Rozišli ste sa, alebo rozviedli ste sa?

babatkoling
1. máj 2014

Prosim LEN pre tie, ktore si tym naozaj presli, dakujem...
Ako ste prisli na to, ze prisiel 'cas'. Kedy ste dosiahli stadium, ze uz nemalo vyznam viac bojovat o zachranu vztahu? Co bolo tym 'zlomovym bodom'?
A ako ste prezivali 'potom'? Kto Vam najviac pomohol / co Vam najviac pomohlo? Ostali ste same s dietatom?
Kludne do IP, mam obavy, ze sa tu nejake dobre duse budu zase montovat do veci, o ktorych nic nevedia.
Dakujem.

elina25
1. máj 2014

@babatkoling Mne najviac pomohla mamka,my sme aj najlepšie kamarátky...Ja som žila s takým chumajom že odísť som mala už dávno...Psychické útoky a pod...Teraz mám partnera ktorý si ma váži a miluje 😉 Máme krásnu dcérku 😀

tomiholjubavi
1. máj 2014

@babatkoling ahoj..ja som sa rozviedla...moj prvy manzel bol manipulator, nezamestnany, vecne mna kritizujuci, alimenty byvalej neplatiaci typ. Rozvod bol hrozna zalezitost, hoci sme nemali deti a pre jeho postoj k zivotu ani ziadny hodnotny majetok ale psychicky ma deptal..skusal vsetky fazy citoveho vydierania... trvalo mi tri a pol až styri roky kym som pochopia, aku hru to na mna hra...odizoloval ma od priatelov, rodiny, kazdeho kto by mi mohol ukazat smer, schudla som kvoli nemu na najlepsiu figuru v mojom zivote a aj tak pre mna nemal mileho slova..len ze som bachrata a skareda a sprosta a nikoho ineho si uz v zivote nenajdem, kto by toleroval moju neschopnost. nepustil ma ani na vlastne promocie, vraj magister je uz kazdy idiot dnes a neni rozhodne co slavit, vraj usetrime peniaze za cestu do presova a on moze ist za ne trikrat na masaž....(on bol doktor filozofie ...citil sa titulom vacsi...) napriek tomu, ze som mala dve roboty a on len doma lezal, vadilo mu ze sa nestiham starat aj o domacnost ... zlomovy bod prisiel vtedy, ked mi po 3 rokoch povedal, ze odmieta mat so mnou dieta, lebo som nezrela a detinska a ak sa chcem o nieco starat, mam si kupit psa...isla som si teda kupit psika...za desat dni som sa vratila z nocnej a videla som G. ako strasne bije toto malilinke šteniatko a chysta sa ho vyhodit z okna...(z veziaku... konkretne 9. posch.), lebo vraj ho budil uz o 10tej s tym ze sa chcel hrat...vtedy sme sa pobili...psika mam doteraz, ale muza som poslala do prdele...uz som druhy krat vydata a to prve manzelstvo mi dalo vynikajuci know-how do zivota, ako spoznat kretena a vyhnut sa mu v buducnosti 🙂 moj druhy muzik je skvely, uplny opak prveho....
najviac mi pomohli kamaratky, rodina, psycholog a moj terajsi manzel, s ktorym sme sa kamaratili uz velmi dlho a ked sa dozvedel, ze sa rozvadzam "zavetril" sancu...
uvedomila som si, že nema zmysel bojovat, ked som pochopila, ze na nasom manzelstve zalezi len mne, kym on ma vynikajuceho tazneho kona, co zarobi, uprace, zaplati alimenty za dceru aby nemal potahovacky a este aj pochvali...napriek tomu som bola taka zblbnuta, ze som este chvilu otalala..ale po spominanom incidente, som sa uz fakt nasr*la a nikdy sa nevratila...mozem povedat, smelo do toho...ak si dosla do tohto stadia, ze si kladies dlhodobejsie rovnake otazky, asi k tomu dovod bude...za seba mozem povedat, ze rozvod bol najlepsie rozhodnutie v mojom zivote 🙂

