Priateľ ma nechce predstaviť rodičom

natasa3252
26. nov 2012

Ahojte, chcem sa poradiť, mám priateľa, chodíme spolu už 10 mesiacov, on pozná celú moju rodinu a ja okrem jeho nikoho. Čo myslíte, čo je vo veci?

grejci1
26. nov 2012

ja som zas mala problém, že každý sa chcel hneď ženiť... velké rodinkovanie atď... no des...

elise
26. nov 2012

dnes v ženskom magazine hovorili o takomto pripade a psychologička tam hovorila že sa taký chlap hambi za tu ženu ktoru necce predstaviť rodine alebo aj porozprával mnohe klamstná a boji sa priviesť do domu aby mu na klamstvá neprišla. ja by som sa ho narovinu opýtala aký ma so mnou záujem a buducnosť . ono niekedy je lepšie svokru ani nepoznať pre pokoj rodiny🙂 skôr však vidim v tom že si jeho bokovka od hlavneho vzťahu. držim palce.

janulabb
26. nov 2012

prever si ho a zisti na čom si. Možno má v pláne predstaviť Ťa rodine... časom, ktovie možno len príliš tlačíš na pílu. Veľa šťastia prajem 🙂

lili_mia
26. nov 2012

@natasa3252 každá z nás má tu za sebou niekoľko vzťahov .. nejde o to, či stroskotanec .. proste si chcela ľúbiť, tak si sa zaľúbila .. včas si to ukončila .. kamoška už mala 3vzťahy, ktoré ukončila počas zasnúbenia .. podľa nej chlapec časom zlenivel a ona je aktívna, chce od života viac ako práca a večerný gaučing, tak dotyčný šiel preč .. nemám odvahu sa jej pýtať, či si ona o tom všetkom myslí .. no aj tí jej ex snúbenci .. zariadený život, už len právne byť svoji, žili spolu a ona vycúva? ako to majú zvládnuť oni?
nebrala by som to tak, že stroskotaný vzťah, proste si nemala šťastný výber a pri ďalšom si dáš lepší pozor 😉 všetko dobré

natasa3252
autor
26. nov 2012

ako si ho mám preverovat? to nie...........

aadulik2110
26. nov 2012

@natasa3252 aj ja som mala taký istý problém.... a ani som sa nikdy nedozvedela prečo ma nechce rodine predstaviť. Po roku a mesiaci sme sa rozišli. Napriek tomu, že sme spolu chodili na rovnakú VŠ sa aj naše cesty rozišli... vyhýbal sa mi ako keby sme si niečo zlé spravili, alebo ako keby sme sa vôbec nepoznali. Prešlo už 8 rokov a musím povedať, že nestál ON a ani ten vzťah, aby som sa tým trápila - aj keď vtedy ma to veľmi trápilo.

afra
26. nov 2012

@natasa3252 Toto sa stalo mojmu kamaratovi. Ona poznala jeho kamaratov, jeho rodinu, jeho cely svet. On nepoznal nikoho z jej okolia. Boli spolu rok. Povedala mu, ze ked ho predstavi kamaratom, rodine a zavola ho k sebe, tak to bude uz velmi vazne. Po roku bol vypnuty telefon, nereagovala na spravy na pokeci, na skype neprisla. Ani nevedel, kde byva, ona chodila k nemu. Tak zacal hladat podla jej mena, ze co je s nou, jej rodinu, znamych....take dievca s jej menom v tom meste nikdy nebolo...vymyslela si priezvisko atd. atd atd.......

A inak aj ja, ked som mala jedneho priatela, tak ja som poznala celu jeho rodinu a kamaratov, ale on nepoznal nikoho z mojho okolia...nechcela som, aby ho poznali, lebo som vedela, ze to nebude pre mna ten pravy. Slubovala som mu, ze ho predstavim rodicom, ale neplanovala som to veru vobec! A pri prvej prilezitosti som od neho usla 🙂 Boli sme spolu 8 mesiacov ;) Takze nieco v tom bude, ze ta predstavit nechce!!!!!

natasa3252
autor
26. nov 2012

ĎAKUJEM ŽENY ZA REAKCIE! TERAZ SA LEN VZCHOPIŤ!!! :( ahojte....

