Muž platí všetko v dome svojim rodičom

3michaela23
22. mar 2021

Dobry den,poznate pripad,kedy muz plati vsetjo v dome rodicom a az potom svojej zene s dietatom,ti su zas inde?

adkala
22. mar 2021

Ale áno. A musím povedať, že sa to postupne otočilo.

pribinak
22. mar 2021

@3michaela23 áno poznám. Viedlo to k rozpadu vzťahu. Tu sa nedá spoľahnúť ani na nejakú dohodu ak rodičia manipulujú a citovo vydierajú

nafka0483
22. mar 2021

@3michaela23 Ak si spravne pamatam tvoj nick, tak:
- muz (nepamatam ci uz ste manzelia) postavil dom na vychode, dokonca tam ma 2 domy a byva s rodicmi
- ty si suhlasila, ze tam budete byvat spolu
- pocas tehotenstva si otocila, zmenila nazor, ze ty tam vlastne ist byvat nechces, ebo chces pomoc s novordencom od svojich rodicov
- ostala si u svojich rodicov a muz ostal u svojich, ona vela pracuje, cize ste na seba mali minimum casu, kedze on ma cez vikendy fusky aj na vychode
- neviem ako dlho ste takto fungovali a neskor si sa predsalen prestahovala za nim, ale byvali ste spolu so svokrou (neviem preco ked ma 2 domy), pretoze vraj vam to inak financne nevychadza
- ty si voci svokre odmerana, nedavas jej maleho, tvaris sa akoby neexistovala, cize mate zly vztah, zato manzel je mamickin maznacik a asi nemaju uplne prestrihnutu pupocnu snuru, vzdy da radsej na mamu ako na teba

Takze v tejto situacii ma ani neprekvapuje, ze muz plati najprv naklady u rodicov...

tncka
22. mar 2021

@3michaela23 my to mame z opacnej strany a nikomu to nevadi. Ja platim vsetko rodicom ,stoji ma to nemale prachy kazdy mesiac,ale su to moji rodicia,vraciam co mi dali oni preto lebo mozem a robim to preto ze chcem a nie preto ze by to nebodaj vyzadovali,to by si v zivote nedovolili. Beru to ako pomoc a ja som rada a tesi ma ze im mozem pomoct k tym ubohym dochodkom. Studovala som roky,platili mi vsetko,otec dokonca do zahranicia musel odist aby stihali,vtedy to nebolo take bezne ako teraz ze vezmem sa a idem. Obdivujem ich za to ako sa dokazali o nas deti postarat a ja mozem,tak im to vraciam naspat. A keby mi to chcel niekto vykrikovat,nech sa paci. Ale nema nikto dovod. Lebo to,ze podporujem rodicov nijak neovplyvni chod nasej domacnosti,takze vsetci su spokojni☝️

jallka11
22. mar 2021

@3michaela23 pokial su rodica v zlej financnej situacii, tak je to normalne. ved ho vychovali a dali mu aj posledne, je uplne normalne, ze sa o nich chce postarat. Ty by si sa nestarala?

sense
22. mar 2021

Neviem ake mate vztahy ale ak potom neostava pre rodinu, treba ziadat o vyzivne....

casavina
22. mar 2021

Netuším čo a ako je u vás...ale tak ako už bolo písané vyššie...on iba vráti požičané...
Rada by som si prečítala túto diskusiu o 30 rokov keď tvoj syn bude mať rodinu a bude pomáhať tebe...či vtedy to už bude v pohode a "tá zlá" bude potom nevesta hej?

hopsadobrandejsa
22. mar 2021

@tncka Mam to presne takisto. Komu sa nepaci, to je jeho problem.

S vlastnymi peniazmi mozem narabat ako ja uvazim za vhodne.

makova333
22. mar 2021

Autorka: nepoznam taky pripad a nepoznam ani pripad, ze zena s detmi zije inde a muz inde (ak teda nehovorime o rozvedenych alebo takych ked je jeden pracovne mimo bydliska tyzdnovky, zahranicie...)
@tncka vy nie ste manzelia?

domcci72
22. mar 2021

@3michaela23 moj muz tiez plati niektore ucty rodicom, su na dochodku a hoci pracovali cely zivot, nemaju vysoke dochodky. a ked chce aby zili slusne a mali svoj zivotny stardard, tak im co to zaplati. ja som s tym ok a suhlasim s tym

vroni
22. mar 2021

Toto je dvojsecne. Jasne, ze je v poriadku pomáhať rodičom. Na druhej strane nie na úkor vlastnej rodiny. Takže priniesť nákup, zaplatiť elektrinu ci opravu strechy, ok, ak na to mam, pomôžem. Ale zaplatiť svokre osemnásty Wellness, keď dieťa chodí v roztrhanych teplákoch za ok nepovazujem

