Nevládzem už ďalej čakať

lucka8787
25. aug 2015

Ahojte zienky...mam 28 rokov, priatel 33, sme spolu 2,5 roka. Bola som uz raz vydata, deti nemam. S priatelom mame byt a v oktobri sa tam prestahujeme. Problem je v tom ze ja uz velmi tuzim po rodine.Drzi ma to uz asi rok. Predtym mi sluboval, ze si zalozime rodinu ked uz budeme sami ale teraz poslednu dobu sa vyjadruje k tejto teme stylom "roky sice na to mam ale rozum nie." vzdy mi len odpovie ak zacnem tuto temu ze " aj to raz bude" , "pride ten spravny cas", a podobne frazy...uz som na ne alergicka. Cize z jeho strany je to v nedohladne. Povedal ze si nerad planuje veci do buducnosti, lebo ze sa boji ze to nevyjde ale ja zase som obrovsky planovac a keby som neplanovala nie som tam kde som. Ja nechapem na co chce este stale cakat...Byvam z toho casto smutna a vela nad tym rozmyslam. Ak niekto z nasich zacne s touto temou tak mi je az do placu, uz neviem ako na to reagovat. Ja viem, mozno by som tomu mala dat aj ja volny priebeh, lenze roky plynu a bojim sa ze potom uz bude problem otehotniet..aj som mu to vravela ale on mi na to povedal ze sa nemam bat. Ako mu mam vysvetlit ze to uz naozaj nieje sranda?Samozrejme prinutit ho neprinutim, len potrebujem radu ako to "cakanie kym dostane rozum" prekonat alebo ho nejako jemne presvedcit...lebo ja uz asi nevladzem dlho cakat...

simculllka
26. aug 2015

@lucka8787 ahoj,ja by som ho určite do toho nenutila, ak sa na to necíti, nemôžeš ho do toho žiadnym spôsobom uhanat, pretože aj keby sa ti to podarilo, tak potom to nemusí byť medzi vami ok a podobne. Ja na tvojom mieste by som si užívala život v tom zmysle, že by som napríklad veľa cestovala, turistikovala, jednoducho venovala sa sebe a partnerovi, pretože keď budete mať už dieťa, rapídne ti klesne počet voľného času, ktorý budeš mať len pre seba. Mať dieťa je krásne a naplnujuce,ale prináša to aj veľa sebaobety, kedy budeš niekedy doslova túžiť aspoň po jednom dni voľna, kedy budeš padať od únavy na kolená a budeš rada, že si akurát tak lahnes a budeš spať, ak ti to vôbec dieťatko dovolí. Urcite ťa nechcem strašiť, ako píšem, mať dieťa je naozaj úžasné, ale je treba si užívať vždy to, čo práve máš. Stará určite nie si, problém otehotnieť môžeš mať aj v 25, aj v 35, cize hlavu hore, nie každú jednu vec si môžeš naplánovať na sto percent. Držím palce a užívaj si ešte free život 🙂

kakika007
26. aug 2015

@lucka8787 a nepovedal ti, kedy príde rozum? Lebo podľa mňa (a myslím že nielen mňa) sa ten rozum u chlapa asi nedostaví. Skúsila by som tak trochu podpichnut, keď bude dačo pozerať na nejakom e-shope alebo len tak surfovať po nete, spýtať sa, doslovne rypnut, že či si už objednáva ten rozum a kedy by to malo prísť? 😉 Inak fakt neviem čo ti poradiť.... nemáte v okolí, medzi známymi, ľudí čo mali problémy s otehotnenim? Možno ani vám sa nezadari hneď a budete dlhšie čakať... S týmto by som asi naňho šla. Ale až keď budete vo svojom, keď budete vychutnávať tu pohodu a radosť z osamostatneniia. Držím palce 🙂

maslenka47
26. aug 2015

@lucka8787 a toto si zistla po 2.5 rocnom vztahu? A ty tiez asi moc dobry planovac nie si, ked si pred 30tkou, v druhom manzelstve a bez deti napriek tomu, ze ich chces. Zivot a tuzby mozes planovat sebe, nie ostatnym. Potom su z toho nestastne vztahy.

