Manželka sa bojí, že ju manžel opustí

sisab
16. okt 2012

Ahoj dievcata. Mam kamarata, ktoreho sused a zaroven najlepsi kamarat, sa prave rozvadza, manzelka od neho odisla s 3detmi. Moj kamarat sa ho snazi podporovat, kedze dotycny nevie, co ma robit, lebo zostal v dome sam. To by bolo vsetko ok, ale..... Po prve moj kamarat je z toho dost smutny, je zvlastne, aby rozchod kamaratov chlapa tak zlozil, akoby to bol jeho vlastny rozchod. A druha vec, o ktorej si ja osobne myslim, ze je pricinou, ze je smutny, je,ze vraj manzelka tohto mojho kamarata sa vraj obava, ze ju on tiez opusti!!! Chapete to? Lebo on tvrdi, ze nevie preco sa ta jeho manzelka tak velmi boji. Bohuzial neviem detaily, teda tusim, ze im to doma asi neklape tak, ako on tvrdi...Mavate obavy, ze vas manzel opusti? Teda vo funkcnom vztahu?

biancarv
16. okt 2012

ahoj, ty kokso kým som to pochopila, tak som si to musela dvakrát prečítať 😅 , ale k veci, tá manželka tvojho kamoša musí mať obavy kvôli niečomu a nie len tak pre nič za nič...hmm ja napríklad nemám obavy , že by ma manžel opustil a ani on nemá obavy, veď máme funkčný vzťah, tam musia byť nejaké problémy, o ktorých možno nevieš.

lucka1987
16. okt 2012

@sisab nie obavy nemam, ze ma opusti.. Bez vetra sa ani len listok nepohne.. No netvrdim, ze sa to v buducnosti stat nemoze... To clovek nikdy nevie, co pre neho osud nachysta.. a tak si treba uzivat pritomnost a robit vsetko pre to, aby bol vztah zdravy a funkcny a nie mysliet nad sprostostami 😉

sisab
autor
16. okt 2012

@biancarv no aj som si potom uvedomila, ake je to chaoticke, ako som to napisala. Ale zda sa ze si pochopila 🙂 no proste, ked sa ti kamosi rozidu, tak si smutna, ale nie "na prasky". Tiez som mala ten dojem, ze preboha, co ta zena riesi. TIez mam manzela a nemavam obavy, ze by ma opustil a urcite nie na zaklade toho, ze sa nasi kamarati rozisli... 😕 cele divne.. vdaka za reakciu 😉

mojka2310
16. okt 2012

neviem či som sa bala, že ma manžel opusti, riešila som jeho neveru ale s určitosťou som vedela že ho lubim on sa rozhodol pre nás. Coho sa bojím je , že nie som si stale ista, že je to koniec trápenia a že tým budem musieť znova prechádzať. Takže radšej nech opustí ako ma má tahať za nos. Rany si ošetríš a musíš žiť dalej, ale takto je to o žití v neistote.

jabadaba
16. okt 2012

a co snad ti dvaja spolu nieco pecu, ked tvoj kamos je na nervy z odchodu susedovic manzelky a jeho vlastna manzelka sa trasie, ze bude opustena? Divne. Nepoznam kamosov, ktorych by vykolajil krach cudzieho manzelstva, pokial by v tom nemali prstiky... Na nervy moze byt teda ten tvoj kamo z nejakeho pokutneho dovodiku a teraz je vyjukany, ze to susedova zena dotiahla do konca. A manzelka tvojho kamosa zas asi siestym zmyslom cosi sipi....no to je uz pripad na detektiva Orieska. 😀

lentilka29
16. okt 2012

jeminky,citam to v taku neskoru hodinu a nedaj boze pochopit ten chaos///ozvem sa zajtrasnad tomu porozumiem viac,som z toho jelen.

bets
17. okt 2012

moj manzel tiez preziva rozchod dlhorocneho vztahu, snazi sa pomoct, vypocut, je z toho smutny. ale na nas vztah to nema negativny vplyv. skor prave naopak, vela sa rozpravame o vztahovych veciach, o tom ake je dolezite mat pekny vztah. praveze taketo necakane rozchody alebo problemy vo vztahoch mojho muza viac povzbudzuju, aby na nasom vztahu viac pracoval, uvedomuje si, ake mame stastie, ze mame jeden druheho. nas prave taketo veci posilnuju, aj ked to s kamaratmi prezivame. ovela viac teraz ako v minulosti mi hovori, aky je rad, ze ma ma, ze ma velmi potrebuje.

vadimka
17. okt 2012

@bets no ja som pochopila len posledne 2 vety resp. otazky 😝
to je take tazke si po sebe precitat??? a nasledne opravit???? 😉
...no ale k otazke...

nie,nebojim sa...

bets
17. okt 2012

@vadimka
ja to chapem tak, ze kamarat preziva rozchod ineho paru a jeho manzelka sa tiez boji, ze sa aj oni rozidu.
podla mna to znamena len to, ze nieco je v poriadku aj v tom ich vztahu, lebo normalne sa ine vztahy nerozchadzaju len preto, ze to vidia u kamaratov, susedov, kolegov...

jabadaba
17. okt 2012

@vadimka nie je to nic zlozite - muz prilis preziva rozpad manzelstva svojho kamarata, zhodou okolnosti suseda. A manzelka toho prezivajuceho muza ma z nejakeho dovodu strach, ze bude opustena. Zakladatelka sa pytala ci je normalne, aby niekto tak velmi prezival nieci rozchod, najma muz a ci sa aj my bojime toho, ze nas muzi opustia, napriek funkcnemu vztahu.

Da sa to pochopit v pohode. A aj v suvislostiach. 😀

jabadaba
17. okt 2012

@bets presne tak, nieco nebude s kostolnym poriadkom v manzelstve toho precitliveneho pana a jeho ustrachanej manzelky.

henriettta
17. okt 2012

moze sa stat, ze muz opusti, aj pri zdani celkom dobreho manzelstva. moze to byt kriza stredneho veku, neochota postavit sa problemom celom, alebo nieco ine, o ktorom ta zena ani nemusi tusit. muz nechce o tom hovorit a je to pre neho uzavreta vec a odchadza.

sisab
autor
17. okt 2012

@jabadaba tebe sa nabuduce ozvem najprv, aby si prelozila moje chaoticke myslienky, uplne dokonale logicky si to zhrnula 😵 takze predsa len v tom akoze fungujucom vztahu mojho kamarata, nieco nebude ok...hm 🙄

jabadaba
17. okt 2012

@sisab 😀 dobre. Budem tvoja oficialna tlmocnicka. 🙂