Nepotrpím si na túlení. Som divná?

nitusiak
23. jan 2017

Ahojte,

chcela by som sa vás opýtať na váš názor. S partnerom som 3 roky, milujeme sa, plánujeme spolu budúcnosť, žijeme spolu a je to perfektné. Jedine, že on sa rád ku mne pritúli, veľa a často. Objímať, mojkať. Ja nie. Ja som radšej, keď príde z roboty, sedí oproti mne a rozprávame sa ako bolo, ako sa cíti, smejeme sa. Samozrejme, bozkávam, objímam ho, prídem sa pritúliť, ale ja to beriem ako niečo vzácne..nie že vzácne, ale proste inak. Občas mi fakt vadí, to túlenie a som potom nepríjemna. Vidím, že je kvôli tomu smutný. Akceptuje to. Ale ja to chcem zmeniť, ale neviem sa premôcť :( Myslíte si, že je to divné? Lebo vidím niektoré páry, čo sa nejdú od seba odlepiť, sú čistá cukrovka. Nájde sa niekto taký ako ja? Neviem čím to je a snažím sa to zmeniť, ale neviem ako. Je to divné? Prosím, len normálne komentáre, sme dospelí ľudia.

mima4
23. jan 2017

@nitusiak pre itaj si knizku 5 jazykov lasky, tam je to pekne vysvetlene.
No ideal je ked pozname jazyk lasky nasich manzelov a snazime sa im vyhoviet a naopal oni nam.

0silvia0
23. jan 2017

@nitusiak je kopa ľudí, pre ktorých túlenie a neustály fyzický kontakt je obťažujúci. Ja takých ľudí poznám kopu. Ale čo je zaujímavé, tie kontaktné typy toto nevedia pochopiť. Jednoducho je to normálne, že ľudia majú rozličnú potrebu dotýkania sa, aj od partnera. Veď to partnerovi normálne vysvetli, že ho miluješ, ale máš menšiu potrebu fyzického kontaktu, občas sa premôž a bude to ok. Ja tiež nie som veľmi kontaktný človek, mne dokonca vadí aj keď sa mi kaderníčka dotýka vlasov. Môj partner je kontaktný tak akurát, takže je to v pohode. Ale nemám rada dotyky, objatia od rodinných príslušníkov, cítim sa pri tom nepríjemne. Ak treba vydržím, aby som nebola za divnú, ale ja objatia nikdy neiniciujem.

candii
23. jan 2017

Myslim ze kazdy clovek je iny a jedinecny. To ze ti nie je po chuti tulenie nie vobec divne. Skor by som sa o tom porozpravala s partnerom aby to nebral ze ho prestavas lubit alebo aby si nemyslel ze sa nejako odcudzujete ked si napisala ze si niekedy neprijemna. Mojmu priatelovi tiez nic nevravi tulenie .. a byt na sebe nalepeny cely den a respektujem to .. 😊

nitusiak
autor
23. jan 2017

@candii akože nám to klame a on to vie všetko, ale občas vidím, cítim, že je smutný z toho. Skôr som to ja chcela za seba zmeniť..a nepríjemná v zmysle, že nechaj ma, nerob, pusti ma a pod. 🙂 Ale áno máš pravdu..vlastne všetci..Ďakujem 🙂

sibalka21
23. jan 2017

Ano , mala som presne to iste.... Priatel to videl a casom si to zacal uvedomovat... Z jeho strany to zacala byt menej a menej, az mi to zacalo chybat.... Odrazu to zacalo vadit jemu a zistila som, ze si podvedome vsugerovaval, ze ho uz nelubim, nechcem a ze mu to prejavujem odstrkanim... Prestal ma milovat... Radsej sa snaz to zmenit, lebo ostanes sama.. Urcite nie vedome, ale zacne si to podvedome spajat s tym, ze ho odmietas.... A pojde to samo....

