Pripadám si ako slúžka

viktoria12
30. jan 2013

ahojte , som totalne vytočena , a nevladzem už. ako taka krava sa snazim a upratujem doma , varim periem žehlim staram sa o deti ,beham na nakup , vysavam , a stale tie hračky hore dole ukladam , a moja polovicka na všetko kasle sedi si pred telkou alebo pc , a ja tu beham po byte od rana do večera ci uz som pri sporaku , alebo sa venujem detom , a on nic este jeho treba obskakovat a coho sa dočkam ani nevie povedat dakujem ,uz ani neviem kedy som bola niekde vonku , Som zla mama ? Ak chcem chvilku pre seba? moj den sa toci od rana okolo deti , potom varit prat , upratovat , dat deti večer do poriadku okupat uspat a k tomu este obskakovat polovicku , aj ja som iba clovek , a on nie a nie pomoct nic , ako ho prinutit aby trosku pomahal ja nechcem vela len fakt už to naman tak dolieha ze dnes som sa rozplakala, nevladzem

mima4
30. jan 2013

@viktoria12
prepac, ale obycajne zena si sama zo seba spravi sluzku a potom je uz neraz neskoro. Nechcem sa ta dotknut, ale fakt sa cudujem, ze za takych zivotnych podmienok si sa s nim rozhodla este mat druhe dieta. Clovek sa neda len tak prevychovat a hlavne, velka chyba je aj v nasej slovenskej mentalite, kde sa este stale v 21. storoci delia prace na zenske a muzske.
A nevidim dovod preco by ti mal trosku pomahat?!! Ty mu ako pomahas? s detmi? s domacnostou? s cim mu ty pomahas? On by mal participovat na vlastnej domacnosti, ziadne pomahanie, ale normalny rodinny rezim... ale nevidim velku nadej u takych muzov na zmenu

dejka77
30. jan 2013

Zial musim suhlasit s mima4. Ako si urobis tak mas. Ja osobne by som muza obskakovat a obsluhovat nemohla, normalne sa mi to protivi. Nie zeby som bola leniva, ale ide o princip. Zvlast ked si moze niektore veci urobit sam ako napr. nabrat jedlo na tanier, co povazujem za samozrejmost. Moj muz nastastie taky nie je, aj navari, napecie dokonca, uprata ak treba, aj o deti sa stara, nie je vsetko len na mne.
Ak to u vas takto funguje od zaciatku tak zmena asi bude tazka, ale ak sa ti to nepaci tak s tym musis nieco robit. Lebo inac budes z toho len na nervy a pripadat si ako sluzka do konca zivota. Skus sa s nim porozpravat, nic ine ti asi neporadim. Pre neho je to asi normalne, ked tak mozno vyrastal tak si to ani neuvedomuje.

sisaha
30. jan 2013

@viktoria12 a preco ho obskakujes? Ak sa sam nevie chytit upratovania, tak mu davaj pokyny jeden za druhym...Ak sa od pc neodlepi, tak mu nevar, neper, nezehli... Kazdu sobotu (alebo iny vyhovujuci den) si vezmi pre seba. Deti mu nechaj na krku nech sa stara. Ty si zatial vybehni s kamoskami, do welnessu, na kavu, na nakupy, do kina...
Dalsi bod - objednaj 1x do tyzdna upratovacku, je to cca 20 eur a urobi aspon tie najvacsie prace. Ako argument manzelovi by mal postacit, ze nie si sluzka...
Moj mal tiez tendenciu nepomahat.... a uz si zehli sam 😀...

cerez
30. jan 2013

Povedz mu všetko to, čo si napísala sem a navrhni, nech si to s tebou vymení na jeden či dva dni so všetkým čo chod domácnosti obnáša. To znamená, nákup, variť, upratať, žehliť, prať a nezabudnúť na DETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ty, si niekam zájdi a príď až večer. Lebo keby si doma sedela pri telke alebo PC, aj tak pri každej požiadavke prídu za tebou deti. Pôjdu rovno za tebou a nie za ocinom.
@viktoria12

vadimka
30. jan 2013

@viktoria12

po prve mu to povedz
po druhe, kde je napisane, ze ho musis obskakovat
po tretie, naco od rana hore dole ukladas hracky,ked vies, ze sa znova rozhadzu
po stvrte, ako sorry ale ustvala si sa sama
moja rada=
nevar iba detom a sebe, neupratuj, nezehli [toto ja vobec nerobim], neper, nenakupuj....povedz ze ides von sa vyluftovat, nechaj mu deti....a tak kazdy den, ked ho bude stvat bordel, alebo ze nema co do huby, tak mu pekne spokojne a laaaaaaskavo vysvetli, nech aj on pohne zadkom....a nech sa pozrie aky by u vas bol chaos a bordel, keby si si aj ty valala sunky ako on....
zmenit sa da vsetko....

