Pre rodičov som neschopný človek

sisa2111
13. dec 2013

Ahojte. Prosím, potrebujem počuť povzbudivé slová. Vrátia som sa k rodičom po 15 rokoch.... stroskotal mi vzťah, mám 5 ročné dieťa. Vrátila som sa k rodičom a mám doslova pocit, že hlavne pre môjho otca som doslova neschopný človek. Ak syn plače, lebo napríklad nepočúval alebo som mu niečo nedovolila počúvam komentáre ako je so mnou 5 minút a už plače. Teraz som sa so synom hrala a pritom som počúvala komentáre ako sa dieťa udrie, ako sa niečo rozbie, ako dojde k úrazu........ ako sa tak s ním nemám hrať, pritom keĎ sa so synom hraje otec - teda jeho dedko a šantia tak je všetko OK.................... toto počúvam už dlhšiu dobu a doslova mám dojem, že ma rodičia pokladajú za neschopnú............ som v zložitej životnej situácii, mám problémy s hypotékou, teraz mi končí aj zamestnanie, problémy s expriateľom..... snažím sa problémy riešiť, ale ja už nevládzem.......... nevládzem už počúvať neustále komentovanie, poučovanie a pritom riešiť v sebe veci, ktoré má trápia, riešiť ako zvládnem budúcnosť.......... snažím sa každý večer nájsť v sebe silu a ísť ďalej, ale keď vidím a počujem ako o mne pochybujú aj moji rodičia, ako ma pokladajú sa neschopnú ešte aj hrať sa s vlastným dieťaťom, lebo sa mu niečo stane, tak začínam o sebe úplne pochybovať a strácam veškerú energiu a snahu o niečo sa snažiť.................

kaktusik007
13. dec 2013

@sisa2111 preco si sa vratila k rodicom??? pises, ze riesis hypoteku... co sa stalo??? ako tu pomoze jedine - odstahovat sa. rodicia ti do zivota budu zasahovat vzdy, ja som sa vratila do okolia mojich rodicov po 10tich rokoch a to oni prosim mali opat tendenciu ma kontrolovat ze kam idem, s kym idem a akedy pridem... a to som mala prosim samostatny byt 20 km od nich... a boli slzy obrovske a citove vydieranie, ked som mojej matke jasne stanovovala pravidla.... mas to tazsie, lebo si sa prestahovala k nim do bytu, plus este s malym dietatom.... ako toto bez hadok nepojde, a ja osobne by som tak zit nedokazala.

haslerka27
13. dec 2013

no pokial budes zit s rodicmi,ak maju sklony mudrovat a davat ti najavo kazde aj minimalne zlyhanie,toto budes pocuvat stale a jednoducho sa to bude naucis ignorovat alebo zosalies,povolia ti nervy a budete sa hadat.nemas to jednoduche,ale byt tebou,zatnem sa,stabilizujem si situaciu a v ramci moznosti co najskor odidem.aj ked realita je zrejme taka ze to tak skoro nebude v tvojom pripade.byt matkou zivitelkou bez podpory manzela,ci partnera a bez podpory rodiny je podla mna tazke.ja radim,naozaj si to nevsimat.

jankastubka
13. dec 2013

Je to velmi tazka situacia, do ktorej by nikto nechcel dostat. Ale zial tym, ze si u rodicov, budes musiet asi vela takychto nezhod pretrpiet. Jedine, co by mohlo pomoct, skusit sa s nimi niekedy v klude porozpravat, ze si si vedoma, ze si u nich a ze si za to vdacna, ale ze teraz potrebujes od nich okrem ineho aj psychicku podporu. Ze ta to samu trapi v akej si situacii, a ze ich mozno aj nie zle myslene poznamky ti nepridavaju na pohode.

ivett1
13. dec 2013

@sisa2111 chceš počuť povzbudivé slová...tak ti želám, aby si to zvládla ...asi naozaj nemáš inú možnosť ...nebudem mudrovať, alebo ti radiť, keď to ani nepotrebuješ... tak hlavu hore a tie "mudrácke reči", typu... "čo si mala urobiť a neurobila si to a ako si to mala urobiť a bla-bla-bla" ...šup jedným uchom dnu druhým von😉 VEĽA ŠŤASTIA🙂

sisa2111
autor
13. dec 2013

ja sa naozaj snažím, snažím sa riešiť veci, snažím sa starať o svojho syna, ktorého nadovšetko milujem, snažím sa niektoré veci si nevšímať, ale dochádzajú mi sily. Začína pochybovať o sebe, začínam upadať a to, že som doteraz v sebe veci vnímal s pocitom, že nesmiem padnúť, že musím držať hlavu hore a ísť ďalej aj napriek problémom, na to už nemám síl..............

