Netešíme sa z vlastnej svadby

december1111
19. jan 2015

Ahojte, spravila som si nový nick pretože už som tu raz registrovaná len nechcem aby ma tí čo ma poznajú "odsúdili" Za pár dní mám svadbu. A neviem do včerajšieho dňa sme sa spolu s mojím budúcim manželom aj tešili lenže sa to celé začalo komplikovať. Aby ste chápali musím sa niekomu vyrozprávať aspoň takto lebo rodine sa nedá. Zajtra začínam 9 mesiac tehotenstva, svadbu sme už plánovali dávno len nám to nevychádzalo ani časovo ani finančne (sťahovanie a s tým súvisiace veci)... ale to je nepodstatné, moja rodina býva od nás cca 250km.... našu svadbu sme plánovali mať iba v "úzkom kruhu" respektívne v najužšom kruhu ako sa to dá, na koľko som už v pokročilom štádiu tehotenstva a rodina z mojej strany je ďaleko, tiež neočakávané udalosti zo sestrinej strany (pokazilo sa im auto, majú skoro 2 ročného syna ktorí absolvoval najdlhšiu cestu autom 1hod...) proste všetko sa začalo sypať, samozrejme aby ste chápali mali sme v pláne mať dvoch svedkov obrad a koniec žiadne ceremónie, oslava a podobne.... lenže moji dvaja švagrovia sa pochytili na tom ktorí z nich bude svedok (pripadali mi ako dvaja sopliaci ktorí nepochopili účel našej svadby ale piánko) švagor začal s tým že by predsa len bolo dobré keby sme aspoň nejakú večeru obed, hocičo poriešili na koľko by boli na tej našej skromnej svadbe všetci veľmi radi.... (čo sme im mali povedať že jasné vy to chcete ale my nie....) ďalej keď som sa pozrela na výraz svokrinej tváre keď sme im povedali že to bude 20 minútová záležitosť na úrade.... (asi ma preklínala na sto rokov v duchu....) keď sme zavolali svokrovi tiež slušne čo a ako....( dík že ste vôbec dali vedieť....) začala som chápať že to také jednoduché nebude, tak sme aj s mojím milovaným sklopili takpovediac uši a povedali im ak chcú nech dôjdu na obrad predsa len my "dobré duše" je to raz za život tak nech aspoň rodičia majú radosť (aj to kedže sme chceli byť 4 nám jasne povedala pani na úrade že sa bude akurát v tom čase prerábať svadobná sieň takže je dosť pravdepodobné že nás zosobášia na chodbe alebo v kancli primátora....) nerobili sme si z toho ťažkú hlavu kedže sme nerátali s tým že sa všetko takto "zosype" a že nakoniec možno budeme aj 30ti... (sme jedna veľká rodina, a to iba rodina....) takže bude komické mať 4 vo vnútri a ostatných pred úradom.... a týmto som chcela len toľko že sme obaja z drahým s našej svadby maximálne znechutení keby sa dá vrátiť čas tak to nikomu ani neoznamujeme a zoberieme sa asi potajomky alebo čo, nemám vôbec chuť to riešiť (keby ste videli natešenú tvár svokry ako bude chystať koláčiky, a tatarák a objednávať miesto v reštike a neviem čo ešte....) jednoducho povedané všetci sa tešia len my nie. Pripadá nám to tak akoby všetci chceli riešiť všetko ale nás sa ani neopýtali či je to okej, nehovoriac o tom že si pomyslíte že som asi sviňa ale chcem mať vlastne už po všetkom, neriešiť to čo bude menu, neriešiť to či niekomu chutilo gordon blue, proste sa zobrať poďakovať a ísť domov..... aspoň na pár minút sa mi uľavilo pri písaní týchto riadkov, a prosím neodsudzujte, stačí si to len prečítať a trošku pochopiť.... pekný deň.