hruska82
30. jan 2013

@viktoria12 To iste ti radim, ako baby. Skus sa s nim porozpravat a poziadat ho o pomoc. Tiez musim suhlasit s babami: ako si ho vychovas, tak ho mas. Ja som v predchadzajucom vztahu robila tiez vsetko okolo domacnosti a chlapa. Nestacilo to...Som si povedala, ze pri dalsom to robit nebudem. Ani som to nerobila zo zaciatku. Skor ma on obsluzil, ako ja jeho. Teraz je uz mojim manzelom a cakame babatko, takze je obzvlast pozorny. Navari, operie, vyzehli, okna umyva....Ja si ale myslim, ze nic nie je stratene. Ked ti tvoj odmieta pomahat....tak ty tiez mozes odmietnut mu navarit, upratat po nom ci vyprat mu saty. Potom sa asi uvedomi! Este jedna dobra rada: keby si sa rozhodla, ze mu nechas deti na hodku - dve....nahod sa a chod s nejakou kamoskou na kavu. Mozno mu to bude podozrive a zacne ziarlit ;) (kedze si to predtym nerobila). Vtedy sa mozno uvedomi, a pride na to, ze ta nechce stratit a dufajme, ze sa chyti aj roboty ;) Drzim palceky!

mataklinec
30. jan 2013

@viktoria12 úplne ta chápem... ja som tiež na všetko sama, a najviac ma trápi že to každý bere ako samozrejmost a nik mi neni vdačný. POprito mám 2 velké deti, ktore nechcu pohnut ani prstom... malé deti mi zas od rána robia len bordel a ja celý den len beham, kym jednu izbu poriadim rouzhadzu kuchynu a popritom musim uvarit, oprat, ozehlit nemám na seba vôbec čas, tiež len plačeem ako ty... Držím ti velmi palce nech sa to u vás čím skôr zmení 🙂

aduskatt
30. jan 2013

navar, aby ste mali co jest a s kludnym svedomim si sadni k telke....

viktoria12
autor
30. jan 2013

dakujem kočky , ja som uz z toho na nervy ani neviete ake mam nervy ked mu nieco poviem nech urobi a on sa tvari ze nepocuje, a potom zacnem vrieskat nanho a on este ze daj sa liecit na nervy lebo iba vrieskaš domna take nervy vojdu že az . asi vyskusam toto ze v piatok sa vyberiem večer s kamoskou von a necham mu deti nech sa postara a nech ich da spat takto dalej nevladzem , a toto obsakovanie ma od svojej mamicky ona mu nosievala jedlo az do postele, ja uz od nes nepohnem prenho ani prstom a bud sa uvedomi alebo normalne mam chut to s nim ukoncit, ja niesom otrok ja som iba tiez clovek a uz fakt nevladzem on si mysli ze co všetko zvladnem ja , ale uz koncim od zajtra rana budu ine pravidla . nepohnem ani prstom a ako on ku mne ja k nemu.

aduskatt
30. jan 2013

@viktoria12 a na co vrieskas? to chce klud.proste kasli na to.......ako hovorim, treba navarit, aby bolo co jest a na ostatne sa vykasli, proste uvar kavu, vyloz nohy, sadni k telke, kasli na to🙂)

viktoria12
autor
30. jan 2013

@mataklinec presne to iste mam ja , tu popracem a idem tam a mozem sa vratit na zaciatok popritom musim navarit behat okolo deti a este aj jeho , mam dost ,

viktoria12
autor
30. jan 2013

@aduskatt a potom tu bude neporiadok a zase ked pride svokra ta bude nadavat ze sa neviem postarat o jej syna a ani o deti a ze je všade neporiadok,

gubcikova
30. jan 2013

ja ked poviem mužovi že nepomáha on mi na to povie a načo ked to spravíš skôr ako ja prídem s roboty,tak to nerob ja to spravím

mataklinec
30. jan 2013

@viktoria12 Ked čítam tvoje reakcie, uplne všetko sedí na mna amôj život... Len ja by som si asi nemohla dovolit nahodit sa v piatok a ist von aj ked by som si to zelala... Ešte aj v tom máme rovnaký problém ako sa tvoja svokra starala o tvojho muža , presne to bolo u nás, môj muz ked ochorel svokra prisla a starala sa o neho akoby som to ja nezvladla....

