Môj manžel je puntičkár

mystery1
14. nov 2012

som naozaj niekedy zufaza z manžela...mam 2deti 6a1ročne...poriadok u nas bol vzdy, ale niekeddy mam pocit že to ide do extremu,alebo ma opravte ja som z toho už na nervy 😕 🙄 ...manžel mi vždy pomahal,ale teraz ma inu pracu a akosi sa mu nechce nevladze a radšej pomaha všetkym surodencom a známim ako doma.uloil nove plavajuce podlahy a ked je na nich smietko alebo fliečik začne na nas vrieskat že si nič nevazime a že či si za rok kupime novu a podobne...mala chodi štvornožky sem tam spravy capku rukou ale aj ked prejdete ponožkou je to vidiet a ja proste nebudem 5x za den umyvat alebo stvornozky všetky podlahy leštit prontom,alebo suchou handrickou tu podlahy hladkat aby sa nanapučali spoje-čo si myslim že je trochu pritiahnute za vlasy...ja pozametam niekedy umyjem a niekedy už za hodinu to nie je ani vidiet a vycita mi že nič nerobim tam je špinky tam je flak a že on nevladze prist z prace a upratovat...ale za to v noci ked je v posteli milion veci a ja po nom upratujem rano hodinu omrvinky spinave taniere nože lyžičky postel rifle ponožky monterky mikiny centy zuapalovače to nič nerobim. Mne je to luto koli detom neviem ako to beru ja si v živote nepamatam že by na mna niekto vriekal že tam som urobila kvapku a teraz koniec sveta...sme z toho v nejakom krči...niekedy to beriem normalne ale napr dnes...už mam toho plne zuby ako je to u vas?

tinka274
14. nov 2012

no ja si myslim že to tvoj manžel naozaj prehana . sama viem že pri detoch sa proste ten poriadok ustažit neda , držkaj sa a vela sil prajem 🙂

mystery1
autor
14. nov 2012

@tinka274 no ale on si zo neda povedat

bodka13
14. nov 2012

@mystery1 neviem kedy upratuješ=umývaš podlahy ty,ale pri malých deťoch som to robila väčšinou večer alebo cez ich poobedňajší spánok ...v priebehu dňa som zmietla len nejaké extrémne množstvo omrviniek a utrela iba niečo rozliate...ale umývala som 1xdenne ....však sterilne mať nemusíte,a kde sa celý deň pohybujú deti to aj musí byť vidno 😉 ...tvoj muž by si mal uvedomiť,že " byt má slúžiť vám ,nie vy jemu ! " ...tie jeho poznámky sa snaž ignorovať a veľmi si ich nepripúšťaj a dôrazne mu vysvetli,aby nekričal po deťoch -musia niečo robiť,tak je jasné že sa robí aj neporiadok 😉 ...držím palce 🙂

majka35
14. nov 2012

puntičkár by určite nezniesol omrvinky, špinavé taniere, lyžičky, ponožky..... 😵

podľa mňa je iba samoľúby a vyžaduje, aby ste predtým, čo urobil ON mali všetci velikánsky rešpekt a uctievali si ho ... verím, že toho máš plné zuby ... alebo sa porozprávať, alebo mu jednoducho prestať upratovať ten jeho bordel

linddi
14. nov 2012

podľa mňa je logickejšie, že je na zemi omrvinka a capka ako v posteli bordel 😕 ak som to teda správne pochopila, tak on v posteli je? no to by som zasa ja nezniesla 😠
Môj mm je pravý opak a to zasa nezvládam ja... ešte mi nakvartíroval do domu aj psa 😀 a nemusím písať, aké on robí packy po podlahe 😀 😀 😀

bodka13
14. nov 2012

@majka35 vidíš to ma nenapadlo 😉 ...takže @mystery1 upratuj všetko ostatné,okrem jeho bordelu 😉

rora
14. nov 2012

vycita ti ze nic nerobis?? u nas to bolo tiez tak. tak som mu dala dovod aby mi to vycital opravnene. potom sa zbadal ze je medzi tym velky rozdiel, ked mi to vycital predtym a potom,ked tam uz bol skutocne bordel a spina. Lebo chlap vidi bordel v par rozhadzanych hrackach, trom kvapkam z caju na podlahe, a par povyvlekanych ponoziek zo suflika... Takze ked po tom co som skutocne prestala upratovat kedze ma z toho obvinoval ze nic nerobim, bol taky bordel ze nebolo kam stupit, podlaha bola neskutocne zakvácana a lepkava, trsy prachovych chumacov sa po podlahe vyrili pri najmensom vanku, v kuchyni nebol jeden cisty tanier alebo lyzicka, v kupelni smrdel kopcom preplneny kos spinaveho pradla, som sa ho spytala ci vidi rozdiel.... bol ticho. Neviem ci to pochopil, ale na nejaky cas drzal hubu a viac do mna nerypal. Ked to teraz obcas na mna skusa odpoviem mu - ak ti nieco vadi, mas dve zdrave ruky, naprav to sam,predsa nie si neschopak!!