tomiholjubavi
1. máj 2014

@babatkoling inak este musim podotknut, ze som z konzervativnej rodiny ucitelskej, kde sa nikdy nikto nerozviedol..bola som historicky prvy jedinec...a mala som obavy z toho, ako to ludia prijmu...bola som velmi prekvapena, vsetci to prijali, nikto nemal ani pripomienky...okrem deda (otec mojej mamy) 😠 ktory poznamenal nieco typu, že: "no jóoo svatba na zamku, tolika penez to stalo, taku paradu ste z toho delali a ani 5 let vam to nevydrželo" (on je moravak)...moj tatko ho za tento komentar vykazal z domu 😀 a este hadam aj pol roka nepachol k nam... kazdopadne, aj reakcie okolia boli ovela pozitivnejsie ako som ocakavala..sem tam sa najde rypak, ale drviva vacsina ludi, ktori pre teba nieco znamenaju bude stat na tvojej strane 😉

janickacrazy
1. máj 2014

@tomiholjubavi Preboha ten tvoj bývalý bol ale ch... ešte štastie, že nechcel mat to dieta. Super, že si dokázala od neho odíst.

tomiholjubavi
1. máj 2014

@janickacrazy no on bol vynimocny pripad 😀 človek tak vzdelany, inteligenty a rozhladeny...s nadpriemernym IQ ale emociou ziadnou a čo sa tyka ludskosti uplny mrzak... 😖 nechapem taku kombinaciu...na ludstvo pozeral ako na nejaku hru..partičku šachu..on bol vladca a ostatni tu boli len preto, aby robili podla jeho predstav..vyslovene sa pohraval s okolim...kdesi som čitala, že manipulator nema svedomie, ako keby mu chybala duša...to bol aj jeho pripad..videl len seba a to čo mu pasuje alebo prekaža...tak bral ludi a aj mna...
inak jeho oblubenou postavou z dejin bol stalin..to tiez o niecom vypoveda..obdivoval jeho schopnost nezatazovat sa nepodstatnym a ist si za svojim cielom O.o

tomiholjubavi
1. máj 2014

sem tam mi G. rozpraval jeho oblubenu prihodu o svojom oblubencovi...ze: raz zajali nemci stalinove najstaršie dieta. celi natešeni mu hned pisali list, ze maju jeho syna Jakova, ze nech nestrachuje, neublizili mu, dobre sa o neho staraju a su pripraveni ho vymenit za generala Paulusa, ktoreho zase chytili Sovieti. Stalin im na to odpovedal: "Ja generalov za obyčajnych vojakov nevymienam...." a nechal ho umriet v zajati...jeho osud sice zostal nejasny, spekuluje sa o samovrazde, ale aj o tom, ze ho nacisti pustili..ale moj ex-manzel bol fascinovany tymto tahom..vraj je to akt genialneho mozgu nezatazeneho prizemnymi pocitmi, ktore trapia primitivne substancie...
asi patrim k tym primitivom, lebo podla mna je to uplne chore...a na takyto sposob rozmyslal moj byvaly a hneval sa na seba, ze nevie dosiahnut taku formu myslenia (hoci podla mna mu uz vela nechybalo...len nemal prilezitost sa prejavit...)

svetluska82
1. máj 2014

@tomiholjubavi dalsi mozny buduci diktator

lyzzy
1. máj 2014

@tomiholjubavi ....ani neviem co napisat.Klobuk dole.Lebo presne viem,aky clovek je tvoj ex.Ja poznam tiez jedneho takeho....a poviem ti jedno.....tito ludia nemaju dusu,nemaju pocity,nic

tomiholjubavi
1. máj 2014

@svetluska82 to nie... chvala Bohu je prilis lenivy na to, aby si rozbehol hocijaku karieru...maximalne co sa moze stat je, ze sa znova ozeni za nejaku slabsiu povahu odomna a tu bude tyranizovat do smrti... 😕 vacsina ludi ako moj ex su nastastie zabudnuti v toku dejin a trapia "len" svojich najblizsich...a je az k neuvereniu kolko ich je... ☹