viktoria12
autor
30. jan 2013

@mataklinec to iste aj moja svokra stale pocuvam ako to vyzera moj syn ako sa nho staras a tak toto nevies tamto nevieš toto sa nema tak robit , tu mas neporiadok tu je prach a tak a co deti v izbe maju hracky rozhadzane aj po celom byte si neschopna nezvladas to , od kedy sa narodila moja prva dcera som nebola nikde vonku bez nej a to ma 4 roky , vobec nikam sama som nesla ci na kavu a tak stale okolo deti sa toči moj svet a teraz aj pri druhej nikde nechodim som s nimi 24 hodin denne 7 dni do tyzdna , ked pocuvam moje kamošky ze idu v piatok von a tiez maju deti ze normalne muz jej povie vieš co chod kludne na kavu ci na welnes ja ostanem s detmi alebo len chod tak vonku normalne im zavidim , kde ja by som mohla niekam ist len ak s detmi , ale aj ja si potrenujem odychnut ja uz takto nevladzem potom som iba podrazdena a nervozna,

sisaha
30. jan 2013

@viktoria12 pozri, ak ti povie, ze mas obskakovat este aj jeho, lebo si ho tak mamicka naucila, tak mu s usmevom na tvari povedz, ze ty jeho mamicka nie si a ked sa mu nepaci, nech ide za nou...

sisaha
30. jan 2013

@viktoria12 svokre odpovedz, ze si si nevsimla, ze by bol zbaveny svojpravnosti a ze je uz davno dospely,aby sa o seba vedel postarat a ked si mysli, ze sa nevie, nech si ho berie a skusi svojou vychovou napravit to co zanedbala...A opakujem s usmevom na tvari...

mataklinec
30. jan 2013

@viktoria12 nechápem, ako je to možné máme tolko spoločného... Ja mám však 4 deti a s manželom sa aj hádame... Ale ináč všetko sedí, som stále s detmi, este aj na nakup, na postu proste vsade brat deti... Som zlostná, nervozna, plačem... mám sebevražedné myslienky... Ale konečne v piatok idem k psychologovi a podotkínam SAMA bez detí, to bola jeho podmienka, takže som poprosila mamku o postraženie 2 menších detí... úplne viem ako sa cítiš, čo prežívas... velmi ti drzim palce aby sa ti to čím skôr vyriešilo... nech netrpis tolko kolko uz ja.

maartinkaa
30. jan 2013

fuuuha baby, niektore ste si toho naozaj na seba navalali neurekom 😅 ja mam tiez rada poriadok, ale ked sa neda, tak sa neda!!!! hracky zo zasady upratujem len vecer, ked zverina ide spat, a to mi pomahaju vsetci, pretoze nedostanu veceru!!! a ver mi, ze hladni chlapi urobia cokolvek!!!! ako tu uz niekto pisal: naco zehlit!!! uplne nepodstatna vec, okradac casu!!! perie mi pracka a ked varim, mam cas na kavu, telku, a aj na PC,,,,ked sa mi nieco nechce, tak to neurobim, ked nejde o zivot nejde o nic!!!! no a mojho chlapa s radostou obskakujem, lebo on s radostou obskakuje mna 😉

viktoria12
autor
30. jan 2013

@mataklinec a prečo ideš k psychologovi

aduskatt
30. jan 2013

@viktoria12 tak a to by bola voda na moj mlyn........hned by som sa jej spytala, si je on nesvojpravny, ze sa onho treba starat....akoze na svokru by spo som sa v tomto uuuplne vykaslala......sa potom nediv, ze ti nervy praskaju a nevladzes..............ked im nevadi bordel, ani mne by nevadil, just by som sa zatala a nepohla prstom, aj keby mi vadil ten bordel.......

