Narcista, rozchod a dieťa

julischkaaa
6. aug 2023

Ahojte, mal tu niekto za partnera narcistu/manipulatora, ktory nebol taky ocividny od zaciatku, prepuklo to ked sa narodil maly. Momentalne ma 3r a ja som sa rozhodla od neho odist. Podviedol ma a nevedela som sa cez to preniest. Sme v zahranici, cim sa situacia komplikuje. Idem si najst byvanie ale v podst ma drzi v hrsti malym, ze mi ho neda, kebyze aj to tu sama nedavam, tak ma s nim na Svk nepusti. Ze si ho mam drzat v dobrom aby mi pomohol. Nas spolocny byt, ze mozno nepreda ale vyplati ma z toho bez zisku, ked uz rozbijam rodinu a odchadzam od maleho! Normalne ma to dostava do kolien, lebo mi robi pocit viny za nieco, za co nemozem… stretol sa tu niekto s tym?

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@syslik81 omylom

rebrambora
6. aug 2023

Kde v zahranici si?

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@rebrambora Skandinavia

kikushaa
6. aug 2023

@julischkaaa Manzel je slovak ci skandinavec?

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@kikushaa Slovak a niesme manzelia

syslik81
6. aug 2023

ak aj dieta ma len sk pas tak tam by si suhlas nemusela potrebovat .. obrat sa na sk ambasadu pre istotu o radi .. neviem vsak ake podmienky ma krajina

kikushaa
6. aug 2023

@julischkaaa to je ten lepsi pripad 🤗 nevidim uplne do toho, zila som v norsku ale tam sa nesrali a prisudili dieta pokojne aj otcovi a ked bolo zmiesane mamzelstvo a muz nor, tak to bol uplne na koni, velka pardubicka 😣🤮

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@kikushaa no a my sme v No a toto je to, ze tu im je to sumak a preto sa mi to moc cez oficialne kancelarie riesit nechce, lebo je dost mozne, ze by ho prisudili aj otcovi, kedze tu sa strasne fici na rovnopravnosti 🥺

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@syslik81 no on zobral pas zo skrinky a niekde ho schoval, lebo sa bal, ze by som s malym usla. Lenze ja to urobit nemozem, pretoze sme tu zaregistrovani a bolo by to brane ako unos. Cize som tu v podst teraz taky vazen vlastneho byvaleho partnera, ked sa rozhodnem, ze by som chcela ist na Svk.

syslik81
6. aug 2023

@julischkaaa odist mozes aj na jednorazovy cestovny doklad a ten da ambasada hned.. kazdopadne aspon im napis ake mas moznosti .. ja som v uk a pokial dieta nema uk otca a uk pas moze si otec aj piskat ale dietatom ist mozem .. ale jakmile ma uk pas je anglican a spada pod anglicke pravo-to mam priamo od rodinneho pravnika

kikushaa
6. aug 2023

@julischkaaa a si zabezpecena? Praca, dobry prijem ak ano, nebala by som sa obratit na tie urady a drzim palce. mozno niekto kto tam zije dlhsie lepsie poradi, mozno skus aj tu v nejakej skandi skupine

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@syslik81 popytam sa ako to je pravnikov, lebo uz ma to zacina vytacat toto vyhrazanie sa a stavanie ma do pozicie zlej mamy co opusta svoje dieta a nicitelky rodiny

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@kikushaa dokazem sama fungovat v pohode aj tu v No, len si prave hladam byvanie, kedze v spolocnom byte ma to dostava do stavov uzkosti.. a tu sa veci daju riesit az ked su dve adresy oficialne. Ja pevne verim, ze nejake riesenie existuje, lebo ved nemoze predsa niekto niekoho drzat na silu na mieste len kvoli tomu, ze maju spolocne dieta. .. a dakujem ☺️

dadis
6. aug 2023

@julischkaaa Bez dietata nechod. Mas sk obciansky? porad sa s SK pravnikom potajme, ake mas moznosti. Len si straz sukromie, pomen hesla, pozor na odpocuvanie, citanie sprav, mailov a pod. Bude to velmi velky boj, ale nedaj sa zastrasit a nedaj sa vyprovokovat. Bude sa ta snazit vyprokovokovat, rovit z teba psychopata, psychicku choru, nesvhopnu matku. Ak mas niekoho na SK, spoj sas nim nech ti pomoze

bluemoon24
6. aug 2023

Autorka, mas velmi tezkou situaci, velmi me to mrzi.
Ale fuu, ty ostatni komentare. To jako vazne? Potaji resit unos, ano unos ditete do jine zeme? Kdyby byl autor otec ditete, poradily by jste to stejne? Odvest dite na sk a matka at se treba zblazni?

bluka2
6. aug 2023

Škandinávia? Tak to najhoršie možné miesto. Budete mať striedavku, za hranice sa bez jeho súhlasu nedostaneš, to je všetko.

dadis
6. aug 2023

@bluemoon24 Ja som radila potajme volat pravnikovi kvoli rozvodu s clovekom s narcistickymi crtami alebo poruchou, nie kvoli unosu, ale zistit, ake ma moznosti a sk obciansky kvoli tomu, ze niektore ukony moze robit elektronicky.