katka0905
13. dec 2013

@sisa2111 zial, vela rodicov ma tendenciu potopit svoje deti namiesto toho, aby ich podporili. Na tvojom mieste by som odisla, ak by sa dalo.

sisa2111
autor
13. dec 2013

prepáčte za chyby, nevidím cez slzy, je toho na mňa už priveľa

sisa2111
autor
13. dec 2013

@haslerka27 Ďakujem za túto odpoveď................ musím to prekonať, stabilizovať veci, nájsť východisko............. musím veriť, že situácia sa normalizuje a že veci naberú ten správny smer. Tak teda zaťať zuby, hlavu hore a aj keď je to ťažké veriť si a nevzdávať sa.....................

haslerka27
13. dec 2013

@sisa2111 ono pozri,zbytocne sa budes umarat a oberat o sily.technicky a matematicky vzate.....zrejme nezvladas hypo,teda matematicky si v mensich ci vacsich financnych srackach.si bez podpory ex.teda ten este je problemom ako pises sam o sebe,nepomaha,len problemy vyraba..rodicia u de facto jedina zastavka kde mozes byt v bezpeci.podporia ta,daju strechu nad hlavou- dan za to ale musis zaplatit.musis nechat po sebe sliapat ;aby ti ukazali ze si si zle vybrala,ze oni mali pravdu a bla bla.ale tato situacia nemusi byt konecna.chod aj medzi ludi,spoznavaj ich.co ak na teba caka ten pravy s ktorym zacnes o rok zit?co ak...dieta rastie,bude to uz len lahsie.nezufaj,radsej premyslaj,kalkuluj,maj oci otvorene...aj z tej najhorsej situacie sa da vytazit
a ak ta to potesi- podla mna by takto reagovala drviva vacsina rodicov.teda moji urcite😉

sisa2111
autor
13. dec 2013

@haslerka27 Veľmi Ďakujem, veľmi ďakujem za tieto slová

haslerka27
13. dec 2013

@sisa2111 problem ale skutocny problem by nastal ak by si napisala- mam dieta,rozisla som sa s partnerom a nemam kam ist......-)))))

sisa2111
autor
13. dec 2013

@haslerka27 ja som vďačná za pomoc a irónia je v tom, že vlastním rodinný dom. Dom, z ktorého som odišla, ktorý nemôžem obývať, lebo priateľ sa nechce dohodnúť, ktorý nemôžem predať, lebo priateľ nesúhlasí s predajnou cenou ak už je nejaký záujemca, dom, na ktorý mám hypotéku a nemôžem si ju vziať ani na seba, lebo priateľ to nechce dovoliť a tak dlhy rastú a ja sa môžem len bezmocne prizerať ako dom zhabe banka a ja budem platiť dlhy, ktoré som nespôsobila................ale hlavu hore

laila22
13. dec 2013

@sisa2111 a preco si sa odstahovala ty? ked ho vlastnís?

haslerka27
13. dec 2013

@sisa2111 nie ste manzelia,ak si kupila dom ty a je v tvojom vylucnom vlastnictve,kopni ho do guliciek.takze ty stojis na mrtvom bode kvoli jednemu loju,ktory zije v dome ktory si si ty kupila.ci ako to je

sisa2111
autor
13. dec 2013

@laila22 odišla som od priateľa, odišla som k rodičom a keďže priateľ nechcel dovoliť, aby som v dome bývala sama so synom, tak som ostala u rodičov

sisa2111
autor
13. dec 2013

@haslerka27 dom vlastníme v 1/2 - a tak máme aj hypotéku.......... proste nie je možná žiadna dohoda a ja už môžem len čakať na to, kedy banka dom predá - v tomto probléme som už vyskúšala všetky možné riešenia, komunikácia s bankou, s právničkou, s bankovou ombutsmankou, proste všetko.......

pammy
13. dec 2013

@sisa2111 Neboj, nepotrva to vecne. tazko je radit, viem, ze ta to velmi mrzi a potrebujes skor podporu ako nekonecne komandovanie. skus sa s rodicmi porozpravat a ked to nepochopia a nezmenia spravanie, tak to predsa pretrpis 😉 proste jednym uchom dnu, druhym von. musis sa tak nastavit, ze ta to nebude nicit. povedat si, ze sa nezmenia, ze su ina generacia nerozumeju ti a inak to nebude. nie kazdy dokaze byt empaticky, chapavy. mas urcite krasne dieta a spolu to zvladnete, mate kde byt, zase sa odrazite a bude lepsie. budeme vam drzat palce 🙂 🙂 a vyrozpravat pomoze, tak ked bude zle, radi pomozeme.

