Rodinné hádky pre moju rodinu, poraďte ako to vyriešiť ?

adusik12457
13. jan 2020

Ahojte baby potrebujem poradiť s mojím mužom sa hádam kvôli mojej rodine ..Nedajú nám pokoj môj vlastný otec je bezdomovec začal k nám chodiť pýta od nás peniaze ..Ja neviem čo robiť s mojim sa hádame a ja len plačem a trpím za moju rodinu moja mama sa snim rozviedla už je to pár rokov čo sním nežije .Ja nechcem môjho stratiť kvôli tomu neviem čo robiť.My u nás nikoho nechceme môj chodí do práce spláca dom lebo sme si kúpili dom na úver ..A kôj nadáva stále že tu nikoho nechce však ani ja lebo by nás rozdelil .. Bojim sa co bude .. Ja snikým nejsom v kontakte z rodiny lebo sú všetci falošný.Veď sa ani o mňa nestaral nežijem od mala . Teraz vydiera môjho zato že si vzal mňa ..
Proste môj otec je bezdomovec býval na ubytovňi a neplatil si to.Teraz je v podstate na ulici lebo je v noclahlarni .Ale ja za jeho chyby nemôžem .Snád ma niekto pochopí a poradi mi .Ďakujem

martina1201
13. jan 2020

@adusik12457 ahoj, ťažká situácia a nie nadarmo sa hovorí podaj prst a vezmú ti celú ruku. Jednoducho otcovi povedz že si neželas aby k tebe chodil. Ak sa o teba v detstve nestaral, nie si mu ako dcéra nič dĺžna. Ak sa o teba ale staral v detstve, tak mu skús pomôcť postaviť sa na vlastné nohy. Nájsť si prácu, zistiť na čo má nárok a pokus sa ho začleniť do normálneho zivota. Ak sa to nepodarí a nebude mať o to záujem proste by som mu povedala že pomôcť si sa mu pokúsila, ale pre jeho nezáujem viac pomáhať nebudeš a neželas si aby k vám chodil a ty mala pre neho nezhody v manzelstve.

deti95060810
13. jan 2020

koĺko stojí ubytovňa? viem že ti je ťažko, ale možno jesť by som mu dala....
Bráničku nemáte žeby ste ju zamykali?

petkaaa
13. jan 2020

Neviem aké ste mali vzťahy s otcom po celý život a na koľko si ovplyvnená manželom, ale ja len toľko, že vlastného otca by som na ulici nenechala.

catherine1989
13. jan 2020

@adusik12457 je to ošemetná situácia, ani ja by som otca na ulici nenechala a snažila sa mu pomôcť začleniť sa - na začiatok nech sa umyje, oholi, čisté oblečenie mu dať a najesť, vybaviť nejaký pohovor pracovný, nájsť ubytovňu a aspoň na prvý mesiac uhradiť - ale.to len v tom ideálnom prípade, že otec má o takúto pomoc vôbec záujem. Ale ak za tebou chodí pýtať peniaze na alkohol, automaty, nebodaj drogy, rázne by som mu povedala, že nezelas, aby vás viac navštevoval, branu zamkla a už to viac neriešila...

rubinka
13. jan 2020

@adusik12457 - ako sa hovorí krv nie voda. Je to tvoj otec či sa staral alebo nie. Peniaze nedať do jeho rúk určite, ale umožni mu najesť sa, okúpať...
Alebo výbav nejaké ubytko a ak sa dá pomôcť mu zaplatiť ho ale jemu peniaze na ruku nedať lebo takýto ľudia nevedia väčšinou použiť peniaze rozumne dajú na alkohol alebo kadečo iné len nie na to čo treba.

ivca88
13. jan 2020

Ja by som to brala tak, že keď on mi nebol otcom, ani ja mu nie som dcérou.
Hotovo.
Je dospelý. Musel vedieť čo sa stane a že takto dopadne.
Brala by som ho ako cudzieho.
Netráp sa pre to.

panelacikova
13. jan 2020

@petkaaa naozaj? zrejme si sa nestretla v živote s človekom, ktorý nemá absolútne žiaden záujem o svoje deti. ak je dotyčný pán bezdomovec, je dosť veľký predpoklad, že aj alkoholik, aspoň myslím. tak toto by som si do domu určite nepustila.
@adusik12457 pokiaľ nemal o teba vôbec žiadny záujem doteraz a nemáš citové väzby, ani nerieš. pekne mu oznám, že ak vás bude obťažovať, podáš naňho trestné oznámenie a vyžiadaš si zákaz od súdu. skrátka nevidím najmenší dôvod, pokiaľ uvádzaš všetky fakty tak, ako uvádzaš, aby si si ho vešala na krk. v prvom rade by mal "obťažovať" bývalú ženu, keďže sa aj tá s ním rozviedla, asi vedela prečo. ešte by ma zaujímalo, aký máš ty vzťah s mamou?

