Priateľ hrá stále hry

895526
4. nov 2017

Mamicky prosim o radu... Som uz zufala s otca mojich 2 deti. Stale sa hra hru a kasle na deti uz som sa ho pytala ze ci aspon cez vikend sa moze venovat rodine , ale nic ... Som z neho nestastna ... Mal niekto podobny problem? Dakujem

missdiva
4. nov 2017

@895526 😲 kolko ma rokov?

895526
autor
4. nov 2017

32 ma,ale doteraz nehraval tolko on je az zavisli na tom uz ...

myshela
4. nov 2017

Doma riesim to iste, zobudi sa rano, pol hodinu hra hru v mobile na gauci, potom zas na zachode, po praci pride a znova mobil v ruke, vecer opat..33rokov ma a uz ho to drzi pol roka, hra war and order..online

lindusss2016
4. nov 2017

@895526
Aka to je hra?

margaretkanarocna
4. nov 2017

Aj moj a uz som mu dala poslednu sancu moj hra toto
Clash of Clans

A ine

lindusss2016
4. nov 2017

@margaretkanarocna
To je nejaka mobilovka?

margaretkanarocna
4. nov 2017

Ano ich je viac strategie cadom obtyzden dva mu pride ze mizr kupit to a to..inak by naoxaj realne platil..a pipa mu ako esemeska a tuex viem ze sa cosi.deje s jeho hrou

janinah
4. nov 2017

Nezažila som,ale urobila by som niečo z toho
- rozhovor o závislosti,ale to asi nepomôže
- schovať mobil mimo bytu,ak nemá pracovnú pohotovosť /ja mám/a tváriť sa,že ani náhodou nevieš kde sa podel
- totálne ho ignorovať,nepraťnevariť preň a odsťahovať sa zo spálne podľa hesla-ty neurobíš nič pre mňa nás,ani ja sa nebudem unúvať teba obskakovať
- v sobotu ráno zbaliť deti a odísť k babke- ideš s nami alebo hráš? ak ostane doma,tak s prázdnou chladničkou a neuprataným bytom,lebo ty si nestihla a raz sa predsa môžeš realizovať aj ty,drahý,aj ty predsa používaš kúpelňu,wc...

lindusss2016
4. nov 2017

@margaretkanarocna
Pane boze, tak to je uz sila, ked je niekto zavisly na mobilovkach.... vedela som o zavislosti na premakanych onlinovkach na pc, ale ze je niekto nonstop ochotny cumet do telefonu a tukat, to uz je moc.
No ak si mu aj dala poslednu sancu, nvm, co to nejak pomoze, kym sam nebude chciet.
Moj manzel bol kedysi zavisly na WOW , ale to bol este mlady chlapec bez zavazkov, potom sa z toho dostal a ked sme sa dali dokopy, tak tomu skoro opat prepadol, nikdy by som neverila, ze sa na tom da zavislacit, keby som to nevidela na vlastne oci. Vtedy dva alebo tri mesiace vkuse presedel pri pocitaci, nic ine ho nezaujimalo, spal max 4-5 hod denne a iba hral. Nastastie nam do toho prislo stahovanie a vtedy ho to preslo. Teraz ma 30, obcas si povie, ze si nieco zahra, ale uz ho to nebavi ani hodinu a vypne, takze u neho asi pomohlo, ze dospel. Ale poznam aj dospeleho muza, otca 4 deti, ktory tymto hlupostiam venuje tiez dost casu, povinnosti si splni rychlo, aby mohol sediet pri pc, ale tak aspon si ich splni...no...

lindusss2016
4. nov 2017

@janinah
Myslim si, ze chlapovi zavislom na hrach nebude vadit ani mesiac neupratany byt 🙂 po tyzdni si to ani nevsimne.

janinah
4. nov 2017

@lindusss2016 možno...ale prázdna chladnička a ani jedny čisté slipy by mu vadiť mohli...

lindusss2016
4. nov 2017

@janinah
Never tomu... moj muz, ked bol zavisly na hre, ani nejedol. Nvm, ci si prezliekal slipy, lebo do sprchy tiez chodil len zbezne, nemal cas.

margaretkanarocna
4. nov 2017

Moj bol ..ale ked sa narodil mali zmenil sa..

