Odborná pomoc v manželstve

dablik82
15. jan 2013

Mamičky, nemamičky potrebovala by som poradiť. Hoc je mi to trápne, ťažko sa mi o tom píše, preto nechcem zachádzať do detailov. Chcela by som vás poprosiť o radu, resp. kontakt na dobrého psychológa, psychoterapeuta, manželského poradcu... Proste niekoho kto by mi pomohol s manželskými problémami. Áno pozerala som na nete, ale väčšinou išlo o súkromníkov kde jedno sedenie stojí od 20-35€. Čo je pálka. Potrebujem poradiť niekoho kto je dobrý, nie sú u neho čakacie doby pol roka a kto ma nezoderie z kože. Keď to tak čítam, tak už teraz mi je jasné že je to asi nemožné... Toľko nárokov. A aby som nezabudla...potrebujem to v Košiciach. Ďakujem za každú odpoveď.
PS:prosím o to aby ste sa nezačali vysmievať napríklad z mojich "požiadaviek"... Mám dosť starostí a prosím len o radu a pomoc. Kto nemá úprimný záujem, prosím nech nepíše. Ďakujem

sissy27
15. jan 2013

@dablik82 kedysi to fungovalo tak, že ak ti obvoďák napísal odporučenie na psychológa, tak to išlo cez poisťovňu a nedoplácala si nič, skús sa poinformovať, možno aspoň to pomôže... ostatné žiaľ neviem ...

monikajaco
15. jan 2013

@dablik82 ahoj .. neskusala si sa spojit s psychologom cez internet napisat najprv mail ... mas to zadarmo a mozno ta to trosku niekam posunie ... na stranke mamaaja.sk ked sa zaregistrujes tak najdes psychologicku, ktora cez mail stebou popise ..... najdes to na hlavnej stranke v pravo dole ... drzim palce ..

neznakaramelka
15. jan 2013

@dablik82 na urade prace a soc. veci su taketo veci zadarmo

aurorag
15. jan 2013

@dablik82 cez urad prace a soc v. je to zadarmo, ale cakacie lehoty su castokrat hrozne.....

vadimka
15. jan 2013

@dablik82

ahoj, obrat sa na svoju obvodnu lekarku, mala by ti vediet poradit psychologov, ktorym to preplaca zdravotna poistovna...je ich malo, ale urcite su.....drzim palce.

dablik82
autor
15. jan 2013

@sissy27
@aurorag
@neznakaramelka
@monikajaco dievčatá ďakujem Vám krásne za ochotu 😔
utekám teraz pre malého do škôlky a keď sa dostanem k PC pozriem sa na to. Ešte raz vďaka.

perletka
15. jan 2013

http://www.azet.sk/firma/217135/phdr-peter-zelo...

je to manžel mojej učiteľky psychológie, možno by vám vedel pomôcť 🙂

dablik82
autor
15. jan 2013

@perletka ďakujem krásne za odpoveď. Poslala som mu mail, dúfam že nebude vadiť. Ale tak má prístupnú mailovú adresu. Už len čakať čo odpíše 😕

dablik82
autor
15. jan 2013

@vadimka a myslíš že aj taký čo sa venujú problémom v manželstve?

dablik82
autor
15. jan 2013

@perletka neviete mi povedať či je súkromník (a tým pádom drahý) alebo či je štátny (či ako to povedať)?

vadimka
15. jan 2013

@dablik82 urcite, sak je jedno ci je statny ci nie, je to stale psycholog....

dablik82
autor
15. jan 2013

@vadimka to áno, ale súkromníci si pýtajú za sedenie od 20-35€. A tým že som na materskej,je to pre mňa veľký peniaz.

perletka
16. jan 2013

@dablik82 netuším,či je súkromný, ale našla som ešte iných lekárov

http://www.lekar.sk/31421/peter-zelo/hodnotenia a dole sú iní lekári z KE, tak skús rozhodiť siete a uvidíš, koľko sa kde platí.

dablik82
autor
22. jan 2013

@perletka
@vadimka
@aurorag
@monikajaco
@sissy27
dievčatá tak už mám dohodnutý termín u pána doktora Zeľa... Platba je 17€ za prvé sedenie (ak som dobre pochopila v cene je aj druhé, alebo aj za druhé je to 17€? 😕 ) A ak budem spokojná a zistím že mi to pomáha, ďalšie sedenia sa už dajú hradiť s pomocou zdravotnej poisťovne... Tak už len čakať či do môjho živo prinesie jasno a poriadok. Aj keď si myslím že už je všetko stratené a nie je čo zachraňovať 😔

sissy27
22. jan 2013

@dablik82 držím palce, nech splní tvoje očakávania 😉

dablik82
autor
22. jan 2013

@sissy27 ďakujem veľmi pekne, naozaj

fiona83
22. jan 2013

Ahoj,tiež som uvažovala nad manželskou poradňou tu u nás,ale môj manžel to odmieta.Nie som stotožnená s niektorými vecami v našom manželstve a už som bezbranná..ako to mám vnímať?

