Priateľ nechce investovať do vlastného bývania

miticka117
13. feb 2017

Ahojte žienky.
Riešim momentálne istú dilemu a potrebovala by som názor aj niekoho nezainteresovaného.
Zdedila som trojizbový byt po prababke, ktorý bude ale zatiaľ napísaný na môjho otca, v prípade, že by sa čokoľvek stalo (ja som ešte stále študent atď) s tým, že ten byt by som si ja s priateľom mohla pekne prerobiť podľa svojho a doniesť si v júni z pôrodnice nášho drobca tam a nie do podnájmu, v ktorom teraz žijeme.
Čo sa týka financií, tam problém nie je, priateľovi pri jeho prijme by stačilo, aby si zobral spotrebák na prerábku (a aj to by moji rodičia tiež prispeli).
Ja si myslím, že by to bola naozaj obrovská výhoda, koľko ľudí musí bývať v podnájme a my keď máme takúto možnosť, tak ju priateľ nechce využiť a radšej bude bývať v nie lacnom podnájme, než by investoval do vlastného. Moji rodičia ho nemajú moc v láske, ale aj napriek tomu nebroja proti tomu no on sa začal najprv vyhovárať, že ho nemajú radi a čo keď by ho odtiaľ vyhodili. Čo absolútne neprichádza do úvahy, lebo keby nechceli, tak mi túto možnosť ani nenavhrnú. Potom zase začal, že ten byt nie je napísaný ani na mňa. Čomu tiež nerozumiem, pretože rodičia by nás z toho bytu nevyhodili a tým, že jemu nedôverujú, tak to spravilo tak, že to bude na otca, ja na tom nevidím nič zlé. A nakoniec utrúsil, že len chlap bez gúľ by išiel bývať do bytu ženy, že on chce niečo vlastné.
Ja osobne si myslím, že to nie je celkom čisté, takéto primitívne výhovorky a že jemu by sa zrejme nepáčilo aj to, keby ma nemal vo svojej moci, tak ako v tomto podnájme, ktorý platí ako zarábajúci on. Vždy, keď sa povadíme mi berie kľúče od bytu, vraj aby som neodišla a podobne a tam by si to už dovoliť teda nemohol....
Rada by som počula aj názor iných ľudí, pretože podľa mňa by takúto príležitosť, ešte k tomu, keď je aj bábätko na ceste, nevyužil len blbec...
Už sme začali uvažovať aj nad tým s našimi, že keď on nebude mať záujem, tak to nejakým spôsobom zatiahnu oni a ja by som ta išla bývať s malým, ale bez neho, keď nemá záujem investovať ani euro (ako mi to už v hneve nie raz vykričal).
Ja som naňho nechcela tlačiť a keby je na to naozaj pádny dôvod, tak to pochopím, ale toto sú podľa mňa len trápne výhovorky...
Ďakujem.

obsadenemeno
13. feb 2017

@sasa1310 myslim ze mamka s ockom ju pekne opijaju rozkom.....🙄

moni244
13. feb 2017

@jana_eyre ja by som spotrebák nebrala, ani keby to bol môj byt, radšej hypotéku 🙂

lubkavargova1
13. feb 2017

@obsadenemeno si odrela klinec po hlavicke...

katrin21
13. feb 2017

@miticka117 no ano, ma to svoje priciny , preco to nechcu.... Ved to napis jasne, aj tak to vieme..
Urcite preto, lebo vas vtzah nie je pevny, sama pises, ze ta vyhadzuje a ze naopak ty do toho bytu pojdes, aj bez neho ! cize vy nie ste schopní riesit normalny zivot, dohodnut sa, vobec byt spolu je pre vas problem. a rodicia TO VIDIA.. a preto chcu predist tomu, aby ten byt dali na teba a ty si ho nedajbože prepisala scasti na neho a oni pridu o svoje dedicstvo po rodicoch...
Takze dovod? STrach , ze vas vztah nevydrzi a byt sa bude musiet nejake vysporiadat, alebo tak... rodicia maju rozum, pozeraju dopredu, pisala si , ze ho nemaju v laske. asi vedia preco... ale napriek tomu, chalan tiez vie co robi a podla mna robi dobre, jeden vztah sa mu uz rozpadol, vie , ake to ma nasledky, naco to spravit znova?
Ak ty tak veris vasmu vztahu, tak chodte a kupte si nieco spolu a nechci do neho aby financoval byt DE JURE tvojmu OTCOVI !

