Priateľ nechce investovať do vlastného bývania

miticka117
13. feb 2017

Ahojte žienky.
Riešim momentálne istú dilemu a potrebovala by som názor aj niekoho nezainteresovaného.
Zdedila som trojizbový byt po prababke, ktorý bude ale zatiaľ napísaný na môjho otca, v prípade, že by sa čokoľvek stalo (ja som ešte stále študent atď) s tým, že ten byt by som si ja s priateľom mohla pekne prerobiť podľa svojho a doniesť si v júni z pôrodnice nášho drobca tam a nie do podnájmu, v ktorom teraz žijeme.
Čo sa týka financií, tam problém nie je, priateľovi pri jeho prijme by stačilo, aby si zobral spotrebák na prerábku (a aj to by moji rodičia tiež prispeli).
Ja si myslím, že by to bola naozaj obrovská výhoda, koľko ľudí musí bývať v podnájme a my keď máme takúto možnosť, tak ju priateľ nechce využiť a radšej bude bývať v nie lacnom podnájme, než by investoval do vlastného. Moji rodičia ho nemajú moc v láske, ale aj napriek tomu nebroja proti tomu no on sa začal najprv vyhovárať, že ho nemajú radi a čo keď by ho odtiaľ vyhodili. Čo absolútne neprichádza do úvahy, lebo keby nechceli, tak mi túto možnosť ani nenavhrnú. Potom zase začal, že ten byt nie je napísaný ani na mňa. Čomu tiež nerozumiem, pretože rodičia by nás z toho bytu nevyhodili a tým, že jemu nedôverujú, tak to spravilo tak, že to bude na otca, ja na tom nevidím nič zlé. A nakoniec utrúsil, že len chlap bez gúľ by išiel bývať do bytu ženy, že on chce niečo vlastné.
Ja osobne si myslím, že to nie je celkom čisté, takéto primitívne výhovorky a že jemu by sa zrejme nepáčilo aj to, keby ma nemal vo svojej moci, tak ako v tomto podnájme, ktorý platí ako zarábajúci on. Vždy, keď sa povadíme mi berie kľúče od bytu, vraj aby som neodišla a podobne a tam by si to už dovoliť teda nemohol....
Rada by som počula aj názor iných ľudí, pretože podľa mňa by takúto príležitosť, ešte k tomu, keď je aj bábätko na ceste, nevyužil len blbec...
Už sme začali uvažovať aj nad tým s našimi, že keď on nebude mať záujem, tak to nejakým spôsobom zatiahnu oni a ja by som ta išla bývať s malým, ale bez neho, keď nemá záujem investovať ani euro (ako mi to už v hneve nie raz vykričal).
Ja som naňho nechcela tlačiť a keby je na to naozaj pádny dôvod, tak to pochopím, ale toto sú podľa mňa len trápne výhovorky...
Ďakujem.

charlie1980
13. feb 2017

To Ale nie su primitivne argumenty, ale odovodnene fakty, Ze vsetko je v tvoj (vas s rodinou) prospech, Ak by sa cokolvek stalo. Teda Neviem, Ale Ani ja by som do cudzieho neinvestovala, pokial by som to nemala pravne osetrene. Bud do vlastneho, alebo do spolocneho alebo vobec. Dnes sa dokazu rozchadzat ludia pre hluposti, s detmi, bez deti, zo dna na den.

moni244
13. feb 2017

@miticka117 áno? už si zabudla, ako ťa v novembri posielali na potrat? ako tvoja mama vykrikovala, že vám nepomôže?

jasminet
13. feb 2017

Inak, tema znie - priatel nechce investovat do VLASTNEHO byvania... ale mala by si ju opravit na priatel nechce investovat do CUDZIEHO byvania... ak s nim chces byt, tak len pekne zostante v tom podnajme zatial, pripadne si vezmite hypo spolocne a zite. byt po tvojej prababke nech si prerobi sam papinko za svoje. a vam ho moze dat ako dar k svadbe 😀 az raz nejaka bude.

miticka117
autor
13. feb 2017

Tu nikto nepovedal, že on má platiť celú rekonštrukciu.
Jeho suma by činila možno štvrtinu toho, čo tam treba.
A keď dokáže prispievať nemalé peniaze jeho ex aj s dcérkou, je pre mňa veľmi zvláštne, že tu nemá záujem pohnúť ani prstom.

charlie1980
13. feb 2017

@moni244 FBI 😂😂😂
@jasminet Presne, Ze nad tym som sa Aj ja pozastavila....😂 Ze vlastneho 😂 Akeho vlastneho ?😀

mima4
13. feb 2017

@miticka117

tvoj priatel sa chova uplne logicky a spravne. Tiez by som neivenstovala do frajerovho bytu peniaze, vlastne do bytu otca frajera a este sa kvôli tomu zadlzovala.

