba somnou 😀 takze asi tak raz za dva mesiace...

A ako stiha tvoj muz vobec rodinu, ked po praci chodi pravidelne na pivo? ved ma deti, domacnost, zenu... potom logicky musi nieco zanedbavat...

25daniela
11. apr 2014

Normalne je nepit alkoholicke napoje vobec!!!

piacere
11. apr 2014

@25daniela tak zase až do takého extrému to netreba hnať a myslím si, že nie je nič zlé na tom, ak si chlap občas dá pivo 🙂
To, čo opisuje zakladateľka témy samozrejme OK nie je... 😔

drobec1990
11. apr 2014

@lllnnnkkk nie nie je to normalne....moj tiez ide na pivo, ale urobi to max. raz za tyzden, aj to nie kazdy, a to sa teda vrati tak, ze nevidno na nom, ze nieco vypil.....
inac moj otec, alkoholik, kym som bola decko, chodil takto na pivo...najskor to bolo kazdy den takato mierna hladinka, potom viac a viac, nakoniec to dopadlo tak, ze mesiac ozraty jak svina, prestal az potom, ked mal z toho zdravotne problemy a ked sa z nich dostal, pil nanovo... takze ja uz len kvoli tomu by som chlapa, co toto robi nechcela...
moj bol dopredu o tom pouceny 😀

ellca123
11. apr 2014

moj manzel robil to iste , mal kolegu co ho stahoval k alkoholu /len na pivko po šichte/
dnes je ZTP a nestretava sa s kolegom,choroba mu zmenila hodnotovy rebricek

pre nas vstah nemohlo byt nic lepsie /tie zdravot. problemy čo ma, vsak neprajem nikomu/

lucia20
11. apr 2014

@lllnnnkkk nie, nie je to normalne.....

bubelko
11. apr 2014

@lllnnnkkk nie, nie je to normalne...

mamavera
11. apr 2014

@lllnnnkkk normálne to nie je, tvoj muž už alkoholikom je. Nie je totiž alkoholikom len ten, kto sa opíja do nemoty, ale aj ten, komu alkohol vládne a dá si menej, ale pravidelne a už nedokáže bez neho existovať. A to čo je za hlúposť, že deti tým netrpia?! Nech si spočíta, alebo mu to spočítaj ty, koľko mesačne šľahne na pivo. Za tie peniaze sa dá ísť s deťmi na výlet, do ZOO, na plaváreň, kúpiť im bicykle, lyžiarsku výstroj, zaplatiť letný tábor, hru na hudobnom nástroji,
dávať to na stavebné sporenie....môžem písať donekonečna. Aj keby mal každý člen vašej rodiny k dispozícii takú istú sumu peňazí, akú on dá na pivo, aj tak je to od neho sebecké. V čase, keď je na pive, tak sa predsa venuje rodine a ešte si ničí zdravie. Keby v tom, čase športoval, ta si zdravie utužuje. Ešte dodávam, že nie som abstinent, pohár vína, alebo piva, alebo napr. becherovky, si občas dám, ale ľudí, ktorých ovláda alkohol, neznášam.

komplikovana
11. apr 2014

Krčma, slovo pri ktorom sa mi ježia chlpy, našťastie to už riešiť nemusím.
Alkoholikom sa človek stáva vtedy, keď si bez neho nevie predstaviť deň, jednoducho si ho musí dať. 😠

hviezdicka111
11. apr 2014

No toto by sa mi urcite nepacilo...a urcite to nie je ani normalne... kazdy den vidiet, ze ma vypite? toto robi sice aj moj brat, este spokojne tvrdi, ze sa zo 6piv (podotykam velkych) neda opit....co je pekna sprostost, lebo tiez na nom vidno...a tiez by som to na mieste jeho priatelky netolerovala....
moj tiez nie je anjel, ide na pivo, ale raz za cas....dokonca sa stane obcas, ze to aj prezenie.....ale je tam to obcas...stane sa to raz za rok, niekedy dvakrat....a ma potom pokoj....a ja tiez, ze sa nemusim pozerat kazdy den na niekoho, kto ma vypite 😀

paloma20
11. apr 2014

Môj muž si dá pivo doma.a to mu je už po jednom zle😀 čiže po krčmách nechodí. A to som rada inak by letel ako špinavé prádlo!

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyzzy
11. apr 2014

@lllnnnkkk ....tvoj manzel je na ceste stat sa alkoholikom.Staci?....viac netreba dodat.