zitova
13. feb 2017

Ked chces byt korektna k nemu a ochranit seba a vase dieta, kedze on uz ma zavazok, tak nech je byt pisany na teba a rekonstrukciu zaplatia vasi. Po nom mozes chciet max prevadzkove naklady a peniaze na dieta. Inac ho chcete pekne ojebabrat, nech je uz on akykolvek. Bud rada, ze byt je vo vasej rodine zdedeny. Predstav si, ze by ste mali spolu hypo a byt na polovicu a jemu by sa nieco stalo. Dedilo by aj jeho prve dieta a som zvedava, co by si slecinka robila potom. Tak sa nesnaz nikoho financnw vycicat a bud vdacna za to, co mas.

breznica
13. feb 2017

mňa zaráža to,ako sa k tebe správa ako uvádzaš pri hádke,že ti berie kľúče a tak...viem,že to teraz nevidíš,si zaľúbená,tehotná.... asi pre niečo mu prvý vzťah z ktorého má dieťa nevyšiel a tuším prečo.... viem,že sa ti to zle číta,ale prešla som si takmer rovnakou situáciou.... dotyčný je môj EX už 5 rokov,na dieťa platí,ale som rada,že som od neho odišla...porozmýšľaj

marianna162
13. feb 2017

.....zvlastne ze nechce ,,, tak nech byt napisu na teba a nieco aj na neho, neviem mne by sa tiez nechcelo investovat do bytu ktory by bol napisani na svokrovi :P

sasa1310
13. feb 2017

@marianna162 a ty by si napísala časť svojho bytu na priateľa? Len tak pred svadbou?
Ja teda nie

miriam159753
13. feb 2017

@miticka117 myslím, že je od vás nefér chcieť od neho aby do bytu investoval. Tak ako sa ho obavaš Ty lebo ho už nejaký ten piatok poznáš a preto je byt na otca, tak ani on není blbý a zvlášť keď už za sebou niečo má. A to, že vaši by celu prerábku zacvakali, ale v takom prípade by si tam išla len ty s bejby je od vás rovnako zlé ako to, že ani on nieje údajne neviniatko...no vaši sa chovajú rovnako. Ak je to byt čo patrí do vašej rodiny a vaši by ho kompletne prerobili, čo by sa stalo keby ste tam šli obaja bývať? Aj tak by nemal na neho nárok. Ale oni v takom prípade by tam dovolili isť len Tebe s babatkom? A nieje to divne od nich?? Toto celé nemá dobrý štart a napíšem Ti hlavný dôvod.... Ty si sa podľa všetkého neodpútala od rodičov a stále sa na nich spoliehaš a ich názory prezentuješ priateľovi ako svoje.... a ver mi na toto váš vzťah doplatí. Padol tu veľmi dobrý návrh, ziskať peniaze z prenajmu a vyskušať fungovanie nadalej v podnajme...kde budeš už aj TY prispievať polovicou lebo som zatial pochopila, že byvanie podnajmu hradí len on..... takže lakomý nieje a nieje to on čo chce od niekoho peniaze, ale naopak Vy.

obsadenemeno
13. feb 2017

@marianna162 vysvetli, co je na tom "zvlastne".......

lalinko2010
13. feb 2017

@moni244 ale aj ona dobre rozmýšľa, nie? on prerobí byt, zoberie si úver a potom ho pošlú kade tade.
keby ona bola v takej situácii ako je jej priateľ ako by reagovala ona?

