Po narodení syna sme sa s manželom odcudzili.

stella789
11. júl 2019

ahojte,mam taky problém s manželom a to,že si po narodení nášho syna akosi nerozumieme.Proste čakala som viacej od neho s pomahaním a viacej od neho pozornosti. Stále mi vyhadzoval na oči že nestíham,že nie som dobrá matka, dost ma kritizuje a ja sa cítim neschopná totálne. Dáva mi za príklad cudzie ženy jako to zvládajú a ja to nezvládam. Doslo to do takého štádia že som sa zdoverila rodičom a na čas som sa k nim odstahovala aby sa uvedomil. Nachvílu to klapalo ale pri nejakej hádke mi vykrikoval alebo vyčítal že mám rozumy od rodičov hlavne od mamky a mna to strašne bolí a trápi nakolko svojich rodičov milujem. Najnovšie mi vykrikuje švagra,že som s nim niečo mala a tým pádom mi kazí vztahy v rodine .. neviem jako dalej s ním,či to má význam a či nie… som stratená...má stále pocit ,že si ničoho nevážim ,že som nevdačná ,lebo on tahá celu domácnost nakolko som teraz na materskej… je podnikatel ,žijeme si dobre. chodíme po dovolenkách, máme dom,zahradu,bazén ale ja su nešťastná.. rozbité vztahy v rodine … čo by ste robili ?? Má to podla vás význam??

galioska
11. júl 2019

@stella789 ešte raz si prečítaj čo si napísala a odpoveď máš😉

titi10
11. júl 2019

@stella789 ach moja, to je tazko. Ja vzdy vravim, ze v kazdom vztahu su urcite problemy, ale pokial prevlada to dobre nad tym zlym, tak treba vydrzat a zabojovat. Ale pokial je to vo velkej miere opacne, obavam sa, ze to vyznam nema. Musis si uvedomit (a to nemyslim zle), ci ta pri nom nedrzi prave ten blahobytny zivot. Jasne, mozno si si zvykla na urcity komfort ale ak ti muz vycita taketo veci, tak to nie je muz, ktory ta miluje, ale ktory si ta vydrziava. Prepac mi za uprimnost. Ale ak mas naozaj pocit, ze robis vsetko co je v tvojich silach a nepochybujes o sebe, odid od neho. Mozno budes zit skromnejsie ale budes stastna. Na druhu stranu, opytaj sa sama seba, ci nema naozaj v niecom pravdu...neviem, nepoznam ta, nevidim do vasho vztahu. Ale dvaja manzelia, ktori spolu este aj maju dieta by mali drzat pri sebe, podporovat sa a pomahat si. A nie sa psychicky deptat...ale to je len moj skromny nazor 🙂 drzim palce!

pribinak
11. júl 2019

Tomuto sa hovori psychické tyranie

ecoli
11. júl 2019

@stella789 niečo podobné som prežívala ja... Bola som s nim 10rokov,máme dvojročnú dcéru. Pocas celého vzťahu sme mali problémy, on je dosť diktatorska povaha ale brala som ho takého a vravela som si ze v každom vztahu su nejake problemy.... Tiez zarába velmi dobre... Byt v centre Košíc, 3 autá, rozostavaný dom, s kamarátmi dovolenka v dubaji.... A mne vykrikuje ze som kupila malej zimnú bundu za 30€. Pracovala som pred materskou 7 rokov vkuse... Nikdy ma nemusel zivit on.. A odkedy som na materskej, mam vykricane ze neprispievam, ze míňam, ze on ma živí.... Tiež nic nerobim poriadne, vsetko len na 20%, vzdy je bordel doma, mala je rozmaznana, ked s nou idem na prechádzku, on to považuje za flakanie sa.... On je v robote od 8:00 do 21:00 6 dni v tyzdni... Takze cela domacnost, nakupy a starostlivosť o malú je na mne..ked som mu v niecom protirecila, bola som zla zena o ktoru sa nemoze opriet, nevie ho pochopit a podržať... Jeho predstava o zabezpečení rodiny bola iba zarobit peniaze... Ale keby nam ich aspon dal. Alebo nás obcas niekam vzal... Cosi... Vzdy trebalo na niečo šetriť, alebo kupit material na dom, alebo sa pokazilo jedno z tych aut...stale bol podrazdeny, nikdy mu nebolo nič dobre... Chodil za mnou a zhasinal mi svetla v byte, vraj ked budem ja platiť ucty, mozem si svietiť kolko chcem...vzdy ked mal prist domov z roboty mala som kŕče z toho, čo zase skritizuje. Teraz ma dcera dva roky a sice ľutujem ze som neodišla ovela skor... Ale lepsie neskoro ako nikdy... Ona uz vníma a nechcem aby ma videla ako trosku, neschopnu chuderu ktorá nic nevie.... Som prec dva mesiace a dal by vsetko za to aby som sa vrátila.. Zrazu vsetko pochopil a uvedomil si... Aj keby to bola pravda, hrozne ma znechutil a odcudzil sa mi.. Tam uz nie je laska a ani sanca ze sa vrátim. Tiež on a jeho rodina vnímajú iba to, ze som nevdacna, lebo som mala všetko... Po prvé to nie je pravda a po druhé, vzdy som mu hovorila ze nestojim o peniaze , majetky , dovolenky a dary (asi preto som nikdy nic nedostala 😀) jednoducho neviem žiť s takymto materialistom.... A pokojne nech vyzeram ako nevdacna suka... Teraz som u rodičov a je Mi konečne dobre!!