astonka
19. jan 2015

@december1111 hm no ja by som teda svadbu ani nerobila ked si tehotna a v podstate pre porodom...ved ste mohli počkať ked porodiš dieta bude vačšie a nebude to take hektické-stresujuce...bude klud nikto sa nebude plašiť...

december1111
autor
19. jan 2015

@astonka áno súhlasím no chceli sme to mať z krku, aby sme boli všetci traja už s 1 priezviskom a celkovo ako rodina. Toto je to najmenej momentálne.

eeffka
19. jan 2015

@december1111 neries, toco sa este len zacne az porodis 😀 , ako mohla by som osr... celu rodinu ked sa vydavam pomaly na porodnom stole, ja by som im ani nevravela, by som sa zosobasila a oslavu spravila az by som bola po porode v stave hostit hosti...
Uz teraz ustupujes ...casom to bude este horsie, ocividne si makksia povaha a pripustas si vsetko. Treba vediet povedat NIE! a zivot bude jednoduchsi.

karinkinamamicka
19. jan 2015

@december1111. Ahoj celkom hrubé že namiesto toho aby tehulku šetrili, nerobili jej stres tak robia haló okolo svadobnej hostiny. Vôbec si to neber k srdcu a sustred sa na to že svoj vzťah s tvojim milovanym specatite.
( Známa plánuje svadbu v zahraničí, pri mori. Cestu platia len sebe, s tým že kto chce byť s nimi nech sa postará. )

mirkava
19. jan 2015

@december1111 😊 ahoj. Zacala som s usmevom, lebo takto som citala tvoje riadky. Kasli na to vsetko, jednoducho si to skus uzit. Mysli na to, ze budete manzelia a ze ta caka to najkrajsie v zivote - babo 😊. Skus si to uzit a brat to s usmevom 😉. Drzim palce a krasnu svadbu

adusa666
19. jan 2015

ja som sa vydavala pred tyzdnom a nelutujem.. tuzila som tiez po malej svadbe a nakoniec bola velka - rodicia maju vela surodencov... Nemenila by som... Bola nadherna.. Kedze som v 6 mesiaci bolo to zlozitejsie.. Nevladala som tolko tancovat.. Ked si chcela o dvoch svedkov, tak to netreba nikomu hovorit... Ak ste katolici svadbu by som spojila s krstinami.. Mali by ste rovno oslavu dva v jednom... Nerob si z toho tazku hlavu.. Oni ak chcu ti to aj zorganizuju.. Ja co som chcela som si sama a ostatne uz kazdy to co chcel..

Alebo je super ako jedna pise sa zobrat a oslavu urobit potom...

somtopokazila
19. jan 2015

Omg.....sa ti cudujem veľmi...viac k ttomu netreba ani pisat

horana
19. jan 2015

Tak uz co uz, aj par dni pred sa da este zrusit, vyhovorit sa na zdravotny stav, povedat ze aj vy si to chcete uzit a nielen pretrpiet, predsa len je to vasa svadba a velky den a hlavne zena by mala cely zivot spominat ze to bolo po jej ako chcela, a dalej ked tam uz ma byt tolko ludi dalsia uplne pochopitelna vyhovorka su rozostavane nie dost repreznetativne priestory, pri svadbe vo dvoch by to nevadilo, ale ked ma byt pre viac ludi, predsa nechcete sa brat na stavenisku, cize
zdravonty stav (ze nevladzes uz tolko) + prerabky, by musel kazdy pochopit,
ale ked ste nemali "gule" na to spravit to podla seba doteraz, na toto by bolo treba este vacsie,co neviem ci date, ja by som dala - teda obranila si svoj nazor, ale tak podla toho ako chcete, ked nie asi len polutovat a nejak to vydrzat.
Aj ked musiet vydrziavat vlastnu svadbu asi nie je bohvieco. Tam uz treba sa ucelovo zamerat na hladanie aspon akych - takych pozitiv a ostatne vytesnit. Nakoniec to mozno nebude az take zle, mozno strach a trema robia tiez vela z tych obav a ked uz sa to rozbehne, tak sa to rozplynie a bude to fajn. Ono kazdy ako citi, pre mna brat sa v pochmurnej zime a s bruchom 9mes by bolo ako za trest.
O kolko krasjie by to bolo v lete, uz s babom tmoliacim sa niekde na zahrade v travicke na naslednej party... zalezi na tom ci vam moc zalezi aby to bolo este pred porodom...

