Nočné sprchovanie a rušenie susedy

10. apr 2022

Poprosim vás o názor. Nakoľko situáciu nedokážem ohodnotiť s nadhľadom a bez pocitu osobnej krivdy. Suseda sa sťažuje, že sa sprchujeme po 22-hej, že rušíme jej nočný klud. Sprchu stíhame okolo 22-23.30 najneskor, podľa toho, ako deti uložíme a popraceme domácnosť. Minule som sa sprchovala tesne pred desiatou a o celej som počula ako nam kričí, či sme normálni, sprchovat sa tak neskoro. Podotýkam, že sme susedia 5rokov a postupne sme vyhoveli v mnohých jej nezmyselných nárokov, aby sme si zachovali status dobreho suseda…ako nedávať dole dosku na wc, lebo bucha, používať len mydlo s bezdotykovým davkovačom, keramický štngoce na umyvadle, alebo nepúšťať odsavač pár po desiatej. Sťažovala sa, že aj naše kohútiky vodovodné, že su hlučne a že kefou na wc trieskame. Dneškom naša trpezlivosť dosiahla vrchol, manžel už vypenil, že viac sa prispôsobovať nebudeme. No ja stale uvažujem, je to nezmyselná požiadavka? Ako to mate vy v bytoch, je zaužívané sprchovat sa zasadne do 22.00? Alebo je to akceptovateľné aj v čase nočného kľudu. Mám sa ma to vykašľať a robiť tak, ako mne vychadza, alebo som ozaj bezohľadný sused. Podotýkam, že tato požiadavka prišla až teraz, pritom 5 rokov sme sa sprchovali zasadne po tomto čase. S inými susedmi problemy nemame.

zdenka11081983
10. apr 2022

No ja pri menzese aj 2 krat v noci, nadránom... By som ju kaslala z vysoka..slušne by som vysvetlila a neriešila viac.

hesloveslo
10. apr 2022

Ja hlavne nechápem prečo jej vychadzate v ústrety. Ja sa kúpem aj o 5 ráno a nikto by mi v tom nezabranil. Dom byt moje pravidla

karhu
10. apr 2022

mali ste ich stopnut hned ako zacali mat problem s vasou mydelnickou🙈

barb0renka
10. apr 2022

Mate domovy poriadok?
Ak ho svojim spravanim nijako neporusujete, suseda vam nema co hovorit do toho, kedy a ako sa sprchujete.

sojorez
10. apr 2022

A ona spi vo vani, ze pocuje zvuky sprchovania u vas? Ja ked zavriem dvere na spalni, tak nepocujem ani sprchu u nas, nieto u susedov. Bezne sa sprchujem po desiatej, kym ulozim deti, odbordelizujem byt... Obcas este o takom case pustam umyvacku. Akoze nespustat dosku vo vlastnom byte a riesit, aky davkovac mat, aby pani suseda bola spokojna je uz vysoky level ustupkov voci nej.

banalu
10. apr 2022

Ja by som jej takto pekne vymenovala v com ste jej ustupili a rovno sa jej spyatala co planuje po probleme so sprchou 🤦‍♀️ lebo urcite si najde nieco dalsie.. kym sa nechate sikanovat, tak vas ona bude. Treba brat ohlad na susedov, ale odtial po tial.
To s tym davkovacom - odpalilo mi dekel 🤯

barb0renka
10. apr 2022

Clovek Si radsej nechce predstavovat, co vsetko pani pocuje, ak jej vadi aj davkovac mydla 😬
Asi je len osamela a chyba jej socialny kontakt

laura164
10. apr 2022

Asi spáva v kúpeľni, keď jej to vadí 😅 tak nech zavolá policajtov, že rusite nočný kľud, ked sa sprchujete 😀 ja by som kaslala na to, keby vrieskala, tak jej zakrcim naspäť

lusyyy36
10. apr 2022

A to co suseda spáva u vas v kupelni ci co? Bývalá som v panelákoch klasických, teraz bývam v novostavbe a teda nikdy som takéto veci ako sprchovanie susedov ci dokonca pumpovanie mydla nepocula....suseda je asi chorá a vôbec by som sa jej v týchto veciach neprisposobovala. Bude od vás chcieť viac a viac ...

