Rozpadol sa vám vzťah kvôli finančným problémom?

konik85
10. apr 2016

Mame vo vztahu tento problem uz dlhsiu dobu...(a nie len to )..Ja som na materskej partner pracuje ..Problem je ten ze nedokaze nic usetrit..ostane mu akurat na stravu a ledva zaplati najom aj to neplati vzdy hocikedy nacas a ja potom trrrpnem aby nebol z toho problem lebo uz minuly rok nas vystahoval majitel z bytu zato ze cely rok neplatil najomne nacas! Teraz sme v dome a situacia sa opakuje..tiez neplati nacas a ja mam z toho obavy:-/ Mne peniaze ziadne nedava lebo ved nema z coho! Takze mam len prispevok na dieta a aj ten som mu musela par krat pozicat.Uz mam tejto situacie viac nez dost..
Najnovsie chce brat uver a z toho mam este vacsie obavy ak nieje schopny platit nacas najom ako chce platit uver ??
Podotykam pracoval aj v zahranici kde mal pekny plat a situacia bola taka ista..Nedokaze sa o nas postarat..sledujem ho uz dlhsiu dobu..cakam na neustalu zmenu a nic sa nedeje.
Ako si moze dovolit jeden chlap ktory ma rodinu ostat uplne bez centa ? Teraz vo stvrtok som ani lieky z lekarne nemohla vybrat lebo on nemal peniaze! Neskutocne ma to vytaca a premyslam uz dlhsiu dobu o tom ze sa snim rozidem zoberiem malu a postavim sa na vlastne nohy.
Mali ste niektora podobny typ chlapa ?Odisli ste od neho ? 😒

anos18
10. apr 2016

A kedze asi Ty si ten typ, ktory vie hospodarit, neda sa s nim dohodnut, ze Ty budes drzat kasu v domacnosti? Bez ohladu na to, kto zaraba, kasu by mal drzat podla mna ten, kto vie hospodarit. Aspon v takomto pripade, ked jeden z partnerov extremne rozhadzuje

januelik
10. apr 2016

Skus zistit pricinu toho ze nema peniaze,neviem aky ma prijem ale ak nevie hospodarit s peniazmi tak nech dava cast penazi tebe na chod domacnosti atd.A co sa tyka uveru tak do toho urcite nechodte ked nieje schopny splacat nacas.To su zbytocne problemi.Co sa tyka toho ze si mu davala peniaze z RP fuuuu,ano treba si pomahat,ale toto su peniaze pre dieta.Osobne by som nedala iba ak by trebalo kupit jedlo co je normalne.Hlavne ked nevies kam tie peniaze pojdu a naco...

katarinapekna
10. apr 2016

Načo ti je takýto holotrt???? Ak mám mať chlapa a platiť za to daň,tak mi musí byť pri ňom milionkrat lepšie finančne než samej! Len vtedy by som bola ochotná ho strpieť vo svojej blízkosti.Pozri,kde si ty! V s.rackach! Chlap,ktorý nemá peniaze, by nemal ani radšej vyťahovať tu vec z gatí!

sense
10. apr 2016

AK by to bolo tak ako pises by som odisla od neho, moj sice tieh nie je z tych co setriq ale sa nikdy nestalo zeby veci neboli poplatene ...a ak ti nedava peniaze dala by som si sudom urcit vyzivne.... my sme to s chlapom mali od narodenia dcery aj ked sme spolu zili ale neboli sme zobrati...

alana1
10. apr 2016

no otazka je kolko zarobi? ak malo tak sa necudujem, ze meska so splatkami a nema ti z coho dat na domacnost...ale ak vela a vsetko prehajdaka...toto je problem

moni244
10. apr 2016

A naco si ludia robia deti, ked nevedia, ako ten druhy hospodari s financimai? Netvrd, ze toto si nevedela