krissy1
19. jan 2015

Tak len tolko,da sa aj takto:
svagrovi sa narodila v 12/2014
Teraz planuju na februar krst+,ze sa zoberu.A tiez len ciste komorna zalezitost 🙂

jolly84
19. jan 2015

@december1111 moja, držím moc palce 🙂

mima4
19. jan 2015

@december1111
a čo tak vziat sa o dvoch svedkov a proste len to doma oznamit? Kupite kolace, jedlo a uz bude po vsetkom 😀

radanna11
19. jan 2015

Presne toto som zazila presne sme to chceli male nakoniec sme sa tlacili v nasom byte po obrade 19sti vydavala som sa mesiac pred porodom a celu hostinu som preplakala na balkone obrovska nervozna zufala ale na druhy den som bola stastna ze sme kpnecne svoji a kaslala na vsetko neboj zvladnes to

natalym
19. jan 2015

Však keď je to len na úrade, tak to nerieš a za svedka zavolajte niekoho úplne iného. A teda v Tvojom stave, ste to fakt mohli len so svedkami a basta.

cdecedc
19. jan 2015

Rodina to v konečnom dôsledku asi nemyslí zle... Ale mali ste im to jasne povedať, že si to takto neželáte a že je to Váš deň, že si vo vysokom štádiu tehotenstva a je to pre teba aj tak dosť náročné. Možno kompromis a osláviť tú svadbu s rodinou a nejakým tým obedom, neskôr po pôrode 🙂 ak sa to takto nedá, tak potom to nerieš- vôbec. Nechaj všetky starosti na nich, nech zorganizujú ten obed, vy tam len prídete, posedíte s rodinou, najete sa a pôjdete pekne po svojom... hlavne kľud, netreba sa zbytočne stresovať teraz 🙂 Držím palce aby to dopadlo čo najlepšie

bonaqa2013
19. jan 2015

Kolegyňa v práci rozprávala ako bola na svadbe - sesternici, už bola aj tehu. Rodičia samozrejme navolali veľa hostí, stresy.... Na druhý deň po svadbe ležala nevesta už aj v nemocnici. Potratila. prišla svokra na návštevu a hneď vo dverách jej povedala tááák a už máš po decku....
tiež si sa mala nato všetko teraz vykašľať. mala si si radšej hladkať bruško a nie také stresy mať. Ja viem, ty už nepotratíš, ale stresy ti tiež neprospejú. A najlepší sú švagrovia - tak to musia byť iní barani.

k_a_j_k_a
19. jan 2015

@december1111 a prave pre toto sme s MM kazdemu len dodatocne oznamili, ze sme sa vzali 😀
Doklepte to nejako, na kazdeho sa vykaslite, aj tak budete najhorsi. Vzdy sa niekto najde. Drzim palce a vela nervov 🙂

december1111
autor
19. jan 2015

@bonaqa2013 To ma mrzí. Ako viem že to zvládnem veľmi na výber nemám, a pohnevať si celú rodinu asi tiež nieje výhra, len som chcela trošku pochopenia, alebo podpory že to všetko bude dobré, ja viem že to nemyslia zle, ale asi je to aj tým stresom a všetkým okolo čo sa deje, jednoducho je toho veľa a mám pocit že sa strácam. A barani? ježiš tak to je slabé slovo.... 🙂 ale rozosmiala si ma ĎAKUJEM.