bluka2
6. aug 2023

@bluemoon24 aj keby to skúsila by dieta rýchlo vrátili do nórska podľa haagskeho dohovoru. Každý právnik jej povie to iste

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@bluemoon24 ono o to ide, ze nemam chut robit nic jemu za chrbtom, on nie je zly tatino a o maleho sa stara, problem je, ze on ma tu v podst drzi v pasci, ze ak aj budem chciet odist, lebo mi to tu nebude vychadzat a nebudem spokojna, tak mam smolu ale maleho mi neda..

dadis
6. aug 2023

@bluka2 Myslim si, ze ta striedava je este dobra moznost, vela narcistov sa snazi zenu od dietata odstrihnut :(

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@dadis on striedavku chce ale tym stylom, ze maly by mal akoze adresu vyhradne unho a keby aj ho chce vidiet v dnoch, ked ho mam ja, tak proste pride. Lebo ze ked ja viem zit s tym, ze dieta polroka z roka neuvidim, tak som otrasna mater ale ved to sa dalo cakat, ked rozbijam rodinu 😩

dadis
6. aug 2023

@julischkaaa Skus nereagovat na taketo jeho vyroky. Striedava sa riadi pravidlami, rovnako aj v No. Nedaj sa zastrasit, najdi si byvanie a dohodnite sa na pravidlach striedania. Ak budes musiet z No odist, tak potom doriesis. Narcisti casto vyuzivaju dieta len ako nastroj na ublizovanie. Nedaj najavo ziadne emocie, striedava je dobra. Ak on casom zisti, ze boj o dieta ta nezaujima, ze ta tym nenici, tak ho to prestane bavit, mozno casom aj o striedavu strati zaujem.. vyborna strategia https://pomoctyranym.sk/siva-skala/

bluka2
6. aug 2023

@dadis hej, ale v Škandinávii v 99,9% vždy rozhodnú o striedavke. Takže aj keby ju chcel odstrihnúť, ma smolu. Odstrihnutia od dietata sa autorka nemusí báť. Taký problém môže mať len ak ona z nórska odíde.

julischkaaa
autor
6. aug 2023

@dadis lebo u nas to je tak, ze preco by som mala opustat nas byt, ked si tu striedame klucky a ze tym len malemu uskodim, ked si ho budeme odovzdavat a bude z toho mesiac plakat minimalne atd.. tak mam z toho potom samozrejme obavy, aky to bude mat nanho krpceka dopad.
To

dadis
7. aug 2023

@bluka2 Nevies, coho su niektori schopni.
@julischkaaa nepoznam norsko. u nas na ak pri 3r detoch malokedy je od zaciatku 50:50.. dieta si musi na situaciu zvyknut..a v 3 rokoch to myslim zvyknu u nas nastavovat na 3 dni v tyzdni..resp..po 2 dnoch striedania..a postupne sa prechadza na rovnocenny model..pozistuj u vas. Ale nie je pravda, ze musite ostat v jednom byte, lebo dieta bude plakat. Pokojne si hladaj nieco, vyzera, ze on si hladat nic nechce..keby chcel dobro pre syna, byvanie si zsobsrara on, len evudentne priatelka ma kde byvat a ma kam chodit na prietrty, len dieta k nej nechce vodit. Casom ich asi zoznami, len teraz si nieje isty. Chces ozsj odist? Jemu casom frajerka "nedovoli" chodit prespavat k byvalej partnerke.

bluka2
7. aug 2023

@dadis tak musíš trochu spoznať Škandináviu. Tam určite nebudú diskriminovať otca tým, že si dieta musí na situáciu zvyknúť. Žila som v jednej z tých krajín
Schopní môžu byt hocičoho, tam by ich úrady usmernili. To nie je ako na slovenských sudoch, ze tam niekoho podplatis alebo ze pojednávanie bude v roku 2026 - tam to v tomto zmysle funguje

hladamematku
7. aug 2023

@julischkaaa mozem sa spytat diagnoza narcista mu bola urcena odbornikom?

julischkaaa
autor
7. aug 2023

@dadis on bol neverny este na Svk a ja som sa to snazila odpustit.. ale neslo to proste, furt to vo mne hlodalo a este sa k tomu pridali ine veci. Potrebovala som sa mentalne dat dokopy aby som sa k tomuto odhodlala po 10r…lebo zostavat len kvoli maleho ma uz fakt nicilo, kedze ten zivot moze vyzerat aj inak. On mi to cele dava za vinu a preto ma nuti sa odstahovat, pretoze tvrdi, ze Ja rozbijam rodinu a ja opustam syna. Tak nech si to vyzeriem asi takym stylom..

dadis
7. aug 2023

@bluka2 ano, nepoznam, ale urcite dieta plakat by nemalo, takze tiez asi maju ine striedanie pre 3r a ine pre 13r deti. Ved 3r nemozes len tak na 2t zobrat od mami, ci?