tomiholjubavi
1. máj 2014

@lyzzy niekedy to fakt vyzeralo, ze nema dusu... 😕 niekedy prihodil k situacii uplne nepatricnu reakciu, ako keby vsetky emocie len hral...kazdopadne ak aj dusu mal tak empatiu nulovu a pocity len veeelmi ohranicene 😒

maria1989
1. máj 2014

@babatkoling ako som prišla na to, že prišiel čas? jedného dňa som sa zahľadela von balkónom, a prvýkrát mi prešlo hlavou, že ten môj asi nechodí na víkendy s kamarátmi, ale má inú. ako sa vraví, blesk osvietil moju sprostú hlavu. odvtedy to pre mňa nemalo zmysel. jeden víkend som šla s kamarátkami vonku, tam som si zatancovala s jedným fešákom, a keď mi po 2 týždňoch dal kľúče od bytu, povedala som mužovi, že sa odsťahujem. bez rečí, koniec. ani sa na nič nepýtal. samozrejme že s novou priateľkou chodil ďalej. amen.

lyzzy
1. máj 2014

@tomiholjubavi .....ja to poznam.Ani nevies ako velmi.Knihu by som vedela o tom napisat.

billam
1. máj 2014

@tomiholjubavi to mal z tých kníh a studia...pretransformoval sa do životov veľkých filozofov...stačí si pozriet históriu ich životov ako skončili...napr. Nietzsche, Heidegger, Kant...všetko to boli psychicky veľmi rozbití ľudia...poznám vela ľudí, ktorí skončili filozofiu a stali sa z nich magori....dobre si urobila 🙂

zuriva
1. máj 2014

@babatkoling ja som bola minuly rok /a doteraz som/ rozhodnuta, ze sa s manzelom rozvediem, kedze som prisla na to, ze chodi na pokec, sexzoznamku, pise si eroticke listy a podobne hovadiny 🙄
Ked som na to prisla 1x, dala som mu sancu, prezivali sme druhej medove tyzdne, sex aj 2-3 denne, ale on v tom dalej pokracoval, myslel, ze o tom neviem. Tak som mu povedala, ze teda chcem rozvod.
On navrhol poradnu, a tam som sa dozvedela take veci o jeho mysleni a nazoroch, ze neiekedy v tom case som ho prestala milovat. Ale, stalo sa hned za sebou niekolko veci, a to problemy v mojej praci, dcerkine problemy so zdravim, on si konecne nasiel pracu /dovtedy som dva roky takmer vsetko platila ja/.
Ziadost o rozvod mam stale v PC, su dni, ked hned na druhy den planujem ist odniest ziadost na sud, a su dni, ked si myslim, ze to este kvoli dcerke potiahnem.

On uz s pokecom prestal, ma normalnu pracu, prispieva, pomaha mi viac, stara sa o malu, hovori, ako nas velmi lubi, a co by bez nas robil, no v takych chvilach by som bola najradsej, keby radsej mlcal 🤐 Neviem zabudnut, co spravil, neviem mu to odpustit a nikdy to nepochopim.

O tomto vsetko nevie nikto z mojej rodiny okrem jednej mojej sestry, a kamosky. A najviac mi pomohli kocky tu na MK, ktore si presli niecim podobnym. A verim tomu, ze ked sa budem raz rozvadzat, moja rodina bude pri mne stat.

zuriva
1. máj 2014

@maria1989 a si s tym fesakom doteraz? 🙂

maria1989
1. máj 2014

@zuriva áno 😉

tomiholjubavi
1. máj 2014

@billam aj ja som skoncila filozofiu 😀 a tiez poznam kopu kolegov a hlavne ucitelov, ktorym z toho uplne preplo...mna tieto genialne mysle nikdy moc nepritahovali...nietzscheho som neznasala...kanta som mala rada a heidegger sa skvele čital v polo-triezvom stave 😀 podla mna filozofiu netreba brat moc vazne, pretoze hranica medzi totalnym pochopenim a schizofreniou je tenka...

