Nemilujem svojho manžela

konstanze19
11. sep 2011

Zdravim modre koniky. Mam taky problem alebo lepsie povedane dilemu. Nemilujem svojho manzela. Sme spolu 5 rokov, mame dve male deti, mladsie nema este ani rok. Vzdy som si myslela, ze prave my budeme ti, ktorym laska vydrzi az do smrti. Ale realita je ina. Manzel je stale v praci, ja ho za to nenavidim, lebo ma nechava na vsetko samu. Este aj vikendy je prec. Stara sa o seba, len ked ide do prace, ked boli sviatky tak si ani neumyl zuby. Hnusi sa mi, jeho blizkost neznesiem. Ja mu to stale hovorim, aby sa viac o seba staral, ale vydrzi mu to najviac 1 den. Asi som vymenovala dost stupidne dovody, preco ho uz nemam rada, ale je to tak. Teraz bol tyzden prec a uvedomila som si, ze by sme to zvladli aj bez neho. Mozno lepsie. Casto sa mi sniva, ze niekoho stretnem a zamilujem sa. Chybaju mi tieto city a pocity, ked niekoho mate radi. Pytam sa, bolo toto vsetko? Mam stravit cely zivot tym, ze budem s otcom mojich deti bez lasky, len s pocitom zodpovednosti?

sisaha
14. sep 2011

@konstanze19 myslim, ze viacere pochopili o co ti ide a islo, nevsimaj si ju.

konstanze19
autor
14. sep 2011

vela z vas tu malo vela dobrych myslienok....mam nad cim premyslat...

pici
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
14. sep 2011

@konstanze19 ja som ti napisala ze to chce rozhovor a ze sama s detmi to take lahke mat nebudes. a ze manzelstvo je aj v dobrom aj v zlom a ked mate zasadny problem v hygiene, da sa riesit. co som ti este mala napisat? nejakych chlacholajuci zvast ?

pici
14. sep 2011

@123kika dakujem snad budem len milo prekvapena :D

winipega
14. sep 2011

@pici akoze uz nechapem preco sa navazas stale do @konstanze19, nemyslis ze sa potrebovala vyrozpravat a chcela len poradit?ja nemyslim ze zasadny problem maju v hygiene,ked aj to tam spomenula,ale v tom ze jej muz je stale v praci a ona je sama s detmi.a co je jej vyzitka?ze medzi ludi chodi upraveny?tak je len a len dobra vizitka si myslim.a preco ta ironia typu "este ho naucit ze kefka je na zuby "a ine dristy? normalne nechapem takych ludi ako si ty.ona si sem vyleje srdce a co jej napises ty? doposial nic rozumne si jej nepovedala,len kolotoce o tom ze aky je jej muz spinavec!

ospravedlnujem sa ostatnym ale toto mi nedalo 😠

pici
14. sep 2011

@winipega precitaj si to cele odzaciatku... myslim celu diskusiu
kto sa navaza? ved to su jej slova, nie moje. ona si sem vyleje srdce a co jej mam dat patent na zivot? patent na hygienu? ked to 5 rokov nevedela zmenit,tazko to bez raznejsieho zakrocenia zmeni teraz.
vytrhavas z kontextu. tak ako deti su vizitkou matky, je aj muz.

veronikapp
14. sep 2011

@pici ona si sem vyleje srdce, povieš svoj názor raz, dvakrát...ale asi by už aj stačilo, nemyslíš? alebo chceš svojimi príspevkami ,,prekričať,, všetky ostatné? Nerozumiem o čo ti ide.

winipega
14. sep 2011

@pici praveze citam,a vkuse od teba nic ine tu neni len hygiena...napis nieco k veci bez vyslovenia slova HYGIENA,to neni jej hlavny PROBLEM!!! a nechce od teba patent na zivot,precitaj si ty uvodny prispevok ktory zacal tuto diskusiu!

danula.ch
14. sep 2011

@konstanze19 necitala som celu diskusiu, ale skus sa s manzelom otvorene porozpravat o tom, co ti vadi. ak za nieco stoji, tak sa bude snazit a sama potom uvidis, ci sa tvoje city k nemu zmenili k lepsiemu. mozno je to uz zbytocne a uz nikdy ho nebudes lubit, ale za pokus to stoji. nie je len tvoj manzel, ale aj otec deti. teda nie ze by som bola nasilu za udrzanie manzelstva......... 😉

pici
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
14. sep 2011

@winipega
@veronikapp sorry baby ale precitajte si vsetky prispevky specialne stranu dva. kazda jedna diskutujuca hovorila o hygiene