mischy00
23. jan 2017

Ahoj, tak potom som rovnako divná ako ty......ja tiež nemusím túlenie, dokonca mi vadí aj držanie za ruky, pod pazuchov, či pri tancovaní, ak sa na mňa niekto lepí...Mám rada svoj priestor, neviem to vysvetliť, celkovo nemá rada, ak ma niekto obmedzuje, lepí sa na mňa, doslova dýcha na chrbát........A nemyslím, že sa to zmení, je to u mňa tiež stále rovnaké, to sa nedá pretvarovať, pokiaľ ti to nieje po vôli a cítiš diskomfort pri tom...
A samozrejme, že mám svoje deti, manžela rada a pritúlim si ich ale nemám potrebu aby boli na mne neustále prilepení........A vôbec nie som žiadna ľadová kráľovná, len nemám potrebu neustálych dotykov, neviem vždy mi to vadilo, a obzvlášť ak sa jedná o cudzích ľudí. Však ja neznášam aj keď ma kamoška chytí pod pazuchu, cítim sa pri tom zle a len rozmýšľam ako sa vymaniť zo zovretia.....
Ináč minule som si čítala charakteristiku svojho znamenia a presne tam bol opísané aj toto, že neznášame ak nám niekto zasahuje do nášho intímneho priestoru a narúša ho, potrebujeme sa cítiť neustále voľný, neznášame byť v zovretí, obmedzovaní inou osobou...

katarina644
23. jan 2017

no my s manzelom sme sa od zaciatku ku sebe velmi netulili, aj ked sme boli samy. je to u nas take vzacne, ked sa pritulime a pomojkame. u mna je to bezna vec. niekedy mi vadi, ze aj syn sa ku mne furt tuli. viem, ze ho to rani, ked ho odsuniem, ale ani ako decko som to nemala rada. som velmi prisna.

sante11
23. jan 2017

Skoda, ze bola mima4 taka strucna, ten clanok o jazykoch lasky bol skvely, len si to velmi dobre nepamatam. Ale vyplyva z toho len tolko, ze jazyk lasky Tvojho priatela je dotykovy, to ze Ta lubi najradsej vyjadruje dotykmi, tulenim, mozno preto, ze je tak zvyknuty z rodiny, mozno to ma v povahe. Neviem aky je Tvoj jazyk lasky, pre niekoho je to zodpovedna starostlivost o potreby toho druheho, pre niekoho vzajomne rozhovory. Jasne, ze kompromisy su nutne, lebo ak je pre Tvojho priatela dolezita neha a dotyky a ocakava ich, neuspokojis ho skvelou vecerou a dokonalym darcekom, presne tak isto, ako pre Teba nie je dokaz lasky jeho tulenie. Urcite je potrebne si to vysvetlit, kto ako chape preukazovanie lasky, ani Tvoje chute ani jeho sa zrejme nezmenia, ale vzajomne umyselne si to viete poskytnut.

tetapetra
23. jan 2017

@nitusiak ani ja sa nemusim tulit, mojkat kazdy den. Ja som aj vzdy bola proti tomu, aby ma niekto oblizoval na verejnosti ako to je bezne vidiet. Capanie sa po sebe to bolo vzdy pre mna bleeee.

kleopatra114
23. jan 2017

Ja napríklad neznášam , objimacky a bozkávačky pri príchode a odchode návštev. Alebo keď si vedla mna niekto sadne v dopravnom prostriedku, bez úvodnej zdvorilostnej formulky " je tu voľne? Môžem si prisadnúť?". Vtedy sa naozaj cítim veľmi zle , keď niekto narusil moju intimnu zonu. K manželovi sa naopak tulkam rada, veď je moj❤.

6mia6
23. jan 2017

Tiež sa pridavam, nemusim to a dokonca mi vadi aj ked sa nase deti stale valaju po muzovi. Po mne sa uz nevalaju, asi pochopili 😱

snehuuulienka
23. jan 2017

@nitusiak ja som zase opacny pripad....mne to stale chybalo u mojho partnera este ked sme spolu chodili a nezili spolu,vtedy som rozmyslala,ze si najdem ineho som teda divna??..a nenasla som si,natolko som ho lubila....rokmi sa to sice nezmenilo,ale mozem povedat,ze som spokojna vo vztahu,zvykla som si,ze tu lasku mi preukazuje inak,a ze to neznamena,ze ma nelubi....ja som typ,ktory sa chce mojkat a tulit,a obcas si to u nho akoby vydobijem,trosku som ho po rokoch zlomila.....uz to nie je celkom ten chladny typ muza ,/tak na mna totiz pred rokmi posobil/....no je to aj okolnostami a tazkymi zivotnymi skuskami,ktorymi sme si spolocne nedavno presli....snazi sa mi vyhoviet v mnohom,aby som bola vo vztahu spokojna,obcas sa na seba pozrieme,nemusime ani nic povedat a vieme co od seba ocakavame.Takze nehadz flintu do zita,ak ste si sudeni,a mate sa radi budete si vyhovovat,len treba troska pozerat aj na potreby toho druheho vo vztahu....