december1111
autor
19. jan 2015

@jolly84 Ďakujem veľmi pekne, a baby všetkým Vám ĎAKUJEM ste zlaté. Ešte sa mi aj dýcha ľahšie. 🙂

meusicka
19. jan 2015

@december1111 ahoj hlavu hore, ked uz si sa teraz troska pozalovala tak uz bude len dobre. ked uz ste spravili tu chybu ze ste to vykvakali, uz sa nic neda robit. moja sestra sa vydala s dvoma svedkami a az potom povedali rodine ze su svoji. aj to bolo ine zaucho od nich, tiez nie prave ideal. takze keby ste to riesili tak, ani to sa nestretlo prave s pochopenim. da sa chapat, ze chcu byt pritom a tesit sa s vami. a nahodou sa mylis, tesite sa obaja , akurat to teraz prekryva stres zo svadby aj z bliziaceho porodu. ty sa teraz musis sustredit na babatko a na seba. pianko, vyloz nohy, oddychuj, ries, len to co musis. ked oni chcu, nech sa paci. ale hlavne sa s priatelom nehadajte, bude vsetko dobre. 😉

skuste1983
19. jan 2015

@december1111 "súcitím" s vami ☹ Osobne by som to všetko stopla. Ak si to vy neželáte, nemala by vám rodina do toho kecať. Viem, že je to ťažké, aj u nás sa nájdu také varechy, čo sa všade miešajú 🙂.
Ľahko sa mi to píše, keď nie som vo vašej situácii. Veru, nezávidím vám.....
Ak nie ste v "stave" to zaraziť, potom už len zatnúť zuby a vydržať. A myslieť na to, že to všetko skôr či neskôr skončí a už zasa budete len sami.
Držím palce, nech sa rozhodnete akokoľvek 🙂 A gratulujem 🙂

mickao
19. jan 2015

@december1111 akoby si pisala o mne. Ja som tiez chcela malu svadbu, no svokrovci mali uplne inu predstavu. Aj sme im povedali svoj nazor, ale akoby sme hrach na stenu hadzali. Nakoniec nas bolo asi 35. Vrelo vo mne cely cas, no bola som makka ohradit sa. Teraz by som to riesila uplne inak. Bud by bolo po mojom, alebo by sme sa vzali potajme. Mat ten rozum, co mam teraz, tak by bolo vela veci inak. Nielen svadba. Milovana svokra bola este aj saty so mnou vyberat. Nikoho sa proste nepytala. Sli sme objednavat kolace (ked uz som bola teda taka hlupa a nechala som sa nahovorit na vacsiu svadbu), no sikovna svokra uz davno objednala. Sli sme zajednat menu, jasne, zase sa trepala s nami. Mala tam preslov, my s mm sme sa ani k slovu nedostali. Proste cele zle. Ja s mm rodinou extra nevychadzam, tak aj preto som chcela tu malu svadbu. Ked prisiel den D, citila som sa ako pes. Jednoducho prisli ta ludia, ktori viem, ze ma vdaka svokre nemusia. Cista falos. To jednoducho vidis. Dnes dokonca nerada pozeram vlastnu svadbu. Vzdy mi to pripomenie tu situaciu. Tebe by som poradila, ak sa nevies postavit za svoj nazor ( ako ja vtedy), aby si sa vyhovorila na svoje tehotenstvo. Tak, ako ti spomenula
@karinkinamamicka . Svadba je jedna z najkrajsich udalosti, tak si to nepokaz len preto, aby boli ti druhi spokojni. Vela stastia ti prajem.

december1111
autor
19. jan 2015

@meusicka Ako my sa nehádame len sme z toho boli aj včera večer obaja sklesnutý a smutný. On sám vie že by bolo najlepšie vypnúť a neriešiť, ale keď vidíš natešené tváre a presne ako si napísala ani to by nebolo riešenie, ja viem že rodina to berie ako niečo zvláštne niečo viac (my už to berieme ako čerešničku na torte pretože sme už pár rokov spolu) ale rodičia to je niečo iné, a chápem to. A bude veru najlepšie to neriešiť, čo chceli mať tak budú mať, a my sa už s tým popasujeme, a budeme myslieť na to že aj to je jeden deň z tých ktoré sú ešte pred nami. Ďakujem ešte raz ste ma veľmi potešili a hlavne som sa dnes prvý krát usmiala, a kedže svieti slniečko tak sa asi aj prejdem nadýcham a bude to ešte lepšie.