eri28
14. dec 2013

@sisa2111 niekedy fakt pomoze len odstahovanie to bol aj moj problem, vzdy ked bol maly problem prisla som spat domov, a to bolo to najhorsie vsetci mi radili postav sa na nohy, a ja vzdy spat domov, aj vtedy ked mi bolo fakt dobre, mala som peniaze
ale prisla som spat, jedine kto mi pomohol z tochto sialeneho kolotocu, neboli ani psychologovia, ani psychiatri, ale moj novy priatel, kupil mi letenku, ze teraz zije v holansku nech priletim, spoznali sme sa na svk, a tam zil predtym, priletela som na 3 mesiace, potom sme prisli na svk, zase to iste nasi, a ked sa vratil spat do nl, a pisal mi nech za nim pridem prisla som druhy krat a uz som neodisla bude to dva a pol roka, a moj problem z rodicmi je uplne vyrieseni, jedine co viem, ze uz nikdy, ale nikdy sa tam nevratim....pretoze u nas doma sa nikdy nic nezmeni, a nezmenilo, len vzdy ja som bola ten kamen urazu... 😅

eri28
14. dec 2013

@sisa2111 a este som sa zacitala a ten tvoj priatel to je co??? nechce nedovoli nemozem, a ty si svojpravna aj ked asi zadlzena osoba, ja neviem ci ta psychicky vidiera, ale na tvojom mieste by som nasla radu odbornika, ja viem slova mojej doktorky boli neboj sa vydas sa a bude a to som sa este nevydala, ale uz mam pokoj, skus sa poradit niekde zo psychologom, pisat, ze nemas silu a places, ja akurat na depku, a ja neviem ci pocitac cez nase spravy a rady ti fakt pomoze na mieste, daj sa neako do kopy a hlavne bojuj 😉

sue
14. dec 2013

@sisa2211 drzim ti palce. Vydrzat musis. Je to v rieseni... Mne este napadlo skusit zakomponovat media do toho...

kaktusik007
14. dec 2013

@sisa2111 stale si na tom lepsie ako vacsina zien, co sa rozvadza ci su tesne rozvedene a majetok spada este do bsm... ty mas dom v podielovom spoluvlastnictve!!!!!!! sak to je sakra super vyhoda!!!!!!!!!!! vyzvala si ho nech si plni svoje zavazky???? vyzvala si ho pisomne??? a dala si navrh na sud na vyporiadanie podieloveho spoluvlastnictva?????

dievca zlate, takto sa nechat vydierat.... este mi povedz, ze on polovicu svoju neplati, a uz ani ty, a vdaka tomu ste v uverovom registri.... potom ty zabudni na vlastne byvanie na nasledujucich 5 rokov... 😠 preco si sa dala vykopnut z vlastneho domu inak???? by ma fakt zaujimalo......

sisa2111
autor
14. dec 2013

@kaktusik007 vyzvala som ho písomne, mailom, sms, aj právnička ho vyzvala....................zbytočná snaha........... jednoducho on si postavil hlavu, že tam sama bývať nebudem a hotovo............v úverovom registri sme, lebo neplatil svoje splátky a ja som to už vzdala tiež............... súd je riešenie, ale súdne poplatky sú nehorázne vysoké a súd zdlhavý..............a v tejto situácii banka nebude čakať, kým rozhodne súd..........................

amadora
14. dec 2013

@sisa2111 riešili sme v rodine dosť podobný problém a všetko to šlo, cez realitku, s právničkou a cez súd, byt už je predaný, zo strany muža ktorý narobil dlhy sa vyplatili trovy a dlhy na byte a žene ostala celá jej polovica. takže ide to, netreba to vzdať a povedať si on neplatí nebudem ani ja a kašlem na to... áno trvalo to dlho, tiež ten chlap nechcel najprv predať a vymýšľal všemožné výhovorky ale nakoniec sa to podarilo takže len bojuj. a s rodičmi by som komunikovala, sadla si s nimi a povedala im ako sa cítim, že potrebujem teraz ich podporu a aby stáli pri tebe, že si si tiež takto svoj život nepredstavovala ale hold stalo sa a že sa nemusia báť, že takto neplánuješ ostať u nich navždy, len sa potrebuješ znovu postaviť na vlastné nohy a potrebuješ v tom ich pomoc a raz im to vrátiš keď budú oni potrebovať....