snehuuulienka
23. jan 2017

A co tu citam prispevky,sorry ale pripadate mi zienky chladne ako lad....pre mna to je trosku nepochopitelne,vacsinou je zena ta neznejsia polovicka,ktorej chyba to objatie,tulenie,pozornost....a vy to mate opacne...hmmmmmm

jankalukasova
23. jan 2017

Tak ako @kleopatra114 presne neznasam tie uvitacie a ukoncovacie ceremonie... neznasam cudzich ludi vo svojej tesnej blizkosti.. mhd a nakupne centra su moja nocna mora az do tej miery, ze akonahle som mohla, vsetky prasule som investovala do auta. Inak som strasny ekolog... triedim odpad, setrim energie kupujem ekologikce protriedky ale mhd nezvladam... a co sa tyka manzela, tak sa tiez velmi netulime. Sem-tam aj to len na moment, lebo stale nieco robime a co vobec nevieme pochopit je spanie v objati pod jednou perinou. Ja toho chlapa milujem, ale ta pomyselna ciara medzi matracmi je ako pohranicne pasmo a je zakazane ju prekracovat... obojstranne!

sunny8
24. jan 2017

Ja zasa ano obijmat mojkat a pod ale bozkavanie nemusim a ak tak nan musim mat velku chut. Moj manzel zasa nelubi ked ho bozkavam na hrudi hrozne ho to stekli je mu to.na nevydrzanie ja to sice lubim ale akceptujem ak to nechce ;) kazdy sme dajaki je tov poriadku nie kazdy clovek ma rovnake potreby ;)

pitik
24. jan 2017

@mischy00 nie si nahodou vodnar? 🙂 ja tiez nemusim velmi objatia a mojkania

katka253111
24. jan 2017

@pitik ja som vodnar a zboznujem objatia 🙂 zato priatel je panna a ten to nema rad...

katka253111
24. jan 2017

Podla mna to je aj vychovou... moj priatel sa tiez nerad mojka, objima... doma to tak u nich nerobili, tak to v podstate nepozna z detstva a neciti ani potrebu to robit... mna mamina zase rada tulila a ja tiez rada tulim svojho synceka 🙂 vsetko je to podla mna v rodine, nie v znameniach

Inak, aj keby mi to neviemako vadilo (co nevadi a zbozbujem tulenie), tak svoje dieta by som nikdy od seba neodstrkovala @katarina644

henikav
24. jan 2017

@nitusiak ked budete mat deti, preorientuje to vecne tulenie a mojkanie na nich. Ja tiez nie som nejaky mojacik, ale manzel a dcera su a nasli sa, vzdy sa po sebe lepia, skrabkaju si chrbatik, ci hladkaju brusko 😀 Nevravim ze ja sa nepomojkam s manzelom alebo detmi, ale chvilku staci, nemusime na sebe visiet ako sasanky, velmi ich lubim, ale toto mi vyslovene lezie na nervy. Syn je zase ako ja, od neho vymamit aspon jednu pusu ked odchadza na tyzden na skolsky vylet, to uz je fakt rekord. Kazdy sme iny. Niekto tu spominal MHD, no veru, tam ked nemusim tiez nejdem brrr, nemozem, pre mna je natrieskany autobus nepredstavitelna nocna mora.

luci74
24. jan 2017

ja som opačná zas..túlila,mojkala by som sa stále 🙂 a vôbec som to skoro nemala a už ani nemám 🙂

zuzka38
24. jan 2017

@nitusiak pridavam sa do klubu netuliacich.. ja to nazyvam, ze potrebujem slobodu 🙂 neznasam aj v posteli ked mam zaspavat v tesnej blizkosti partnera, potrebujem aspon 15-20 cm aby bol odo mna 😀 a nepride mi zeby som bola chladna ako lad ako tu bolo opisane 🙂 deti mame tiez jedno po muzovi by sa furt tulilo mojkalo, druhy po mne proste dotyky nemusi, jasne ze su situacie kedy sa jasime mojkame blaznime, ale preferencne to nemusime a nevyhladavame, mame radi "slobodu" 🙂

nitusiak
autor
24. jan 2017

@katka253111 u nás je to naopak. Partner to nemal v rodine a ja áno, aj mám..takže o výchove to nie je. Teda, ako u koho 🙂

