Priateľ sa zvláštne správa

saskaaninka
4. júl 2015

Baby, matky , zeny , .. uz neviem co mam robit s mojim priatelom .. on lubi mna aj nasu dceru aj nasho syna ktoreho cakame v auguste .. ale .. sprava sa priatel v poslednom case ako idiot .. pije nadava mi peniaze prepije co mali byt na nasu dceru .. a ja uz neviem ako to mam riesit .. ked mu poviem ze sa mi nepaci ze pije ze sa venuje kamaratom viacej ako vlastnej dcere tak ma posle kade lahsie :( .. lenze rodinu nechcem rozbit .. aj ked ma 20 a ja 19 a mame skoro dve deti ktore si za nic nedam viem ze sme si ich " spravili " dost skoro ale co uz stalo sa .. ale uz neviem fakt ako mam pristupit k priatelovy zeby sa zmenil :(

safranca15
4. júl 2015

nehnevaj sa ale ked sa nezmenil koli alej tak uz ho neznemis ak mas kam ist tak mu povedz ze odchadzas a ze sa dohodnete uz len ohladom vyzivneho prezote ja osobne by som nebola s clovekom kroti pije mam na nich averziu a pytala si sa ho preco je stale iba s nimi a s tebou nie?a preco pije,?

luuubik
4. júl 2015

Fakt mi to nedaaaaa - prepac mi, prosim - pochopila by som, ze sa jedno dietatko nejako neplanovane zadarilo, ale naco druhe, ked ste taki mladucki obaja... Ani na tom by nebolo nic, pokojne aj tri - ale keby sa naozaj dobre poznali, rozumeli si, nemali problem s peniazmi, keby si ta priatel vazil a keby si ho mala dopredu otestovaneho, ze je zodpovedny, nepije, atd.
Hmmmm... Tvoj priatej je este velmi mlady, nevyburil sa, nic si 'neuzil'. Mozno tebe to nevadi a citis sa stastna a spokojna, aj ked si velmi mlada maminka, ale muzi musia vacsinou do toho vekom dozriet - samozrejme cest vynimkam. No teraz uz sa neda nic robit, mate dieta/deti, ste hodeni do vody, tak musite plavat. Jediny mozny sposob (okrem rozchodu, co je podla mna zatial predcasne a unahlene riesenie) je s priatelom rozumne komunikovat - davat mu argumenty, apelovat na jeho zodpovednost. Peniaze, co su na spolocne vydavky, resp. na dieta, nech mas pod palcom ty a nech si musi od teba pytat, ak nejake eurko zostane,vtedy nech ide obcas na pivko. Hrdost - nehrdost - musi pochopit, ze dieta je jednoducho prednejsie! Aj ked je mlady, taku vec hadam chape! Ak sa neumudri, ukaz mu, ze ma co stratit, ak mas moznost, odid na nejaky cas napr. k rodicom, uvidis, ako zareaguje, ci mu vobec budete chybat...
Drz sa, hlavu hore, prajem ti, nech tomu tvojmu trulkovi otvoria oci, a nech pochopi, co je v zivote naozaj dolezite.

mima4
4. júl 2015

ak sa clovek nechce zmenit, nezmeni sa. Zda sa, ze mu "rodina" este nesedi, nie je zrely a pripraveny na vazny vztah, toboz nie deti.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cerez
4. júl 2015

Realita je taká, že ho NEZMENÍŠ. Zmeniť môžeš čokoľvek, ale povahu človeka nie. Priateľ sa môže zmeniť, len keď sám bude chcieť. Ale vzhľadom na jeho vek, ide skôr o nezrelosť a ak je v skupine kamarátov, ktorí ho v tom podporujú, neurobíš s tým nič. Čaká ťa ešte veľ sĺz a rozmýšľania čo v živote skutočne chceš, ale hlavne čo NECHCEŠ.

