Nevládzem ďalej žiť s mužom

1jozefina2
17. júl 2016

Pekny den zienky. Potrebujem radu ale aj sa vydudrat. Viac nedolazem zit s muzom ktory ma psychicky tyra a ponizuje vyhraza. Doslovne ma nici a ja uvazujem nad odchodom len je to zlozitejsie nez som cakala svokrovci do mna hucia ze mam este vydrzat ze sa zmeni, nechcem ublizit mojim rodicom a viem ze budu bitky o maleho. Ja som rozhodnuta na 100% odyjst ale ako to spravit ako sa poistit aby mi dieta nezobrali ked su schopny aj podplacat co mam robit aby som neskoncila na psychyatrii?

svetluska82
17. júl 2016

@1jozefina2 preco by ti mali zobrat dieta? to su len vyhrazky ak je dieta male a ty nepijes, nefetujes, mas kde byvat tak by to malo byt v pohode

pribinak
17. júl 2016

http://www.centrumnadej.sk

Ozvi sa im, su tam fakt sikovne baby, poradia ti co a ako.
Vytvor si finančnú rezervu, pozbieraj papiere ako sobášny list, rodný list, papiere ohladne bytu
Najdi si byvanie a povedz vašim pravdu !!!!! Aby boli v obraze.
Na rozvod ak sa bojíš si najdi právnika

Kuratorky na sociálke ti pomozu spísať papiere ohladne dietata

rebeka7501
17. júl 2016

A ty žiješ so svokrovcami ? NIKDY SA TO NEZMENÍ !!!!!! BUDE LEN HORŠIE !!!!!!!!!
A si spokojná v akom prostredí vyrastá tvoje dieťa ?
Ak v tomto vzťahu ostaneš, tak sa míľovými krokmi približuješ k psychiatrii.

1jozefina2
autor
17. júl 2016

@rebeka7501 niesom spokojna pretoze ho huckaju proti mne a ucia ho na seba!

@pribinak niesme zobraty len spolu zijeme nema jeho priezvysko ani nic je len otcom na papieri to je vsetko preto ma zaujima ze ako to bude s malym
@svetluska82 nie nesom nic z toho len ma zaujima ako to bude s tou starostlivostou o dieta pretoze velmi nerada by som bbola keby moje dieta malo dve decke izby a pozeralo nato ako otcova strana nenavidi jej matku a stale naa nu kida pritom cely ten cas sa starala matka o malu sama otec nejavyl ziaden zaujem a ani nejavy

pribinak
17. júl 2016

@1jozefina2 ved kuratorky ti pomozu spísať navrh na zverenie, úpravu styku a vyzivne
Ak nie ste manželia, len druh a družka, o to je to cele lahsie
Kolko ma syn rokov?

1jozefina2
autor
17. júl 2016

@pribinak 3roky ma a je to take ze uz mi je na vracanie z toho ze ho ucia proti mne do toho chlap nema vobec chovanie a ani vychovu! Rada by som bola keby sa stretavali len pod mojim dohladom a viac nie . nemozem dopustit aby moje dieta takto vyrastalo

rebeka7501
17. júl 2016

@pribinak kurátorky ? veď to sú darmožráči, ktorí sú alibisti.

rebeka7501
17. júl 2016

@1jozefina2 pokiaľ sa o dieťa riadne staráš nevidím dôvod, prečo by súd zveril starostlivosť otcovi. Asi si myslia, že keď sa budú vyhrážať, ta sa zľakneš a budeš ticho.

pribinak
17. júl 2016

@rebeka7501 to je tvoj nazor! Ja mam opačnú skúsenosť a preto odporucam

1jozefina2
autor
17. júl 2016

@rebeka7501 ano toto si presne myslia ale ja to mam uz dost premyslene len cakam na vhodnu chvilu. Doteraz som prihliadala na svokrovcov ale uz som si povedala dost rozmyslala som aj nad tym za navstivym nejakeho odbornika co sa zaobera psychyckymi problemami a vyrozpravam sa a budem mat aspon nieco v ruke aby to na sude nebolo nakoniec ze si vymyslam. Pretoze som uz z toho nadne ale nestracam zzdravy rozum musim sa s tym nejako vysporiadat

rebeka7501
17. júl 2016

@pribinak asi záleží od miesta a jednotlivca.

pribinak
17. júl 2016

@1jozefina2 tak zavolaj na link, ktory som ti poslala a oni ti poradia
Chod sa poradiť na socialku.

Ides spat k vašim? Ci rozmýšľaš nad inym bývaním?

Co sa tyka úpravy styku, tak rozhodne sudkyňa, preto sa poraď v nádeji, co a ako, lebo musi byt nejaky vážny dovod, aby styk otec-syn bol za tvojej prítomnosti

1jozefina2
autor
17. júl 2016

@pribinak fuha no tak teda to budem musiiet nejako poriesit a tam sa plati za to alebo co?