estterka
14. sep 2011

@pici mas pravdu.a pravda je aj to,ze to tu nikto z nas nevyriesi. mne by bolo podozrive hned,keby sa chlap paradi ked ide z domu a doma,hoci vie,ze sa mi to nepaci,by bol zanedbany a smrdel.nech si tu pise kto chce co chce o hygiene,chlap musi zene vonat. a nie parfemom. o tom vobec nehovorim
.(ak hovorim za seba cisto,ja som clovek,ktory je velmi citlivy na pachy,velmi mi vadi,ak niekto smrdi,ak niekomu smrdi z ust a mam chlapa,ktory nesmrdi nikdy. skutocne mu po celom dni nesmrdia ponozky,nesmrdia mu tricka,kosele..neviem,ako je to mozne,ale pre mna osobne v tomto ideal 😀 )
ked jej muz nechce problemy riesit,tak ich nebude riesit ani po radach v tejto teme. na krizu vo vztahu treba dvoch a rovnako dvoch na jej prekonanie. a viem aj,ako to myslela @maggie2 s tym typickym odorom slovenskym,no nech mi nikto nepovie,ze si nevie vybavit takeho chlapa s pupkom a mastnymi vlasmi a upoteneho a pivovo.cibulovym dychom,lebo takeho som videla len slovensku. to neznamena ale,ze kazdy slovensky chlap tak vyzera. ale beha ich u nas este stale takych dost. co sa proste o seba nestaraju. ale tuto neviem naco sa vobec niekto nieco este pyta,ked nenapises radu,aka sa ocakava uz pri pisani problemu,tak sa do teba pustia..

pici
15. sep 2011

@estterka prvych 5 stran bolo o komentoch kazdej zeny k hygiene ale do mna sa tu pustili, lebo som to povedala tak ako to je....

maminuska
15. sep 2011

@pici ja som tiež mala koment hygiene , ale to čo si povedala no .... z môjho pohľadu si povedala na rovinu čo si myslíš a to ja si osobne cením.
Ono aj odísť od muža treba rozumne v správny čas zvlášť keď sú tam deti ale ešte predtým je z môjho pohľadu potrebné vyčerpať všetky možnosti na úspešný návrat k sebe. Keď to však nejde tak to nejde, ale môžet ma tu ukameňovať aj ten rozchod je potrebné prirpravi, zabezpečiť si podmienky pre samostatné žitie s deťmi

pici
15. sep 2011

@maminuska ona ho nemiluje a nechce. zbytocna aj tato tema...
ano povedala som na rovinu co ja v mojom zivoíte akceptujem a co teda rozhodne nie... ale to nemusi byt smerodajne... do mna sa ale obuju baby, lebo ja som povedala ze autorkin muz je smradlavec? ved to on a sama napisala...

eliska13
15. sep 2011

@konstanze19
prečítala som si ešte raz svoju odpoveď no je napísaná dosť autoritatívne 😉 možno som mala zvoliť miernejší tón.Pozri podľa mňa máte normálnu ponorku,odcudzenie, ktoré je úplne bežné v každej rodine s malými deťmi.Je len na Vás ako sa k tomu postavíte.Normálne si v kľude sadni so svojím mužom a opýtaj sa či je šťastný,ako si predtsvauje Vaše ďaľšie spolužitie.Musí sa začať viac venovať deťom a odbremeniť teba.Začať viac tráviť času ako rodina a nie si vyčítať kto čo všetko robí a nerobí.Nie si jediná, ktorá má pocit, že všetko je na jej pleciach takých je x.Chlapi sú v niektorých veciach iní..nie je navarené?dieťa dostane chlebík, kdežto žena aj, keby mala ísť z posl.síl ten obed navarí. 🙂
možno má pocit, že všetko stíhaš a zvládaš.Napr.môj muž sa uzavrel a nič nehovorí.Až minule z neho vyšlo, že sa cíti ako stroj na peniazea či niekto rieši aj jeho city a pocity 😉
nie, nemám ani ja šťastné manželstvo mám dosť rokov, aby som vedela, že také neexistuje.Aj u nás mám pocit, že všetko robím ja cez domácnosť, dieťa, trávenie času.Sme spolu 7 rok a veru tento je krízový 😀
ALE nemáme zásadný problém ako je alkohol, bitky či nezáujem manžela o rodinu.Naša chyba je v komunikácii môjho muža naouaj nezaujíma, keď príde večer z práce, že mohol aspoň umývačku vyložiť kdežto, ak si chcem rypnúť jasné, že mi to vyletí z pusy.
Pozri, ak si myslíš, že nie si šťastná a najlepšie riešenie bude rozvod choď do toho, ale pozor rozvedená matka s 2 deťmi je na konci tejto spločnosti.
Dala by som tomu šancu jednu a poslednú.Prípadne dočasne sa odsťahuj, ak máš kam.Podľa mňa máš
ržové okuliare a myslíš, že potom sa zbavíš bremena, ale vždy sa to lepšie ťahá vo dvojici.Čo povieš deťom?zvládneš to finančne či organizačne s tvojou prácou a škôlkami či školou?poďla mňa tam ešte láska je, ale v inej podobe a stratila sa vo víre bežných starostí.