tncka
22. mar 2021
matkahelka
22. mar 2021

@3michaela23 moji svokrovci maju 3 synov, kazdy ma svoju rodinu a zije mimo a vsetci traja sa skladaju rodicom na ucty. podotykam, ze svokrovci nemaju male dochodky, svokor donedavna este s mojim muzom podnikal. ale ako bolo vyssie spomenute, za mlada si svokrovci odtrhali od ust, uskromnovali sa, pretoze traja synovia chodili na VŠ a penazi nazvys nebolo. teraz su vsetci traja za vodou, velmi nadstandardne zarabajuci, tak to beru ako psiu povinnost vratit rodicom aspon cast z toho, co do nich investovali. vsetky ucty rodicom platia a svokrovci tym padom velku cast dochodkov usetria a mozu si dopriat aj vylety, aj dovolenku v lete pri mori. ja na tom nevidim absolutne nic zle. a to este dodavam, ze co sa nasej rodiny tyka, prispievali sme svokrovcom uz v case, kedy manzel nezarabal ani zdaleka nadstandardne, ale jednoducho som respektovala rozhodnutie ich troch ako bratov dopriat rodicom slusnu starobu.

3michaela23
autor
22. mar 2021

@matkahelka ano,ale je rozdiel ked po osamostatneni sa ziju nadstandardne,ako ked nema zena s deckom kde byvat

3michaela23
autor
22. mar 2021

@vroni no my sme boli vyhnani svokrou ku nasim a to este iba ja s dietatom ae on ze jej vsetko ce platit lebo,ze sa tak dohodli kedysi,ze ju dochova,pricom vladze lepse nez ja,a zarobi si mzdu a este aj dochodok ma

3michaela23
autor
22. mar 2021

@makova333 nie sme,boli sme svokrou pohnani prec ist ,este si to nechcu ani pripustit zevraj ja som tam nechcela byt...a moj ze to tam bude platit jej,ze sa zaviazal ju dochovat ...pricom vladze lepse nez ja a prijmy ma vyssie ..cisto nas chce rozdelit

3michaela23
autor
22. mar 2021

@domcci72 ok,ak mate ako mladi kde byvat mate svoje ..a su peniaze nazvys a jeho rodicia ich nemaju ok..ae ..ak to je asi mamickar tak to je ina kapitola

nafka0483
22. mar 2021

@3michaela23 Takze ty tvrdis, ze ta svokra vyhnala, ale ona tvrdi, ze ty si tam nechcela byvat?
A co ten druhy dom, ktory muz vlastni? Preco nemozete byvat v tom dome?

brona235
22. mar 2021

Je jedno kto ma kolko domov. Pokial muzovi nevadi, ze byvas inde s jeho dietatom a radsej sa stara o mamu, poslala by som ho do riti... Ocividne mu zalezi viac na mame ako na tebe a svojom decku... Je to somar... Moj nazor... 🤔

casavina
22. mar 2021

Čítam a z toho čo píšeš mi vychádza že nie je problém, že on financuje rodičov ale že nie ste spolu...a na to si treba sadnúť a komunikovať...inak sa nič nevyrieši...

luccija
22. mar 2021

@3michaela23 nedáva Ti mesačne peniaze pre teba a dieta?to, že si ty odišla či Ta vyhodila...tak mal ist s tebou, alebo si mala ísť do druhého domu či ako to máte?Načo taký vzťah, že nie ste spolu, ak by chcel nič by ho nerozdelilo od Vás.
Veľa detí podporuje rodičov.Kedze ju chce dochovat a nepohne sa od nej je rozhodnuté nie?

nafka0483
22. mar 2021

@brona235 Asi si necitala ostatne autorkine temy, lebo to vyzera ze somar nebude len muz... bohuzial :-/

makova333
22. mar 2021

@3michaela23 problem nie je tvoja svokra, ale tvoj muz a vas vztah.
@tncka no mne by vadilo, ze muz plati rodicim vsetko (nevadilo by mi prispievat, to aj robi, ak treba, napriklad kupil lieky a zdravotne pomocky mame, spravil niekolko velkych nakupov, vzal si dovolenku a staral sa o nu po prepusteni z nemocky atd., toto je ok), lebo mame bsm, ale ak tvojmu muzovi nevadi, je to ok.

sense
22. mar 2021

@3michaela23 a na co ti je taký chlap on sa rozhodol a život bez vás mu vyhovuje, takže pekne krásne žiadaj o výživné na dieťa, a ak je to male dieťa tak kľudne aj na seba... To môžeš žiadať aj keď ste manželia...

tncka
22. mar 2021

@makova333 nevadi a nemoze,vidi sam ze nam nic nechyba aj napriek tomu ze podporujeme rodicov. A takisto aj jeho mamu nie len mojich

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3michaela23
autor
22. mar 2021

@nafka0483 je stary,neobyvatelny

3michaela23
autor
22. mar 2021

@nafka0483 naci narazas?

nafka0483
22. mar 2021

@3michaela23 Nerozumiem, cim na co narazam?

3michaela23
autor
22. mar 2021

@nafka0483 no v prispevku si pisala tu ,ze z viacerych tem vidno,ze chyba nie je len na nom