Problémy vo vzťahu

jakub333
21. nov 2020

Ahojte, chcel by som vás požiadať o malú radu ohľadne môjho vzťahu. Máme síce ešte málo rokov ale myslím že vzťah je už dosť vyvinutý a nechcem ho len tak zahodiť.
Ja mám 20 rokov a priateľka 21.
Pred rokom a pol sme sa dali dokopy, všetko bolo super zamilovaný až po uši robili sme pre seba všetko..po cca pol roku prišli prvé hádky..bývaly sme u mna spolu, u nej spolu, ale všetko funguvalo ako malo..prišli prvé nádavky na moju osobu pri hádkach..povedal som si okej a nechal som to tak..a takto dalej a dalej až mi to začalo brutálne vadit, nasral som sa a zaťal (tis nadávky od nej na moju osobu neboli len nejaké obyčajne ale fakt tvrdé( k•••t, j••o...bola až agresívna) ale stále som si povedal že je pre mňa niečim výnimočná a lubim ju tak som to nechal tak..prišlo leto a boli sme u nej(všetko bolo okej, samozrejme nejaka hádka preskočila medzi nami ale to je normalne), išli sme spolu na dovolenku aj s mojou rodinou kde sa ona s nasimi pohádala (urážali sa navzajom a ja som to potom znovu dal dokopy) vysvetlil som našim že to bol asi len nejaký Skrat a lubim ju..lenže ona ich odvtedy nemá rada a k nám ledva dôjde na návštevu.. po lete prišiel september (obaja študujeme na rovnakej výške) a mame v tejto situácii online výučbu (sme u nej..) no pred dvoma týždňami sme sa tak zase pohadali že sme sa rozišli ale vratil som sa späť a sme v pohode..teraz sme na nútenej návšteve( z jej strany) u našich kde sme mali byť 2 dni pretože moj brat mal narodeniny ale ako viete určite keď ste neni s rodinou dlhšie pretože sme vzdialený 400km tak chcete byť aj treti deň..okej, poprosil som ju či môžme ostat ešte jeden deň..wau..povedala dobre, to bolo prekvapenie pre mňa, ale beží teraz treti deň a ona je nervozna že u nej je jej lepšie...a mnoho iných veci ktoré škodia našemu vzťahu ktoré sa pozbierali za ten rok a pol..ja som ale teraz na vážkach pretože vidím že tento vztah ma nerobí šťastným ale trápi ma..aj keď som chlap, musím sa priznať že mi idu slzy, pretože ja ju skutočne veľmi lubim a nechcem ju stratiť..
Vedeli by ste mi poradiť čo v takejto situácii robiť?
Aj moji rodičia ju majú cez to všetko radi..lenže ona je tvrdohlavá a ja to už jednoducho nezvládam..nechcem stratiť človeka ktorého lubim

nominativ
21. nov 2020

@jakub333 všetci vieme, ako to bude pokračovať.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pseudomonas87
22. nov 2020

@jakub333 a teraz si predstav, ze máš 30, dieťa a hádaš sa už 10 rokov so ženou v podstate o ničom, nadáva ti vulgárne, ponižuje. Paci sa ti to? Takto kratko vo vzťahu mate byt ako Hrdlicky a nie toto.... Poradím ti, hľadaj si partnerku s dobrou povahou, ktorá nerieši nepodstatne veci, a hlavne ta bude mať rada, lebo predpokladám, že s ňou budeš chcieť zostarnut. A nie dievča, čo ti po roku vynadá do k*****v.

matildam
22. nov 2020

@jakub333 Ani dalsia sanca asi nezmeni to, ze nema ziadnu uctu voci partnerovi a nulove sebaovladanie. Velmi vazne problemy na zaciatku, bude to horsie...