aduskatt
30. jan 2013

@maartinkaa presne......a to ja som anineupratovala hracky, len zhrnula vecer na jednu kopku na zemi🙂 aj tak mali zivotnost len do dalsieho rana a znova bordel......

mataklinec
30. jan 2013

@viktoria12 lebo som už psychicky na dne, nevladzem, neviem zvladat emocie, plačem, preklinam sa, rozmyslam o samovrazde... jednoducho ma uz vela krat nebavi žit ani vstat s postele.... Stále mávam herpesy a zimnicu zo stresu... busenie srdca... Nenechaj to prosim aj ty zájst az tak daleko, urob niečo hned... čo ti kočky radia a zmen to...

viktoria12
autor
30. jan 2013

@mataklinec dakujem za radu ale myslim si ze tiez niesom uz od toho daleko

mataklinec
30. jan 2013

@viktoria12 tak ak máš manžela, ktorý ti bude tolerovat že pojdeš von urob aspon to... aspon troška spadne to velké napetie z teba...

mirkave
30. jan 2013

Svokra pride a sprava sa akoby bola doma? velice rychlo by videla dvere.mne muz aj pomoze,aj nepomoze,aj hucim,aj nehucim kvoli tomu.ked vyglancuje kuchynu(obklady,linka,sporak,...),tak by ma zozral zaziva,ked este v ten den idem nieco vyprazat 🙂 najradsej by bol,ak by som v nim vyupratovanej miestnosti len tak tisko poletovala a nic "nezaspinila" 🙂

mamavera
30. jan 2013

@viktoria12 tvoj manžel robí len to, čo mu ty umožňuješ. V prvom rade svokre hneď vo dverách povedz, že ak si neodpustí poznámky na to, ako vedieš domácnosť a ako vychovávaš deti, tak jej ukážeš zrkadlo jej vlastnej výchovy - jej syna. Ak sa urazí a odíde, tým lepšie, svokru máme poriešenú. Keby mala toľko drzosti a napriek tomu s niečím začala, vždy po prvých dvoch slovách odíď z miestnosti, nech to rozpráva stenám. A manžel? Prečo si mu umožnila takýto luxusný život? Teraz bude dosť ťažké to zmeniť. Ale nie nemožné. Nekrič, v kľude mu povedz, že sa ti to nepáči. Ak nebude reagovať jeho problém. Začni s tým, že ho v žiadnom prípade nebudeš obskakovať - to znamená, žiadne nakladanie jedla, podávanie vecí, chystanie oblečenia a pod. Nekrič, v kľude mu povedz, že si vyčerpaná zo starostlivosti o dve deti a on sa o seba musí postarať sám. Keby to odignoroval a stále čumel do PC, treba pristúpiť k ďalšiemu kroku - variť presné množstvo jedla len pre deti, na večeru nebude nič, ty to prežiješ týždeň na jogurtoch. Neprať, nežehliť. Popri tom sa snaž mať dobrú náladu, nekrič, staraj sa o seba, v piatok mu povedz, že odchádzaš už oblečená, nalíčená, oblečená a obutá s kabátom v jednej a kabelkou v druhej ruke.

tajomna21
30. jan 2013

@viktoria12 hold svokra nech si kvaka co chce .... a ked bude velmi neprijemna, tak by som jej splechla do ksichtu, ze vychovala zo syna nevsimaveho egoistickeho lenivca ..... a ze ty si neni jeho sluzka, ak to jej nevadilo robit sluzku, ze je to jej volba, ale tebe to vadi a viac to robit nebudes ....

cakemama
30. jan 2013

@viktoria12 myslim , ze robis chybu ked kricis na manzela. Najdi si chvilu ked vies , ze ta bude pocuvat a jasne mu povedz, ze si nezobral za zenu sluzku, a ze deti su aj jeho. To znamena vsetko delit dvoma. Starosti aj radosti. Ak to nezaberie, navarit len pre deti, zasadne neupratovat , neprat, nezehlit az kym to pochopi. Hlavne neustup. Svkoru by som vyhodila pri prvej poznamke o mojej domacnosti.

sendy182
30. jan 2013

@viktoria12 z niečoho čo ti pripadá podstatné tak uber...........nap. navar na dva dni.....s deťmi si poobede zdriemni.....večer keď ukladáš deti k spánku a tvoj muž je nečinný.....obleč pyžamo a ľahni si tiež... 😝 ......a kľudne s čistým svedomím zaspím........... 😉