sense
10. apr 2022

My sa tak neskoro nrsprchujeme zvyčajne.... Ale viem si predstaviť ze v niektorých panelákoch počuť z kúpeľne alebo WC každý prd à to doslova.... Ale tie ostatne nezmysly by som ju mohla s prepáčením okaslat

naobedbuduspagety
10. apr 2022

Nám po 22:30 v paneláku prestane tiecť teplá voda, takže si so sprchovaním môžme trhnúť ak nie sme otužilci 😂😂😂. Keď som bola tehotná to bolo na porazenie, zdrapli ma o jednej v noci poslíčkovia a nemohla som ísť do sprchy.

stanulienkat
10. apr 2022

Ty kokos....my sme teda velmi ohladuplni na susedov, ale co ju moze rusit pri sprchovani? Nepoviem, keby ste vysavali,pustalu pracku....
Treba to zakoncit 21.59 hod mega hlasnym sexom.😁

monka105
10. apr 2022

Vaša suseda má evidentne psychický problém, ak chcete byť dobrí susedia, môžete sa ponúknuť, že jej pomôžete nájsť dobrého psychológa. Človek, ktorý tvrdí, že počuje búchať hajzlovú kefu a mydelničku skutočne nie je v poriadku. Takže sa sprchuj, kedy chceš a keď bude po tebe vrieskať, riešila by som to so zástupcom vlastníkov.

buberova
10. apr 2022

Och porazilo by ma mať takú susedu... A nie, nie je u nás obmedzené kedy sa môžeme sprchovať

lyci
10. apr 2022

ja ked som byvala na byte, tak som sa po 22 ani nesprchovala, ani nepustala pracku. bolo mi blbe rusit takto ostatnych
tie ostatne veci, co vam vycitala, to je moc. na to by som jej kaslala

rora
10. apr 2022

A ked nahodou by ste sli domov z poobednej a sprchovali sa az o 23.00?? to sa neda ustupovat v tomto, ved nerobite diskoteku. Suseda byva pod vami? ak hej, tak by som jej splechla razne do tvare, ze pokial vas neprestane buzerovat tak byt prenajmete dakym asocialom aby videla co je to hluk.

luccija
10. apr 2022

Ustupovali ste jej, tak tu je dôsledok.Za chvílu si nebudete môcť ani prdnúť🙂
V ničom by som jej neustúpila nerobis diskotéky, nehulakas, to už ani zuby si nebudeš môcť umyť
Sprchovanie ju nemôže tak rušiť.Je to nejaká staršia osoba?velmi sa cdujem, že ste jej vyhoveli v tých predchádzajúcich poziadavkach

selest
10. apr 2022

My sme mali susedov co im vadilo ze v noci ideme na wc, ze zapalujeme svetlo vraj to hlucne stuka, ze si otvarame okno... Ako nevravim, nepustame pracku ani odsavac v noci ale ze by som cakala kym sa susedia zobudia aby som mohla na wc mi pride cez. Muz ked robil poobedne tiez sa sprchoval pred polnocou, ja aj v noci x krat po porode..suseda to prehana

marca12
10. apr 2022

Ale jasne,ze to pocut,ale mila pani by si mala uvedomit,ze byva v panelaku a tieto zvuky k tomu patria. Sprchovanim nerusis nocny klud. Pani je sama zrejme narusena. Nebudes vo vlastnom dome zit ako potkan a po 22 zalahnes do postele a boh ta chran,ak si chcela o 22.03 nasuchorit vankus,mas smolu. Mala som takuto susedu,to bolo nieco strasne. Byvala ucitelka s posahanymi nervami,kadejake zvuky pocula ani nevedela odkial idu,ale terorizovala vsetkych naokolo.

dskjhfdlkdjhl
10. apr 2022

Zakazdym jej ustupite a jej debilne poziadavky sa budu len stupnovat. Po tomto mozno pride poziadavka, kedy mozete jest, spat alebo nieco podobne. Vobec by som na jej pripomienky nereagovala a zila by som si vo svojom byte tak, ako chcem, samozrejme v ramci domoveho poriadku. A nakupila by som si take doplnky, ake vyhovuju mne, nie nejakej jezibabe.