sissy27
26. nov 2012

@natasa3252 neviem. koľko máš rokov... tiež ma napadlo, že asi sa za niečo doma hanbí - a aj keď ti povedal, že nie, možno sa len nechce priznať... alebo si možno jeho rodičia neprajú, aby im vodil baby domov, kým to nebude nastávajúca nevesta 🙂 mala som takého kolegu - celá rodina ok, ale jednoducho si neželali, aby im synovia vodili domov partnerky, kým to nebude naozaj vážne a smerovať k svadbe...
ak ti je s ním inak dobre, tak nerieš, čo má prísť to príde...
teraz rozmýšľam, kedy som oficiálne predstavila svojho partnera našim - asi po dvoch rokoch 😀 a aj to náhodou, keď k nám prišli neohlásene 😀 normálne sme spolu bývali v mojom byte, naši vedeli, že niekoho mám, ale neriešili, on tiež nie... a ja s jeho rodinou som sa zoznámila po ani nie dvoch týždňoch, čo sme sa zoznámili my dvaja... nemyslím si, že kvalita vzťahu nejako závisí od toho, kedy sa oficiálne všetci zoznámia 😉

meluela
26. nov 2012

@natasa3252 ked je vsetko ostatne ok, tak neries 🙂 a hlavne kasli na to co ti hovoria ostatni, kamaratky ci rodicia ... ja som bola predstavena az po par rokoch, nemalo to ziaden zahadny dovod a sme stastna rodinka, teraz vidam svokrovcov az-az 🙂

lili_mia
26. nov 2012

@meluela ide o to, že ked mu kontrovala, že teda ani on nebude chodiť k nim, tak jej povedal, že on teda nemá záujem o takýto voľný vzťah .. už ide o jeho postoj k tomu, nie o dôvod, prečo nechce

majka99999
26. nov 2012

@natasa3252 inac, to co sa stala @afra kamaratovi, tak podobne sa stalo aj mojmu kamatovi, zenska si vsetko vymyslela, len on na to prisiel, dokonca bola vydata!
Podla mna to je zvlastne, ze ta nikomu nepredstavil. Ani ziadnemu kamaratovi? Ja som sa zoznamila s buducou svokrou asi po mesiaci a to sme si este nasim vztahom neboli isti obaja. 😀 A Silvestra som travila u jeho mamy (2 mesiace po zoznameni). Tiez som spoznala par "lepicov", co vymyslali mena nasim detom na prvom rande. Podla toho, co tu citam, sa priklanam ktomu, ze chlapec nieco skryva alebo si nie je na 100 % isty, ze si ta prava.

kika1111
26. nov 2012

@natasa3252 no neviem, ja som pred MM mala ešte dva dlhodobé vzťahy..obaja ma hneď zobrali predstaviť rodine.. ja si myslím, že niečo tají..alebo pre neho nie si žena, s ktorou to myslí vážne... vykašlala by som sa na neho..10 mesiacov je dosť dlhá doba na to, aby si nepoznala jeho rodinu.

cawes
26. nov 2012

@natasa3252 ahoj pocuvaj neni moj ex nahodou tvoj priatel lebo ako keby si o nom pisala. Tiez to robil a dost dlho nakoniec ked som povedala ze bud alebo tak ma zoznamil dovod bol ten ze bol starsi par vztahou mu nevyslo a uz nechcel skratka priniest domov niekoho s kym sa zoznami rodina, oblubia si ju a potom sa rozidu. Kedze sme sa rozisli tak som to aj chapala

sharmana
26. nov 2012

@natasa3252 tiež si myslím, že ta nechce predstaviť preto, lebo si tebou nie je istý... respektíve jeho rodina má možno nejaké konkrétn predstavy o jeho partnerke a on už teraz vie, že ich nesplnaš... a okrem toho, mna by naserkalo už aj to, ako ti to povedal, že keby chcel, tak ta tam už vezme... no to by som ho ja poslala do péčka.. a na rovinu by som sa spýtala, či naozaj nechce... potom by som už ani ja nemala záujem o neho... keby dal vysvetlenie, že proste ta má rád, že o nič nejde, ale proste doma na to nie sú zvyknutí a bla bla, tak v pohode, ale inak mi to príde, že sa vykrúca a aj tak sa s tebou rozíde...
musíš byť na neho tvrdšia a priama... nenechaj so sebou zametat..