Podla toho co pises, nemate velmi stabilny vztah, je tam aj dost klamstva, nedovery, takze myslim si, ze priatel aj casom pocita so zmenou pre svoj zivot a takto by siel proti sebe.

jasminet
13. feb 2017

@miticka117 tam asi plati vlastnemu decku, nie cudziemu chlapovi - ved prevedte na neho cast bytu a zaplati cast rekonstrukcie

mima4
13. feb 2017

@miticka117

preco si s priatelom nekupite vlastny bytik a tento neprenajmes?

Nemanipuluju s tebou trosku tvoji rodicia? 😉

alaguema
13. feb 2017

@miticka117 deti z predchádzajúcich vzťahov sú skutočné a reálne záväzky. Byt nejakého možno potencionálneho svorka (a možno nie), nie je záväzok absolútne žiadny. Ja by som nepohla ani malíčkom. Zvlášť nie, ak by ma dotyčný nemal v láske a štval proti mne partnera.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alaguema
13. feb 2017

@jasminet BINGO! 😉

nyusika
13. feb 2017

@miticka117

ja tvojmu priatelovu uplne rozumiem.
na jeho mieste by som kupila len to, co si bude moct odniest, ked s tvoji rodicia rozhodnu,
ze sa s nim mas rozist.

snad si pochopila, co tym chcem napisat...

a este doplnim - jeho ex plati na VLASTNE dieta, si naozaj tak hlupa, ze mas potrebu toto komentovat a porovnavat ??

charlie1980
13. feb 2017

@miticka117 Ty to mas nejake popletene. To, Ze On prispieva nemale peniaze exmanzelke a dietatu, Tak to je stanovene na zaklade jeho prijmu, ktory teda asi tiez nebude primaly. Okrem toho, Ze si si bola tejto skutocnosti vedoma, Tak mu to urcil sud zo zakona. Znova sa mi natlaca otazka....? Preco by mal investovat do vasho.....? Lebo cakate dieta....? Treba to pravne osetrit a urcite bude ochotny.

alex49
13. feb 2017

investovať do cudzieho, čo bude moje možno o 20 rokov? nie dakujem, frajer rozmýšla narozdiel od teba

dominika6
13. feb 2017

@miticka117 aj ho chápem..
nieste zobratí,nemáte vlastný byt,nechodíš do práce,nemá rád tvojich rodičov..alebo oni jeho..načo ste najprv robili potomka ked nemáte nič vysporiadané,naplánované a nakoniec ostaneš sama?
čo čakáš..
on má potrebu sa o vás postarať a asi mu hrdosť nedovolí prijať takúto možnosť..
len skús povedať že po pôrode nemáš problém ostať s dieťaťom sama v druhom byte,čo ti na to povie..aby si nebola prekvapená,ked povie ,,ok chod,,..
ja by som sa dohodla s našimi,že ked je byt ešte na otca tak si budete platiť celé nájomné sami,bez pomoci..
ked budeš ma MD vyskakovať aj tak nemôžte z jedného platu

laura1804
13. feb 2017

Dievca zlate, ty v ktorom storoci zijes? Ten tvoj priatel by bol teda riadny blbec, keby s tymto suhlasil...ked ho lubis, vezmite sa, vezmite si spolocnu hypoteku, kupte si byt a ked aj potom budu tvoji rodicia taki stedri, ako dnes, nech vam ten byt zrekonstruovany daruju, predate ho a jednorazovo splatite hypoteku...to by bolo fer...tvoj drahy je asi jediny, co u vas este ako tak rozmysla...sorry za uprimnost.

danielahamar
13. feb 2017

Ten byt v živote nebude jeho, ak to bude stále ako Tvoje dedičstvo, či teraz alebo za 10r. A že prispieva na svoje dieťa s ex? Len aby sa nestalo, že aj na Tvoje bude, ak to takto pôjde dalej. A istota? Neexistuje žiadna

wewika1
13. feb 2017

@miticka117 ako ja celkom nechapem preco byt rodicia nenapis na teba. Ved tym, ze nie ste manzelia, nemate BSM a ak by ste sa rozisli vyplatila by si mu len jeho cast investicie do prerabky. Takto sa mu ani necudujem, ze nechce investovat. Uz teraz to zavana tym, ze s nim vasi chcu len vybabrat. Nie, lebo ved by ti to inak nenavrhli? No co ja viem, zrekonstruovany byt za cudzie to neznie tak zle🤔...zle sa na to pozeras, tvoj priatel ma pravdu. Nema dovod investovat do uplne cudzej (nie ani tvojej) nehnutelnosti cas, usilie a peniaze, lebo zjavne nemas na rodicov taky vplyv, ze by mu nieco vyplatili ak sa rozidete, kedze si si nevedela zariadit ani len prepis vlatneho deditstva na seba😊

evahora
13. feb 2017

naprv by som trvala na prevode do mojho vlastnictva napr. darovanim a to co je dalej sa da vsetko rozumne zmluvne podchytit. Pokial mate seriozny vztah a budete tvorit coskoro rodinu tak by ste sa mali dohodnut na podmienkach ako na to.Kompromis sa vzdy da najst. Ale dolezity je ten prevod vlastnictva od otca. Ked nebude tak sa chlapcovi ani necudujem ze ma take stanovisko.

