Rozvod - budem sama s bábom

taka_ivana
6. feb 2018

Ahojte... Chcem sa poradit... Neviem, co mam robit. Najradsej by som sa rozviedla. S manzelom sme spolu tri roky, brali sme sa po 10 mesiacoch, nie kvoli dietatu. Viac ako rok po svadbe sa nam narodila mala. Teraz ma 13 mesiacov. Odkedy sa narodila, manzel sa totalne zmenil. Prveho pol roka sa o malu vobec nezaujimal. Cas travil inde. A ak bol aj doma, tak bol vzdy v inej miestnosti. Nezaujimalo ho kupanie, proste nic, co som ja robila s dietatom. Neskor sa to trochu pohlo. Na moj natlak bol niekolkokrat kocikovat, alebo sa s nou hral. Len mu vzdy padla, alebo sa nieco stalo, lebo on furt mobil v ruke a hral sa na nom... Takto to je az doteraz. Co sa ale tyka naseho vztahu je to hrozne. Z pozorneho, manzela, ktory ma mal rad a lubil sa stal muz, ktory sa na mna ledva pozrie a citim, ze som mu u riti. vobec ho nezaujimam... este k tomu vsetkemu zacal byt agresivny. ked sa ozvem, ze sa mi nepaci jeho pristup k malej, alebo nebodaj sa rozculim, ze mu opat spadla, alebo som podrazdena, lebo nemam ani chvilu pre seba, tak po mne vystartuje. krici, vrieska, sáče ma o stetu, vulgarne mi nadava. samozrejme, ze mala to vidi a citi, kedze je doma. Ja myslim, ze ina moznost ako rozvod nie je. Stojim pred velkym rozhodnutim. A nie ze sa neviem rozhodnut...ale bojim sa rozhodnut. rozumiete mi? rozhodujem aj za malu. bude z rozvedenej rodiny...

mata128
6. feb 2018

Radsej z rozvedenej rodiny,ako sa pozerat na toto....z vlastnej skusenosti-kiez by moja mama rozmyslala ako ty a nabrala na to odvahu. Mohli sme aj my s bratom mat stastne detstvo. Teraz mame len spomienky na zakazy,prikazy,krik a bitku. Ale dalo mi to vela. Nikdy by som nedovolila,aby nieco taketo zazivali moje deti. Vsetko dobre ti prajem,aj tvojej dcerke

beky1813
6. feb 2018

Hm, podobna tema tu uz nedavno bola

missdiva
6. feb 2018

@taka_ivana ja som z rozvedenej rodiny a mala som 100% stastne detstvo. Urcite sa rozved. Najhorsie co mozes pre malu spravit je aby vyrastala s nezaujmom otca a pozerala sa na to ako ti ublizuje.

basska_b
6. feb 2018

@beky1813 chcela som dať na ňu link a že "zmazané autorom" celé...

@taka_ivana tiež by som asi radila sa rozviesť, lebo teraz sa ešte môže nájsť muž, ktorý vás bude milovať obe aj s maličkou, ktorá si na neho v pohode zvykne. Ak teda by si také niečo chcela, uvidíš sama... Henten chlap je ničomník, až ma šokuje, ako sa môže milujúci muž takto zmeniť! :( je mi to ľúto... budete ale trpieť obidve pri ňom.

taka_ivana
autor
6. feb 2018

Ale ako to bude brat ta mala? To má trápi..

beky1813
6. feb 2018

Co ako bude brat? ze nebude vidiet, ako ocko bije maminku?

maciatkolulu
6. feb 2018

@beky1813 veru velmi az teda mooc napadne podobna tema... 😃

lucinocka
6. feb 2018

@taka_ivana ma 13 mesiacov, etse nevie ani jak sa vola...este mas nadej jej urobit pekne detstvo so stastnymi spomienkami

obsadenemeno
6. feb 2018

@taka_ivana malo by ta trapit, co si z toho ta mala vezme do buducnosti....ze je normalne, ze tato na mamu krici, ze ju sace o stenu, ze si ju nevazi a ze ju nemiluje???? To fakt chces, aby si TOTO brala ako normalny pristup???
Kristepane, az mi je z teba zle.... viac ta trapi, ze "bude z rozvedenej rodiny" ako ze bude dennodenne vidiet, ako otecko "lubi" mamicku?????

ghostsgirl
6. feb 2018

Co stale mate s tym spojenim ,,z rozvedenej rodiny,, ? ved to uz je (zial) bezne v dnesnej dobe. Kedysi sa to tak bralo, ale teraz mi to pride smiesne. Jasne, ze je krasne mat komplet rodinu. Vsetci po tom tuzime, no ak mam byt nestastna alebo tyrana je to lepsie? Hlavne ze z komplet rodiny? Ved to je tak predpotopny nazor. Aj vzdy bol, ale v dnesnej dobe uz to fakt az smiesne vyznieva. Pretoze potom je ta rodina komplet len na papieri a pritom davno rozpadnuta.

taka_ivana
autor
6. feb 2018

Myslím, že máte pravdu... a kde je ta téma? Môžem si ju prečítať? Možno mi pomôže, keď uvidím, že má niekto podobný problém...

mell_k
6. feb 2018

@taka_ivana ved basska_b pisala ze je uz vymazana tema..

rdnk
6. feb 2018

@taka_ivana v dnesnej dobe je vela deti z rozvedenych rodin .. aj ja sama som.. a tiez bol otec agresivny, hadky u nasich na dennom poriadku a nechapala som len jednu vec..a to, ze preco sa nerozviedli skor.. urcite bude pre malu lepsie ked bude mat stastnu matku, aj ked rozvedenu

opica_skorica
6. feb 2018

@taka_ivana Môžeš na to myslieť takto, že Keď je šťastná maminka, bude šťastná aj malinká 🙂

anickacelistka
6. feb 2018

Ahoj, ja som tiež rozvedená a deti majú pekné detstvo. Nikdy by som neostala s mužom, ktorý by ma ponižoval alebo mi nebodaj fyzicky ubližoval. Je dobré, ak budeš po rozvode žiť napr. pri svojich rodičoch alebo pri priateľoch, ktorí Ti budú môcť občas s malou pomôcť (ak by si musela byť dlhšie v práci atď.). Dnes je rozvod veľmi bežná vec, zo synovej triedy je minimálne pätina z rozvedených rodín. Dôležité je, aby sa dieťa cítilo milované a malo dobré vzory (čo asi nie je otecko, ktorý svojej žene psychicky i fyzicky ubližuje). Dúfam, že Tvoj muž nie je až taký nebezpečný, že by sa dokázal vyhrážať fyzickým ublížením v prípade, že požiadaš o rozvod.

natalka13
6. feb 2018

Kamaratke 17rocny syn povedal,mama konecne si sa rozviedlA.

veronikastrickova
6. feb 2018

@taka_ivana ver, že je milionkrat lepsie pre dieta zit iba so stastnou mamou, ako s agreaivnym otvom a smutnou mamou. Tymto som si presla a stale prechadzam aj ja, ak sa chces porozpravat napis mi ip. 🙂

xenia84
6. feb 2018

Ja som tuto dilemu riesila pred dvoma rokmi...po rozvode mi padol kamen zo srdca...uuuulava neskutocna. Teraz mam partnera,s nim uz aj dcerku a mojmu synovi je viac ako jeho otec...vzdy to moze byt ovela lepsie. My sme teraz stastní a to by nebolo keby som rozmyslala ostat v manzelstve,ktore ma nicilo.

jeennyv
6. feb 2018

@taka_ivana precitaj si este raz to co si napisala...agresivita, nezaujem, cumi do mobilu dieta mu padne a ty este uvazujes co na to dieta??? Fakt??? Cim je dieta vacsie, tym si ziada aj vacsiu emocionalnu a fyzicku podporu...zober si neskor dieta chodi, vsetko chyta dava do ust, stane sa aj nieco, ked clovek dava pozor...no s takym pristupom mam na haku sa moze stat aj horsie plus davas dietatu zly priklad, ze toto je v poriadku take spravanie, ked nerobis nic proti tomu

taka_ivana
autor
6. feb 2018

@jeennyv máš pravdu.. človek si musí prečítať iný pohľad aby získal nadhľad nad vlastným zivotom

6699333
6. feb 2018

@taka_ivana minule si to tu tiež riešila to ti nestačili tie komentáre ? Máš svoju vlastnú hlavu a rozum tak ho pouzi a nevypisuj na mk a rieš to !!!!

taka_ivana
autor
6. feb 2018

@6699333 prosím??? Ja som sa zaregistrovala práve preto aby som tu otázku prediskutovala aj s inými. Nechápem???

6699333
6. feb 2018

@taka_ivana no ale čo chceš na tom diskutovať ??? Nemáš sebaúctu ? A chceš aby tvoje dieťa v tom vyrástol asi nie tak šup šup preč kým nebude neskoro !!!!!

taka_ivana
autor
6. feb 2018

@6699333 Ok, však nemusíš byt taká rázna. Ty si asi nestala pred otázkou rozvod. Nie je to jednoduché...

marika39
6. feb 2018

@taka_ivana bude to brat tak ze mama pre nu urobila to najlepsie, nezabudaj ze si pre nu vzorom. Bud budete zit sice v kompletnej rodine ale budete trpiet, a ktovie coho bude este neskor schopny, alebo sa pozbieras a ides dalej a mozno casom spoznas niekoho kto vas bude mat naozaj rad obe. Drzim palce

tatisna
6. feb 2018

ja som tiez z rozvedenej rodiny. Mala bude riesit najprv realny vztah s otcom (aj s Tebou) a az potom ju napadne, ze je z rozvedenej rodiny, ale vlastne dnes je to uz fakt normalne, tie rozvody. Takze mala to podla mna riesit nebude. Skor to, ze ci jej otec platil vyzivne a pod. Ked z toho chlapa nic nemas, len trapenie, ked Ti nepomoze, tak naco je Ti dalsie velke nepodarene dieta? Ak vyjdes s peniazmi alebo Ti rodicia pomozu, rychlo sa rozved. Kym je mala mala, nebude si nic pamatat....

vilma7
6. feb 2018

Ja som mamu prosila aby sa rozviedla, zial tak neurobila a na detstvo nemám tie najlepsie spomienky. Na tvojom mieste nevaham, zrejme je tvoj partner asi zavisly na hrach atd. Ak mu chces dat este sancu, prosim, smer poradna atd, ale ak nezmeni pristup k tebe a malej, tak dovi dopo.

deti95060810
6. feb 2018

má to aj svoje výhody.... Nebude si pamätať napätú atmosféru medzi rodičmi, a ty ako maminka si ešte môžeš nájsť iného muža, ktorý bude tvojej dcére otcom... poznám také prípady....maminka si našla partnera a spolu mali ešte deti a boli pekná rodina....
tiež by som uvažovala o odchode od takéhoto chrapúňa....

cacianka
6. feb 2018

Zeny preboha citajte viac tem a skupin kde sa o tejto problenatike pise. Stale to iste a o tom istom uz najmeneh 300x... A stale zakladate tu istu svoju temu.ani sa velmi necudujem ze dojde k omylu a baby nemaju chut znova a znova odpisovat to iste
Mier

deti95060810
6. feb 2018

dnes je iná doba ako kedysi...poznám žienky čo majú 2,3 alebo aj 4 deti a každé s iným chlapom....a kedysi to tak nebolo....každého osobná vec nie?