afra
26. nov 2012

@natasa3252 drz sa! Bude dobre, uvidis 🙂 ci uz s nim, alebo bez neho 🙂 Mozno sa hanbi on za svoju rodinu ma teraz napadlo

maruska24
27. nov 2012

@natasa3252 mňa prvé čo po prečítaní napadlo, že chalan má doma záväzok a neklape im to, resp. majú krízu a rodičia možno ani nevedia že chalan sa chodí vyblázniť k inej. Alebo, sa naozaj za niečo doma hanbí a tebe tvrdí že nie, lebo pripustiť si niečo zlé v rodine je ťažko. tiež je možné, že urobil on niečo zlé, má svoju minulosť a nechce aby si sa o tom dozvedela. Možností je neúrekom, ty ho poznáš najlepšie a musíš niekde v srdci cítiť, či mu robíš iba milenku na voľné chvíle u teba doma, alebo do dotiahnete aj ďalej.

mima4
27. nov 2012

@natasa3252

AHOJ,

jedna fajn kontrolka o rozhodovani sa pokracovani vo vztahu a nasledne manzelstvo a deti, su prave najblizsi ludia priatela. To aky priatel v skutocnosti je, je veeelmi dobre vidiet a vnimat prave v tom ako funguje on so svojou rodinou doma, ako sa sprava k jednotlivym clenom rodiny, ake prace v domacnosti vykonava, aky ma postoj k roznym kazdodenym situaciam... A neraz (!!!) ti mozno ti najblizsi v uprimnosti srdcia poradia zbalit nohy na plecia 😀 Poznam velmi vela nestastnych a osamelych zien po rozvode, rozchode... ktore hovoria "uz pred svadbou mi mnohi ludia hovorili, ze nech to zvazim,...".
Kazdopadne, raz ked sa vydas, uz budes s priatelom rodina a jeho rodina bude tvojou rodinou... a to ze odmieta spravit tento krok, zaclenit ta do jeho rodiny, ako svoju priatelku, ktoru miluje, je pre mna dost vyrazny signal, ze to s tebou nemysli vazne.
Ak je skutocne nieco take, za co sa hanbi, a ma strach ti to povedat, tak vas vztah je na komunikacnej a doveryhostnej urovni "novorodenca"... hovorte spolocne...
Prosim, davaj si bacha, hlavne neplanuj s nim ziadne dolezite kroky.. zatim 😀

adeli79
27. nov 2012

uz 10 mesiacov??? z mojho pohladu IBA 10 mesiacov..
netrap sa. my zeny sme niekedy na muzov prilis hrrrrrrr. moj ma doma predstavil po 5 rokoch chodenia, mal na to svoje osobne dovody, ktore dnes uz chapem. teraz sme manzelia vyse 6 rokov, to, ze ma nezobral k nim domov skor nijako neovplyvnilo kvalitu nasho vztahu.

michele11
27. nov 2012

@natasa3252 Ahoj, ja by som to nevidela cele tak cierne, ja som mojho tiez nechcela priviest k nam domov, a vedela som, preco to robim. Moja mama bola zasadne proti nemu a odmieta ho doteraz, ale snazila som sa to dlho pred nim tutlat, aby na to neprisiel, tak som stale klamala, aka je ona v pohode, co sa jeho tyka, len ma vela prace, je chora a pod. Neviem, aka je pravda u tvojho priatela, ale skus mu dat sancu, ak ti je s nim dobre, pockaj, ako sa veci vyvinu. Tu ti hned kazdy poradi rozchod, ale spoza monitora sa dobre radi. 10 mesiacov este nie je tak vela, aby to musel byt neviemaky vazny vztah, chlapom vela veci docvakne neskor postupne, ak sa na to neciti, skus nanho netlacit a radsej preskumaj, ci nema v rodine nieco, za co sa "hanbi", ci sa nerozvadzaju jeho rodicia, alebo nemaju niekoho choreho doma, pripadne ci naozaj nebyvaju v nedostojnych podmienkach a on sa za to hanbi.

kmkke
27. nov 2012

@natasa3252 Nemusí to byť o tom že nechce, alebo je nejaký problém. Ja som svojho predstavila po 10 mesiacoch - môj otec sa vyjadril, že pokiaľ to nie je vážne a nemyslíme viac do budúcnosti tak ho nemám zoznamovať, načo mu je poznať toľko chlapov (na obranu poznal dovtedy dvoch 😀 ). A mňa predstavil môj až po roku, vedeli o mne, ale trošku sa bál rodičov, mama bola "zamilovaná" do jeho bývalej a predstavovala si že sa k nej vráti a otec mu povedal že len modelku (do 50kg) a ja som mala 75kg, tak sa bál aby to nerozbili na začiatku. Sme spolu 9 rokov, z toho 3 manželia, takže netreba sa báť, ste ešte len na začiatku 😀

mahmulienka
27. nov 2012

@natasa3252 mozno ma doma nieco, za co sa hanbi, co nechce, aby si videla. matku mojho muza som stretla tak pol roka pred svadbou aj to iba preto, ze sme sli na ten isty pohreb (jeho babky, jej mamy). inak by som ju asi nepoznala do svadby. u nich doma som nebola dodnes a nechyba mi to. jeho mamina je svojska, ma psychicke problemy, takze to neriesim. kto vie, ako je to u tvojho priatela....