1jozefina2
autor
17. júl 2016

@pribinak a chcem ist k rodicom byvat ten dom je uz aj na mna prepisany

pribinak
17. júl 2016

@1jozefina2 centrum nádej poskytuje poradenstvo zdarma, tiez kuratorky na sociálke su zdarma
Navrh na sud mas tiez zdarma

1jozefina2
autor
17. júl 2016

@pribinak skvele tak to by bolo uplne super a dakujem zeny za vsetko pomohli ste mi velmi prajem vam len to najlepsie do zivota aby sa vam splnilo vsetko po com tuzzite velke dakujem
@rebeka7501
@svetluska82

kleofaszkutya
17. júl 2016

Dalsi troll. Dalsi "obsah" jak cez kopirak, pri ktorom sa daju zobrazovat reklamy.

seahorse27
17. júl 2016

Dieta ti nemoze nikto zobrat, pokial sa o neho riadne staras, to su len vyhrazky, nenechaj sa zastrasit. V drvivej vacsine prisudia dieta matke. Pokial nie si alkoholicka, fetacka a budes mat kde byvat, nie je sanca, aby ti dieta zobrali....to sa deje iba vo filmoch ;) Na svokrovcov sa vykasli, ti si budu vzdy zastavat svoje dieta, ich nezaujima tvoje dobro. Ako ublizis tvojim rodicom, prosim ta? Ja byt tvojou mamou, tak by mi najviac ublizovalo, kebyze trpis v takomto prisernom vztahu a sama by som ta podporila v odchode od takeho debila. V takom vztahu sa nenalepi nic dobre ani na tvoje dieta. Treba sa zmobilizovat a cim skor odist od tyrana. Drzim palce a prajem vela sil 🙂

mandala77
17. júl 2016

@kleofaszkutya Ty si troll

mandala77
17. júl 2016

@1jozefina2 kontaktuj bezplatnú non-stop linku 0800 212 212 pre ženy zažívajúce násilie. Poradia Ti čo máš robiť, ako máš postupovať a pripraviť sa na odchod od neho.

rebeka7501
17. júl 2016

@1jozefina2 Takýchto ľudí sa treba zbaviť, uberajú ti energiu, robia zle a ešte sa v tom vyžívajú. Využívajú slabších jedincov aby si dokázali svoju úbohu silu. Rovnako silného jedinca alebo nebodaj silnejšieho sa boja.
Začneš nový spokojný život, a tento bude ideálny i pre dieťa.
Veľa šťastia 🙂

1jozefina2
autor
17. júl 2016

@mandala77 dakujem urcite zavola
@rebeka7501 presne toho nazoru som aj ja len sa bojim ze ho bude ovplivnovat pretoze je takyto typ clovekka a neskor maly odyjde chcela. Som aby sa stretavali pod mojim dozorom aby mu nenakecal a nehuckal ho proti mne pretoze ten clovek je vsetkeho schopny a jeho rodicia tiez

1jozefina2
autor
17. júl 2016

@mandala77
@rebeka7501 zeny este jedna otazocka o rok sa chystam do zahranicia za kamaratkou samozrejme s malym za pracou mam tam vela znamich tak ako by to bolo potom s ich stretavanim?

mandala77
17. júl 2016

@1jozefina2 nemôžeš zakázať otcovi aby sa stretával s dieťaťom, len budeš tvoriť napätie a oni pôjdu proti Tebe. To mi príde veľmi malé dieťa troj ročné aby si ho brala zo sebou do zahraničia. Toto bude pre neho trauma, Ty chceš ísť do zahraničia, kto sa Ti tam o neho postará, to bude pre neho tiež nová zmena.

Poraď sa s odborníkmi.

rebeka7501
17. júl 2016

@1jozefina2 toto je potrebné riešiť radšej prostredníctvom UPSVR alebo právnika resp. príslušného súdu. No môj názor je ten, že teraz vyskakuje a o pol roka si na dieťa nespomenie. Nájde si iný objekt, ktorému bude ubližovať.

monikaparson
17. júl 2016

@1jozefina2 Nemôžem odviesť dieťa do zahraničia bez súhlasu otca a ako čítam, ten ti to nedovolí.

magdalenocka
17. júl 2016

Ak bude chciet otec striedavu starostlivost tak mu ju pravdepodobne daju☹

1jozefina2
autor
17. júl 2016

Doprdele tak ja teraz ako zarobim ja tomu nechapem od narodenia do teraz ho vobec nazaujimalo co robi ci je pocikany a co mu treba nezaraba nanho ani cent a on ma pravo mi zakazat ist za pracou do zahranicia? A ano ma mi kto pri malom byt tam

monikaparson
17. júl 2016

@1jozefina2 lenže to sú len tvoja slová, budú sa pýtať aj jeho a určite aj "svedkov", takže sa na to treba pripraviť a je to otec, je zapísaný v rodnom liste, hej? Čiže áno, má na to právo, aj keby ti rovno neplatil, tak sa mi zdá, že má právo do toho kecať.

1jozefina2
autor
17. júl 2016

@monikaparson boze moj tak toto ma velmi nepotesilo