nightrover
4. nov 2017

Zazila som. Vecne strategie, rano a vecer na mobile, cez den na PC, popri tom praca (z domu na PC, takze hra zapnuta v pozadi). V mobile vzdy daco, stale nieco nove, stale musel nieco vytvarat, budovat, pestovat, proste...vkuse do niecoho cumel. Ja som nakoniec tiez zacala cumiet do mobilu, ale z ineho dovodu a ten dovod je teraz moj snubenec, ktory si sice rad zahra playko, ale v norme a venuje sa mi mega, takze som spoko 😁

sida456
4. nov 2017

@895526 tiež sa mi manžel hra hru. Som z toho na nervy začal asi 2 roky dozadu...... bol posadnutý stále len mobil v ruke.... o dieťa nezáujem ty si matka si na materskej staraj sa ja živím rodinu..... zle veľmi zle preplakala som noci dni.... zobrala som kábel od wifi to bol oheň na streche tyzden sme sa nebavili už som bola na odchode..... aj som odišla prosíkala som ho aby sa prestal hrať a venoval sa nám že nech sa hra ked nieje snami vydržalo mu to 3 dni boli to fakt krásne dni ☺️😍 Hral sa.... chcela som mu niečo povedať ani nevnímal ani sme sa nevedeli rozprávať veď sme sa ani nerozprávali..... zleeee celé zle...... všetkých som prosíkala dohovoríte mu... dohovárali..... nič.... a teraz ? Hrá sa stále. Ale už aspoň komunikujeme...... a žijeme ako normálna rodina. Až nato že mobil v ruke často. ☹️ Neviem či sa niekedy prestane hrať. 😕

xxxkatka
5. nov 2017

kym si zavisly neuvedomi, ze je zavisly a chce s tym nieco sam spravit, dovtedy s tym nespravite nic. Su len dve moznosti- zostat a trpiet alebo odist a spravit mu sokovu terapiu. Niekedy zaberie, niekedy nie.

895526
autor
5. nov 2017

@sida456 presne takto je to aj u nas ☹ som nestastna z neho strasne

895526
autor
5. nov 2017

@xxxkatka dakujem ti za radu asi to vyskusam 😉

janush
5. nov 2017

Mala som take priatela...no uz som to nezvladala a rozisli sme sa....a nelutujem

lusy1507
5. nov 2017

@sida456 tvoja prva polovica prispevku presne ja.... ta druha sa nezhoduje lebo sme stale v tom kole ze on zivi rodinu a ja sa mam starat... ani sa nerozpravame lebo nemame o com... ak nieco nahodou podotknem hned hadka, no je to aspon jedny moment kedy pocujem jeho hlas..... no ja uz si pomaly zacinam budovat vlastny zivot bez neho...

lindusss2016
5. nov 2017

Vidim, ze mnohym muzom stupne ego, kym je zena na materskej. Citia sa vsemohuci, lebo je rodina na nich zavisla a nedokazu docenit pravu matky ako plnohodnotny prinos pre rodinu. Hlavu hore, zeny, po skonceni materskej mate moznost dokazat, ze ich k zivotu nepotrebujete. Bud sa potom zobudia, alebo si zariadte zivot bez nich.

895526
autor
5. nov 2017

@janush ja tiez velmi casto nad tym rozmyslam

lindusss2016
5. nov 2017

@895526
Drzim palce, aby dostal rozum, lebo kvoli hram stratit rodinu, to uz je sila.

celo
5. nov 2017

@895526
Ahoj,
nie som mamička... (prečo prosíš o rady len mamičky? 🙂 ) ale chcel by som poradiť.
Prvá vec.
Moderné štúdie závislosti na ktoré som narazil hovoria o dvoch záveroch. Ľudia voči závislosti bývajú geneticky predurčený. To znamená, ak je na niečom závislý, aj keby si mu to vzala (drogy, alkohol, hry, sex, čokoľvek iné...) tak by si časom našiel inú závislosť. Mobilné hry sú podľa mňa ešte tá lepšia možnosť a dá sa s ňou pracovať.
Druhý záver je zhrnutý tu:

https://www.youtube.com/watch?v=ao8L-0nSYzg

.
Ak tvoj manžel na telefóne trávi veľa času, asi mu niečo chýba. Všetko je samozrejme súčasť tvojho života s ním, takže, ak je povedzme nespokojný zo svojím životom a až teraz si uvedomil, že ešte nie je na dospelosť pripravený, tak s tým mu asi nepomôžeš. Je tu ale veľa iných možností.Predtým, než sa hral mal možno málo času pre seba. Možno by chcel mať v živote viac dobrodružstva, zmien, alebo nejaký bočný projekt. A možno sa len menej stretáva s ľuďmi mimo rodiny.
Druhá vec.
Musíš pochopiť, že tieto hry sú robené tak aby vyvolávali závislosť. Keď v tej hre nechceš platiť, tak sa k nej musíš často vracať. Jej problém, narozdiel od klasických hier je, že nemá koniec. Tu si prečítaj viac: http://vlcata.dennikn.sk/navod-pro-rodice-freem...
Tretia vec.
Cítim to v komentároch, možno nie od teba, ale od ostatných. Máme 21. storočie, netvárme sa, že hry sú len pre malé deti. Tvoj manžel pravdepodobne robí celkom slušné strategické rozhodnutia, akurát v digitálnej simulácii. Navrhol by som mu, či si nechcete založiť rodinný podnik, niečo malé. Alebo či s ním nechceš začať chodiť na LARP

