Nemilujem svojho manžela

konstanze19
11. sep 2011

Zdravim modre koniky. Mam taky problem alebo lepsie povedane dilemu. Nemilujem svojho manzela. Sme spolu 5 rokov, mame dve male deti, mladsie nema este ani rok. Vzdy som si myslela, ze prave my budeme ti, ktorym laska vydrzi az do smrti. Ale realita je ina. Manzel je stale v praci, ja ho za to nenavidim, lebo ma nechava na vsetko samu. Este aj vikendy je prec. Stara sa o seba, len ked ide do prace, ked boli sviatky tak si ani neumyl zuby. Hnusi sa mi, jeho blizkost neznesiem. Ja mu to stale hovorim, aby sa viac o seba staral, ale vydrzi mu to najviac 1 den. Asi som vymenovala dost stupidne dovody, preco ho uz nemam rada, ale je to tak. Teraz bol tyzden prec a uvedomila som si, ze by sme to zvladli aj bez neho. Mozno lepsie. Casto sa mi sniva, ze niekoho stretnem a zamilujem sa. Chybaju mi tieto city a pocity, ked niekoho mate radi. Pytam sa, bolo toto vsetko? Mam stravit cely zivot tym, ze budem s otcom mojich deti bez lasky, len s pocitom zodpovednosti?

janka_pn
11. sep 2011

ja som odisla.... a tiez mi chyba to co tebe ☹

dani84
11. sep 2011

@konstanze19 Ak ho uz nemilujes a hnusi sa ti, nema vyznam s nim ostavat. A ak mas pocit, ze by ste to bez neho zvladali lepsie ako s nim, tak uz vobec. Podla toho co si pisala, si sa uz o tom s nim rozpravala - a aka bola jeho reakcia?

monika2606
11. sep 2011

@konstanze19 Tie dôvody ktoré spomínaš že sa o seba nestará nie sú vôbec stupídne, ja mám rovnaký problém s priateľom, tiež mu stále opakujem že by sa mohol o seba viacej starať, ako keď sme sa zoznámili. Nemôžem zatiaľ tvrdiť že ho nemilujem ale bojím sa že to tiež tak skončí lebo moje rady aby sa o seba začal starať sú úplne zbytočné kašle na to

konstanze19
autor
11. sep 2011

nie nerozpravala som sa s nim o tom... neviem, co mu mam povedat
@janka_pn tak musis byt naozaj odvazna zena...

janka_pn
11. sep 2011

@konstanze19 ale nie je to lahke ☹ a potom ten pocit zlyhania a samoty....

konstanze19
autor
11. sep 2011

@janka_pn povedz Janka, chcela by si to vratit? lutujes, ze si od neho odisla?

janka_pn
11. sep 2011

@konstanze19 ja viem, ze ta nepovzbudzujem, co by si prave potrebovala, ale som smutna, pretoze mam pocit, ze uz nikdy toho "spravneho" nestretnem 🙂

janka_pn
11. sep 2011

@konstanze19 nie nevratila by som sa. zostali sme kamosi a je to tak lepsie, viac sa snazi

maznacik007
11. sep 2011

neviem no isto mas pocit ze to sama zvladnes s dvomi malymi detmi a s rodicovskym prispevkom....
ako jasne ze dostanes vyzivne na deti ale to nemusi byt nejako vela a sudy pri takychto dovodoch no neviem neviem...

ako moj osobny pohlad je asi taky ze tvoj manzel tazko pracuje aby teba a vase dve deti uzivil ... nepije nebije ta nepodvaza ta...
aj ty sa staras o deti a o domacnost... to je fakt ...
takze skor skus nieco take ako naplanovat vam vikend bez deti /daj ich strazit babke/ a niekam chodte na nejaky welnes pobyt alebo tak...

bubinko83
11. sep 2011

to zase moj manžel sa o seba stara až moc.V kupelni strávi hodiny ,strihat sa chodi furt,2x za den ponožky meni............no horšie jak ja 😀 😀 😀

simi251
11. sep 2011

@konstanze19 Opytaj sa sama seba, ci by si ho dokazala znovu milovat, keby odstranil tie nedostatky, ktore ti vadia. Ak by si to dokazala, ma zmysel sa s nim o tom porozpravat. Ale ak su tvoje city uz definitivne prec, nema zmysel od neho chciet aby sa zmenil. Potom sa uz len ty musis rozhodnut, ci chces prezit zivot s niekym, koho nemilujes.