kabelka11
27. nov 2012

mne pre toto stroskotal vztah pred mojim manzelom.....studoval medinu a rodicia mu prizvukovali ze studium je prvorade a po skole to ostatne a on si nasiel mna a bal sa predstavit ma,rozisli sme sa.

lola1980
7. dec 2014

Ahojte a moze to byt tym napr,ze je tam problem ze chalan je bratislavcan a baba je z vychodu ?

werka_t
7. dec 2014

@natasa3252 trochu ta potesim: ja som svojho manzela predstavilasvojej rodine v den, ked sme sa zasnubili (po 2 rocnej znamosti) a on mna svojej rodine o mesiac neskor. Takze, nemusi to byt ziadny katastroficky scenar 🙂

kiki68
7. dec 2014

s tymto mam taku skusenost,ze kto ma nechcel predstavit alebo ja jeho,tak to nemalo ani zmysel. Mala som jedneho,co som sa potom o nom dozvedela strasne veci a doslo mi,ze by to predstavvanie znamenalo asi moznost velkeho strapnenia sa a hodiny pravdy zo strany rodiny voci mne. Zase kto ma predstavil alebo t spravil v rozumnom case,tak to malo vzdy zmysel,ci uz islo o kamaratstvo iba aleb partnersky vztah.
A nejake take,ze on bratislavcan a ona vychodnarka...ha...to by bola riadna blbina...ved bratislava je len vacsia dedina, aspon v ziadnej casti sa nic neutajilo,co sa dialo v Raci, v Raci neostalo,ale bolo o hodku v Petrzke :D
Za tymto je vzdy nieco vaznejsie a iny probem nez mesto ci decina odkial clovek pochadza.

17alexis
21. dec 2014

@natasa3252 ahoj, neviem, či je tvoj problém ešte aktuálny, ale ja ti poviem moju skúsenosť. Mám takmer štvorročný vzťah a môj priateľ, s ktorým bývam, nepozná nikoho z mojej rodiny. Dôvod? Pred ním keď som mala frajerov, hneď ma vzali domov, ich rodičia ma ani neregistrovali, lebo boli zvyknutí, že vždy tam bola iná baba. Aj môj terajší ma po týždni vzal k rodičom, tiež ma ignorovali dva mesiace a až potom ma začali vnímať. Preto som sa ja rozhodla, že domov privediem až toho, kto bude mojim nastávajúcim. A či to bude ten aktuálny, alebo to skončí a príde ďalší, to ukáže čas. Nechcem však, aby sa môj budúci manžel cítil ako ďalší v poradí.

elizita
21. dec 2014

@natasa3252 ja som teraz uz k manzelovi nechodila prve 3 roky chodenia... na jednej strane mi to nevadilo, lebo som s mamou predosleho priatela mala konflikty, na druhej strane mi to bolo zvlastne, kedze on zacal k nam chodit po pol roku chodenia... nerozumela som tomu, no akceptovala som jeho rozhodnutie, lebo som verila, ze ma na to svoj dovod, aj ked rodicia nie su podivini, ani alkaci alebo ini, za ktorych by sa mohol hanbit... po 3 rokoch som k nim sem tam prisla, po 4 rokoch ma jeho rodicia zobrali na dovolenku 🙂, po 7,5 roku sme sa zobrali 🙂 ... ja by som z toho tragediu nerobila a akceptovala jeho pocity.. my zeny chcem aby nas chlapi chapali, skusme to aj my.. drzim palce

stanulienkat
21. dec 2014

"už" 10 mesiacov? Fuuuha

dilino
21. dec 2014

@maruska24 presne tak ja si myslim to iste lebo ak by nič neskryval tak ju donesie trebars domov o 2/3 mesiace a nie 8 mesiacov a nič lebo asi by mu rodičia dali na držku že chodi za nejakou druhou ja by som si všetko do bodky pozisťovala a prekvapila ho na mieste kde by som vedela že naisto sa nachadza že zabudol by zavrieť hubu od prekvapenia vedz že pravda vyjde najavo skôr či neskôr myslim si aj ja že niekoho ma to mi ver.