Priateľ mi nič nekupuje

somozajnemozna
27. feb 2015

v prvom rade, poprosím naozaj neútočné a k veci názory, o iné nestojím, zbytočne sa nehádajte. pre objektivitu mám iný nick, aj ked pravdupovediac nie som tu veľmi aktívna ani na tom starom. takže prejdem k téme, som celkom vytočená, takže aj môj príspevok bude asi v tomto duchu. ide o to, ze mám frajera zhruba 2 roky, som rozvedená, on je slobodný, nežijeme spolu. normálny, povedala by som celkom príjemný nekonfliktný vzťah máme, možno aj preto, že je svojim spôsobom ten náš vzťah "voľný" (samozrejme, máme hranice voľnosti). o čo ide? proste ma už neskutočne štve, že mi nič nekúpi, alebo z vlastnej vôle ani nenavrhne a ja nemám zlatokopecké sklony a neviem, ako na neho, aby sa aspon trochu dovtipil, že snád by nebolo od veci občas niečo poriešiť. dám príklad a pre info (ja zarábam 700 E on 2000E). včera sme sa bavili, že by som chcela skúsiť krabičkovú diétu a tak som mu nenápadne navrhla, čo na to povie, či ho predsa netrkne, že by mi mohol zainvestovať, vie ako veľmi to chcem skúsiť. nejde o to, či je to blbosť, možno je, nehádam sa, ide o to, že ked ma tak ľúbi, čakala som niečo ako "ok, nie som veľmi s tým stotožnený, ale ked teda chceš, prispejem ti na to, vyskúšaj".....namiesto toho mi dal 350 receptov nejakej stravy, ktoré by som nikdy nerobila ani nejedla a on ma pozná vie, že nie som dietovací typ, tak ma s tým iba podráždil. alebo: pol roka užívam HAK, vraj on mi to bude platiť, neni problém, dodnes mi dal na ňu len raz, ani ho to nenapadne a ja to neviem pýtať na drzovku, aj ten raz, ked mi dal tých 20e ani neviem ako k tomu došlo, niečo som spomenula a dal mi, inokedy som tiež spomínala, ale už nič, ani cent....neskutočne ma to štve, neviem ako na neho...ked vidím, ako investujú do svojich báb moji kámoši, s ktorými sa o tom bavím, je mi do plaču...jedina, jeho investícia je, ked si ideme niekam sadnúť, ja neplatím vôbec, aj ked možno niekto by povedal, že raz jeden by mal raz druhý, ja z princípu neplatím a ani nemienim, kedže inak do mna neinvestuje, nech platí reštiky a bary....minule sme si boli tiež sadnúť večer a vravím, nech mi dá moju kabelku radšej k sebe, aby mi ju niekto náhodou neukradol, ked budeme zaujatí jeden druhým a on na to, že či tam mám kopu peňazí, ked sa bojím a ja na to, že nie, že stačí, že peniaze má on a ja tým pádom do mesta žiadne nenosím, usmial sa, ale to bolo všetko....čo s tým? ako mu naznačiť? či mám pýtať ozaj na drzovku? v tomto smere finančnom z neho ozaj nič nemám

ancovec
27. feb 2015

prazdniny vrcholia?

tichanska1
27. feb 2015

Ano musim si vypytat na drzovku. Chlapi si nevedia domysliet. Pokial si nevypytas tak si mysli, ze peniaze na to mas a od neho nic nepotrebujes. A cim skor si na to zvykni, lebo ak nahodou budete mat spolu dieta budes si musiet peniaze pytat castejsie 🙂

stefka33
27. feb 2015

@somozajnemozna A čo darčeky? Ste spolu 2 roky, tak mal príležitosť ťa obdarovať. Ako riešil Vianoce, narodky, Valentína, meniny.....? Zatiaľ mám len dojem, že trošku skuptoš, ale tak aspoň reštiku platí.