sono2
19. jan 2015

milujem, keď rodina organizuje veci. len sa nenechaj znechutiť. neviem ako to urobíš ale zvládneš. hlavne trvaj na svojom. veď v tom nie si sama! chcete to obaja. pekne veci povedz a viac sa k tomu nevracaj nech príde kto chce. vy ste o chvíľu rodina a to je najdôležitejšie. hlavne nech vás to nerozkladá. proste si vo vysokom štádiu tehotenstva by ma absolútne netankovalo, kto myslí .

alaguema
19. jan 2015

@december1111 chápem ťa. Mne by určite hlavou prebleskovali myšlienky na útek po sobáši 😀 Neboj, nejak bude...nelám si nad tým hlavu. Oni tam chceli byť, tak tam budú za okolností takých, aké sú. Mysli na malé 😉 Držím palce.

sono2
19. jan 2015

@mickao kto sa lepšie zadíva na našom svadobnom videu vidí ako svokra stále chodí a šteká. pritom všetko vychádzalo nikto nemeškal. pre pána veď to je raz za život a takéto stresy robiť ale dedinská prestíž je prestíž žiaľ neurobíme nič.

tajka1986
19. jan 2015

@december1111 nakolko je to vasa svadba,a nie svagrova,on zacal s tym ze by ste mali a bla bla bla. Povedala by som mu nie,my to chceme takto,som tehotna a uz nevladzem robit velke oslavy,v klude sa vezmeme. Oslavit mozeme dodatocne. Bodka. A mohol by sa aj na hlavu postavit...

december1111
autor
19. jan 2015

@alaguema Presne takto sa na to budem pozerať čo chceli, to budú mať aj keď nie tak ako to možno čakali ale všetci boli upozornení takže buď pochopia alebo.... 🙂

tajka1986
19. jan 2015

@mima4 svokra by kukala ako puk 😀 😀

zdena12345
19. jan 2015

neboj, nebude to take hrozne. my sme mali velku svadbu ale pripomina mi to krstinky. bolo nas 15, takze menej. zasli sme do restiky- objednali miestnost, jedlo pitie. kolacky sme si mali zadovazit sami. nieco som ja, nieco babky, nieco prababka.- inak netreba toho zbytocne moc. v nasej rodine klasika megalomanstvo, lebo treba sa predspevovat kto upecie viac zakuskov aj ked im poviem ze netreba... no proste svokra napiekla jak pre 100 ludi🙂 mali sme krabicky na "vysluzky"- do kazdej domacnosti krabicku a to sme rozdelili priamo tam pri hostine.
vseho vsudy krstinky 20 min- aj svadbu sme mali tak. a potom hostina 2 hodinky a sli sme dom🙂 s malym aj to bolo dost...
nemusite tancovat ani velke mecheche. povedzte to po rodine ze si to predstavujete napr takto- ceremonia a chvilu posedet v restike a hotovo. nech nic nechystaju, neplanuju, ze sa na to necitis a hotovo. len za seb apoviem, ze svokru by som nenechala moc organizovat🙂

december1111
autor
19. jan 2015

@tajka1986 Máš pravdu áno, ako on to nemyslel v zlom, len aj na rovinu povedal vetu ktorá mi stále behá v hlave že: aj keď je to Vaša svadba musíte rátať s tým že je to akoby aj naše, kedže ste aj vy našou súčasťou... (proste to prežívajú viacej ako my, chcú tam byť, chcú sa s nami tešiť) aj keď mi to stále pripadá smiešne (myslím to že sa dvaja bratia pohádajú na tom kto bude svedok...) ale v konečnom dôsledku ich chápem.