konstanze19
autor
11. sep 2011

@janka_pn ved nemusis ma povzbudzovat... tak verim, ze kazdu zenu, ktora sa rozide s chlapom a nema este noveho, sa takto citi.. ako sa hovori, aj s chlapom aj bez je to tazke...
@monika2606 este pred svadbou sa staral o seba normalne, ale po svadbe a este ked sa narodili deti este horsie. Ja tiez niekedy od unavy vecer ani nevidim, ale na zuby a sprchu urcite cas najdem. Ale jemu je to jedno, on si mysli, ze na tom nezalezi

monika2606
11. sep 2011

@konstanze19 No môj priateľ si na zuby večer nájde čas ale ráno nie..to sa mi nepáči, a to že sa mu nechce holiť a keď mu niečo poviem tak sa ešte aj urazí, pred tým si aj tvár čistil mal ju peknú teraz aj to mu príde zbytočné. má ju suchú ani nakrémovať sa mu ju nechce to až keď ho silno donútim ale to už ma niekedy ani nebaví....no tak asi by som mala niečo rýchlo vymyslieť lebo keď to pôjde takto ďalej tak asi začnem mať rovnaké pocity ako ty

konstanze19
autor
11. sep 2011

@maznacik007 mas pravdu, nebije ma, nepodvadza... Ja to viem... ale nic na tom to nemeni.... Proste ho uz nemilujem.. na wellnes pobytoch sme boli uz asi 5x, ale nic to nepomohlo

janka_pn
11. sep 2011

@konstanze19 ak mas kam odist a financne to vies sama zvladnut, tak by som asi odisla... ja osobne vo vztahu lasku alebo aspon aku taku naklonnost , pozitivny vztah...... potrebujem

konstanze19
autor
11. sep 2011

@simi251 ked to ja prave neviem, ci by som ho este dokazala milovat, keby sa zmenil. Momentalne mam taky pocit, ze mi na tom uz ani nezalezi...On si mysli, ze je vsetko ok, v poriadku, mala docasna kriza kvoli malym detom, ale ja to uz dlhsie pocitujem ako dlhodobu zalezitost. Kolko krat som sa snazila zacat, naznacit porozpravat sa, ale jeho postoj je taky, ze je vsetko v poriadku

janka_pn
11. sep 2011

@konstanze19 chlapom treba vsetko polopate, narovinu, inak nerozumeju... 😠

jarunka111
11. sep 2011

@janka_pn súhlasím s tebou, ale oni nerozumejú alebo nechcú rozumieť a to je potom ešte ťažšie 😖 tiež niečo podobné poznám aj ja 😢

viera27
11. sep 2011

@konstanze19 panenka maria skakava, kolko rokov zijes s manzelom? Naznacovat nieco muzovi???? Naznaky v zivote nepochopia, su uuuplne inak naprogramovani 😀 . Musis mu vsetko povedat jasne a na rovinu a bez emocii, to je jazyk ktoremu jeho kmen rozumie.
Ked sa mi nepacili hygienicke navyky toho mojho, tak som jednoducho zahlasila, ze s nim nespavam pokial nebude osprchovany, bez strniska a vonavy. No a pokial by si zuby neumyl, tak nespim nielenze s nim, ale ani vedla neho.
Pochopil okamzite. Teraz je z neho medvedik cistotny 😀