sue
27. feb 2015

@somozajnemozna na základe tohto príspevku je vidno, prečo si rozvedená a že kým nedospeješ a nepochopíš niektoré veci o medziľudských vzťahoch, o vzťahoch medzi mužom a ženou a o vzťahu k samej sebe, tak spokojný vzťah ani život nebudeš mať 🙂

somozajnemozna
autor
27. feb 2015

@stefka33 nič....ani na narodky,vtedy bol odcestovany,valentina my neriesime vôbec, takže zase nič, vianoce kozmetika v poho a dcére kúpil v hodnote okolo 100E.....

alaguema
27. feb 2015

investícia je niečo, čo predstavuje na začiatku výdavky a na konci zisky. Opakuješ to slovo toľko krát, že na konci som mala dojem, že nemáte citový, ale obchodný vzťah. Ale predpokladám, že nie si profesionálka a on teda asi nečaká, že by ti mal platiť. Čo mu ponúkaš ako "zisk" za jeho "investície"? Nechránený sex, ak zaplatí antikoncepciu? Štíhle telo, ek prispeje na diétu? To vie mať aj inde a zadarmo. Ale on ťa má možno rád a zjavne mu to asi naozaj nedochádza...poviem ti pravdu, ani mne by to nedochádzalo. Ak ho chceš požmýkať, tak zjavne to budeš musieť povedať ako hovoríš - na drzovku.

jlp
27. feb 2015

Brdo, toto ma rozosmialo a urobilo mi naladu do dalsieho krasne chaotickeho dna 🙂...idem vypytat od manzela na rozky :D

zeriempizzu
27. feb 2015

"Investovat" do teba? 😆😆😆😆😆😄😄😬
Vdaka, uz davno som sa tak rano nenasmiala.

somozajnemozna
autor
27. feb 2015

@alaguema praveze to má u mňa zadarmo a asi mu to zjavne vyhovuje, ani netusis,koľko je dnes bab,ktoré bez peňazí neriešia nič,hnusna doba,ale je to tak....kamoš mi vraví,nechcela odo mňa nič, (tá jeho), ale zobral som ju na nakupy,nech jej urobím radosť....toto by toho môjho v živote nenapadlo:-/

libka1
27. feb 2015

Ahoj, myslim ze tym ze ti plati bary a restauracie co nie je lacna zalezitost do teba investuje dost. Ja som si vzdy taketo veci platila s frajemi na polovicu, ani ma nenapadlo to od nich ocakavat ako samozrejmost. nevyjadrujes sa k darcekom co dostavas k sviatkom, tak to neviem posudit, na tom sa da najlepsie vidiet ako ta ma rad a ci je drzgros 😉 Co sa tyka antikoncepcie tak mna to v zivote nenapadlo ze by mi to mal platit frajer a dietu tiez. To ho nema ako trknut ze tym ze mu spomenies nejake krabicky chces aby ti na ne prispieval. Bud mu to budes musiet povedat na rovinu a ked to nedokazes tak sa uspokojit s tym stavom co je. Inak ta veta ku koncu co si pisala vo svojom prispevku ze staci ze ma peniaze on, v nom kludne mohla vyvolat dojem ze zlatokopka si 😅

stefka33
27. feb 2015

@somozajnemozna Čo ja viem. Tak najhorší typ skupáňa to nebude. Možno mu len nedochádza, že by sa patrilo čosi viac, odignorované narodeniny by ma zamrzeli. Na druhej strane kúpil darček pre tvoju dcéru, čo značí minimálne to že ju registruje ako tvoju súčasť. Nebude to stratený prípad. Nemrzí ťa náhodou niečo iné? Myslím tým že už ste spolu dva roky a už by sa to malo pohnúť ďalej akokoľvek - spoločné bývanie, zasnúbenie, svatba.....