nitusiak
autor
24. jan 2017

@snehuuulienka takže, keď mu žena s radosťou operie, navarí, prichystá veci do roboty, že keď muž príde domov z práce, už nemusí nič, len sa jej venovať, že sa spolu osprchujú, prechádzajú, držia za ruky, spia pritúlení v posteli, smejú sa spolu, varia spolu, milujú sa...len sa proste netúlia nonstop, neobjímajú 24 hodin denne, nemojkajú pri každej možnosti..nie sú nalepené na partnerovi, nebozkávajú ho stále,tak to znamená, že sú chladné? hmmm

nitusiak
autor
24. jan 2017

@zuzka38 presne tak som na tom aj ja 🙂 občas mi prutúlenie v posteli dobre padne, občas potrebujem "slobodu"..lebo nemôžem dýchať, mám pocit, že sa udusím..niekedy prídem sama a ja som iniciatorkou túlenia..ale nie je to často..

berginkan
24. jan 2017

@nitusiak nie si divna, len mas ine potreby a si inak nastavena. ak to partner akceptuje tak potom mu to treba len pripominat. oni radi zabudaju. ak sa chces zmenit tak odporucam si ist pokecat s psychologickou, navedie ta a mozno si nieco uvedomis, prides na nieco. niekedy je clovek prilis zahladeny do seba, podvedome potlaca, alebo aj nie a je v tom nieco ine atd.. ale kludne to moze byt aj vychovou, tym ze to nemal tak po tom tuzi, ty si to mala cely zivot tak ti to v tvojom vztahu lezie na nervy a nechces to. tak drzim palce 😉 a je super, ze sa o tom rozpravate, to sa dnes nevidi 🙂

zuzka38
24. jan 2017

@nitusiak takze nie si divna alebo je nas viac 😀 moj partner s tym vie zit a casto si z toho robi srandu, miluje ma taku aka som a to je dolezite.. takze menit to podla mna nemen, lebo to nebudes ty.. 🙂

nitusiak
autor
24. jan 2017

Ďakujem krásne všetkým rovnako "divným" ženám 🙂 A viete čo? Máte pravdu! Tak nech nás tí naši, resp. u niekoho aj budúci milujú.

emilia25
24. jan 2017

Prave preto ze to nemal to teraz potrebuje vynahradza si to.ty si to mala mozno az prilis tak to beries inak.ja som tiez nemala v detstve tulenie a neviem co a teraz si to tiez ako by dobieham s muzom.neviem si predstavit ze by mi nedal pusu neobjal ma nepovedal mi ako ma moc miluje aj 10krat za den ja si to prave vtedy proste vychutnavam a usmievam sa a ked mi muz sklada basne a vyznava sa co mu prave hlavkou prejde rada to proste pocuvam.ono treba sa prisposobit bud jeden alebo druhy ako tu uz pisala jedna moze to nastrbit vztah co by ine zeny za to dali keby mali takeho muza.treba si to vazit kym to je potom uz moze byt neskoro.

nitusiak
autor
24. jan 2017

@emilia25 Ono sa to cez písanie ťažko všetko opisuje. My máme takú tradíciu, že si vyrábame darčeky, píše mi vyznania, listy, to milujem. Je úplne skvelý, to mňa štvem ja. Aj ja mu vyrobím krásne veci, napíšem mu list, poviem mu to..Nám to dokonalé klape 🙂 Sme ako najlepší kamaráti..Jediné čo je také, je to túlenie z mojej strany. Takže tým som nemyslela, že som chladná úplne. To zase nie, ale ako som písala vyššie, on by sa rád túlil nonstop a ja to tak často nepotrebujem" sám mi predtým povedal, že mal pocit akoby ma nepriťahoval, ale vysvetlili sme si to.. Ja by som mu však chcela dať viac, ooomnoho viacej, ale nejde to..Občas sa fakt riadne prekonávam 🙂

No milujeme sa a to nič nezmení, v tom majú všetky pravdu...

jlp
24. jan 2017

Ja zase neznasam pusinkovanie a z jazyckovej mi je priam bleee ... Sem tam ano, ale snazim sa to max eliminovat. Tulenie je fajn ale ked mi zacne byt teplo koncim. Za ruku sa drzime max za jeden prst. Proste nie som kontaktna ani romanticka. Muz to akceptuje a ja sa snazim mu to vsetko dopriat aspon chvilkami. Moj starsi syn je taky usty. Od narodenia sa nechcel mojkat a ani spat pri mne. Najradsej sam vo svojej postielke a mat priestor.