sasa1310
13. feb 2017

@lalinko2010 a ešte jej aj teraz platí podnájom. Šikovná. A on nech aj preprábku urobí, ale nech za to nič nechce

lalinko2010
13. feb 2017

@sasa1310 no šak, má to vymyslené a ona je študentka, on už raz ženatý a s dieťaťom s ex a ešte aj to jej vadí, že na vlastné dieťa prispieva a jej nechce prispieť na rekonštrukciu na byt ktorý vlastní jej otec.

henikav
13. feb 2017

@miticka117 necitala som co ti pisali baby ale napisem moj nazor. Tvoj chlap ma absolutnu pravdu. Vy ste sa poistili proti nemu aby ani nahodou nedostal nic, byt nie je ani na teba ale pre istotu na tvojho otca a nakoniec je on blbec? Blbec by bol keby Vam tam napchal vsetky peniaze s tym ze v pripade problemu ho vykopnete s holym zadkom. Vidis uvazujes ze tam pojdes s babom a bez neho, no ani sa mu necudujem. Mne sa skor vidi ze vy teda ty a tvoji rodicia hrate proti nemu necistu hru. Chcete hrat cistu hru? Nech si vezme uver na polku bytu, vyplati ti ju a zapise sa ako spoluvlastnik

tt247
13. feb 2017

Podľa tvojich slov sú vaše problémy niekde úplne inde ako v byte tvojho otca (on je vlastníkom). A keďže máte problémy vo vzťahu, aké máte a tvoji rodičia ho nemusia, nečudujem sa mu, že nemieni investovať do niečoho, čo v podstate patrí im. Bol b hlúpy a veriť, že oni by ho nevyhodili... vtipné. Skrátka sa v tomto nezhodnete, tak hľadajte iné riešenia.

emelidia
13. feb 2017

@miticka117 sorry, ale uz ti tu xy bab napisalo, ze priatel rozmysla mudro, ze do cudzieho by investoval len blbec, a ty stale nechapes. Porovnavat co plati na svoje dieta a investiciu do cudzieho? To ako sa ti zda na jednej urovni? Si velmi naivna, mozno len tehu hormonmi zblbnuta, a rodicmi manipulovana (teda na druhej strane ich ochranarsky postoj chapem), ale tvoj priatel rozmysla uplne triezvo. Beruc do uvahy aky vztah-nevztah mate, kde chyba dovera, sa mu necudujem. Ty si byt nezdedila po pravnej stranke, nemas nic. To je len vasa ustna dohoda medzi tebou a rodicmi, ze je akoze zdedeny po babke. Byt pravne zdedil tvoj otec, ked je pisany na neho, neviem z akeho zvlastneho dovodu. Ty si najskor ries vas vztah, lebo podla mna nebyt toho, ze si tehotna, tak dlho spolu uz nie ste. Mozno sa mylim, ususdzujem len na zaklade toho, co si tu pisala, ale nemam pocit, ze ti na nom naozaj zalezi a asi ani jemu na tebe. Vy nehladate riesenie dobre pre oboch, kazdy si ide to svoje a nesnazite sa najst tu spravnu spolocnu cestu.

miriam159753
13. feb 2017

@henikav píšeš úplnu pravdu, akurát keď su tam už na začiatku také problémy, asi by som ani do spoločneho uveru nešla v prípade jej priateľa, rozdelovanie je potom zas komplikované a zatiaľ tam majú posledné slovo rodičia, čo sa musí zmeniť.