elementissa
23. nov 2020

Pozri, ja som so svojím manželom 4,5roka mame vyše ročné dieťa. Za celú dobu nášho vzťahu sme sa pohádali možno raz, ani to nebola asi hádka v očiach iných ľudí, len sme na niečo nemali úplne totožný názor. Sme ako jedno. Stále. Máme malé dieťa, to preverí každý vzťah a napriek tomu sme sa ešte ani raz nepohadali odkedy sa dieťa narodilo. Diskutujeme ako zreli dospeli ľudia, hľadáme argumenty pre a proti. Aj keď máme na niečo iný názor, predostrieme racionálne argumenty podkladajuce naše názory tomu druhému a nepotrebuejme sa hadat, kto má pravdu. Všetko je o uhle pohľadu. Len za to, že tvoj pohľad je správny, neznamená, že ten druhý správy nie je. Vy ste spolu rok a pol, mate 20, ešte takí pubertiaci, hadate sa jak psy, rozchadzate, schadzate.. Chápem. Aj ja som mala takú prvú lásku. Ale na prvej láske je pekne a asi aj dobre to, že zvyčajne (v 95%) nevydrží. Sú výnimky, no každá výnimka potvrdzuje pravidlo. A ešte tak mladý a nezrelý človek všetko vníma ako tragédiu. Všetky city prejavuje štvornásobne, všetky emócie v ňom horia horúcim plameňom. Keď miluje tak na smrť keď nenávidí, tak rovnako. To sú také telenovelove horúce vzťahy. Ešte si veľmi mladý a ešte ťa čaká veľa skúšok, aby si dozrel a dospel. A prava láska, tá, ktorá bude povodkynou vašej novej rodiny s tvojou už v tom čase stálou partnerkou, manželkou, príde časom. Až keď na ňu budeš pripravený. Nauč sa žiť sám, daj si od vzťahu pokoj teraz na niekoľko mesiacov, rok, dva, tri... Spoznaj sám seba, dospej, uprac si hodnoty, prehodnot svoje vízie do budúcna. Keď budeš na to naozaj pripravený, tá pravá príde bez toho, aby si ju po diskotékach a baroch zháňal. A to je na tom to čarovné. Pravá láska si ťa nájde sama. Teraz sa vyplac, vysmut a rozmýšľaj, analyzuj. Čo si sa v tomto vzťahu naučil? Co ti dal? Bol pre teba príťažou? Cítiš sa lepšie, slobodnejsie? Co ta naucila tvoja priateľka? Prečo ste sa hádali? V čom ste mali odlišné postoje? Aký je tvoj svetonázor? Aký bol ten jej? Co ste mali spoločné? Co si si na nej zamiloval? Co už by si na partnerke neakceptoval? Co si ochotný do vzťahu dávať? Co chceš, aby ti vzťah prinášal? Sprav si analýzu, urob si v hlave poriadok, uprac si predstavu. A nevyber sa nabudúce rovnakú. A hlavu hore, raz budeš mať super ženu, pôsobíš ako citlivý chalan, ešte sa o teba strhne bitka, neboj nič

jakub333
autor
23. nov 2020

Ešte mi napadlo, že sa citim pri nej ako vo väzení..je síce pravda že kamaratov som dal trosku bokom ja zo svojej iniciatívy na začiatku, ale jednoducho ona chce byť stále so mnou..ja to nezvladam..nemôžem si ani zapalit..ešte odomna chcela aj aby som prestal fajčiť 😀..do obchodu? Len spolu..všade stále spolu..to mi ide už na nervy..mám pár kamaratov ktorí mi ostali a volavame si..pretože som u nej vlastne 400km. prec od domu ale aby som si normálne seriózne zapalil a zavolal idem si von pred barák a radšej tam..lebo keď vo vnutri tak len počúvam hneď rypanie do mojej osoby..ale už si nedam s**ť na hlavu..dám tomu 1 šancu s tým že si budem robit podľa seba.

domcii69
22. jan 2022

@jakub333 tak ti poviem ja mam s priateľom uplne rozpadnuty vztah sle sme spolu snažíme sa to napraviť … pôjde to … sle v živote by som mi nepovedala nadávku a ani on mne. To je pod úroveň
Raz dostaneš rozum a zbalíš si veci a odídeš aj ked teraz to boli tiez mam zle obdobie s nechcem o toho svojho prist no to co opisuješ ty z jej strany láska nieje

domcii69
22. jan 2022

@jakub333 a inakšie príde mi ako manipulátora to si daj pozor prečítaj si o tom na nete