sisa2111
autor
14. dec 2013

@amadora aj cez realitku som to dala, aj inzeqgaty davala, aj kupcu nasla a zbytocne. Vzdala som to, lebo jednoducho som ine vychodisko nevidela. Ked sa to neda inak predat, tak co narobim. S rodicmi som hovorila, ale snaha sa minula ucinku.

amadora
14. dec 2013

@sisa2111 my sme to tiež riešli skoro dva roky kým sa podarilo. len to proste netreba vzdať...

maminuska
14. dec 2013

@sisa2111 kaktušik ti radí dobre , ak dáš na sud o vyporiadanie podielovho spoluvlastníctva alebo je ešte možnost aby sud nahradil jeho suhlas na predajnej zmluve , svojim suhalsom , alebo on sám nariadil predaj , tak stále sa stále hýbeš a riešiš.
Len niečo rob. Ja som s exom mala veľké problémy ohľadne vyporiadania majetku a to sme boli manželia, prišla som o velku čast, práve chybou môjho otca , ktorý je skvelý manipulátor a komandér, takže v tomto viem o čom hovoríš.
Dnes s odstupom 4 rokov mám určitý nadhľad a viem že som pre to urobila všetko čo sa dalo . Dlhy som splatila, znova sa vydala a žijem si dobre. Vedela by som napísať state o podceňovaní mňa mojimi rodičmi .

sisa2111
autor
14. dec 2013

@maminuska ja som toto uz vzdala. Proste som urobila co sa dalo a nepomohlo to.

maminuska
14. dec 2013

@sisa2111 ale ved ani mne v konečnom dôsledku , prišla som o majetok , vyplácala som bývalého z ničoho , vztahy s rodičmi mám na bode mrazu , ale aj tak som spokojná a žije sa mi dobre.
Prežila som , urobila som hrubu čiaru za exom , určila som jasné hranice rodičom "odtál potál " a na niektoré veci jednoducho od nich vôbec nereagujem .
V každom prípade podaj na súd, daj si zverit malého do osobnej starostlivosti , samozrejme alimenty a skus sa obrnit.

zuzusar
14. dec 2013

Ahoj, ako to bolo povedané, veľa nenamudrujeme,isto je veľa čo nevieme a potrebuješ pomoc.Škoda to nechať dôjsť do takéhoto štádia.Ja osobne by som platila hypo pokial by sa dalo, aj ked partner nie a potom si to vysudzovala spat,samozrejme, ked nie sú peniaze, tak sa nedá.V prvom rade by som riešila prácu, hladala brigády, predávala čo sa dá,skúšala sa dohodnúť s bankou, kontaktovala by som úrad práce, možno majú kontakty na centrá alebo vedia dat jednorazovú pomoc, aj to bodne..Rodičov ako to bolo povedané by som neriešila,ani by som sa im nesnažila vysvetlovat, ked majú svoj názor a ja ich potrebujem. V tomto prípade treba byt taktik, ak to nejde tak zmen celú techniku boja a daj im za pravdu a pokaždom si mysli svoje, tam ti nedovidia, hádky a útoky na teba vysilujú, aj ked si v pozícií nič nerobím, tak ich to isto vytáča.Neviem ako sa s nimi rozprávaš, proste skús sa ty zmeniť, stojí to za to, máš dieťa.Skús komunikáciu typu máte pravdu ... Syp si popol na hlavu, dostan ich na svoju stranu , neprotireč a šetri sily a ked si nazbieraš a vysúdiš peniaze chod preč, utekaj a môžeš im to potom vykričať...a možno si nájdete spoločnú reč a ked aj nie, sú možnosti iné, len nerieš s horúcou hlavou.Nie si jediná v takejto situácií, daj si ciel, čo sa dá splniť a začni s tým a po malých krokoch sa skús osamostatnovať.Niekedy to proste naraz nejde. Začala by som tou prácou v inom meste, to by malo byť aj krok k tomu, že chcem preč, potom skúsiť podnájom atd.Ak si na tom zle psychicky tak hybaj k doktorovi, až neprídeš na nezmysly typu , že to dalej nejde, vždy je riešenie, predídeš k tomu tak, že sa začneš spoliehať len sama na seba,Držím palce a rýchle vysporiadanie.

sisa2111
autor
14. dec 2013

Ja veci riesim. Aj pracu, aj dieta, a aj hypo - v ramci moznosti. Snazim sa, ale tie reci rodicov skor uberaju silu ako ju dodavaju. Dakujem vam vsetkym za podporu. Vdaka