monika2606
11. sep 2011

@viera27 tak to asi aj ja skúsim 😀

kepassa
11. sep 2011

mate velmi male dieta /aspon to druhe/ to znamena, ze nejaka zamilovanost tam este musela byt ak ste sa rozhodli pre druhe babo, uz len kvoli detom sa treba vediet dohodnut, skusala si sa s nim porozpravat? myslim naozaj sa porozpravat a pocuvat
dajte deti na vecer k rodicom a skuste si normalne sadnut a vsetko mu povedz, skuste si to vydiskutovat, muz uvidi, ze je to vazne to co hovoris a mozno je este sanca vas vztah nejako dat dokopy, mozno az pochopi, ze si odhodlana od neho odist, tak sa zacne viac snazit v domacnosti a byt ti oporou
za skusku nic nedas, treba si poriadne premysliet co a ako mu povies a dat mu moznost vobec nejako dat to dokopy, nehovorim ze sa mu mas hned vesat na krk a milovat ho ako pubertiacka ale aspon kvoli detom sa respektovat a pomahat si
lebo zas si to len odnesu tie deti 😒

jarunka111
11. sep 2011

@viera27 dobrý recept ako sa vychováva medvedík čistotný 😀 😀 😀

konstanze19
autor
11. sep 2011

@viera27 vierka, ja som to uz s tym "vydieranim" tiez skusala, ale u nas to tak nefunguje ako u teba. urazene sa otoci a aj tak sa nejde umyt. A ze mu vecer nedavam pusu na dobru noc, si uz asi zvykol. My mame sex 1x za mesiac, takze asi mu to staci.
@kepassa mozno mas pravdu, ved len tie deti ma stale pri nom drzia, inac by som uz bola daaaaaaavno prec. Ja si myslim, ze deti potrebuju otca, ale niekde v kutiku si myslim, ze aj ja mam narok na zivot, Pretoze teraz nezijem, len prezivam

janka_pn
11. sep 2011

@konstanze19 ja mam pocit, ze odkedy sme rozideni, sme lepsi rodicia pre nase dieta..... keby sme zostali spolu, zacali by sme sa asi hadat alebo uplne ignorovat... tak co je pre dieta lepsie???? ☹

kepassa
11. sep 2011

@konstanze19 netvrdim, ze nemas narok na svoje stastie, len sa na vec pozeram ak sa vzijem do tvojej situacie cez moju malu, my sice mame iny vztah s muzom a netvrdim, ze sa nehadame sem-tam ale tak je to dobre vyklopkam, ale aj tak mu z casu na cas pripomeniem ze aj ked je unaveny aj ja som unavena a treba mi pomoct, nech za sebou umyje riad a podobne
niekedy treba chlapovi jednoducho povedat veci priamo, oni sa nedovtipia ako my chceme aby sa dovtipili...treba "prefackat"

viera27
11. sep 2011

@konstanze19 u mna to nie je vydieranie, jednoducho je to tak, ze so smradochom spat nebudem a hotovo. Asi mi hra do karat, ze mam sexualne aktivneho partnera. A ze som to chcela riesit, co ty uz zjavne ani sama nevies ci chces. A ten 1* do mesiaca sa aspon umyje?
Inak teraz budem riadne sprosta, ale hocikedy ked sa sprchuje tak k nemu vbehnem a spojim so sprchovanim sex, ci uz oralny alebo klasicky. Spoja sa mu podnety sprcha = nieco veeelmi prijemne 😀 .

michelleuk
11. sep 2011

@konstanze19 ahoj vies niektory chlapi su ako take prasiatka,stale musis hovorit ohol sa vymen si ponozky umi si zuby a stale dookola ako detsku 🙄 vies ale ak ho vazne uz nelubis tak sa na to vkasli,mozno sa uvedomi ked ta strati,,,ak to chces zachranit tak jednoducho sa musis spravat ako by si mala 3 deti 😀 vychovat ho musis

koniarova
11. sep 2011

@konstanze19 A aký má vzťah s deťmi?

michelleuk
11. sep 2011

@konstanze19 a este chcem dodat to ze ja by som koli takejto veci mojho neopustila jednoducho by som sa to snazila nejako napravit....pretoze clovek si uvedomi co stratil az ked je to neskoro...to ze pracuje je praveze pekne co by si mala radsej doma niekoho kto je na urade prace??moj tiez vela roby od 14:00 do 23:00 aj dnes je od rana v robote

janka_pn
11. sep 2011

vela veci sa da odpustit a prehliadnut, ked toho chlapa lubite, ale ona pise, ze ho nelubi......... 😖