Návrat domov

dajulka01
16. okt 2021

Ahojte, už dlho sa s týmto chcem niekomu zveriť ale nechcela som to príbuzným a ani kamarátkam... Je to taka vec už vyše polroka bývame s priateľom spolu mame krásne zariadený byt podla predstav... Býva sa nám spolu super komunikujeme smejeme sa ale niekedy dostanem také stavy ze mi príde akoby smutno za domovom.. Nebývam ďaleko asi 12km ale keďže som sama a súrodencov nemám tak som vlastne mala to také svoje svoju izbu svoje rutiny a také svoje súkromie, s mamou hoc sme sa často pohádali ale vedeli sme sa dlho rozprávať... Niekdy mam chuť sa zobrať zbaliť všetky veci a vrátiť sa domov... Často aj mi slzy vyjdu keď si na to spomeniem na tie časy doma... Neviem prečo je to tak... Domov chodím často ale predsa na hodinku 2 není to také že som tu stále... Dokonca už som premýšľala že chcela by som byť na vianoce doma keďže mam ešte aj starkých vždy si poviem že coked to budú posledné Vianoce takto spolu? Ale priateľ chce aby sme boli spolu najpr u jeho rodičov a potom k našim... Nie som s tým veľmi stotoznena behať takto na štedrý deň ja by som skôr večer keď tak šla k jeho rodine inak nie.. Neviem čo naozaj robiť ale v poslednej dobe ma to dosť trápi..

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sapetka
16. okt 2021

@dajulka01 no podla mna si bud nevyzreta alebo tvoj priatel nie je to “prave orechove” inak neviem preco by si sa chcela vratit domov ku mamke.. ja ked som zacala byvat s mojim manzelom tak mi ani nenapadlo odist domov do detskej izby.. a vianoce to je na vas ako si urobite. My sme ich stravili sami a na druhy den sme isli po rodine.

sapetka
16. okt 2021

@viestta tak rodina este nie su a s takym pristupom to na to ani v buducnosti nevyzera🙈

dajulka01
autor
16. okt 2021

@sapetka tak priateľ je niekedy dosť taky naladový práveže na začiatku vôbec som s týmto problém nemala až posledný mesiac som nejaká taka nesvoja vždy sa po hádame skôr nie kvôli nám ale kvôli jeho rodine stále sa s nimi hada a pod a vlastne mi to povie a vždy sa aj my na tom poškriepime

janinah
16. okt 2021

Na štedrý večer som nikdy nikam nebehala,ak niekam "povinne" tak až na druhý deň.Rodičia mi boli prednejší ako frajer,aj ked som už bývala sama,nik s tým nemal problém.Prvýkrát mimo rodičov na štedrý večer som bola až ako novomanželka.Neľutujem to.Ale blikala by mi kontrolka,lebo píšeš..priateľ chce....

h2
16. okt 2021

@dajulka01 Hm, najprv píšeš, že je vám spolu super a potom zrazu, že je náladový a hádate sa. Je logické, že ak ste spolu krátko a pohádate sa, chceš ísť domov, do bezpečia, kde si zvyknutá. Zrejme ste ešte veľmi mladí. Tak čo Ti bráni? Zbaľ sa a choď. Na pár dní a uvidíš.

sapetka
16. okt 2021

@dajulka01 tak ved pises ze mate krasny vztah tak nechapem teraz

0silvia0
16. okt 2021

@dajulka01 rozhodne by som na stedry den nebehala po rodicoch. Urobte si to ako vyhovuje obom, nie ako vyhovuje jemu...

dajulka01
autor
16. okt 2021

@sapetka takto, áno je všetko super pomáhame si ale je naladový niektoré dni že keď sa prebudím tak nerozpráva somnou ale potom o niekoľko hodín je fajn zvyčajne keď sa pohára s niekym z Rodiny tak to prenesie dosť aj do nášho vzťahu

sapetka
16. okt 2021

@dajulka01 tak potom treba komunikovat.. o com je taky vztah..

