Problém medzi dcérou a mojím novým priateľom

levicat
21. dec 2012

Mam problemy so vztahom medzi dcerou a novym partnerom,,vsetko bolo v poriadku mali strasne pekny vztah az kym som neotehotnela ,,terajsi partner hu zacal davat bokom,,ignorovat hresit ,,mam na to nervy lebo teraz je uz maly na svete a mala je horsia a horsia ,,uz ani mna neposlucha viem ze ziarli snazim sa jej venovat ale ona tiez potrebuje chlapa -otca ,,totizto jej vlastny otec ju vidi asi raz za dva mesiace a viem ze jej ten rodinny zivot chyba kde je otec mama ,,,priatela vobec nebere ako clena rodiny skor ako niekoho koho neznasa vyhyba sa mu a ani snim nejak nekomunikuje je to tazke lebo ani jeden snich nechce vztah dat dokopy..obcas mam pocit ako keby sa jej chcel priatel zbavit ale to zasa ja nepripustim neviem co dalej 😖

simca06022011
21. dec 2012

@levicat treba zacat priatelom, nie dcerou... ona reaguje ako kazde dieta, ved aj v normalnych rodinach nastane takehto "ziarlenie" na noveho surodenca a prejde to. Uvedomit sa musi on...

levicat
autor
21. dec 2012

no uz mu dohovarala aj jeho mama aj ja ale nic nezabera..viem ze on je chyba uz som rozmyslala ze s oboma zajdem k psychologicke ale jeho na nieco take nahovorit no katastrofa keby ze nebol maly taky malicky tak sa na nho vykaslem pretoze mi je prednejsia dcera ale na druhej strane som len na materskej nikto mi nema ako pomoct a ostat sama a nemat co dat detom do ust to zasa nie fak neviem co uz dalej robit
@simca06022011

jabadaba
21. dec 2012

Presne tak, priatel je ten kto ma znacny problem. Tvoja dcerka je malicke dieta, navyse v situacii, kedy je ziarlivost uplne normalnou prirodzenou reakciou. Tvoj partner tomu len nasadil korunu. By zasluzil....este nech zacne uprednostnovat biologicke dieta pred tvojou dcerou a skaza bude dokonana! 😝

mummy01
21. dec 2012

@levicat neries dceru ale partnera.Na nom je aby sa vsetko zmenilo k lepsiemu.

levicat
autor
21. dec 2012

to uz sa stalo uz ked som bola tehotna tak svoje uprednostnoval a mala bola bokom ,,viem ze to je normalne uz sa to postupne normalizuje ale obcas ma mala problem stym ze preco sa narodil bracek nie sestricka aj ked jej to vysvetlim tak mam pocit ze pomaly bude neznasat aj brata a to nechcem neviem ako mam urovnat vztah medzi nimi akoze on casto nieje doma ale ked je tak len blaci po nej a uz mam stoho nervy

levicat
autor
21. dec 2012

@mummy01
no ale ako dohovaranie uz nepomaha

levicat
autor
21. dec 2012

niekedy mam chut ho zbalit a poslat do riti len to by nebolo velmy dobre riesenie

mummy01
21. dec 2012

@levicat to je tazke ☹ prinutit ho neprinutis.Mozno to chce este trocha casu...len nedopust aby bolo tvoje dieta nestastne ☹ za to nestoji ziaden chlap na svete.

levicat
autor
21. dec 2012

@mummy01
vsak prave o to ide mne je mala prednejsia ako on ,,ale sama tiez nemozem ostat viem ze je vela mamiciek co ostali same s detmi ale stale dufam ze mne sa to nestane bol by to tazky boj,,,mozno fakt cas to spravi mozno ze sa aj mala ustali a aj on sa trochu zacne snazit

mummy01
21. dec 2012

@levicat pockat este mozes,mozes pomoct priatelovi najst k malej cestu a dcere najst cestu k priatelovi...za pokus to stoji.Len necakaj prilis dlho,nezi roky v nadeji ze sa nieco len tak zmeni ak sa ti zmena nepodari hned na zaciatku 😔

levicat
autor
21. dec 2012

@mummy01
vsak to ani nechcem ,,lebo uz aj ich vztah narusa nas vztah vkuse sa koly malej pohadame lebo nechem aby na nu len ruku polozil to som mu hned povedala ze ak na nu siahne tak pada z bytu a tak to riesi len piskovanim a blakom