Ja si myslim, ze tvoj dotycny po rodine netuzi, inak by nebol "len" tvoj priatel - z vlastnej iniciativy.

muskamala
26. aug 2015

Chlapi sa neradi vyjadrujú k tejto téme štýlom, bude to vtedy a vtedy. Chlap chce mať kontrolu a pocit, že o tom rozhoduje on, keď už sa na to cíti. Ak je to typ, že chce mať vo všetkom postupnosť, tak asi čaká, kým sa presťahujete a potom začne riešiť tieto veci. Na tvojom mieste by som počkala, kým sa presťahujete a uvidíš. V žiadnom prípade naňho netlač, lebo sa zatne. Inak ja mám tiež 28, mm 35 a poradilo sa nám na prvý šup otehotnieť, takže nestresuj, že potom to už možno nepôjde a tak. Ono to príde, neboj.

dominika6
26. aug 2015

Pri chlapoch sa nikdy nedockas odpovede na temu dieta...ak neberies Antikoncepciu tak otehotnies bez planovania a on sa potesi ze nemusi planovat...🙂

evitka83
26. aug 2015

@lucka8787 dieta musia chciet obaja, kym ho nemas, nevies si predstavit aky je to zavazok...pre oboch. Moj partner tiez nechcel dlho dieta, resp sa toho bal. Stale mi hovoril, ze ked raz bude velky...az jedneho dna povedal, ze by chcel drobca sam od seba. Dopracoval sa k tomu po 4 rokoch vztahu. Ja som rodila v 30tke, moj muz mal 36. S otehotnenim nebol ziaden problem, hned na prvy sup 🙂 a uprimne, keby som vedela, kolko sebaobety a obmedzenia dieta obnasa, mozno by som este aj ja pockala. Uz skratka nemas cas a slobodu pre seba, kym je na vas drobec zavisly.preto som aj povedala, ze druhe tak skoro nechcem. Uzijem si chvilu malu, potom snad nieco pocestujeme a budeme mat cas j chvilu na seba a potom zas druhe. A teraz je u nas otocene garde, muz by chcel uz aj a ja nechcem teraz ani za nic. Na dieta sa skratka clovek musi citit. A dieta je velka skuska pre vztah. Mozu sa dvaja neviem ako lubit, ale v realite pri kazdodennej starostlivosti o dieta su nezhody Dost casty fenomen 😉 nenut ho do toho, nic tym neziskas, len ho odozenies. Kazdy citi inak svoje emocionalne biologicke hodiny a to ze ich citis ty, neznamena, ze ich musi citit aj on sucasne s tebou, ale ani to neznamena, zeby ta o to menej miloval. Drzim palce

dzejn80
26. aug 2015

@lucka8787 asi by som poradila netlacit na pilu ... s mm sme tiez cakali, kym budeme mat vacsi byt (do 1i som si dieta nevedela predstavit, aj ked kolko ludi by co aj za 1i dalo 🙂) a tak sme si uzivali jeden druheho, cestovali a ked sme konecne ten vacsi byt mali a ja vravim, ze fajn, mame kde, ja mam 28, ideme na to .... a mlady zrazu zaradil spiatocku, ze on si nie je isty, ze co keby sme este pockali, este vycestovali nieco si zarobit do zahranicia a pod. No ver mi, bola som velmi sklamana, ale asi po mesiaci sme sa dohodli, ze vysadim HAK a uvidime. Nakoniec z toho boli 3 roky snazenia a kazdomesacneho sklamania, vysetrenia, hormony, laparka a buuum, ked sa to uplne nahodou podarilo, skoro sa pocikal od radosti 🙂 rozpraval sa s bruchom, mne to bolo az trapne 🙂 takze chcem tym povedat, ze asi musi len dozriet.

chloe001
26. aug 2015

Moj bol presne taky isty... "raz bude", " v spravny cas", mne z toho tiekli nervy. Nakoniec mame malu a teraz zazivam to iste, ked tuzim po druhom, ako cez kopirak. On chce, ale "nevie kedy", "ono to pride same", "pride to v spravny cas"... a prosim pekne 39-tka za rohom (jeho), ja 32,neviem, kedy uz bude spravnejsi cas. Ale absolutne nepochybujem o tom, ze ma miluje a som s nim aj napriek jeho povahe skoro 12 rokov (vydata 5).