sissy27
4. júl 2015

@saskaaninka keby ľúbil teba aj vaše deti, tak nepije, nenadáva ti a nespráva sa k vám ako chuj... a o akej rodine hovoríš, prosím ťa? rodina nie je o počte ľudí v domácnosti s nejakým pokrvným putom, rodina je o vzájomnej podpore, úcte, láske, spoločne strávených chvíľach, spoločných radostiach i starostiach... čo z toho máš doma ty?
p.s. v prípade rozchodu si rodinu nerozbila ty, ale on...

ladyblcha
4. júl 2015

@saskaaninka on vas nelubi, on vas iba vlastni, takym tym egoistickym sposobom, ze patrite jemu a bodka. keby vas lubil, tak predsa nepije a nenadava vam a nemina peniaze pre vase deti, ale by bol prave naopak oporou a bola by radost s nim travit cas.

petra7777
4. júl 2015

@saskaaninka Tvoj frajer je ešte nezrelé egoistické decko....čo urobilo ďalšie dve deti (aspoň ty si mohla mať rozum)...Nechcem ťa strašiť, ale ešte veľa sĺz vyroníš ☹

ukulela
4. júl 2015

@saskaaninka prepac, keby vas lubil, neprezere peniaze, co vas maju uzivit .... ak mas moznost, ries odchod, lebo ti prepije aj porodne na maleho a ty z coho budes ziit?

tajka1986
4. júl 2015

@saskaaninka utekaj co najdalej. Dokredy chces cakat? Kym prepije uplne vsetko,nebjdes mat co dat detom najest a zacne ta bit? Lebo od alkoholu k fyzickemu nasiliu je lsn kusok 😖

latvia
4. júl 2015

@saskaaninka on vas LUBI? a to sa prejavuje ako? 😕 tym ze ti nadava, alebo ze je s kamaratmi ?
a TY nechces rozbit RODINU? ty nie si ta, kto ju rozbija, a neviem, ci taketo NEspoluzitie a spravanie vytvara pojem rodina.....

rebeka7501
4. júl 2015

@saskaaninka a zúfalá budeš čoraz viac. Prepáč, ale keď deti robia deti, väčšinou to tak dopadne.
Rozbiť rodinu ? V žiadnom prípade, veď čo povedia susedia, rodina, známi..... Radšej budem trpieť a deťom dám vzor v podobe alkoholu, žúriek, nezodpovednisti a vulgárnych nadávok. Nevadí, ale sme rodina !!!!!!

denaha
4. júl 2015

Zažila som..nezmení sa..zober malú a aj bruškáčika a choď od neho preč!!!Nechceš rozbiť rodinu..hm..takto im pokazíš kkus detstva

katkaluky89
4. júl 2015

@saskaaninka mojko mas podobny osud ako ja..ja som sa vydala ked som mala 21 rokov vsetko bolo krasne zo zaciatku kym som mojho ex nezacala spoznava co den to viac Boh nam deticky nenadelil a som mu za to vdacna! Ale moj ex mal 26 rokov s rozumom 15 rocneho dietata ked som mu nechcela nieci kupit hadzal sa o zem a to si nerobim srandu v strede nakupneho centra 3dni neprehovoril nic a bola som nutena tu vec fakt kupit...nechcem kupit ja kupi si on poza chrbat si vybavoval pozicky ani som nevedela ma ich tolko ze som zo svojej minimalnej vyplaty musela tahat vsetko a dokonca aj usetrit! Byvali sme s jeho starymi my sme boli hore oni dole a este tam bola hore snami jeho stara dievka sestra psycho! Nedajboze ze padne lyzicka na zem! Zacal chodit do krcmy pit a co bolo horsie bil ma dvakrat mi zivot vysel na vlasku ked mi klacal na krku s pastou namierenou namna..vyhrazala som sa odchodom s domacnosti tak nakoniec som bola nutena podat ziadost o rozvod kedze ma aj podvadzal. Nenechaj sa vyuzivat lebo vyronis vela slzyciek ☹