mystery1
autor
14. nov 2012

@bodka13 to by som zaz ja nezvladla ja nenavidim rozhadzave veci kade tade...aj mne ide na nervi ze je v posteli a nenavidim to ale podkial som mu ja robila jest o pol noci bolo ok teraz ked mame malu 2.dieta tak som to stopla lebo ju kojim dost casto a chcem sa vyspat...citim sa zle fakt že nemam naleštene kachlicky ako by si to predstavoval a sem tam chcem ist aj sem albo robit aj nieco co chce,m ja nie len upratovat zvlast ked to nema ziadny efekt lebo za pol hodinu je to rovnake

mystery1
autor
14. nov 2012

@rora :D inak on mi zaz pomahal ale povedal ze uz ma toho plne zuby a už nie a hotovo kedy sa mam vyspat ho ale vobec netrapi aj ten nas denny rezim je nabity len teraz som ľtyzdne doma...

bodka13
14. nov 2012

@mystery1 no ale pokiaľ nebude robiť domáce práce spoločne,alebo si ich aspoň deliť tak kým budú deti malé to tip-top nikdy nebude 😉 .....tiež som nestíhala keď boli chalani malí,ale manžel priložil ruku k dielu a on mal našťastie poznámku "no bože,tak si to nestihla...stalo sa niečo?" 😉

hradnapani
14. nov 2012

@mystery1 z toho, co pises, mi vobec nepride ako puntickar. Skor si myslim, ze sa on citi nedoceneny. Zrejme povazuje polozenie podlahy za megadielo hodne nehynuceho obdivu. Chlapi velmi potrebuju hladkat svoje ego, hlavne ked nieco raz za sto rokov nieco urobia vlastnymi rukami...
Neviem, ako si s tym poradit... mozno sa nejako prekonat a skusit to nejakymi lichotkami, ako vam skraslil domov a tak. ale aj mu vysvetlit, ze kvoli tomu teraz nebudete sediet prikovani na sedacke a podobne. (Aj ked ste mu urcite uz dali najavo, ze sa vam to paci, ale asi mu to nestacilo, alebo co...). A casom by ho to mohlo prejst.

mystery1
autor
14. nov 2012

@hradnapani on toho spravil dost vlastne stale nieco robieval kedze byvam na dome aj vonku bolo dost roboty a tak to byvalo ze vonku robi on a ja vnutri...ale nikdy nebolo nic dobre a on uprtal lepsie rychlejsie....zly pocit...ozaj zly, rovnako aj nabytok...skrinky su teraz nekvalitnejsie ako v minulosti a rozpadaju sa zasuvky ale to je moje chyba lebo tam toho vela natrepem....

luciferkax
14. nov 2012

Vieš čo moja? Pošli tvojho manžela k nám na prázdniny, stačí na jeden, dva dni.. U nás by asi zošalel. Odtlačky od rúk máme všade, nielen po podlahe, niekde aj čokoládové na stene 😀 upratané máme raz za týžden, aj to len na hodinu :D :D
Teda, niežeby sme boli nejakí bordelári, ale zas, odmieram robiť otroka. pir dvoch malých deťoch sa ozaj nedá mať furt poriadok. Dvakrát týždenne povysávam, v prípade nehody (piesok krupica múka na koberci) aj skôr, tak isto aj podlahy raz dvakrát týždenne... počas dna len u myjem riad, ked idú deti spať, hračky odkladajú zvyšok im odložím ja, porovnám deky, dám na miesto nábytok 😀 😀 a ležím

sisaha
14. nov 2012

@mystery1 no, ty nie si jeho upratovacka, ani sluzka a ked chce mat dokonaly poriadok, nech si tu upratovacku zaplati...Ale ja by som mu nastavila zrkadlo...Ak by som nasla bordel v jeho veciach, spustila by som taky krik na neho, ci si mysli, ze si jeho matka, ktora mu upratovala za zadkom kazdy den....a v neposlednom rade by som mu nechala deti s vycistenym bytom na jeden cely den a s poznamkou, ze taky isty poriadok ocakavas aj po prichode domov a nech ti ukaze ako to zvladne. Po prichode si nasadit bielu rukavicu a kontrolovat byt...

bodka13
14. nov 2012

@mystery1 upratoval tiež s dvomi deťmi 😕 ...pritom jedno dojčil ,navaril, ožehlil,vyvešal prádlo a deti "vyvenčil" ?

sendy182
14. nov 2012

@mystery1 aj môjmu niekedy preskakuje.............nečitala som celú diskusiu............lenže ja sa nedám...........aj ja mám rada poriadok,čistotu,zaopatrené deti sú mi prvoradé,navarené,.............a keď s niečim nie je spokojný môžem mu len argumentovať tým že aj ja môžem spať dlho do 10 rána ako jeho sestra a neporiadna ako jeho i sestra , byť v pyžame neučesaná,neumytá do 11 hodiny a jeho mama je na tom podobne..............tak potom čuší 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hradnapani
14. nov 2012

@mystery1 tak to je ozaj zle, to aj ked sa pretrhnes, tak nic nebude dobre. To nie je puntickar, to je nespokojny frflos a s takymi je zivot tazky. Ale asi potom tak ako navrhovala jedna kocka vyssie, proste neupratovat, aby videl, ake to je, ked sa neupratuje. ciastocne som to raz urobila aj ja doma, lebo som nic nestihala a moj muz si uvedomil, ze az vtedy je doma neskutocny bordel. A to mam celkom rada poriadok, ale vtedy som sa zatala a po dvoch dnoch to vyzeralo ako v tanku. (Ale muz mi nikdy nevycital, ze nic nerobim, proste to bolo vtedy naozaj o nestihani casovom).
Skus sa prekonat, aj ked nemas rada neporiadok, ale chvilu naozaj zastrajkovat, mozno sa spamata.
A mas pravdu, dnesny nabytok urcite neposluzi 30 rokov a viac, su to sunky na par rocne pouzitie, tak ako vsetko.
A ty si hlavne nic nevycitaj, nedaj sa vmanipulovat do takehoto hlupeho pocitu.

mystery1
autor
14. nov 2012

@sendy182 :DD jeho sestry su velmi podobne s tym poriadkom na psychiatriu ...ani smietko okna umyvaju kazdy den

mystery1
autor
14. nov 2012

@bodka13 mam pocit ze sa zmenil pri detoch nema uz trpezlivost ani pol hodku sediet nie ste nieco robit asi starne :D

eaka
14. nov 2012

to nie je puntičkár, ale tyran..

mystery1
autor
14. nov 2012

@luciferkax pobavila si ma :D to si myslim že je zdravy pristup

bodka13
14. nov 2012

@mystery1 ani sedieť ani robiť 😕 ...strašné s takým chlapom 😠 ...tak nech zoberie deti von a ty poupratuješ 😉

renab
14. nov 2012

@mystery1 povedz mu, že podlaha sa častým umývaním ničí, takže ju vlastne šetríš. inak nemám slov. ak sa mu nepáči, ako to robíš ty, nech sa predvedie on. 😒

mystery1
autor
14. nov 2012

@renab ved umyvat sa nemoze:D to musi byt uplne sucha svedska utierka na ktorej su 3kvapky vody pokial nenasporim na ten twister mop :D ked umyvam skoo ysuchym mopom tak by si vlasy trhal ze je mokry

mystery1
autor
14. nov 2012

@bodka13 nechapem co sa to s nim stalo...on si robi vonku sam na deti dako straca nervy...asi je na nas toho vela alebo co inak on nie je zly ale...ide mi to na nervi

hajajanka
14. nov 2012

Tak ja by som si na cely den urobila volno, vypadla by som na vylet alebo na nakupy a nechala by som ho sameho doma s detmi. Nech si to tam vygruntuje podla seba 🙂
A naco upratujes ty po nom? Ved to nechaj pohodene na zemi a je to. Keby bol taky puntickar, urcite by nemal v posteli omrvinky alebo na zemi ponozky. To mi pripada ako cista buzeracia. A ty si nenechaj kydat na hlavu a pekne-krasne mu to povedz. Aj ked mu to budes opakovat kazdy den, ako je to pre teba tazke, narocne, ako je to od neho nepekne.
Boze, dakujem Ti za mojho muza - pomoze, uprace, postara sa (a ja zase zdvihnem tie ponozky a odnesiem do pradelneho kosa 🙂 ).
Ja by som mozno pochopila muza, ktory by sa stazoval na uplny neporiadok, na totalny bordel, ked sa zene nechce upratat vobec nic a spina sa ti lepi na paty. Ale toto? Ja si cez den upracem, lebo nechcem zit v neporiadku, ale ked nestihem, tak sa nic nestane 🙂

renab
14. nov 2012

@mystery1 tak potom v rámci šetrenia jeho vlasov, nech to robí on. jednoducho by som mu povedala, že keď sa mu nepáči, má tiež ruky.

cenculinka
14. nov 2012

@mystery1 ja ti pomozem, posli ho tak na tyzden ku mne 😀 byvam s mm v rodinnom dome, upratovanie mi trva tak pol dna a kedze ja nemienim byt otrokom mojho domu, tak upratujem tak raz za dva tyzdne 😀 myslim, ze by sa s laskou vratil naspat do domacnosti, kde je podlaha umyta LEN raz za den 😀

mystery1
autor
14. nov 2012

@renab ved on to aj robil a povedal ze nie je debil aby prisiel z prace a doma upratoval

hajajanka
14. nov 2012

@mystery1 A co robi, ked dojde z prace? Povedz mu, ze ked nechce byt debil, tak nech ti pomoze 😉