sardinka333
26. aug 2015

@lucka8787 asi nie je dobré ist na to štýlom - ,,nož na krk,,
Ja mám takeho chlapa v rodine - švagor. Ma všetko, robotu, byt, cestovali s priatelkou po svete, uživali si ....lenže jej už tikaju bio hodiny predsa len ma 33 rokov a on stale nič. Tak teraz su rozídení.. 🙂
Dnešní chlapi sa boja záväzkov - česť výnimkám a ani sa im do toho velmi nechce. Mnohí su aj leniví, nechcu zlaviť zo svojcih narokov na volný čas a koničky čo rodina do istej miery vyžaduje a v podstate si myslia že dieťa a rodina ako záväzok ich bude obmedzovať. A hlašky typu ,,roky na to mám a rozum nie,, su smiešne...v 40tke už duplom nebude mať nervy na male dieťa...bude mať zabehaný stereotyp a ťažko sa bude prisposobovať. (česť výnimkám) Takže ja chápem že žena potrebuje tu istotu, zazemie...ja by som ale na chlapa s týmto velmi netlačila lebo v najhoršom pripade možeš s dieťaťom ostať aj sama. Nikdy nevieš ako zareaguje na nezelane tehotenstvo. Ja by som si dala take ultimatum..počkam do 30 a ked sa nerozhýbe tak bud dovi dopo alebo ...sama uvidíš ako to bude.

deltaa
26. aug 2015

@lucka8787 toto iste som zazivala este pred 2 rokmi, potom som bola nezamestnana pol roka a vtedy som si uvedomila ze to ze teraz nemame dieta nie je nestastie ale vlastne stastie, pretoze by sme nemali z coho zit. Potom som si nasla pracu ktora ma bavi a splnila vsetky moje ocakavania a momentalne na dieta ani nepomyslim, je mi tak dobre teraz ze dieta by mi vsetko obratila hore nohami a riesit zase banalne problemy. Odporucam pri tom cakani svoju mysel preorientovat na inu cinnost ktora ta zamestna.

bajana
26. aug 2015

@lucka8787 mna by zaujímalo,čo chceš robiť,keďže nevládzeš čakať....rozchod?tehotenstvo aj napriek tomu,že partner ho nechce?
Ja by som rozhodne na partnera netlačila,chlapi to nemajú radi a ak trebárs nespomenieš dieťa rok, možno ho spomenie sám...po roku by som sa s ním vážne porozprávala a vysvetlila riziká tehotenstva vo vyššom veku. Ak by sa nemal k činu, sú na uváženie spomenuté dve možnosti. Hlavne ta, čo by urobil chlap, keby si otehotnela. Ostane pri vás alebo sa ťa zbavi? Ruku na srdce - poznas ho tak dobre,že si odpovieš s istotou?
Inak po 2.5 r vzťahu ho celkom chápem,aj na mňa by to bolo skoro. U nás to bolo nasledovne - zoznámenie 28, bývanie 29, byt 31, svadba 32, prvé tehotenstvo 34, druhé 35.

mondolina
26. aug 2015

@lucka8787
spravas sa trochu dost hystericky
este si dupni nohou a vsetko bude ako ma byt 🙂
28 rokov nie je ziadny dovod na obavu

jani_uk
26. aug 2015

@lucka8787 Podla mna, keby si bol isty, ze to s tebou chce, tak uz by to bolo. Uz take pripady, ze bol so zenou zopar rokov asi uz zo zvyku, suhlasil s tym, ze si teda urobia dieta, lebo je na to navyssi cas, a potom to uz islo dole vodou...