sisaha
21. dec 2012

@levicat bez hanby ho objednaj k psychologicke. Najprv tam zajdi sama bez dcery, porozpravaj sa s nou. Ona si objedna aj malu a potom jeho. To, ako sa dcera sprava je prirodzene - ziarli. ziarlia na seba aj vlastní súrodenci. On ma problem. A viem, ze je to pre teba tazke a uplne ta chapem, ze dieta budes chranit vlastnym telom, ked vidis nepravost. On by si mal uvedomit do akeho stavu chce dostat cely vas vztah svojim pristupom. A ked to nepochopi do pol roka, poslala by som ho k vode. Lebo dcerka bude vyrastat v nenavisti a budete sa navzajom iba odsudzovat.. 😖

levicat
autor
21. dec 2012

@sisaha
asi to fakt spravim ,,zajdem k psychologicke len neviem ci tam pride aj on skusim sa najprv snim porozpravat v klude a ak ne tak navrhem psychologicku len dopredu si myslim ze tam nepojde

sharmana
21. dec 2012

@levicat tu je chyba len v tvojom priatelovi, no mne by to náramne vadilo, keby mi bliakal na dcéru... sama cítiš, že jeho správanie nie je ok... Tak sa ho rovno spýtaj, či mu ide o to, aby trápil teba aj deti... A vyhroz sa mu, že ak nepôjde k psychologičke, tak je na najlepšej ceste, aby sa váš vzťah rozpadol... Skús sa už aj porozprávať so svojou rodinou, či by ti boli ochotní pomôcť, keby sa s priatelom rozídeš. Chápem že bez penazí sa žit nedá. Ale takto sa nemusí narušiť len vzťah teba a priatela, ale aj teba a detí, čo by bolo velmi na škodu.

koralinka
21. dec 2012

ono sa naskytá aj otázka - či tu niekto alebo niečo pomôže, kedže sa jedna o city nie o nejaku činnost, ked už dcérka má k nemu odpor, dieťa sa pretvarovať nevie ako dospelý, že znesiem daného človeka lebo toto alebo tamto, dieťaťu nerozkážeš a podla mna ani priatelovi - to musí ist zo srdca nie z hlavy....

elen2
21. dec 2012

@levicat tak na tuto temu by som mohla pisat az az.Ja som vyrastla v takom prostredi mala som nevlastneho otca a poviem vam ze to bolo hrozne,ale doslova.Otec uprednostnoval stale len svoje dve dcerky teda moje sestri a ja som bola len odsunuta na druhu kolaj.Ja nevravim,ze mi nic nekupoval,ale to spravanie voci mne bolo hrozne stale mi daval na javo,ze nie som jeho biologicka dcera,vsetko mi zakazoval,prikazoval,moja mamina sa snim denno denne za to hadala,jeho rodicia tiez mu hovorili,ze ked si bral moju mamu tak vedel ze ma dieta teda mna.V tej dobe som mala 3 roky.Cely zivot som ho nenavidela,a tak som prezila aj svoju pubertu az kym som sa vlastne nevidala a vtedy som mala 21 rokou.Teraz je nas vstach uuuplne normalny a vsetko je v poriadku.Takze tvojmu ani psychologicka nepomoze..je to vnom a taky clovek sa zmenit neda.

dada1212
22. dec 2012

@levicat tak toto je podľa mňa problém v mnohých rodinách, len veľa žien si nepripustí, že ich milovaný partner robí rozdiely medzi svojim dieťaťom a nevlastným.
ale dovolím si tvrdiť že to tak robí minimálne 95 percent mužov, muži si väčšinou nedokážu vytvoriť nejaký hlbší citový vzťah s dieťaťom, ktoré nie je ich.
je fajn, že to vnímaš tak objektívne ako píšeš a asi by bolo dobré porozprávať sa s mužom a aj s dcérou aby spolu vychádzali. bohužial, neprinútiš ho, aby ju miloval tak ako vlastné dieťa, iba by si mohla dohliadnúť nato, aby spolu normálne vychádzali a dcérke nahradiť chýbajúcu pozornosť ty sama alebo ostatná rodina, že sa jej budete viac venovať a dáte jej pocítiť, že ju milujete.
a to na začiatku bolo skôr o pretvárke, vedel, že ak ťa chce, musí sa k nej pekne správať, plus sa tak dobre nepoznali, takže ani ona si k nemu nedovolovala, ale časom, ked nastali problémy a on si získal teba, tak sa ukázalo ako je to naozaj.
možno kruté čo píšem, ale stojí si za tým, že to tak je.

jaaty
22. dec 2012

...takého chlapa by som poslala k vode.

irriss
22. dec 2012

@levicat ..