https://www.youtube.com/watch?v=Ej0mJyjbMfw


https://larpovadatabaze.cz/home?0
alebo si kúpte doskovú hru, nie len pre deti, ale hlavne pre vás a vašich rovesníkov:
https://www.fantasyobchod.cz/deskova-hra-hra-o-...

Pokiaľ viem, tak narodením dieťaťa váš život nekončí. Tak sa venujte aj sebe, bez detí.

lindusss2016
5. nov 2017

@celo
No mas pravdu, ze hry nie su len pre deti, ani nevidim nic zle na tom, ak dospelak hra hoc aj kazdy den, ale mal by poznat hranice. Ak je to otec - hlava rodiny, urcite ma (alebo by aspon mal mat) denne x povinnosti a problem s hrami nastava vtedy, ked si ich prestane plnit alebo ako vyssie spominali zeny, ze s nimi muz prestane kvoli hram uplne komunikovat.

celo
5. nov 2017

@lindusss2016
To všetko som vo svojom príspevku spomenul.

aduska121
5. nov 2017

@895526 pfu to je uz zavislost...moj partner si tiez zahra dokonca som mu kupila na narodeniny fifu 18 pretoze viem ze to je jeho odreagovanie ale vylucne len vtedy ked ma na to cas ....

sibrez
6. nov 2017

Ahojte som s priateľom 3 roky. Teraz plánujem rodinku. Obaja máme 25 rokov. A môj priateľ stále hrá hry. Akoze porobiť čo to aj doma. To nehovorím ale čas strávený so mnou je menší ako čas strávený za PC. Skusika som s ním začať hrať teda tie hry či už na PC alebo Xboxe na takú hodku denne cca. Celkom sa to zlepšilo medzi nami ale len na chvíľu. Vždy len na chvíľu. Naozaj rozmýšľam či to prejde. Je itckar v robote strávi 8 hodín za PC a keď príde domov tak ďalšie hodiny za PC.

lindusss2016
6. nov 2017

@sibrez
Ked budu deti, ty si asi nenajdes hodku denne na hry, takze to neni celkom riesenie, nevravim obcas. To ti asi nikto neporadi, ci sa to zlepsi alebo naopak. Skus to s nim oredebatovat, ze ak naozaj chce rodinu, bude ti/vam musiet venovat viac casu. Akoze ja v tych hrach nevidim ziadnu tragediu, ak to ozaj nie je take, ze sa nedokaze od toho odtrhnut. Moj manzel tiez pracuje pri pc a doma este zvladal presediet pri pc cely den, kym neboli deti, teraz nemozem povedat, aj vela porobi, aj sa s malou zahra. Takze asi je to individualne. Z toho, co si napisala ty, mi tvoj chlap ako zavislak nepride

nightrover
6. nov 2017

@sibrez Precitaj si moj prispevok trochu vyssie. Presne ta ista situacia. Tiez ITckar, boli sme spolu 4 roky, situacia sa nezlepsila, ani ked sme adoptovali dalsieho psika (mali sme 3), ani ked sme zacali planovat dieta (zistila som, ze ho planujem len ja a on len prikyvuje, kym cumi do hry). Dokazal sa nehrat aj cely den, ale len vtedy, ked pracoval na dome (rekonstrukcia), co bola prenho vlastne dalsia hra, kde nieco buduje, stavia atd, proste strategia, ale aspon naozaj produktivna. Lenze okrem toho to bolo dost zle a ked som ho ziadala o pomoc s niecim, tak hundral a urobil to sice, ale trvalo to hodiny, niekedy dni. Citila som sa ako matka, ktora nahana svojho pubertalneho syna, aby si upratal izbu. Necakaj, ze sa to s narodenim dietatka zlepsi. Ten moj po rozchode priznal, ze sa na rodinu este necitil, aj ked mne tvrdil, ze ano, podme do toho, ale robil to len preto, lebo vedel, ze ja po tom strasne tuzim. Ale bolo citit, ze on nie, aj ked tvrdil opak (a napriek tomu, ze mal uz 33). Takze pozor aj na to.