m.i.r.i
26. aug 2015

ja nesuhlasim velmi s tym, ze on nechce, takeho chlapa prec a ze ju nema rad, lebo nechce deti a podobne..chlapi su uplne ini...ja co vidim v okoli a vratane mojho, je to hadam aj 90% takychto..oni sa velmi boja a zvlast su to ti zodpovednejsi jedinci..lebo v osadach s tym problem nemaju ak ste si vsimli...dnesna doba je ina ako bolo...vzdy bolo tazsie a lahsie, nezilo sa ludom jednoducho, ale co sa rodiny tyka tak to byvalo ine...ci uz bola vyssia umrtnost deti a tazko sa robilo, deti sa robili na to, aby pomahali so surodencami a s pracou...a aby nejake percento prezilo..a zili rodiny pokope s babkami a tetkami, kde sa navzajom starali..neskor zas vojny, bolo treba zabezpecit potomstvo.....potom socik s istotami, bytmi a podporou len nech su deti, vtedy bude byt a podobne....teraz je ten trend s jednym/dvomi detmi, hypoteky, strata zamestnania...chlapi sa citia zodpovedni, chcu aby rodina mala vsetko, casto rozmyslaju co bude ak by rodinu neuzivili...ako dat tomu jednemu/dvom detom vsetko.....casto su rodiny ozaj v situacii ze sa tlacia v jednoizbovom byte, ze manzel pride o pracu, ze ziju u rodicov, ze stavaju dom s velkou hypotekou...a muzi sa boja..tiez sa boja straty slobody, kedze kvoli tejto zodpovednosti, ze sa treba predom zabezpecit sa posuva vek kedy tie deti su a cim je starsi tym viac si uvedomuje aka to bude zmena ked pride dieta...aky to bude na neho tlak...ked zena ostane na materskej...k tomu pridu zenati kamosi s detmi, ktori sa postazuju ako v noci nespali, ako sa zo zenou hadaju a ako nemaju sex uz dva mesiace, lebo zena beha okolo dietata...a pride strach z toho vsekeho...nemyslim si, ze su to chlapi co nemiluju, co netuzia po rodine..ze s nimi netreba stacat cas.. netreba ich nutit, treba ich len nenapadne nakopnut..niektorych trvdsie niektorych nenapadne...kazda zena si asi pozna toho svojho co naneho plati...a niekedy proste treba zvolit nejaky kompromis, pretoze my zeny sme hnane hormonmi a chceme to dieta hned hned hned ako to na nas ide...🙂 viem o com hovorim...tiez som cakala asi 3 roky kym sa ten moj dal presvedcit..( teda sam chcel 🙂 )..,ale napriklad my sme si sadli, on povedal, ze este by chcelist na 2 roky do zahranicia, chcel este nieco studovat, ja som mohla zlepsit pracovne skusenosti..mala som 28,..uz mi riadne tikalo..ale tak dohodli sme, ze 2 roky v zahranici a potom svadba, dieta.....a sme tak spravili...a nelutujem..sice som uz tie dva roky stale myslela na dieta, ale tak co sme tam ziskali nam maximalne zlepsilo dalsie smerovanie a zlahcilo zivot s dietatkom....a moj muz je brutalne zodpovedny a to je asi ten najvacsi problem..horsie, ze teraz uz zvadzam trojrocny boj presvedcit ho na druhe......🙂

ivett1
26. aug 2015

@lucka8787 máte byt a ešte sa tam len idete sťahovať - teraz v októbri a ty už nevládzeš ďalej čakať, lebo veď ti sľuboval, že keď sa osamostatníte, tak si založíte rodinku a budete mať dieťa ...a o čo ti vlastne ide? ...veď ste spolu len 2,5 roka a predsa ti povedal, že dieťa s tebou chce...niekedy v budúcnosti a ešte sa necíti na to, aby ste mali rodinu ...alebo som to zle pochopila? ...môžeš byť rada, že ten tvoj chlap aj trochu rozmýšľa a preto, že tebe tikajú biologické hodiny, alebo čo, nemusíš ho nútiť do niečoho, čo nechce ...btw a kam sa ponáhľaš? ...ak mu to budeš stále oplieskavať o hlavu, že chceš mať s ním hneď a zaraz dieťa, tak dosiahneš skôr, že zo vzťahu s tebou vycúva ...
ak ti na tom tak veľmi záleží, tak mu vysvetli, že ty potrebuješ vedieť, kedy sa plánuje venovať rodine, či za rok, za dva, aby si si ty mohla napr. naplánovať kariéru ...alebo rozchod ...
PS: takéto pocity (že "nevládzem ďalej") mávajú skôr ženy, ktoré sa nezmyselne plácajú v neperspektívnom vzťahu 5-7 rokov ... a uniká im život pomedzi prsty a zbytočne zotrvávajú vo vzťahu, ktorý sa aj tak pomaly, ale iste rozpadáva ...

miriam11
26. aug 2015

@lucka8787 rozmyslas zvlastne. Najprv sa zamysli, ci si ta planuje vziat, az po svadbe by som uvazovala o detoch. A este mas dost casu, 2,5 roka nieje vela, takze ak sa on na to neciti, asi ma dôvod. Prepáč, toto si pocut nechcela, ale skus polavit, netlac, lebo ho odplasis. Chlapi su totiz v tychto otazkach plache ako kone, takze klud.