dajulka01
autor
16. okt 2021

@h2 no priateľ už mal 30 čiže až zas taky mladý nie je... Tak ako ne hádame sa až nejak že vrieskame po sebe ale vždy tam je taka ostrejšía výmena názorov... Ja som aj mu povedala že by som išla aspoň na víkend domov keďže na viac nemôžem kvôli práci a sa mu to dosť nepáčilo že aký mám dôvod nato.. A ja som mu navrhla aby aj on šiel trosku k rodine a on že jeho to domov neťahá

h2
16. okt 2021

@dajulka01 Informácia o priateľovom veku mi nie je na nič, keďže jeho to domov neťahá, ale Teba. Čiže Ty by si aj išla na víkend domov, ale on Ťa nepustí, hnevá sa, že chceš ísť a je z toho hádka? Rozmyslela by som si, či zostanem s takým človekom.

anickaaa6aaa
16. okt 2021

Tiez nechápem toto utekanie domov.. Na víkend. Byvate spolu. A od mamky si blizko. Pride mi to cudne. A este aj priateľa poslať domov.. Podla mne he rad ze ze uz byva sam, teda s tebou. Nie ba vikendy domov. Pochopila by som to kebyze byvate daleko. Vianoce sú druha vec. Mozete ichh tráviť vy dvaja a potom pojdete na návštevu alebo kazdy so svojimi rodičmi. Manželia zatiaľ nie ste...

dajulka01
autor
16. okt 2021

@h2 no ja som mu to par krát povedala, že na ten víkend niekedy by som šla (nie ze stále ale tak raz za 3 mesiace, ja mam s rodičmi veľmi dobrý vzťah a vždy si mame co povedať tak preto) ale on sa nie že hádal ale urazil že aký mám dôvod tam ísť na víkend... A prečo tak už som to radšej nijak nerozoberala

h2
16. okt 2021

@dajulka01 Až teraz čítam spätne, že máva dni, keď sa zobudí a nerozpráva sa s Tebou. Toto ja by som nezniesla, považujem to za formu psychického týrania. Ja neznášam nerozprávanie sa ani po hádke, nie to ešte len tak, bez príčiny a Ty máš potom stres, že čo sa stalo a prečo je taký.

h2
16. okt 2021

@anickaaa6aaa Ale ona nechodieva na víkendy domov. Nie je to síce nikde napísané, ale myslím, že nebola na víkend za ten čas ani raz, chodí len na návštevy. Keď párkrát spomenula, že by išla, bolo zle. Ja by som si dala pozor.

andrejka1974
16. okt 2021

@dajulka01 u nas to je takto 24.12 sme doma ja s detmi, 25.12 navstivime mojich rodicov a 26.12. Zase muzovych a o rok to vymenime

dajulka01
autor
16. okt 2021

@h2 No presne tak ako si napísala... Napríklad ja by som chcela že prídem domov dám si teplú vanu s mamou si pozrieme nejaký film dáme šampanské a spolu s rodičmi pokecame... Keď budeme manželia budeme spolu nonstop a myslím si ze pokiaľ sme slobodní a nemáme rodinu prečo by som nemohla sem tam sa venovať tej svojej...

apolka77
16. okt 2021

@dajulka01 necítis sa s priateľom dobre, bezpečne a vadia Ti jeho nálady. Možno nastaviť si zrkadlo či je ten priateľ pre Teba. Ak cítiš že nie, radšej sa rozísť.

dajulka01
autor
16. okt 2021

@andrejka1974 áno takto si to predstavujem keď budem mať deti a rodinu lenže tu už padlo že budeme 24 u nich pretože on bude pomáhať s varením a prípravou... A ja som ostala zaskočená ze cely deň na štedrý deň budem tam keď nemusím... Nie sme manželia aby som tam bola... Alebo každý večeru strávi doma pri svojich a potom pôjdeme domov k nám

h2
16. okt 2021

@dajulka01 Ak máš chuť ísť domov, povedz priateľovi, že vtedy a vtedy ideš na víkend k rodičom. Keď začne byť proti, pokojne mu vysvetli, že si nepýtaš povolenie, len mu to oznamuješ, aby o tom vedel a zariadil sa podľa toho.

dajulka01
autor
16. okt 2021

@h2 asi to takto budem robiť dnes sme sa dosť prichytili a išiel on domov tak som sa vzala a šla som aj ja... A mama mi hovorí nech mu napíšem ze ostanem doma tak som mu to napísala a asi 3x sa spýtal prečo chcem zostať s potom nech prídem...