tomiholjubavi
1. máj 2014

@lyzzy kiezby sme takych ludi uz nikdy nestretli 🙂

lyzzy
1. máj 2014

@tomiholjubavi ....bodaj ☹

maria1989
1. máj 2014

@lyzzy
@tomiholjubavi ono niekto vraví, že ťa takéto veci posilnia, že ideš vpred a neobzeráš sa dozadu... nie u každého to však platí.... ja už nedôverujem takmer nikomu, aj u toho svojho mám ešte záblesky nedôvery... stačí, že ti 1 človek v živote ublíži, a už nebudeš ako predtým... ja som napr. úplne iná... nemám dobrý pocit z ľudí, vyhýbam sa im ako sa dá, nepozerám im do očí, ....... a to som bola predtým celkom normálna. na psychiatriu ma prosím neposielajte, niečo na pozdvihnutie nálady si zoženiem aj v obchode s alkoholom 😀

lyzzy
1. máj 2014

@maria1989 .....uuuuplne ta chapem.Ani nevies ako

maria1989
1. máj 2014

@lyzzy a pekné je na tom, že ľudia si kvôli tomuto môjmu správaniu myslia, že som namyslená krava. 😒

lyzzy
1. máj 2014

@maria1989 .....a ty pises o mne ci ako?

sirene
1. máj 2014

Ako vás čítam, tak môžem napísať za seba len jediné - nikdy nemlčte, nehanbite sa za svoje pocity a pochybnosti a zdôverte sa so svojimi problémami rodičom alebo kamarátkam...ked dojde k "lámaniu chleba" nikto potom neuverí s akou svinou ste žili a prakticky budete "spoluvinné". I ja som tak naivne a sprosto mlčala pre zachovanie manželstva, že veď niečo musím vydržať. NIE, nemusím vydržať nič, čo sa prieči môjmu vnútornému presvedčeniu. Že chlap, ktorý sa vráti s pohrebu vlastnej babky a povie, že "mu robilo dobre vidieť svoju matku trpieť" je pošuk prvej triedy, že tak ako sa správal k svojej mame sa v manželstve začal správať i ku mne....No naučila som sa : nikdy neklamať samu seba, nikdy sa nepresviedčať že raz bude všetko dobré (hlavne ked je to chlapovi uplne jedno). Zmeniť môžeme vždy len samy seba, nie toho druhého...Tak nech si takí exoti hľadajú seberovné

tomiholjubavi
1. máj 2014

@maria1989 @lyzzy
o mne si ludia nemyslia, ze som namyslena, pretoze vsetko zlahcujem, snazim sa brat veci z lepsej strany, pozerat na celok a nie na milion drobnosti, ktorymi mi ublizil..lenze ked som sa rozviedla a dala si na fb status single skoro vsetci sa cudovali..." ved ste boli taky idealny parik..." nie som clovek co svojimi tyradami zaplavuje okolie a ledva caka, kym sa ho niekto opyta ako sa ma, aby sa mu mohol dve hodiny stazovat...
potom prisla chvila, ze som bola zlomena a citila sa podvedena a osamotena, s pocitom nespravodlivosti a nevrazivosti k celemu svetu...preco sa to muselo stat prave mne? ...ale ked prisiel niekto iny, nemala som potrebu to rozoberat...povedala som nejaku sprostost, vsetci sa smiali, ze ako to dobre znasam...mala som zlomene srdce a nenasiel sa nikto, kto by ma polutoval... ☹
ked som pochopila, ze potrebujem lutost, aby som to lepsie prekonala, zacala som vyplakavat pred kazdym 😀 a hned mi bolo lepsie..trvalo to par mesiacov, odplavilo bolest a zase som prisla do normalu...

hanatom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanatom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomiholjubavi
1. máj 2014

@hanatom a dobre si spravila ...tfuj tfuj tfuj, nech o mas cim skor za sebou

hanatom
1. máj 2014

ale samozrejme, že to prasklo, ludia sa radi niecim takým živia, zvlašť tí, ktorí nemaju pozametané pred vlastným prahom, ved to poznate,,,a už sa to valilo,,,, senzacia haha

hanatom
1. máj 2014

@tomiholjubavi ja som uz po rozvode