kvetulienka253
4. júl 2015

zober rozum do hrsti a ries! bude to tazke, kedze cakas dalsie babatko, ale ries. Ak je to len priatel, odid a zabojuj o vyzivne na deticky. Ak je to manzel, pories aj zrusenie BSM, aby vas nedostal do nestastia, ked si bude aj poziciavat a ty ani nebudes tusit. A hlavne sa nenechaj zastrasit, castokrat sa za vulgarizmy skryvaju ludia, co maju v gatiach nakakane. Drzim palce, hlavne tie prolemy nenechaj vyhnit v pasivite, urcite to zvladnes

vikykubik
4. júl 2015

Človek sa nedá zmeniť myslím povaha, človek sa len prispôsobí buď k lepšiemu alebo opačne

saskaaninka
autor
5. júl 2015

ja vam velmi pekne dakujem za odpovede 🙂 pri ktorych som si aj poplakala velmi pretoze to co som citala uplne sedi na mna ze trpim uz teraz pri nom ... vcera prisiel po mna a po malu ze idem k nim tak dobre zbalila som sa a sla ... prisli sme k nim no co on urobil ? samozrejme siel spat a ja s malou u neho doma som sama sedela pri telke .. potom sa zobudil vstal a siel ku kamaratovy po dvdcko ze si daco pozrieme .. no bol tam pomaly 2 hodiny tak som sla s malou na rukach za nim .. ked som prisla zase pil a na mna nahucal ze mam ist k nemu domou sa pobalit ze idem prec s malou ... a tak nas dal odviest domou .. a s kamaratom samozrejme nieco uz spekulovali lebo jeho kamarat jak som prisla za nim ( priatelom ) tak jeho kamarat povedal no uz si dosiel .. neviem o co slo ale je mi to uz uprimne jedno len ma mrzi to ze ako sa chova kedze na zaciatku nasho vztahu nebol takyto vobec .. vzdy malej aj mne nieco kupil alebo dal peniazky ze si mame nakupit co je potrebne .. ale teraz je ako vymeneny .. neozyvam sa mu vobec ... a mate pravdu dam si od neho ruky prec .. detom nechcem ukazat vzor ich " otca " .. :/

saskaaninka
autor
5. júl 2015

a hlavne mi bolo vcera malej luto kedze ho stale spominala vcera ako sa na neho tesila a zrazu ideme domou..? :/ .. ked nas doviezol mala ostala velmi smutna a pytala sa oci kde ? oci kde ? ... :( .. nevedela som jej vysvetlit ze ide prec .. bolo mi jej hrozne luto .

anatalia77
5. júl 2015

@saskaaninka pamatam si tvoje minule diskusie.
Teraz som zvedava ci sa "vratia"tie premudrele zeny a aspon skoriguju svoj nazor.
Je mi luto tvojich rodicov. Normalne mam depresiu.

nikuska744
5. júl 2015

@saskaaninka a čo na neho hovoria rodičia tvojho priateľa? Nemáš u nich žiadnu podporu?

saskaaninka
autor
5. júl 2015

@nikuska744 s jeho otcom niesom v kontakte ale s jeho mamkou som .. ona vzdy na priatela nadava ze sa hnusne ku mne chova ze sa ma zmenit a mne furt povie ze sa mam na neho vykaslat lebo ze on je debil ako jeho otec ..

anatalia77
5. júl 2015

@saskaaninka mna skor zaujima co na to tvoji rodicia? Este stale nasadzujes tvojej mame psiu hlavu?

orlik4
5. júl 2015

@saskaaninka ak si náááhodou nie si istá, či odísť alebo nie, tak si daj otázku - keby sa k tvojej dcére správal jej "priatel/manzel" tak, ako ten tvoj k tebe, páčilo by sa ti to alebo by si sa jej snažila pomôcť od neho dostať? ty toho dokážeš veľa vytrpieť, ale načo? tvoje deti budú mať vzor, ktorý nepotrebujú, a neskôr by sa správali len podľa neho. Syn by bol rovnaký ako otec a dcéra by si našla rovnakého... Práve kvôli deťom musíš odísť, a keďže ťa má kto podržať (tvoja rodina), tak to aj zvládneš.