julianadrx
11. júl 2019

Nuž ťažko radiť keď do toho človek nevidí ale určite je fajn sa vyrozprávať (popísať si) ... ja mám síce muža skvelého, no sestru mám rozvedenú z tromi deťmi, jej muž ich tiež psychicky terorizoval a už si povedala sestra aj staršie deti, že dosť. Z môjho pohľadu je dôležite spraviť všetko pre záchranu vzťahu, a ak to nepôjde napriek tomu, že si spravila fakt všetko čo si vedela, tak bohužiaľ. Život treba žiť a nie prežívať, je len jeden a to si musí uvedomiť aj partner. Deti majú právo na oboch rodičov, potrebujú rodinu a zázemie, no stres a napätie im len ubližuje a plodí choroby. Porozprávaj sa s ním, urči si podmienky a otvorene mu povedz, čo cítiš, že ťa bolí to, že sa odcudzujete jeden druhému. Na odľahčenie, možno má on laktačnú depresiu :-P a to prejde 😀 držím palce, snáď to urovnáte a budete šťastný všetci traja

sapetka
11. júl 2019

@ecoli
@stella789 ach chudata zeny.. preco niektore maju taku smolu na chlapov😏

deti95060810
11. júl 2019

kašľať na jeho dovolenky keď sa chová ako hovädo...

stela01
12. júl 2019

@stella789 píšeš že si žijete dobre tak čo sa sťažuješ ?
Buď si žiješ dobre ?!
Alebo na hovno !?
Tak ako to je ?

titi10
12. júl 2019

@stela01 ona tym dobre myslela blahobyt - ze ma od neho vsetko, ze je zabezpecena. Ale psychicky pri nom stastna nie je...

jahodka11
12. júl 2019

A tu mame jasný dôkaz,ze peniaze nie su vsetko....si mlada, mas jedno dieta, rodicov,u ktorých mozes aspon na cas byvat....ja by som od neho odišla...

maciatkolulu
12. júl 2019

@stella789 pozri sa tie rady ako odísť a je to psychoteror,sú podľa trošku hrrrr,lebo nejako nevieme čo sa u vás doma deje,lebo nie vždy je tá žena úplne chudá a chlap hajzel,máš koľko detí? Píšeš po narodení synčeka a v tvojom profile máš písané,že malý ide do škôlky,ty už robíš? Lebo teda pokiaľ máš jedno dieťa a to je v škôlke a naozaj nestíhaš,tak je to minimálne divne. Píšeš,že chlap dobre zarába,asi nesedí doma na riti. Takže kľudne utekaj k mamičke,miesto toho,aby si si ako dospelá osoba a matka sadla a porozprávala sa s mužom,zamyslela sa kde robí chybu. Nuž dovtedy sa chodí s krcahom po vodu.... A naozaj si myslím,že nie je na mieste radiť sa hneď rozvádzať. Ale keď chces čítať správy ako je tvoj chlap hajzel a tyran a ty to chudá,tak smelo. Potom tu bude téma,že ex si žije nadpomery,ale oficiálny príjem má nízky a ja nemám z čoho žiť a on si užíva s druhou dovolenky😂. A podobne. Tak veľa zdravého rozumu ti zelam

mamisali
12. júl 2019

Myslim si, ze problem je v tom, ze mnohi chlapi, ked dobre zarabaju si myslia, ze to staci. Ale zena tiez cely den nesedi doma a slamky krizom neprelozi. Kazde dieta je ine, kazda matka je ina, kazda domacnost ma iny chod, takze porovnavat je zbytocne a casto zene ublizuje. Ja som raz mojmu polozila otazku na zamyslenie, nech mi povie, aky je teda rozdiel medzi dobre zarabajucim muzom a dobre zarabajucim otcom rodiny. Financna istota je sice skvela, ale balikom penazi otcova uloha v rodine nekonci...

natassha1
12. júl 2019

ako prepac, ale podla toho, co si pisala, tak sama musis vidiet, ze to jednoducho vyznam nema. nema, aj ked si zijete dobre naco to ako. aby dieta videlo, ze sa len vadite? takto isto spokojna nie si, ak sa nevedel zmenit doteraz, tak sa to podla mna ani nezlepsi