panelacikova
13. jan 2020

@catherine1989 pekne si to napísala, ale ja mám z úvodného príspevku pocit, že to bude alkáč

simca06022011
13. jan 2020

A o com kontkretne sa hadate? On nevedel ake mate v rodine vztahy? Ja neviem, ved tym, ze je s tebou je to aj jeho rodina, mali by ste sa vediet dohodnut co a ako vyriesit. VEd urcite nikto nebude doma chovat prizivnika, ale je ti to otec. Moze sa to aj jeho rodicom stat. Moj tiez nemusi mojich rodicov, ale ja som mu pripomenula, ze raz sa situacia moze otocit, moze ostat jeho mame / otec sam a budu chciet prist ku nam, chodia ku nam casto, mozem ich zacat ignorovat.. a uvedomil sa. Tu nie je co vykrikovat. KEd ma niekto v rodine problem, treba mu pomoct ak o to stoji a pomoct mu postavit sa na nohy. Ak o to nestoji, tak staci zamknut branu a prestat riesit. Ale to si musite vydiskutovat doma. Jasne ak nemate prostriedky na to aby ste mu uhradzali neviem co, tak rozhovor, dohovor, poskytnut nejaku podporu, pomoc... vela bezdomovcov je vraj na ulici dobrovolne, tak neveim ako je na tom tvoj otec, na sudenie nemame informacie ako zil/zije... ak vidis, ze to je beznadejen ho rieist, tak to v klude povedz aj polovicne a dohodnite sa ako to vyriesit, ci proste zamknete, alebo ak vas bude obtazovat zavolas policiu atd...

catherine1989
13. jan 2020

@panelacikova áno, zrejme to bude tak, keď som si prečítala ešte raz, čo autorka na úvod písala, asi tam bude nejaký takýto problém, možno aj agresivita, fyzické napádanie... To už ona musí vedieť, či jej stojí za tú námahu... Ale fakt môže byť aj tá situácia, že otec potrebuje pomoc sa z toho všetkého dostať, že sám veľmi chce, ale sa mu to nedarí a v takom prípade by si možno zaslúžil druhú šancu 🤷

alica_matejka
13. jan 2020

@adusik12457 treba mu povedat, ze si nezelas aby k vam chodil a uz duplom sa nema co vyhrazat tvojmu chlapovi. ved vy predsa nemozte zato, kde tvoj otec skoncil! sprav si s nim poriadok cim skor!

panelacikova
13. jan 2020

@catherine1989 samozrejme, v prípade, že do toho spadol nešťastne a má záujem, tak pomoc je na mieste. presne ako si vyššie uviedla. domov by som si ho nenasťahovala, ale ponúkla by som mu rozbeh a nech sa potom posnaží sám.... to by bolo riešenie. ale v prípade nezáujmu a nedajboh - alkoholu, by som sa v jeho stranu ani neotočila

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renirv
13. jan 2020

Ja by som sa asi otcovi snazila pomoct ale nie tak, ze bude chodit k nam a vyzobravat peniaze a podobne. Ak teda chce, ze by sa chcel postavit na nohy tak mu skus vybavit nejaku jednoduchu pracu, su organizacie, ktore takymto ludom pomahaju, ze sa tam mozu prist umyt, vyspat a za nejaky poplatok aj najest aby potom mohli ist do tej prace. Ak ale nechce, zivot na ulici mu tak povediac vyhovuje pretoze sa mu nechce nic robit tak jednoducho neotvarat, on odide, ak by sa nahodu stalo, ze zacne byt nejaky agresivny alebo co tak by som asi normalne aj policajtov zavolala aj ked je to asi neprijemne volat policiu na vlastneho otca ale ked ti neda inu moznost

katka8382
13. jan 2020

Pokiaľ prišiel s tým, že si napr. hľadá aspoň nejakú brigádu na začiatok, aby si mal za co zaplatiť ubytovňu, či by si mu mohla pomôcť s rozbehom, tak dobre, v tom by som mu pomohla. Ale pokiaľ začal chodiť ako na hodiny klavíra, pýta peniaze a len využíva, hra na city, že si jeho dcéra, tak to stopni čím skôr. Sama vidíš, že ti to spôsobuje problémy vo vlastnej rodine. Sú situácie, kedy ľútosť nie je na mieste, ako napr. pri alkoholikoch, bezdomovcoch, notorickych klamaroch a pod. Títo ľudia si vždy nájdu nejaký spôsob ako vydierať ľudí, ktorí sa im snažia pomôcť. Keď už nebude fungovať, že veď si jeho dcéra, začne ti hrať na city, či chceš deťom zakázať sa stretávať s dedkom a pod. Len sa to bude stupňovať a bude vás vyciciavat. Musíš si sama určiť hranice, za ktoré proste nepôjdeš, nech ti to akokoľvek trhá srdce. Musíš byť tvrdá na neho, inak mu nepomôžes.