saxana000
10. apr 2022

To co za psychopata?bezne som sprchovala malu pri horuckach v noci aj jej vysavacom odsavala sople ked sa dogrcala pustila som pracku na noc pustam aj umyvacku po sexe sa tiez chodim sprchovat aj o 1 v noci a aj cikat chodim v noci ked potrebujem co si mam dat kybel k posteli?chodim si aj zapalit v noci v zivote mi nikto nic nepovedal.nerobim si tu diskoteku nehulakam nevadime sa nehucime ale toto su bezne veci posli ju do teplych krajin nech sa ide liecit

petrao2
10. apr 2022

Susede povedz ze keby nespala vo vani urcite by ju to rusilo menej
Ked sa stazuje pekne sa usmej a kup si automaticky davkovac mydla 😉
Nemoze ti zakazat osprchovat sa vo vlastnom byte

sante81
10. apr 2022

My sme 3 byty vedľa seba na poschodí. Počujem práčku, sprchu, wc a dokonca aj suseda keď ide na ,,malú,, 😉 ráno o pol 5 keď smrka, počut všetko, ale nikto sa nikdy na niečo podobné nesťažoval

anulienka99
10. apr 2022

Netreba ustupovať, naši susedia pod nami si tiež myslia, že sme sanatórium a nie panelák. Kebyže púšťate práčku, no sprchovanie?! Sú to také typy ľudí, ktoré čím viac im ustúpiš, tým viac budú chcieť nabudúce. My sme tiež najprv chceli byť zadobre a ustúpili sme, no potom presne ako píšeš začali tie nezmyselné požiadavky... To už je susedská šikana. Nerobíte nič zlé a ona nemá právo Vám do toho hovoriť, kedy idete na záchod, či si zdvihneš dosku a ešte si umyješ mydlom ruky? Nabudúce jej povedz, že ju nahlásiš za obťažovanie a obmedzovanie vo vlastnom byte. Držím palce. 🤞☺️

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
10. apr 2022

ja som vo vseobecnosti za nejaku ohladuplnost medzi susedmi ale aby mi niekto hovoril kedy sa sprchovat a splachovat akoze co je vela to je vela - v tomto by som rozhodne neustupila, lebo toto nema s toleranciou nic spolocne, z jej strany ide vyslovene o terorizovanie

bylinka111
10. apr 2022

No bohužiaľ, aj takí sú medzi nami.. frustrovaní zo života s potrebou vyhľadávať alebo vytvárať konflikty tam, kde nie sú, to je ich životným poslaním 🙂 Jedine ignorovať a dúfať, že si časom nájde inú obeť.. :D

kitycat
10. apr 2022

Asi sa susedke bud zhorsuje nejaka psychoza alebo ma vekom lepsi sluch. Ale ruku na srdce, aby vam rozkazovala aku mydelnicku, nedavat dole wc dosku? Na tu wc dosku som ja obzvalst alergicka a kazdemu odporucam wc zatvarat, lebo spliecha a kto neveri, nech si skontroluje ospliechane steny :D Sprcha je mozno hlucna a to jej vadi ale to ostatne je nad akykolvek zdravy rozum..

liusa82
10. apr 2022

no to pochybujem že toto je skutočna téma.Teda neviem ale myslim si.To som ešte nepočula to s tou mydelničkou a kefou nikde.My sme tiež volakedy bývali v byte a bolo veru počuť prud vody zo sprchy aj cikanie,fúkanie do kapesnika.Plno ludi sa tam sprchovalo aj po polnoci.Neviem čo by robila keby ma dookola same rodiny s deckami my sme ich tam mali 6 myslim tých deti nad sebou a buchotali by jej nad hlavou od božieho rána,behali a vozil by sa na odrážadle.To je teror a nie sprcha a mydelnička

barbie79
10. apr 2022

manzel ma pravdu - toto je teror,ja sa sprchujem aj po 23.00, suseda ma vedla mna spalnu - normalne splachujem aj po 22.00 sa nestazuje,