stanislavao
27. feb 2015

@somozajnemozna vy ste neni normalna. akoze co cakate? preco by si vas mal niekto vydrziavat? preco by vam mal frajer platit Antikoncepciu? preco by vam mal platit nejaku blbu dietu drahu, co vy chcete skusat? spamatajte sa. vas frajer si zrejme uvedomuje, ze sa do vas neoplati investovat a preto to nerobi. uvedomte sa.

wejti
27. feb 2015

Ja odpadávam :-O Ja s priateľom žijem 2 roky, bývame spolu, takže samozrejme že domácnosť platíme spolu, ja kúpim jemu, on mne aj čo sa darčekov týka, ale na margo tvojho príspevku HANBA by ma fackala mať len takéto myšlienky, nie ich ešte niekde zverejniť. Keď spolu nezdielate domácost, stravu, starostlivosť o dieta atď. len spolu chodíte, čo od neho chceš ? Aby ti prispieval na diétu ? Na kozmetičku, kadernícku, manikuru, pedikúru ? Veď sme v 21 storočí kde by MALA byť žena emancipovaná, a aspon trosku samostatná. Keď idete niekde do restaurácie, tak zaplatí, myslím že je to super, je predsa muž a patrí sa, ale kde je napísane ze ty jo nemozes pozvat na veceru, samozrejme nie stylom "pozyvam platis".. Ty mu prispievas na auto ? Benzin ? Novy lak ? Alebo na fitko, ked on ti ma platit dietu ? Verim tomu ze urcite na Vianoce alebo podobny sviatok, Ti darcek kupil, nechce sa mi verit ze nie. Ja ti dam len jednu radu. Nestrapnuj sa a USKROMNI SA ! 😉

alaguema
27. feb 2015

@somozajnemozna to teda naozaj netuším...našťastie 😀 ...ale predpokladám, že sú to tie isté, ktoré potom plačú na fórach, že ich "nemiluje skutočne", má iné ženy, nechal ich, okašlal, keď antika zlyhala, neváži si ich atď... 😉

zdena12345
27. feb 2015

@somozajnemozna riesite na zlom mieste. nechapem ci vy sa spolu bavite len o prijemnychveciach a take ako ze financne vas netrapi? ja by som mu povedala, raz si slubil ze budes platit HAK, tak plat a konec. hned si ich idem vypytat a zaroven mu oznamim ze buduci mesiac to cakam automaticky a ked si to nezapamata, nech si da trvali prikaz na ucet- to hadam nie je problem. muzi su v niektorych veciach trudi a treba im to povedat polopate. hlavne urcit sama sebe co ocakavam a vysvetlit to aj jemu.
PS zalezi ako casto a do kych restik chodite, takze neber to ze ti nic nekupuje. vacsina beznych rodin po restikach nechodi, lebo na to nema. takze ja myslim ze do teba investuje dost !!!
darcek nie je len o cene a ak si nenajde cas kupit hoci len cokoladku, tak mozno nieco naznacuje....a pritom penez ma podla prijmu habadej

janka279
27. feb 2015

@somozajnemozna najcastejsi problem zeny je ten, ze si mysli, ze muz bude citat jej myslienky. Zial vacsina muzov naznaky nepochopi, kym im na rovinu nepovies, co od nich chces. Keby si mu povedala, podla mna by nemal problem prispiet ti na krabickovu dietu. Uprimne musim povedat, ze mna by v zivote nenapadlo navrhnut napr.mojmu muzovi, ze mu zaplatim krabickovu dietu, keby o tom zacal rozpravat. Aj s antikoncepciou. Muz zabudne na druhy den co slubil. Ako on nema HAK denne v rukach, on ju nechodi do lekarne vyberat. Proste si od neho vypytaj prispevok napr. Na cely rok. Viem, ze tebe ide o to, aby ho to sameho od seba napadlo, ale to mozes cakat velmi dlho a budes kvoli tomu sklamana.

somozajnemozna
autor
27. feb 2015

@zdena12345 áno máš pravdu,ale ja som truba,ja to na drzovku neviem,teda je mi to trapne a nie,nikdy ani čokoládu ani drobnosť ani nic

maslenka47
27. feb 2015

@somozajnemozna typicka zenska, nevie co chce a neprestane, kym to nedostane...