adusik12457
autor
13. jan 2020

baby ja som mu velmi pomohla ja som raz vzala požiçku kvôli nemu aby som mu vyplatila ubytovňu som sa zadlžila kvôli nomu doteraz sa nemoźem toho zbaviť.Vravel źe mi stým bude pomáhať a kašle nato.Veĺa som mu pomohla.Ale ja sním neźijem od 4rokov.Bol u nás káva jesť všetko možné aj prespal ale jesť keď sme mu ponúkali nechcel on chcel peniaze keď sme ani my nemali.Moje sestry na neho kašlú moja mama je niekde v prdeli z druhým boh vie kde ja rodinu žiadnu nemám na mňa aj moje sestry kašlú aj mama .Ja keby som nemala môjho tak neviem čo by bolo aj v hrobe by som uź bola.On si proste neváži źe ja som sa kvôli nemi zadlžila že som mu zaplatila ubytovňu .on sa teraz dal vyhodiť a je v noclahárni .To už je jeho problém .Ja sama kolko krát nemám mne vlastná rodina nepomože iba cudzí u nás na dedine.Všetci mi všetko vyčitaju moje sestry moj nevlastný otec že ja zato môžem že moja mama si našla iněho
Jej problém co chcela to má.A je to tak podaj prst zoberú ti celú ruku.
Takže baby takto to je keď si človek neváźi čo preňho ten druhý urobil.
Moje sestry majú pokoj hlavne že im pomáhal zato źe oni maju decká a ja nie ...No a čo ale dcera ako dcera .Ja nep

adusik12457
autor
13. jan 2020

@adusik12457 ja nepotrebujem nikoho mne stači môj a stratiť ho veru že nechcem

katka8382
13. jan 2020

No vidíš sama. Tak nekompromisne, určiť si hranice. Ono je to ťažké, tvrdé, ale keď ta to ničí, spôsobuje ti to problémy, tak není o com. Ty nie si povinná zachraňovať svet. Počúvaj svojho muža, spolu to zvládnete. Otec je otec, ale je rozdiel otec a otec. Si tak myslím 🤷‍♀️

karolinakr
13. jan 2020

@adusik12457 nepozname cele pozadie.Ty si sa kvoli nemu zadlzila, on si nechce pracu najst.Ste 3 sestry mali by ste sa zložiiť.Nie je to len tvoj otec? A co urad prace, podpora v nezamestnanosti ci socialne prispevky aby aspon na najom mal? Ja hovorim za seba, keby chcel pracovat a bol by schopny odkladat bokom na najom a stravu, zvysok alkohol- to sa da "akceptovat".Ale ani praca ani nic, len vyžierať druhych.Moja mama sama by ho hnala bičom.Moji rodičia boli velmi pracoviti a toto by teda netolerovali. A to su vsetko chlapi v najlepsom veku 50 rocni este maju cas aj na dóchodok si zarobiť.Co bude s nim potom? Ja nechapem ich zmyslanie. Ja som poznala bezdomovca od nas čo zamrzol na ulici, lebo alkoholu sa nevzdal, do ubytovne nechcel isť. Potom zamrzol..Nosila som mu jedlo, 3dni pred smrtou mi sluboval, ze pojde k mniškam do ubytovne.Inak to bol srandovny chlap.Takze tvoj tatko ked sa nespamata, nikdy nevie ako skončí

adusik12457
autor
13. jan 2020

jeho problém ja manźela nechcem stratiť mal kde bývať mal si platit každý musí platiť ja som mu davala jesť kávu aj môj ale on nechcel on chcel peniaze ale odkad ??? Kolko krát nemám sama cudzí ludia nám pomáhaju ..Mal kde bývať mal tv mal kde spať okúpať a neplatil jeho problém.Môj mu hovoril že aby išiel sním robiť môj tobí v zlievarni on že nemôže źe má exekúcie aj môj m a robí dá sa to.Ale komu niet rady tomu niet pomoci ..Ja som povedala môjmu ja sa hádať nechcem stále žiť v hádkach ..je to tak ako je ja mám svôj život ako som mohla tak som pomohla.Ja keď spm potrebovala pomocť vždý mi povedal nemám ale pre moje sestry mal zato že majú každa decko ..Tak preco by som mu ja mala pomáhať ? Keđ sa o mňa od mala nestaral moja mama ked somnou bola tehotná mi vravrla źe ju bil žr uź 3dieťa nechce ..Ja kašlem celú rodinu lebo ja keby som sa mala stále hádať s muźom tak som v blázinci