romanovic
5. júl 2015

@orlik4 problem je jej vek, ziadna skola a zmyslanie. Ak teraz odide, o rok tu bude pisat, ze caka tretie dieta s rovnakym typom muza a zase tam bude nejaka svokra, ktora to cele bude platit...
A potom o 5 rokov tu bude plakat, aky je problem najst si dobru pracu pri 3 malych detoch, bez smien, aspon za 1000,-€ a vsetky rady bude odmietat...

rebekamarcusko
5. júl 2015

Pred nedavnom si sem davala prispevok,ze cakate druhe babo a bojite sa,ze ho nevyxhobate.nechce sa mibho trz hladat. Lenze tam so svojhk partnera ospevovala,ako pracuje atd... ze sa vudete snazit. Ale necakala som,ze este v tehotenstve sa ti takto otoci. Tak poradim ti. Porozpravat sa,nech si vstupi do svedomoa ak sj nevstupi,chyt sa a odid.lepsie to uz potom nebude

orlik4
5. júl 2015

@romanovic a to teraz s ním má zostať? Je ťažké nájsť si prácu bez školy v 19tke, ale nie nemožné. Teda dúfam, že aspoň maturitu má. Podľa mňa je každá práca dobrá, kľudne aj upratovačka. To, aká je osoba, a či zvládne prácu popri deťoch, či bude dosť na sebe pracovať (súkromne a profesne), aby sa niekam dostala (aspoň čo sa samostatnosti týka), to už je úplne iná kapitola. Ale prvá vec je uvedomiť si, že treba zmenu
Ale určite zdieľam tvoj názor, že najťažšie je dostať sa zo svojich koľají, a preto väčšina báb skončí s rovnakým mužom s rovnakými problémami. Bohužiaľ...

anatalia77
5. júl 2015

@rebekamarcusko ano dobre si pamatas.
Slecna tu riesila svoje druhe tehotenstvo a obavy. Boli to len jej vyjadrenia a nasledne ona prijala rozhodnutie.
Zda sa,ze jej priatel mal na to iny nazor. Preto je situacia taka aka je.

anatalia77
5. júl 2015

A odchadzat nema kde. Cely cas zije s rodicmi.
Takze jeho mame sa velmi dobre kvaka nieco o rozchode..vsak ona sa starat nebude. Keby sa mala starat 24/7..asi by sa snazila,aby jej syn zamakal v rodine.

rebekamarcusko
5. júl 2015

@orlik4 Presne aj upratovacka je robota.moja mama upratuje v divadle a ma to upratane za 4hodiny,robi rano a doobeda je uz doma. Ma mijkmalku plus gastrolistky v hodnote 60niekedy 120. Plus mava odmeny. A cez leto maju celozavodnu platenu dovolenku. Vsetko sa da,len treba chciet.

saskaaninka
autor
5. júl 2015

ano mal robotu pracoval snazil sa .. ale ako nahle prisiel domou bol odvtedy uz len s kamaratmi a zmenil sa velmi ... k zlemu .. vtedy ano tvaril sa predomnou ze chce sa starat o deti o mna ze sa posnazi aby sme sa mali hlavne my dobre ale ocividne to tak nieje .. ja len proste potrebujem poradit zeby som vedela ci mu mam dohovarat alebo to uz nechat tak a dat si pokoj od neho .. nic viac tu nehladam .. ano a vtedy som sa bala ze to nevychovame ale ja sa staram sama o malu .. moja mama chodi do prace takze v nicom mi doma ona nepomaha .. ja varim malej , upratujem chodim s malou k lekarom .. nik mi v tomto nepomaha ... ked uz .. a robota ? .. u mna to nieje problem .. ja by som bola stastna keby som si dajaku nasla hoc aj ta upratovacka no a co kazda robota je dobra .. 🙂