marcelatje
10. apr 2016

Hej mám skúsenosť a zmena sa nedostavila nikdy 🙄 na začiatku som si to nejako nevšímala, nebolo to také vypuklé nebývali sme spolu. Bolo nám spolu dobre bol ku mne milý a zdalo sa že ma má rád. Keď mal peniaze vzal ma na nejaký pobyt, kúpil mi darček investoval do auta........ a mne až neskôr došlo že je schopný na takúto "sprostosť" minúť všetko čo má. Akoby ho peniaze pálili a musel ich za každú cenu rýchlo obúchať. Ku koncu nášho vzťahu to bolo štýlom že prišiel ku mne a povedal že nemá na benzín aby sa dostal domov (bývali sme cca 60km od seba) a už si začali požičiavať aj jeho rodičia 🙄 takýchto pikošiek bolo plno,pekne sa to nabaľovalo, začali sa objavovať exekúcie ....... o tom že ja som platila všetko jedlo, benzín, výdavky jeho cigarety keď sme boli spolu to ani nehovorím. Býval u rodičov tam nemusel platiť nič. Zo začiatku som sa snažila pomôcť mu nájsť si prácu ale v žiadnej dlho nevydržal 🙄 nikam to neviedlo tak som to ukončila. On sa bránil vraj ma miluje 😀 😀 😀 😀 no skôr to bolo tým že takú sprostú dojnú kravu by už asi inde nenašiel 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dlho mi robil problémy,sledoval mňa aj moju rodinu, znepríjemňoval život všetkým mojim známym je to manipulátor, sociopat a debil. Dlhuje mi pekných pár tisíc, súd som vyhrala pred niekoľkými rokmi doteraz som nevidela ani cent 🙄 Má dieťa a raz mi s plačom volala jeho partnerka (nikdy sme sa nestretli ale nejako si zohnala moje číslo) 🙄 nedáva jej ani cent dokonca jej berie aj rodičák 😕
On bol taká zlatokopka v mužskej verzii 😀 😀 😀 😀 😀
Ak si schopná postaviť sa na vlastné nohy urob to. Spoliehaj sa len sama na seba to je jediná istota ktorú máš.

maxiva
10. apr 2016

ja mam len jedinu radu:taky chlap ti je nanic,podla mna sa nezmeni ☹ je to strasna nezodpovednost pominat peniaze,aby nebolo ani na lieky..bude ti lepsie samej 😒

trubi
10. apr 2016

Keby zarábal málo, tak mu úver nedajú. Načo chce brať úver?
A nevieš, kam tie peniaze miznú?
Nemá žiadne iné záväzky?
Asi mu treba dať ultimátum, že takto nemôžte žiť, veď máte dieťa. Buď nech to dá peniaze, že budeš s nimi hospodáriť, platiť všetky záväzky, keďže má s tým problém a chceš pomôcť aj jemu. Alebo, že s malou odchádzate a bude mať platiť výživné, ale keď už teraz sa správa takto k záväzkom, tak asi sa budeš musieť o to výživné súdiť.

stardust
10. apr 2016

Rodinna kamaratka mojho exmanzela si nasla velmi inteligentneho lekara na dochodku. Po case zistila, ze jej priatel uz ani neotvara listy od exekutorov, co bol tak zadlzeny. Ten muz nevedel vobec hospodarit s peniazmi. Ona naopak vedela, ponukla mu pomoc pri spravovani penazi, co on prijal a su doteraz spolu. Moj manzel ma/mal rovnaky problem, moju pomoc zacal tvrdosijne odmietat a zadlzoval sa coraz viacej. Zivot s takym chlapom nie je zivot, ale nekonecne trapenie. Fazit: ak ta necha hospodarit s peniazmi, tak spolu zostante, ak si v inych aspektoch spolocneho zivota rozumiete, ak si bude nadalej robit, co chce, tak sa rozidte.