I kdyz se Ti budou zdat ma slova TVRDA..neber je jako tvrda..urazejici..neni to tak mysleno.. 😉

Zarazi mne toto....
"....ani jeden z nich nechce dat vztah dokopy.."
Mluvis o malem diteti jako o velke a dospele osobe..
Tvoje holcicka ma 48 mesicu...
Tvuj maly ma 3 mesice..
V zivote..za par let...i to neni zadny rozdil..ale prijde mi, ze ted beres malou jako velkou..jako ze ona MUSI pochopit.. ☹
a nebo ze i ona musi pochopit..popripade "ustoupit"..
zrejme od ni chcete moc....pozadujete od ni moc..Razem se stala velkou...ona musi pochopit, zzvladnout a podridit se.. ☹
protoze je treba se tocit okolo maleho...

p.s. vetsinou nas deti kopiruji-napodobuji..
Jak se chovas k partnerovi TY?

Problem nebude v Timee..ale ve Vasem vztahu..tam se zrodilo chovani male Timey...
Zarleni na sourozence se pocita, samozrejme, ale to, co popisujes, podle meho NECHCE psychologa ..ale uzdraveni celkoveho partnerskeho-rodinneho vztahu...
Vzdyt male dite 4lete nemuze byt popisovano tak, jak ho popisujes..
Urcite je problem jinde...NE v ni.. 😎 😉 😉
Krasne Vanoce.. 🙂

levicat
autor
22. dec 2012

vsetkym dakujem za svoj nazor to nejak najprv dat dokopy ,,ja s priatelom mame celkom pekny vztah len ked je nejak haproblem s malou tak sa hadame lebo on by hu len vychovavat tvrdou rukou ale z vlastnes skusenosti viem ze to nepomoze ze potrebuje opak .Lasku .

diusik
22. dec 2012

@levicat necitala som celu diskusiu,ale moj nazor je,ze sa to nezmeni 😒 a ked aj ty mas take pocity zeby si ho najradsej poslala,tak to uz o niecom svedci.Radsej budem na deti sama,ako sposobit celozivotnu traumu mojmu decku.Vela takychto pripadov som pocula,a co ked bude v puberte a co vsetko este.... mohla by som pisat na strany.Cely zivot bude so sebou niest spomienky z detstva ako jej "matkyn chlap" ublizoval...toto su velmi smutne pripady,zelal by som kazdej matke aby sa v zivote nemusela rozhodovat medzi dietatom a chlapom...
drzim palce

sue
22. dec 2012

100% súhlas s @irriss a držím palce....

makulienka
22. dec 2012

@simca06022011 súhlasím s tvojim názorom ...
môj názor: ak tvoj partner to myslí vážne s tebou a vašim spoločným dieťaťom a máte tvoriť rodinu spolu s tvojou dcérou ... reakcia musí prísť od neho ... uvedomenie sa, zmúdrenie, rozloženie si veci v hlave je veľmi ťažké ... a hlavne na také veci treba aj dospieť ... .

vefi89
22. dec 2012

@levicat záleží akej je povahy, a ako a nakoľko si váži teba... ja by som mu dala ultimátum- ak..... tak... nič iné sa myslím robiť nedá, komu niet rady, tomu niet pomoci.. tvoja dcérka je vo vývoji, a bolo by dosť zlé, keby sa jej toto usadilo v hlávke ako normálne správanie.. ona má v dospelých vzor. a dať jej takýto vzor by bolo katastrofálne 🙂 takže ja byť na tvojom mieste- ak sa nezačneš správať k mojej dcére normálne, tak si bal veci a vypadni. ak ťa miluje, tak pochopí a začne s tým niečo robiť, ak ťa nemiluje, tak odíde a ty by si mala byť rada, že ste sa oslobodili