vadimka
22. jan 2013

@dablik82

niekedy sa zda, ze je uz vsetko stratene, ale zivot nam prinasa aj vela prekvapeni....ides k psych.sama alebo aj s mm?

vadimka
22. jan 2013

@fiona83

no tak chod k psychologovi sama, da ti nestranny pohlad na vec....mozno da navod ako rozpravat s mm...ale to uz budes musiet realizovat sama.

perletka
22. jan 2013

tak ti veľmi držím prsty a potom len napíš, či si bola spokojná 🙂 snáď áno, lebo jeho manželka je úplne super 😉

fiona83
22. jan 2013

@vadimka veď áno,ale preto som chcela ísť spolu s manželom,aby si vypočul rady alebo pomoc aj on...keď tam budem sama neviem či to bude mať správny uhol pohľadu.Mm si myslí,že všetko zveličujem a preháňam ☹

vadimka
22. jan 2013

@fiona83

urcite to bude mat zmysel...chod tam par krat sama, mozno neskor si to mm rozmysli a pojde s tebou... 😉
psycholog ti poradi ako dalej postupovat...dufam, ze natrafis na dobreho

monikajaco
22. jan 2013

@dablik82 drzim palce .. v akomkolvek smere ti to pomoze aspon ti to prevetra a precisti hlavu - myslienky ....

dablik82
autor
22. jan 2013

@vadimka idem sama... mm najprv tvrdil že pôjde so mnou, ale nakoniec si to predsa len rozmyslel... nebude sa predsa spovedať nejakému cudziemu človeku 😕
Ale myslím že to bude už len o tom aby som si ja vyčistila hlavu a dostala návod ako sa citovo odpútať. Aj keď je to také ťažké 😢
Prežili sme spolu skoro 6 nádherných rokov. Teraz 20.3. by sme spolu oslávili tretie výročie svadby... Ale už k tomu asi nedôjde, nie je čo oslavovať ☹

dablik82
autor
22. jan 2013

@monikajaco asi máš pravdu, musím si urobiť v hlave poriadok a dostať nejaký "šťuchanec" ako sa pomaly odpútať 😔

dablik82
autor
22. jan 2013

@perletka určite dám vedieť 😵

dablik82
autor
27. feb 2013

@perletka
@vadimka
@sissy27
@aurorag
@monikajaco Tak žienky píšem ako som sľúbila. Najprv som bola objednaná na 30.1. Ale keďže som si zbalila veci a na týždeň odišla aj s malým ku bratovi, termín som musela zrušiť. Preobjednala som sa na 26.2. Čo bolo včera. A poviem vám len toľko že "WAAAAAAAAAAAAAAAAU". Veľmi som sa bála či bude dobrý. Čítala som si totiž rôzne témy s týmto zameraním, a veľa krát sa žienky sťažovali že na dobrého doktora dušičiek natrafili až na 4-5 krát. Keď som od pána doktora odchádzala, bola som tak nabitá pozitívnou energiou... On videl pozitívno aj vo veci, ktorá mne prišla úplne hlúpa. Naozaj ma ten PÁN DOKTOR tak podporil... Videl ma 50minút a našiel na mne toľko dobrého a pozitívneho... Čo môjmu nízkemu sebavedomiu veľmi pomohlo. Za sedenie som platila 17€. Ja mám všeobecnú zdravotnú poisťovňu. S ňou má zmluvu tak, že raz platím ja, raz poisťovňa. Takže v priemere je to 8,50€ za sedenie. Keďže jedno je za 17€ a druhé zadarmo. Čo je super cena. Čakacia doba, tiež nebola dlhá. Takže @perletka veľmi, preveľmi Ti ďakujem za tip. Už mám dohodnuté ďalšie sedenie, a teším sa kedy bude v kalendári daný dátum.

monikajaco
27. feb 2013

uzasne ..strasne ti drzim palce moja ... 🙂
@dablik82

perletka
27. feb 2013

@dablik82 velmi, velmi sa tešíííííííím 🙂 som veľmi veľmi rada, že ti pomohol

didi44
28. feb 2013

...tam kde sa dvaja nezhodnu...vo vacsine niekto treti...a ziadny psycholog..aj s akokolvek dobre mierenou radou nemusi dovody rozporu, nesuladu..nedovery vo vztahu, i tie nepoznane..vyriesit....