Problém po sťahovaní

maca2020
12. apr 2023

Ahojte Baby už minule som písala o sťahovaní..už bývame v byte 2 týždne ..malinká stále povie že chce ísť domov že ona tu nechce byvat ..😭a stále behá zamnou plače ,aj večer zaspí v pohode ale vstáva s plačom ... proste som s toho zúfalá a aj nervózna ..venujem sa jej všetko ale mám pocit že stým sťahovaním z domu do bytu sme jej ublížili ...ale zase by sme sami ..pred tým sme bývali pri rodičoch ..ja už neviem nechcem aby bola nešťastná..čo mám robiť

viestta
12. apr 2023

Nie, neublizili ste jej. Potrebuje len cas aby si zvykla a aby vedela kde je jej domov. Domov je tam kde je mama a tato ale ona si to este neuvedomuje.

mandzula
12. apr 2023

Vydržať. My sme sa sťahovali a ja som pár dní chodila ako mátoha, nevedela som si nájsť svoje miesto, chýbala mi vôňa nášho domu. A to som dospelý človek, ktorý si vlastne splnil sen. Dieťa racio sťahovania nevidí, vníma to len cez emócie. Chce to len čas.

pribinak
12. apr 2023

Malinká má koľko?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamatroch
12. apr 2023

@maca2020 neboj sa, zvykne si. Snaz sa jej v tychto tyzdnoch viac venovat, byt s nou a pre nu, viac ju mojkat, zacnite si tvorit pekne zazitky spojene s tymto bytom (napr. si upecte tortu ci urobte malu oslavu len vy ako rodinka na pocest noveho byvania)... Pripadne - neviem, aka je mala velka - by mozno pomohol novy kamarat, spolu kupeny plysacik / babika, ktory sa k vam "nastahuje" a nic tam nepozna a ona mu tam vsetko moze poukazovat, pomoct mu vybrat si miesto na spanie a pod.
My sme sa stahovali len z bytu do bytu do vedlajsieho panelaku a po 3 mesiacoch sa nas deti (3 r. a 4,5 r.) opytali, kedy uz pojdeme domov... Ze je to tu pekne, ale uz by chceli ist domov 🤷 ...ale napokon si zvykli...

maca2020
autor
12. apr 2023

@pribinak 2 roky ma

pribinak
12. apr 2023

@maca2020 malinká je, potrebuje čas aby si zvykla. S ňou sa veľmi rozprávať o niečom ešte nedá, tak jej len urobiť radosť že kúpiť niečo pekne do izby, napr nálepky a sama ich bude lepiť na stenu

syslik81
12. apr 2023

nakup nalepky na stenu chodte do ochodu daco spolu vyberte a zariadujte spolu jej izbicku ,, nech si tam spravi vlastne kralovstvo ... na ihrisku najdite novych kamosov a mala bude spokojna .. tak male deti rychlo zabudaju a nadchynaju sa nad novymi vecmi

anjelicek26
12. apr 2023

Podla mna chces po dvojrocnej vela aby uz stastna pobehovala po byte... ak byvala zo starkymi, chybaju jej aj oni a velmi. Chybaju rutiny, chybaju zname veci, miesta... to zacina zapalenim svetla rano a pusou babke konci...

Najdi pekne veci

nove doplnky do novej izby
nove ihrisko ci park pri dome, ktory by od stareho domu bol pridaleko
pridajte sa co najskor na detske kurzy a najdi jej kamosku
sebe tiez
najdite spolocne novy oblubeny obchod pri byte
zober ju k jej "novej" buducej skolke a ukaz, ze aha tu budu chodit vsetci tvoji kamarati a vsetci tu byvaju, mozete sa spolu hrat

Ale dvojrocna fakt nepotrebuje nejake hlbkove teorie, len nabehnut na novy rezim, len to mama nesmie tak prezivat vnutorne, ze spravila chybu. Ze vahas a nie si s tym uplne stotoznena ona citi najviac.

maca2020
autor
13. apr 2023

@anjelicek26 však ja sa snažím ..ale ona stále že domov že tu není doma a mne je už zle ťažko najradšej by som sa zbalila a išla naspäť

orangiiina
13. apr 2023

@maca2020 nemôžeš to tak prežívať, skús ju zamestnať, kúpiť do bytu niečo pekné a ukazovať nové veci, nájdite nové ihrisko, kde sa jej bude páčiť a pod. A hlavne hovoriť v pozitívnom. My sme sa tiež sťahovali s 2rocnym dieťaťom, ale takéto niečo nepoznám. Krásne nabehol na nový byt, ale je fakt, že som ho zamestnávala po cely deň. Už po pár dňoch starý byt nespomenul.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
13. apr 2023

@maca2020 Po 2 tyzdnoch na nu mas dost vysoke naroky. To potrva par mesiacov. Stahovala som sa s 2,5 rocnym