sissy27
22. dec 2012

@levicat úprimne? nechce sa mi veriť, že doteraz mal tvoj priateľ s dcérou bezproblémový a krásny vzťah, ktorý sa z ničoho nič otočil o 180stupňov spoločným dieťaťom... city k dieťaťu sa nemenia príchodom ďalšieho, skôr si myslím, že predtým si si jeho vzťah k malej idealizovala... neverím, že tam neboli žiadne náznaky, že ju bral ako vlastnú...
no ale riešiť to musíš s priateľom - dcérka je maličká a jej vzťah k nemu je len odrazom jeho správania voči nej... samozrejme, že sa nebude ťahať k nemu, keď cíti z neho odmietanie... on je dospelý, on musí na sebe zapracovať..
a že sa maličkej nepáči, že má brata a nie sestričku - treba jej vysvetliť, že bábätká sa vybrať nedajú, ale že dobré mať brata, lebo jej napr. nebude brať bábiky a keď bude veľký tak ju bude ochraňovať a podobne... zapájaj ju do starostlivosti o malého, aby mala pocit, že je dôležitá, že bez nej to nepôjde...

nela82
22. dec 2012

@levicat ved dcera ma 4 roky,ci sa mylim??Taketo dietatko velmi nemozevediet ako sa "dava vztah do kopy" ako si napisala...V prvom rade je na vine ten tvoj novy priatel a otec druheho dietata 😉 Jedine on to moze zmenit-ved dcera za to nemoze ked sama vidis,ze ju ten novy tatino nechce-odmieta...Dieta to vycíti až velmi dobre ☹
Je smutne,ze takto kolko razy trpia deti ☹

plavuska05
6. okt 2013

Ahojte takze čitam tu dost podobnych problemov mna tazi to, ze moj priatel s ktorym som rok tiez nevie najst cestu k mojej skoro 7 rocnej dcere, jeden tyzden je ako tak v poriadku ale tie dalsie du len hadky ze nic neuprace, neodlozi on iba krici a ona sa mu vysmieva a ukazuje grimasy no a jemu vela netreba a hada sa do mnou ja som to uz skusala tym, ze ak bude moja dcera taka k nemu tak on odide a ja budem smutna no nepomaha nic a je rada ked je prec, neviem ako mam dalej postupovat co je vlastne spravne je pravda ze msm za sebou 2 nevydarene vztahy od narodenia dcerky a ex manzel sa o malu moc nezaujima uz ma svoju rodinu no s moj priatel ma tiez 2 dcery s ktorymi dobre vychadzam snazim sa s nimi komunikovat nasla som si cestu k nim ved s detmi musime inak v klude to riesit a krikom nic nevyriesime co mam robit ako sa ma
m zachovat

levicat
autor
9. dec 2013

@plavuska05 ,,, musim povedat ze odtupom času sa to upravilo aj ked maju obaja obcas svoje dni ked su nahnevani na seba ,,, ale zmenilo sa to vsetko blaznia sa ked sa da,, a aj ked s mojimi detmi nechodi sam vonku co by mi velmy pomohlo snazi sa aspon doma.... tazko pracuje a vonku na zime tak to ani nevyzadujem viem ze je unaveny a chapem to ale tu uz nastupujem ja :D

stella231
15. mar 2014

@plavuska05
@levicat ja mam tiez skoro 7 ročneho syna a 3 ročnu dceru ..tu malu vychoval od babatka. zbozuje ju ... vsade ju berie zo sebou..všetko by jej kupil..je na nu citlivy... ale so synom si nevedia najsť cestu .su rovnake znamenie byk 🙂 a okrem toho moj syn ho akoby ignoroval... ich vztah je taky ze na prikaz.... priatel mu prikazuje a syn nepočuva.... uz sme tiez viac krat pohadali koli tomu .... tiez neviem čo s tym... postarať sa o neho postara..čo sa tyka toho ze mu spravi ranajky. odvedie ho do školky..aj pre neho do tej školky ide... ale tam to konči..ak mu maly niečo poviem ..jeho odpoved je super. alebo parada.. alebo no perfektne .a to je všetko.... vraj je pre neho tazsie si najst cestu k nemu lebo ked ho spoznal uz bol taky vačši...ako ked spoznal malu bol to len taky uzliček..doknca mala ma aj tendenciu ho volat tatinko a on ju ty moja dcerenka....ale so synom neviem... ani objat ani dat pusu..nič.....

paloma76
28. jún 2017

@plavuska05
@levicat
@stella231 ...ako ste na tom po rokoch ???? Upravili sa vztahy?