ivca88
13. jan 2020

@adusik12457 odstrihni sa od neho.
Nemala si to tu zakladať keď máš už vnútorne všetko jasné.
Ja som rovnakého názoru ako ty.
Jednoducho je to darebák.
Netvrdím že slušný ľudia neskončia na ulici, ale isto by bojovali ako by vedeli.
On vás chce len vyciciat

adusik12457
autor
13. jan 2020

@ivca88 presne tak je to darebák aj ked je to môj otec nelutujem ho

catherine1989
13. jan 2020

@adusik12457 tak potom nie je o čom, nestojí ti to za to, aby si si pokazila pekný vzťah s manželom

marcelik88
13. jan 2020

Ak sa nechce otec z toho nejako dostat, iba stale chce aby ste ho zivili, davali mu peniaze a jedlo a tak, tak muza chapem. To sa neda robit donekonecna, takze mu treba povedat, ze uz mu takto pomahat nebudete, nech si najde pracu, nech zacne chodit do noclaharne a prestane pit

adusik12457
autor
13. jan 2020

@marcelik88 on si normálnu prácu nevie nájsť jeho problém

adusa1987
13. jan 2020

Ak by dosiel neodomkla by som...a zavolala policiu ze nejaky cudzi chlap sa dobija do domu...a ked dojdu zapriet ho nepoznam ho...a srat ho...naj ti tu pisu ze otec otec...ak sa nestaral nesi povinna sa starat...tvoj muz sa o teba stara a manzel je viac ako otec co od 4 rokoch na teba kaslal...nepomahaj mu lebo neprestane...poznam to sice rodicia mojho muza besu bezdaci ale raz sme pomohli a uz jak chnapky boli...teraz nesme v kontakte a aky pokoj....

adusik12457
autor
13. jan 2020

@adusa1987 je to takto noo tažke veru s muźom sa hádať nebodaj že by ma nechal och neviem čo by bolo somnou ja som povedala nechcem s moju rodinu nič ako ony na mňa taká aj ja ...Mal si stráziť môj otec dobre vedel že žije na ubytovňi nevedel si platiť 70€ my platime viac a žijeme mama sa sním rozviedla ked mi bolo 4 roky takže ani nevie ako som začala chodiť do školy atď...alimenty platil aj neplatil tak čo je to za otca keđ bola moja mama somnou tehotná že ju bil do brucha že on tretie dieťa nechce ...Ja to kašlem celú moju rodinu s moju mamu som skončila aj zo sestrami a tak isto aj s nevlastným otcom tak skončim aj sním len samé problémy a hádky s mojím ..Môjho nechcem stratiť kvôli mojej rodine lubim ho a on lubi mňa ..Ja si myslím jedno źe nás chce môj otec rozdeliť ale to sa nestane môj pracuje a musi splácať dom lebo sme si kúpili na úver a ide to žijeme ..Len môj otec si nevie nájsť práca jeho problém naša zbytoçná starosť ...A ničiť si manželstvo kvôli takým ludom to mi zato veru že nestojí

adusa1987
13. jan 2020

@adusik12457 ale tak pocuvaj svojho muza lubis ste rodina...raz dojdu deti ak nemate a budrte si zit stastny zivot ak sa daco nepokaka ale to neriesme...ale ked ta muz necha bo neznesie toto neustale co pojdes s ocom na ulicu...ale hlavne ze mam oca...sak okkk dal mi zivot...ale ako sa o ten moj zivot aj zaujimal a staral...ja som mala tiez oca alkoholika ako svina...a nemal o mna zaujem nic mi nikdy nekupil a kaslal na mna...ale osud to vyriesil ze je teeaz pod zemou uz hodne dlho.. ale keby nebol mozno podobne zebrak co by ma otravoval bo chce prachy na alkohol a mne by rozbijal manzelstvo...si dobre pametam ako som na muza nakricala ked mi dosiel list z nebankovky ze jeho mater uviedla nasu adresu kde ju najdu a ta svina tu nikdy nebola...skoro sme sa rozviedli lebo nam problemy robila..clivek na ulici nechce jest ale chce prachy na chlast..a myslim ze tvoj otec tiez...

adusik12457
autor
14. jan 2020

@adusa1987 presne tak nepotrebujem nikoho stači mi môj aj bez dieťaťa ale to je iná téma môj ma nenechá to nedovolím ....Ja mám iba jeho

lilitela
15. jan 2020

@adusik12457 No vidis, otec na to kasle, nema zaujem sa z toho dostat. Vyuziva vas. nebol ti otcom. Ty mas svedomie. Ale! Priplesknut mu dvere pred nosom, ze si skoncila s pomocou, urobila si dost, a nadalsie aj zavolat policiu. Ak chces napis, mam vlastne skusenosti s takym otcom.