anjeli_k
10. apr 2016

Ahoj, jedine, co ti mozem poradit je, aby si to ty vzala do vlastnych ruk a nie sa spoliehat na nezodpovedneho partnera a z mesiaca na mesiac trpnut, ci vsetko zaplatil tak, ako mal.pred vyplatou si vezmi pero a papeir, rozpis si vsetky vydavky, ktore musite poplatit, takto budes v obraze, kolko kde date a kolko penazi vam do dalsej vyplaty ostanu.ked pride den vyplaty, pekne krasne vyber z uctu tolko penazi kolko treba, chod TY vsetko poplatit a uz taketo problemy nebudes mat.drzim palce

bonaqa2013
10. apr 2016

môj je tiež taký podobný. prišiel ku nám bývať a nemal ani korunu našetrenú. ja som mala. Narodili sa nám postupne deti... odovzdá mi celú výplatu - nechá si len na cigarety. O nič viac sa nestará. do obchodu chodím ja, účty platím ja, na deti oblečenie kupujem len ja, auto používam ja - nemá ani vodičský, ale aj tak sme postavili dom. Svojpomocne. Všetko porobil. Ale ako som si všimla, aj jeho súrodenci majú takú istú nemoc - žiť od výplaty do výplaty. jeho brat robi už viac ako 15 rokov a keď si chcel kúpiť auto za 3 500 e - tak si musel brať pôžičku. a pritom býva u rodičov, nemá ženu, deti.... Nechápala som....

slnecnica174
10. apr 2016

Ak je len toto problem vo vasom vztahu preco to nezoberies do vlastnych ruk? Pride mi to jeho neplatenie najmu v dnesnej dobe velmi smiesne, ocividne vam nic nehovori pojem trvaly prikaz - myslim, ze ten by vela vyriesil😉 a co sa tyka ostatnych penazi, ked nevie s nimi narabat, tak nech jeho vyplata ide na tvoje konto a ty s nimi budes hospodarit. On dostane na to co prave potrebuje. Tak budes mat aj ty prehlad kam sa tie peniazky z jeho vyplaty ''stracaju''.

kukakaj
10. apr 2016

Najmudrejsie riesenie je, ze budes drzat kasu doma ty. U nas to nie je taky extrem, ale manzel je pohodlny a lenivy riesit take veci, ako sa starat o ucty, seky a tiez casto zabudal a postracal seky a ja som taky typ, ktory nemoze spavat ak ma co i len den omeskanie nejaky poplatok. Teraz som na materskej, ale vyplatu mi da, on si nechava na cestu do roboty a "vreckove" a ja sa staram. Obom nam to vyhovuje, ja to "zmenežujem", naplanujem kolko treba na nakupy, kolko odlozime, kolko zaplatime na sekoch a funguje to takto a mna to bavi si to vzdy takto rozratavat. Jasne ze aj manzel k tomu nieco povie. Teraz sme na hrane lebo ja nemam prijem a ten moj bol u nas v domacnosti nosny, ale ked sa vratim do prace, spojime vyplaty a budeme si gazdovat rovnako ako doteraz 🙂

duplessis
13. apr 2016

no ja to tiež mám doma tak ako tu niektoré ženy píšu, teda kasu držím ja.... Bolo to tak od začiatku a už som si na to zvykla, aj keď nehovorím, že občas niesom vytočená z ťoho, že musím plánovať, aby sme všetko čo treba poplatili a navyše skoro každý mesiac pribudne nejaký nečakaný výdavok, takže niekedy je to dosť nepríjemné....
no a bolo obdobie keď bol muž nezamestnaný a pod. bolo to dosť hrozné, ale oceňovala som, že má aspoň snahu s tým niečo robiť
No a teraz zarába omnoho viac ako ja, tak čo sa môžem sťažovať.
Ale má tú peknú vlastnosť, že aj keby som si za posledných 5 eur kúpila nejakú úplnú hlúposť pre seba, nenahnevá sa. Rozhodne nie je lakomý a dal by mi aj posledný cent (čo vlastne aj robí).
Takže chápem, že ti to lezie na nervy, ale ty sama musíš vedieť či ti ten partner stojí aj napriek tomu za to.... Z toho čo píšeš nemám pocit, že by bol úmyselne lenivý a pohodlný, zrejme ho vaša situácia trápi, ale nevie ako to má riešiť...

Inak tiež som v minulosti chodila s jedným idiotom, ktorému som kupovala cigarety a pýtala od jeho uja peniaze (lebo on sa za ním hanbil ísť), ale to bol iný prípad, už by som sa v živote tak neponižovala.