eliska13
13. feb 2017

@miticka117 pojdem proti vsetkym a zda sa mi chlapcovo konanie nepochopitelne.Urcite by som bola za to, aby ste isli do bytu.to, co on zaplati za prerabku si dajte na papier overit u notara a finito.Hanbila by som sa priniest dieta do podnajmu, ak je moznost vlastneho.To, ze otec ma napisany byt na seba je v poriadku.Zda sa mi, ze Vas vztah nie je uplne idealny podla toho, co pises a povedala by som mu nie vo vyhrazkavh a hadkach, ze si to prerobis s pomocou rodicov a pojdes tam s dietatom
tu teraz nejde o to kto komu vybavuje byvanie, ale o dieta!
budete rodina, tak sa tak chovajte
alebo teda, ak je taky hrdina nech kupi byt na hypo a ty prenajimaj svoj byt a z toho platte hypo
ale, ak Vam vyhovuje ten byt jeho miesto, skolka.....nevidim dovod robit na truc.Chova sa ako jesitny chlapec kedze ho Vasi nemaju radi, asi to je problem, ze tvoj otec sa Vam ide postarat o byvanie

jana_eyre
13. feb 2017

@moni244 tak to ani ja by som si nebrala, len pisem retorikou autorky.. 😅

moni244
13. feb 2017

@eliska13 rodičia sa idú postarať o bývanie, keď ju posielali na potrat a vykrikovali, že im nepomôžu, nečudujem sa, že chlapec rozmýšľa rozumne

sasa1310
13. feb 2017

@eliska13 ješitný chlapec? To snáď nemyslíš vážne? a čo spíšu u notára, že investoval 10 000 eur, ktoré hodil do prerábky? a keď sa rozídu, oni ho vykopnú, lebo však v LV nebude zapísaný a môže aj 10 rokov sa s nimi súdiť, aby mu tých 10 000 eur vrátili z prerábky.

Načo ide ona prerábať, ak je v tom problém? Neplatí za nájom, tak nech si prerába sama.

nyusika
13. feb 2017

@eliska13 treba si precitat celu diskusiu...
nie on je jesitny...ona je rozmaznane decko

emelidia
13. feb 2017

@eliska13 rodicia sa im idu postarat o byvanie? Jej rodicia chcu, aby on investoval do uplne cudzieho bytu. Oni su akoze opatrni, ale od priatela peniaze nemaju problem zobrat do prerabky ich bytu. Ved nech jej ho rodicia prerobia za svoje a mozu tam ist byvat, moze platit najom a pod. Ale nie pytat na prerabku, to je trosku cez. A este raz, len blbec by investoval do cudzieho. Tu nejde vobec o jesitnost, myslim, ze tam su ine problemy celkovo.

marika39
13. feb 2017

A este by som poopravila nazov temy, nie ze nechce investovat do vlastneho byvania ale do Tvojho byvania

nyusika
13. feb 2017

@marika39
ja by som aj to investovat vypustila...normalne treba napisat "priatel nechce financovat prerabku NASHO bytu"

prtetoze investovat znamena nieco ine...

matazirafa
13. feb 2017

@nyusika skor Priatel nechce financovat prerabku otcovho bytu

nyusika
13. feb 2017

@matazirafa
este lepsie 🙂

marika39
13. feb 2017

@matazirafa no ved to, si chalan dovoluje😀

miriam159753
13. feb 2017

fakticky ma teraz napadlo....nábytok bude kto kupovať? ak ťa vyhadzuje a nechová sa k tebe dobre, odiď od neho a nechci peniaze, iba ak na dieťa, ale nie do bývania, doteraz ti byvanie poskytoval on alebo to ešte skus v tom podnajme, ale prispievaj polovicou aspon rok- budete na rovnakej úrovni a ked ťa bude aj potom vyhadzovať , tak definitívne odiď. Nešpekulujte aj s rodinou ako dostať od neho peniaze na prerábku rodičovskeho bytu.

matazirafa
13. feb 2017

@marika39 ved to, este by som pridala podtitul "No nie je to blbec?
Ako seriozne autorka, skus porozmyslat nad tym co ti rodicia natlkli do hlavy a pouzit svoj vlastny rozum