nicolle21
11. apr 2014

ja som vyrastala v takej rodine, kde si obaja rodicia radi vypili.. nikdy neboli ozrati pod obraz bozi, boli len tak naladovo pripiti, mne to ale ako decku liezlo straaaasne na nervy, nedalo sa s nimi rozpravat, citila som sa odstrcena (hlavne ked prisla navsteva, alebo my sme sli a ked som za nimi prisla, ze nieco, tak len pripite hahaha a netreep a tak.. to si pamatam, ze som mala tak 12 rokov, zase neodstrkovali ma od babatka).. ale, otcov brat je alkoholik cisty, nevydrzi bez alkoholu ani den, otec tiez chodil na pivecka po sichte a ked sa vratil a mal brčkavé oči (tak sme to s mamou volali), tak mi siel na nervy, co sa tym ale dosiahlo bolo, ze som alkohol uplne znenavidela.. pijem fakt len na novy rok poharik sampanskeho a 4x (teraz to uz bude 5x) do roka na narodeniny blizkych ludi, viac nie.. a vypit si pre mna znamena dat si polku piva a aj to ma uz mota..
no a nasla som si chlapa v zmysle porekadla - rovny rovneho si hlada.. pije tolko co ja, nam alkohol absolutne nechyba.. ked je doma a ma volno, tak si tak raz za tyzden urobime vinovy strik (vino a cola 50/50) a jeden pohar pijeme dvaja.. takze tolko nase pitie..
ja by som jednoducho nemohla zit s clovekom, ktory pije.. podla mna je tiez normalne nepit, takze nie, to co sa deje tebe urcite normalne nie je a mal by to zacat riesit

jahodka8
11. apr 2014

@lllnnnkkk Ved chod s ním do krčmy aj ty a dá si iba jedno a budete mať pekný večer vo dvojici. Ešte potom sa pomojkajte, to mu musíš nahradiť tie ďalšie 3 pivá. No pivo má veľa vitamínov, aj tekutiny človek potrebuje, možno mu chýba napr. vit. B, mne to chýbalo v tehotenstve, veľmi veľa vecí mi nešlo stráviť, bolesti som mala napr. z mäsa tak 2 hodiny, tak som si dala vždy pivo a úplne super to pomohlo, ešte som brala aj tabletky s vitamínmi, tak to tiež boli ťažké na žalúdok.

mamavera
11. apr 2014

@jjuulliiaa nádherné ospravedlnenie ochlastu.....potom nechápem, prečo pijú manželia žien ktoré ich kreditku nepotrebujú, lebo sú finančne nezávislé....prečo chlascú muži nešťastných žien, ktoré sa domácnosť aj muža starajú.....asi som mimo....netvrdím, že alkohol nemôže byť únik. Ale väčšinou je to únik pred zodpovednosťou a povinnosťami.

mamavera
11. apr 2014

@jahodka8 pekný večer vo dvojici - v krčme.... 😝 😝 😝 , pivo má veľa vitamínov - no už som konečne pochopila, prečo ich musia niektorí muži vyslopať aspoň päť denne.....sa nestačím čudovať, alebo možno v týchto príspevkoch je vysvetlenie na mnohé témy nešťastných žien, ktoré ich zakladajú, lebo už nevedia, ako s alkoholikom ďalej

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamavera
11. apr 2014

@jjuulliiaa jasné, alkoholik si vždy dôvod nájde....

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dejnas
11. apr 2014

@lyzzy opravím ťa... podľa opisu manžel zakladateľky už alkoholik je... to že sa neopíja do nemoty, nič na veci nemení... a je pravdepodobné, že časom bude denný príjem alkoholu zvyšovať

dejnas
11. apr 2014

@jjuulliiaa čiže za alkoholizmus druhého nesie zodpovednosť niekto iný? a žena by mala hľadať chybu v sebe?
ja rozdiel v tom, či niekto nevie bojovať alebo nechce bojovať

jjuulliiaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
11. apr 2014

@lllnnnkkk začal takto zvesela piť až po svadbe alebo popíjal ešte ako slobodný? Ak pil aj skôr, vtedy si mu to tolerovala? Prečo mu kupuješ pivá domov? Nekupuj, aj tak ho nimi doma neudržíš, chodí do krčmy aj tak.
Normálne to skutočne nie je aby človek potreboval mať oblbnuté vedomie alkoholom. Dá sa s ním porozprávať? Má nejaký problém? Je šťastný? Skús porozmýšľať kedy to začalo a čo bolo spúšťačom jeho potreby byť pripitý.

0silvia0
11. apr 2014

@dejnas alkoholizmus je choroba, alkoholik si svoju chorobu nevie alebo nechce pripustiť a má tendenciu si pitie ospravedlniť a obhajuje svoje pitie problémami. Väčšinou si alkoholik nevie poradiť sám, česť výnimkám. Väčšinou treba zásah zvonka: kritická situácia kedy sa alkoholik seba-uvedomí, pomoc od blízkych, choroba. K alkoholikovi skutočne treba pristupovať ako k chorému.

mamavera
11. apr 2014

je to úplne jasné, keď muž chlasce, je na vine žena - nechápe ho, nevytvorila doma rodinnú atmosféru, berie muža len ako zdroj príjmov....keď si nájde frajerku, zase je na vine žena- nedbá o seba, alebo o seba príliš dbá, nepotrebuje veľa sexu, alebo ho chce príliš, je málo spoločenská, alebo sa doma ani nezdržuje....nerozumiem, prečo a tu v takýchto smutných a vážnych témach čoraz viac objavujú snahy o ospravedlňovanie akýchkoľvek úletov, ktoré muži robia. Na vzťah sú predsa vždy dvaja.