A vobec, ako ma ten chlap vediet, co sa tebe honi hlavou, ked miesto rozpravania sa s nim ides revat na forum, aky je k tebe nespravodlivy. @libka1 to presne vystihla..

Vo mne nie len jedna veta, ale cela diskusia vzbudzuje dojem, ze SI zlatokopka. Kedy si darovala nieco ty jemu? 😠 To ta asi ani netrkne, len cakat, kedy da on .... "investovat do teba"... :D :D :D Vsak zainvestuj aj ty donho

sense
27. feb 2015

sorry najviac ma pobavilo nech mi prispeje na krabickovu dietu a potom pises ze na diety nie si ....ako nevidim dovod preco by ti mal frajer financovat dietu....

...myslim ze do teba investuje dost ked plati bary a restiky...
...a ak chces aby hradil antikoncepciu on, povedz mu ze HAK si vysadila nech sa o ochranu stara sam...

inak po precitani tvojho uvodneho prispevku som sa s chuti zasmiala nemam zlatokopnicke sklony ale frajer do mna neinvestuje...

somozajnemozna
autor
27. feb 2015

@sense Tak vieš,rátam s tým,že tu ste všetky prevažne v manzelstvach a tieto vzťahy po rozvode alebo milenecke vzťahy moc nepoznáte a neviete ako to v skutočnosti naozaj funguje, smutné,ale tieto vzťahy sú skor obchodné,áno! Ja sa pohybujem medzi ľuďmi čo nežijú v manzelstvach alebo im krachli, tak ked vidím u nich a u mňa tento finančný prospech,jasné že ma to stve

skoricaxx
27. feb 2015

A koľko investuješ do neho ty????

jankapo
27. feb 2015

jedina investicia s vybornou navratnostou vo vztahu je davat cas a energiu (to zahrna cas na spolocne jedlo, rozhovor, vylet, zabavu, pohladenie), energiu (pomoc, aj s malickostami, toleranciu chyb, prijatie)...ak ti dava toto, dava dost...vies, predpokladam, ze on ta spoznal ako sebestacnu, nezavislu zenu a mozno toto na tebe obdivuje...mozno si mysli ze ponuka financii by ta urazila, tazko povedat....ak by som pozerala na mojho terajsieho mm cez tuto "optiku" prisla by som o uzasneho manzela a otca, proste ani on nie je ten "rozhadzovacny, investicny" typ 😉

somozajnemozna
autor
27. feb 2015

@skoricaxx keď bude situacia s mojím a jeho príjmov opačná,potom sa má opýtaj

libka1
27. feb 2015

@somozajnemozna bud mu to povedat, alebo vymenit za stedrejsieho, inu moznost nevidim 😉

0silvia0
27. feb 2015

@somozajnemozna vieš čo, mala by si to prediskutovať s @somtopokazila, tá ma takmer identické problémy ako ty - rieši somariny a veľký problém vo vzťahu nevidí. Nepoznáte sa náhodou? 😎 😎 😎

vroni
27. feb 2015

@somozajnemozna,mas vystizny nick. Si dospela rozvedena zena a po dvoch rokoch chodenia si chlapa nedokopala k nicomu inemu, nez k sporadickym stretnutiam rozneho druhu - v bare ci posteli. Vy nemate spolu ziaden vztah - ani len volny a ani obchodny, ty si len fajn znama, co mu obcas zahrieva postel. Do tych sa neinvestuje. V tom je cela pricina. Mam za sebou skrachovane manzelstvo, takze situaciu poznam, ale svoju "cenu" si stanovujes sama a ty si svoju nasadila velmi nizko. Poobzerala by som sa po inom panovi, tohto uz asi o svojej hodnote nepresvedcis (a uz vobec nie nahlym zvysenim financnych poziadaviek)