0silvia0
16. okt 2021

@dajulka01 ano urobte to tak, ze budete na stedry den kazdy u svojej rodiny a az vecer budete spolu. To je fer, preco by si mala byt zapichnuta ty u nich?

marsmykkok
16. okt 2021

úprimne, nechápem vzťahy, kde je partner/partnerka každý víkend alebo každý druhý nasáčkovaná/nasáčkovaný u rodičov svojich, nechápem na čo spolu žijú, ked cez týždeň sú v práci a ked majú voľno nie sú spolu. Ale raz za 2-3 mesiace jeden víkend mi príde ok ak chceš. On ti nemá čo diktovať či môžeš alebo nie.

dajulka01
autor
16. okt 2021

@0silvia0 to isté si hovorím aj ja že prečo... Len to by sme sa museli dohodnúť s to neviem aká zas reakcia bude 😓

dajulka01
autor
16. okt 2021

@marsmykkok odkedy spolu bývame nebola som doma na noc ani len raz... Ani raz... Dokonca byť sme ešte nemali 100 percentne zariadený a uz sme tam spali... Vieš niekedy mi chýba to také súkromie ze taka chvíľka len pre seba... Už nechodí nejak ani s kamošmi von som mu minule povedala že kamoši ta volajú tak prečo nejdeš tak jemu sa nechce... Raz tak bol a som si dala dobrú sprchu masku relaxovala som urobila som si manikúru pedikúru... Dala som si pohár vina a bolo to na nezaplatenie... Taky oddych raz za čas

0silvia0
16. okt 2021

@dajulka01 neboj sa jeho reakcii. Je lepsie ak si vase vztahove problemy vyriesite teraz ako odkladat to na neskor.

biba95
16. okt 2021

@dajulka01 no, ja to nevidím tak čierne ako niektoré 🙂 (čítala som iba pár prvých reakcií). Keď sme s (už ) manželom začali spolu bývať, tiež mi občas prišlo smutno za domovom (veď tam človek vyrastal a žil), a to sme na seba videli z balkónov 😀 takže som chodila každú chvíľu na kávičku, cigu s otcom, pokecať, najesť sa ak sa mi nechcelo variť 🤣 neviem čo je na Tom zle, máme dobré vzťahy, bol to môj domov, žila som tam roky, mala svoje zazemie. Ono to časom pominie, neboj sa 🙂 takže vždy keď máš chuť jednoducho choď tam a hotovo. S vianocami to tiež nevidím tak katastrofický. Dokedy sme neboli manželia sme každý trávili Vianoce so svojou rodinou a večer sme sa stretli u nás doma. Obaja sme to tak cítili (ale teda hlavne ja), že chcem tento večer stráviť s nimi, a muž s tým nemal problém. Takže sa dohodnite tak, aby vám to obom vyhovovalo. Či je niečo čudné alebo nie nerieš, pokiaľ sa na tom vy dvaja zhodnete je to vaša vec. Držím prsty 🙂

anickaaa6aaa
16. okt 2021

@h2 ved ja citam ze nechodieva.. Ale ze chce ist. Možno to priateľa stve ze cas co mozu byt spolu tak ona by radsej venovala mame.. Tak nemali byvat spolu.. Ja mam mamu rada, ale nehrozí ist k nej na víkend..

savanna
16. okt 2021

Zda sa mi, ze je na teba akysi az prilis naviazany, musis byt stale doma pri nom, s inymi ludmi sa mu stretavat nechce, travi cas len s tebou, nerozprava sa s tebou, ked nema naladu...trochu mi to zavana manipulaciou a psychickym vydieranim. Dobre si premysli, ci s nim chces zostat.