viera27
15. sep 2011

@eliska13 aale su aj stastne manzelstva, zas netreba stracat vieru 😀. A inak suhlasim, 7. rok bol krizovy aj u nas.

maminuska
15. sep 2011

@pici aj ja som bola v situácii kedy som svojho manžela viac menej nemilovala a nechcela, ale všetko bolo len o pocite. Potom zvyčajne nastala situácia kedy som sa mu nemohla dovolať, alebo sa mu niečo stalo po zdravotnej stránke a tam som zistila že mi teda ľahostajný nie je a záleží mi na ňom.
Samozrejme u autorky sú ešte aj iné problémy . Treba jednoznačne dospieť k pocitu že s ním jednoducho byť nechcem a nezáleží mi na ňom. ☹. Mne to napríklad v prvom manželstve trvalo celých 13 rokov ale úľave po rozvode bola obrovská.

veronikapp
15. sep 2011

@pici napísal niekto, že jej muž nie je ,,smraďoch,,? Veď sme sa tu asi všetky na tom zhodli, len ty tu stále vykrikuješ, že si za to môže sama a že ty by si už bola dávno rozvedená. Len ono to nie je až také jednoduché pri dvoch deťoch, myslím že nestojí ani o reči, že načo si tie deti robila. Neviem ani ja načo je táto téma dobrá, zakladateľka má zjavne jasno vo svojich citoch, možno potrebuje len ,,nakopnúť,, jedným alebo druhým smerom. Maminuska to vystihla úplne presne podľa mňa vo svojom príspevku, nie je to len tak, zbaliť seba, deti a odísť, ak napríklad nemá kam, prečo by aj mala niekam odchádzať, veď je to aj jej byt/dom a rozumiem aj tomu, prečo by bolo jednoduchšie, keby si muž našiel inú- problém by bol z veľkej časti vyriešený.

konstanze19
autor
15. sep 2011

@pici ak si myslis, ze tato tema je zbytocna, zaloz si vlastnu, najlepsie s nazvom hygiena, tam mozes pisat stale o tom dookola ako tu a nikto sa do Teba nebude narazat.
@eliska13 dovolim si s tebou nesuhlasit v jednej veci.. nemyslim si, ze rozvedena zena s dvoma detmi je na konci tejto spolocnosti. To su pre mna tie, ktore to nezvladli a opustili svoje deti alebo su alkoholickami. Kazda matka, ktora sa stara o svoje deti, si zasluzi uctu a respekt, aj ked je rozvedena.

konstanze19
autor
15. sep 2011

Rozhodla som sa, ze bez este jednej sance neodidem. Dufam, ze mu to uz naozaj docvakne a bude sa snazit. Kvoli mne a kvoli detom. Kvoli nasmu manzelstvu. Chcem vyuzit chvilu, ked budeme bez deti a povedat mu pekne na rovinu, ze bud sa vsetko zmeni alebo je koniec.

janka_pn
15. sep 2011

@konstanze19 dobre rozhodnutie, budem drzat paste a informuj nas 😉

pici
15. sep 2011

@konstanze19 tak pardon. ale ty sa strasne ides urazit za pravdu a za tvoje vlastne slova. a vlastnu temu s nazvom hygiena si skutocne zakladat nemusim, lebo nikto normlany by do nej nechodil, kazdemu je viacmenej jasne co sa slusi a patri

halienka
15. sep 2011

@konstanze19 tiež držím palce 😉 🙂

pici
15. sep 2011

@konstanze19 moje ostre reakcie na vzniknutu situaciu mi nebrania popriat ti aby si nasla stratenu lasku a uctu manzela a znovu sa zamilovala prave do neho...

vejula
15. sep 2011

@konstanze19 super, isto vam prospeje nejaky vikendik bez detureniec, aby ste si všetko vysvetlili a zbližili sa jeden k druhemu, lebo pri detoch je to všetko niekedy naročne

maminuska
15. sep 2011

@konstanze19 ja osobne si myslím že to bolo dobré rozhodnutie , dať šancu ale už iba jednu , povedať na rovinu čo sa ti nepáči a ked to tak bude pokračovat jednoducho odídeš.
Prajem vela štastia

vefi89
15. sep 2011

@konstanze19 ale mu aj povedz, že je to posledná šanca 🙂 držím pršťoke 😉

boody111
3. jan 2013

Tak hurá na Fb!!!! Tam je takých ako Ty plný kotol.Pokiaľ človek číta tieto stupídnosti,cudzieho človeka,ktorý bez hanby tu kidá na otca jej detí a túži kohosi stretnúť, je mi z vás na vracanie. A tie rady,ktgoré ti tu dávajú.... Jednoducho na vracanie.