sue
27. feb 2015

@somozajnemozna tak ale to si mala rovno napísať, že si "luxusná spoločníčka" a očakávaš, že sa spoločnosť a sexuálne služby ti má tvoj partner platiť 😕 som si istá, že ak by si mu narovinu povedala, že v tvojom okolí sú skôr obchodné vzťahy tak by vedel ako sa má a zachovať - sú dve možnosti - buď naozaj hľadá štetku (a v tom prípade dosiahneš čo si chcela) alebo si budeš musieť hľadať iného partnera, ktorý ti za "vzťah" bude platiť 😔 (ak má tvoj partner rozum a aj niečo cíti, tak by som mu veľmi priala, aby našiel túto diskusiu a zistil komu platí večere a bary...pretože láska v tom veľmi z tvojej strany nie je...)

Nikde som neprečítala čo mu "dávaš" ty, čo ty investuješ do neho, do vášho vzťahu a podobne...

Nikdy by som neponížila k tomu, že by som čakala, že mi partner/manžel/milenec bude dávať peniaze na manikúru, kozmetičku, diétu, handry a podobne 😕 žijeme spolu / chodíme spolu, o svojich túžbach a potrebách si hovoríme a preto nepotrebujem "očakávať" že si ma niekto bude vydržiavať 😕

K otázke antikoncepcie - je to vec vás dvoch (ak máš len tohto sexuálneho partnera - možno tvoj partner vie o tvojich pocitoch ohľadne platenia, tak si ani nemyslí, že je sám, preto logicky nechce sám platiť za antikoncepciu 😔 😀 ) takže o tom treba pohovoriť - povedať, že vy dvaja ste sa zhodli na tom, že nechcete mať spolu dieťa, preto sa spoločne musíte chrániť a teda aj spoločne znášať túto nesmiernu finančnú záťaž - koľko? 15 € mesačne? ...pri krabičkových diétach, platoch dokopy 2700 € a baroch a reštikách by ste to podľa mňa mali dať 🙂 rodiny tu žijú aj z 600 € na mesiac...

...naozaj ti držím palce...a odporúčam zmeniť prostredie z prostitútok a luxusných spoločníčok na prostredie, kde ide aj o lásku a vzájomné porozumenie 😉 život je potom menej plytký 😉

sense
27. feb 2015

@somozajnemozna nuz lenze ako pises on je slobodny tak mozno on taky vztah tiez nepozna...tiez mam za sebou vazny vztah ale urcite som nesal do dalsieho s tym ze tohto teraz vyciciam a pojde mi len o materialno....mozno to bude tym ze som bola vzdy sebestacna a finance nezavisla a nehladala si chlapa co musi zarobit bezpodmienecne viac ako ja a kupovat si ma....zial takyto vztah mi pride smutny....

lenadka
27. feb 2015

@somozajnemozna
@0silvia0 prvé čo ma napadlo, toto je @somtopokazila 😉

miskap2111
27. feb 2015

@somozajnemozna nehnevaj sa na mňa, ale mala by si si trochu prehodnotiť , čo očakávaš od dobrého vzťahu, či partnera. Možno sa naozaj pohybuješ v prostredí žien "zlatokopiek", aj keď nie takých z "bulváru" a to ti dáva ten nesprávny príklad, čo má žena od chlapa naozaj očakávať. V prvom rade, prečo by ti mal ten chlap platiť antikoncepciu, či krabičkovú diétu, či dokonca brať ťa do obchodného centra, aby si si nakúpila jeho kreditkou? To je akože znak toho, že ťa miluje? Píšeš, že sa pohybuješ v prostredí, kde tie ženy nežijú v manželstve, alebo im krachli. Nekrachli im náhodou preto, lebo si hľadali takého partnera, ktorý do nich "investuje"? Prepáč mi moralizovanie, ale pokiaľ budeš len toto očakávať od správneho chlapa, tak čakaj len ďalšie partnerské krachy.