lintu
13. feb 2017

neustále ťa vyhadzuje z podnájmu... no vy máte všeobecne veľmi zaujímavé vzťahy, ktoré by sa najprv zišli nejako vyriešiť... skutočne chceš žiť s človekom, ktorý ťa pravidelne posiela preč a už niekoľkokrát ťa oklamal? mne by už na tvojom mieste blikala kontrolka, ktorá zjavne bliká už aj tvojim rodičom

dai
13. feb 2017

@miticka117 neblazni, ved ma uplne normalne nazory tvoj chlap... to skor ty mas trosku posahane... tebe nepride divne ze tvoj otec byt co si ty zdedila pise na seba? z akeho dovodu? ved dary nespadaju pod BSM ak keby ste uz zobraty boli ( co neviem ci ste, ak nie tak je to jednoducho tvoj majetok )... pride ti divne ze nechce investovat peniaze do bytu tvojho otca zato ze on mu tam dovoli byvat? dokedy? dokedy bude posluchat? dokedy ho ty nevyhodis? ci tvoj otec?🙂 ako prepac ale normalny je tvoj muz ...
ak je to naozaj tvoj byt tak ho predaj a peniaze investuj do spolocneho byvania ktore bude vase - zakladate predsa rodinu... ( kludne investuj len polku, zvysok si nechaj ako svoj majetok zdokladovany - keby nieco, a druhu polku nech tvoj muz zoberie na hypo a tu nech splaca - budete mat nieco spolocne, peniazky nejake na ucte... )

renirv
13. feb 2017

@lintu suhlasim s tebou, ved to je uz nenormalne, ze stale ta vyhadzuje. Viem, ze mozno pre teba je tazke od neho odist, lebo ho asi milujes ale nemozes zo seba robit hlupu. On sa moze s teba za chrbatom smeje. Urobis spravne, ked od neho odides

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminet
13. feb 2017

@vlcik1 tak, dieta sa obcas aj len tak stane 😀

jana_eyre
13. feb 2017

Opytaj sa samej seba takto: Keby mal tvoj priqtel byt, co by patril jeho mame, brala by si si spotrebak na rekonstrukciu? Ale uprimne..

sasa1310
13. feb 2017

@miticka117 tak za prvé. Ak by si ty zdedila teraz ten byt a napísal by ťa otec do LV ako majiteľku, tak by tvoj priateľ z toho nič nemal. Ani keby ste s neskôr vzali. Takže taký argument ti moc nevyšiel
A či chce alebo nechce vraziť do toho bytu prachy je jedna vec. Nikdy, ani sobášom nebude on mať nárok na ten byt právne. Jedine, ak by si ho ty po manželstve napísala do LV ako polovičku. Potom by už spadal do BSM a teda by polku aj vlastnil.
Takže na jednu stranu má pravdu, nebude mať on z toho nič.
na druhú nechápem prečo to otec nenapíše rovno na teba

nikaella
13. feb 2017

Svokra tiez kupila mojmu muzovi byt ale je napisany na neho. Nie na nu. Ja v byte nemam ziadny podiel nakolko bol nadobudnuty pred sobasom a tiez som v stave ze keby sa muzovi zunujem, vyhodi ma a nemam nic. A presne tomuto sa chce tvoj priatel vyhnut. Lebo nikdy nevies. A co ked si studentka to byt nemoze byt na teba? Tiez mi to pride divne. (Keby je toto svokrin byt tak som tu tiez neni)

obsadenemeno
13. feb 2017

@miticka117 mna by teda fakt zaujimal ten prisne tajny dovod, preco tvoj otec neprepise byt na teba.....ked si ho ako pises zdedila ty.
Mne to vychadza, ze tvoji rodicia dobre vedia, ze ste obaja nezodpovedni a nedospeli jedinci a ze vas vztah nema buducnost. Na jaku marisku si robite decko vo vztahu, ktory podla tvojho opisu je naprd a ked este stale studujes? Natruc vsetkym a kazdemu?

sasa1310
13. feb 2017

@obsadenemeno ako môže niekto zdediť nehnuteľnosť, keď nie je písaný na LV? Potom prd zdedila. Ale zdedil to jej otec.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz